Nisan Ayında Gidilecek 10 Ülke : Gezilecek Yerler

Nisanda nereye gidilir ? Her ay olduğu gibi bu ayın da planlarını yapmaya başlayalım. Biraz geriden geliyorum. Biliyorum. Ama öylesine yoğun günler yaşıyorum ki, keşke gün 24 saat değil de, biraz daha uzun olsa diye söyleniyorum. Mesela 30 saat. Düşünsene ! O kısacık görünen 6 saate neler sığdırır insan ! Ama ben sığdırdığım kadarıyla, senin için Nisan Ayında Gezilecek Yerler konusunda rotalar oluşturdum. Her bir detayına kadar aşağıda tek tek anlattım.

Ne hayaller, ne heyecanlar, ne maceralar. Ama yok yok. İnsanoğlu nankör. Eminim. 30 saat değil, 40 saat bile olsaydı, bir bahane bulurduk yine.

O yüzden bahane bulmadan yola devam etmek lazım. Artık bahane yok. Bahar geldi. Yollara düşme, çiçeklerin kokusunu içimize çekme, uzayan günlerin keyfini sürme vakti geldi. Şimdi sayacağım 10 ülkeye dair hayal kurma vakti geldi.

Nisan ayında, özellikle Güneydoğu Asya ülkeleri en sıcak ve boğucu dönemlerini yaşar. Özellikle, Sonbahara kadar bu bölge tercih edilmemelidir.

Çünkü, en güzel dönemi olan Aralık-Mart dönemi sona ermiş ve yerine bunaltıcı havalar görülmeye başlanmıştır. He yine de gidilir ama tam mevsimini arıyorsanız, rotanızı kuzeye çevirin.

Nisan Ayında Gezilecek Yerler : 10 Güzel Ülke

Nisan ayı, baharın en güzel dönemi demektir. Kime göre ? Neye göre ? Bilmiyorum. Nedense benim bu mevsimdeki en sevdiğim aydır kendileri.

Ne sıcak. Ne soğuk. Tam kıvamında. Hele bazı ülkeler var ki, tam yollara düşüp, mis gibi havanın keyfini sürmeliktir.

transit_vize

Kyoto-Japonya: Nisan ayında gezilecek ülkeler

Hepsini zaten şimdi sıralayacağım. Sadece biraz girizgah yapma derdindeyim. Biliyorum. “Deniz hadi uzatma. Sadede gel artık.” diye söyleniyorsunuzdur.

Tamam tamam kısa kesiyorum. Ne diyorduk ? Hangi mevsimde hangi ülkeye gidilir ? Hele hele nisan ayında nereye gidilir ? Anlatayım…

Güney Yarım Küre’de hala elverişli hava şartları olan 2 ülke: Avustralya, ve Filipinler. Biraz yakın olsun derseniz, yaz başlamadan önce ısınalım, biraz güneşde yanalım diyorsanız : Ürdün-Mısır ve Lübnan ilk 3 sırada olacak.

1-Petra-Ürdün

Bu zamana kadar en düşük beklentilerle gidip, en güzel anılarla döndüğüm ülkelerin başında Ürdün gelir. Ben bu ülkenin bu kadar güzel olduğunu bilseydim, daha önceden giderdim. Daha ne diyeyim !

Petra’yı mı öveyim ; Akabe’yi mi yoksa Wadi Rumi’yi mi ? Her biri birbirinden güzel doğa ve tarih kokan güzellikleri barındırıyor.

petra_urdun_gezi

Petra : Ürdün Nisan Ayında gezilecek efsane ülkelerden

Ayrıca, tanıştığım bir çok Ürdünlü de inanılmaz naif ve yardımsever. Zaten bunların tüm detaylarını, gezi önerilerimin tamamını “Ürdün Gezi Rehberi” yazımda tek tek anlattım.

Ürdün yazılarımdan detaylara bakabilirsiniz.

E o kadar ülkeyi övdük ama bütçeden bahsetmedik. Evet. Ne yazık ki pahalı bir ülke. Vizesiz ama günde en az 50-60 harcayacağınızı tahmin ettiğim bir destinasyon. Ürdün’deki otelleri görmek isterseniz tıklayınız.

2-Kyoto-Japonya

Dünyanın en güzel şehri seçilmiş bir şehir, ne kadar kötü olabilir ki ? Özellikle “Sakura” yani “Kiraz Çiçeklerinin Yeşerdiği Dönem” Kyoto’ya giderseniz, dönünce bana teşekkür edersiniz.

Kyoto_Fushima_Inari

Kyoto Fushima Inari : Nisan ayında gezilecek en güzel ülkelerden

Gion bölgesinin daracık sokakları, 2.000’den fazla budist ve şinto tapınakları, efsane yemekleri ile Kyoto, Japonya’nın en güzel şehirlerinden birisidir.

Kyoto’da gezilecek yerleri tek tek anlatmak yerine, dilerseniz Kyoto gezi rehberi yazıma sizi davet edeyim. Zaten ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Kyoto gezi rehberi yazımdan detaylara bakabilirsiniz.

Son olarak : Japonya’ya genelde uçak biletleri 2.000 TL civarında oluyor ve bizlerden vize istemiyorlar.

Bu arada Japonya biraz pahalı bir ülke olmasına rağmen, özellikle ulaşım konusunu JR Pass alarak ucuza mal edebilirsiniz.

Eğer bunu yaparsanız, günde 50 dolar yeterli olur. Zaten bunu da Japonya’da ulaşım yazımda anlattım. Ayrıca, Kyoto’daki efsane otelleri görmek isterseniz tıklayınız.

Japonya yazılarımdan detaylara bakabilirsiniz.

3-Barselona-İspanya

Namı diğer Katalonya. Sadece İspanya’nın değil, Avrupa’nın da en yaşanılası şehri seçilmiştir Barselona.

Özellikle Art Nouveau akımının öncülerinden meşhur Antoni Gaudi’nin şehrin dört bir yanında bıraktığı eserlerle zaten insanı mest ederken, üzerine bir de sapsarı kumların sarmaladığı Barselona plajları dinlenmek için tam keyifliktir.

Barcelona_Casa_Mila

Barcelona : Nisan ayında gezilecek ülkeler

Akdeniz havasının o insanın yüzünden tebessüm yaratan esintisinden bahsetmiyorum bile ! İşte Barselona, yaz mevsiminde çok kalabalık olduğu için, özellikle nisan ayında gezilecek yerler açısından idealdir. Daha sakin, daha ekonomiktir.

Barselona’da gezilecek yerlere gelecek olursak:

 • La Rambla Caddesi
 • Casa Mila
 • Barceloneta
 • Sagrada Familia
 • Park Güell mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. Eğer vakit kalırsa da, bir Barselona futbol maçı izlemeden dönülmemeli, tapas yemeli ve sangria içmelidir.

İspanya schengen vizesi ister ve Barselona’ya gidiş-geliş uçak bileti 400-600 TL civarındadır.

Bence, Barselona’da günlük bütçe olarak 40-50 Euro yeterli olur. Bilmiyorum. Belki az, belki fazla gelir. Gerçekten, bunu kestirmek çok güç. Barselona otelleri için tıklayınız.

BARSELONA linkinten tüm gezi önerilerimi ulaşabilirsiniz.

4-Kahire-Mısır

Kahire, aslında gezilecek yerler açısından pekte zengin olmasa da, özellikle hemen yanıbaşındaki, dünyanın en önemli tarihi eserlerinden olan Giza’daki Mısır Piramitleri ile dikkat çekiyor.

Bu arada, nisan ayında gezilecek yerler arasında bahsettiğim bu bölge için, aslında kış mevsimi de oldukça güzel ve uygun olur.

Mısır Piramitleri-Kahire

Mısır Piramitleri : Nisan ayında gezilecek ülkelerden

Kahire’de gezilecek en önemli yerler Mısır Müzesi. Ama buna ilaveten, Nil Nehri boyunca bir tekne turu da mutlaka yapılabilir ve hatta zamanı olanlar, Luxor şehrine kadar süren uzun Nil Nehri turlarına katılabilirler.

Ülkedeki en önemli dalış merkezlerinden birisi olan Sharm El Sheikh, dalış konusunda biçilmiş kaftandır. Keza, Hurgada da.

Sanırım Mısır’ı gezmek için günde 50 dolar yeterli olur ve uçak biletleri ortalama gidiş geliş 200 dolar civarında. Mısır otelleri için tıklayınız.

5-Tiflis-Gürcistan

Hemen yanıbaşımızda bulunan Gürcistan vize istemeden gidebildiğimiz ekonomik ve hoş bir ülke. Özellikle doğa severler için yemyeşil dağları var. Eğer şehir arayanlardansanız, o halde Tiflis tam da 2-3 gün keşfetmelik bir yer.

vizesiz_gurcistan

Narikala Castle (Kalesi )-Tiflis-Gürcistan : Nisan ayında gezilecek yerler ve ülkelerden Tiflis

Tiflis, gezilecek tarihi yerleri, pazarları ve parkları ile benim sevdiğim bir yer oldu. Aslında sanırım Batum’dan daha çok sevdim burayı. Zaten detaylıca Tiflis gezi rehberi yazımda anlattım. Gürcistan otelleri için tıklayınız.

Ayrıca, Tiflis’in gece hayatı de keyiflidir. Bir çok kulüp ve pub, şehrin merkezinde hizmet verir. Tiflis için günlük 40 dolar rahatça yeter diye düşünüyorum.

6-Amsterdam-Hollanda

Hollanda’nın en büyük bayramlarından birisi olan King’s day, bu yıl nisan ayının 27’sinde kutlanacak.

Bedava konserler, meydanlara kurulan pazarlar, fuarlar, kanallarda yarışan rengarenk tekneler. Aynı zamanda lale festivalleri de bu dönemde başlıyor olacak.

Özellikle ülkenin kuzey bölgelerinde yer alan rengarenk bahçeler, eminim sizi de büyüleyecektir.

Biraz da Amsterdam içerisinde kaybolalım derseniz : Vondelpark’ta ayaklarınızı göle karşı uzatıp, Dam Meydanında bir kafeye oturup gelen geçeni izleyerek kahvenizi yudumlayın, Red light District‘in daracak sokaklarında kaybolun derim.

Kırmızı Sokak Amsterdam

Nisan ayında gidilecek ülkelerdendir Hollanda : Nisan ayında gezilecek yerlerden Hollanda

Museumplein, Van Gogh Müzesi, Rijksmuseum gibi daha ekleyebileceğim bir sürü müzeyi yine ziyaret etmeden dönmeyin.

Yani anlayacağın dostum, Amsterdam’da gezilecek ve görülecek onca yer vardır. Şahsen 4 kez gittim ama hala çok gidesim var. Neden ?

Çok güzeldir de ondan. Mutlaka görülmelidir. İlkbahar mevsimi, parklarda yayılıp, sessiz ve sakin zaman geçirmek için sizi bekler.

Amsterdam’ın en uygun otellerini BURADAN listeledim.

Bütçe olarak ; günde 50-70 Euro gibi bir rakam yeterli olacaktır. Ama bu rakam hostelda kalacaklar için geçerli.

Amsterdam çok ama çok pahalıdır. Bunu mutlaka bilerek planlar yapın. Amsterdam’a uçak biletleri 350-500 TL arasında değişmektedir.

Hatta bu sene Onur Air gibi firmalardan 250 TL’ye kadar bilet vardı. Son olarak Hollanda bizden schengen vizesi istiyor.

7-Dubai-Birleşik Arap Emirlikleri

Dubai. Kış henüz yeni ülkemizi terketmişken, yaza hazırlık olsun diyerekten, deniz-kum-güneşe biraz da alışveriş arayanlardansanız, Dubai güzel bir seçenek olacaktır. Nisan ayında gezilecek ülkeler listemde, özellikle hava durumu düşünülünce, tam da vaktidir.

Dubai’de Dubai Mall, Burj Khalifa (Dünyanın şu andaki en yüksek binası), Madinat Jumeriah, Mall of Emirates, Dubai Marina Walk, Burj Al arab ve Çöl safarisi gibi yerlere gidebilirsiniz.

dubai_birlesik_arap_emirlikleri_transit_vize

Dubai-Birleşik Arap Emirlikleri : Nisan ayında gezilecek yerlerden en uygun olanlarından Dubai

Olur da bu zengin şehre giderseniz, günde 50-60 dolar yeterli olur. Yemek dışında çoğu şey orta halli. Tabi bu gideceğiniz mekanlara göre değişir.

Dubai’ye e-vize alarak girilebiliyor ve gelmişken en az 2-3 gün kalmanızı öneririm. Ayrıca Abu Dabi, Dubai’ye araçla 2 saat mesafede bulunuyor. Belki görmek istersiniz. Dubai’nin enfes otelleri için tıklayınız.

8-Puerto Princesa-Filipinler

Şimdi çok ucuz. Artık mevsim bitiyor. Son günler desem yeridir. Özellikle kış sezonunun yani fırtına döneminin başlaması ile birlikte, Filipinler’e olan talep de düşmeye başlar. O yüzden, haliyle fiyatlar da aşağıya çekilir. Mayıs sonuna kadar bu süre devam eder.

Honda_bayde_Bulunan_Adalar_Puerto_Princesa nisan ayında gidilecek ülkeler

Honda Bay’de Bulunan Adalar-Puerto Princesa Nisan ayında gezilecek ülkeler

Benim de öylesine sevdiğim, öylesine bayıldığım hatta hayran olduğum bir ülkedir ki, aklımı çelmiyor dersem yalan söylemiş olurum.

Vizesiz olan Filipinler, dünyanın en güzel 10 adasından birisi olarak seçilen Palawan adasındaki Puerto Princesa şehri ile bir çok turisti kendine aşık eder.

Puerto’da nereler gezilir derseniz :

 • Subterranean River
 • Crocodile Farm
 • Iwahig Prison and Penal Farm
 • Butterfly Ecogarden mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Filipinler hakkında merak ettiğiniz tüm detayları, Filipinler linkinden görebilirsiniz.

Günde 40-50 dolara krallar gibi yaşayabileceğiniz bu adada, en az 1 gün motor kiralayarak gezin derim.

Filipinler bizden vize istemiyor ve Hongkong’a gidip, oradan da Filipinler’e uçarsanız uçak biletini maksimum 1,500 TL’ye mal edebilirsiniz. Uçak bileti siteleri yazıma bakabilirsiniz. Puerto Princesa otelleri için tıklayınız.

9-Los Angeles-ABD

Los Angeles. Melekler şehri. Dünyanın sanat, müzik ve film endüstrisi başkenti. Aynı zamanda deniz-kum-güneş zenginliğine de sahip ABD’nin en güzel şehirlerinden birisi.

Gelmişken Santa Monika, Venice Beach, Malibu Plajı, Universal Studios, Six Flags, Hollywood, Beverly Hills, Westwood Village, Griffith Observatory (Gözlem Noktası), Çin Mahallesi görülmesi gereken yerlerden. Hatta 2-3 saat uzaklıktaki San Francisco ve San Diego şehirleri de mutlaka uğranması gereken duraklar.

los_angeles_by_mikytrance-d5q8c93 nisan ayında gidilecek ülkeler

Los Angeles-ABD : Nisan ayında gezilecek ülkeler

” Los Angeles’da mutlaka yapılması gerekenler neler ?” dersen : Hayatımda çocuklar gibi eğlendiğim ve hiç unutamadığım günlerden birisini yaşatan Universal Studios ve Six Flags eğlence parkları.

Öylesine eğlenmiş, o kadar çok mutlu olmuştum ki, eğlence parklarındaki o devasa ridelarda çocuklar gibi çığlık çığlığa kaldığım günleri hala unutamıyorum.

ABD’de gezdiğim bir çok yeri ABD yazılarımda anlattım.

O yüzden Los Angeles, aradığınız hemen hemen her şeyi  size verebilir. Pahalıdır. Baştan söyleyeyim.

Ama sırt çantası ile gezenler için yazdığım öneriler dikkate alınırsa bir şekilde halledilebilir.

Los angeles yazılarıma bakabilirsiniz. ABD bizden vize ister. Amerika vizesi nasıl alınır yazımda anlattım.

Uçak biletleri 1,500-2,000 TL arasında değişir. Los Angeles otelleri için tıklayınız.

10-Beyrut-Lübnan

Bir zamanlar, doğunun Paris’i olarak bilinen, 90’larda kaosun beşiği olmuş bir yer; şimdilerde yeniden ayaklanmaya çalışıyor.

Bize hem yakın hem de hava şartları olarak gayet uygun olan Lübnan, ilkbaharda gidilecek en güzel ülkelerden birisi. Akdeniz sahilinde boylu boyunca uzanan Lübnan, aslında Beyrut ile nam salmış bir yer.

katolik-kilisesi-lubnan

Saint Louis Roman Catholic Church (Katolik Kilisesi)-Lübnan : Nisan ayında gezilesi ülkeler

Bir çoğumuz, Lübnan’dan çok, Beyrut’u duyarız. Peki Beyrut’ta nereler gezilir ?

 • Hamra caddesi
 • Mohammed Al-Amin Camii
 • Yıldız Meydanı
 • Beirut Souks
 • Zaitunay Bay
 • Pigeon Rocks Beyrut’taki en önemli görülecek yerlerdir.

Peki Lübnan’da hangi şehirlere gidilir derseniz ;

 • Jeita Grotto
 • Harissa
 • Byblos
 • Baalbeck en önemli diğer şehirlerdir.

Lübnan’a vizesiz gidilebilir. Beyrut’a uçak biletleri gidiş-dönüş 500 TL civarındadır.

Sanırım 3 tam gün, bu ülke için yeterli olur. Lübnan Gezi Notları yazılarımdan detaylara bakabilirsiniz. Beyrut’ta kalabileceğiniz otelleri görmek için tıklayınız.

Benim Gitmediklerim Ama Size Önerilerim

Nisan ayında gidilecek yerler aslında say say bitmez. Ben, kendi deneyimlerime göre bu rotaları size önerdim ama tabiki anlatacak daha çok şey var.

Güney Afrika‘nın en güzel şehri Cape Town, Orta ve Güney Amerika ülkeleri ve de Avustralya, nisan ayında gidilecek en güzel ülkelerdendir.

Bu arada, hemen hemen bütün Akdeniz ülkeleri, ilkbaharın en güzel aylarından nisanda görülebilir.

rio_de_janeiro nisan ayında gidilecek ülkeler

Rio de Janerio : Nisan ayında gezilecek yerler ve ülkeler : Nisan ayında nereye gidilir

İtalya, güney İspanya, güney Fransa, Malta, Portekiz, Fas, Tunus bunlara örnektir. Ayrıca, ABD’de bulunan Grand Kanyon, Las Vegas, Wyoming, Los Angeles da görülmelidir.

Son olarak, diğer bir çok ülkeden farklı olarak apayrı bir güzelliğe sahip olan Küba da, nisan ayında listeye alınması gereken ülkelerin başında gelir. “Nisan ayında nereye gidilir ?” diye soranlara, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Uçak bileti konusunda ise, mutlaka En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakın. Nasıl uçak bileti masraflarınızı ucuza mal edeceğinizi tek tek yazdım.

Aşağıdaki yazılarıma da mutlaka göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Nisan ayında gezilecek yerler konusunda verebileceğim en güzel öneriler bunlar. Hayatınız boyunca unutamayacağınız anlara ve anılara şahit olmanız dileğimle. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan beni takip edip sorularınızı sorabilirsiniz. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.