Deniz Pehlivan Kimdir?

Deniz Pehlivan kimdir ? Nerden başlasam !!! Hayatım boyunca yazma konusunda çokta becerikli birisi olamadım. Etkileyici, şaşalı, can alıcı cümleler kuramadım. Belki de az okuduğumdandır ama beceremedim bir türlü. Tek okuduğum seyahat dergileri, bloglar, web siteleri idi. Belkide ilgimi çeken, beni benden alan şey seyahat etmek olduğu içindi.

Eski Blogger, Yeni Youtuber’ım aslında. Ama artık 2 alanda da ilerlemeye çalışıyorum.

Yüzlerce seyahat web siteleri ve seyahat blogları okudum. Araştırdım. Ne yazanlar vardı. Akıp giden cümleler, o kadar özenle seçilmiş betimlemeler… O kadar güzeldi ki, adım gibi emindim ben bu kadar iyisini yazamazdım.

Benim yapacağım tek şey, seyahatlerimden yola çıkarak insanlara bir şekilde rota çıkarıp onların da kolay ve ucuz bir şekilde gezmelerini sağlamaktı.

Tek amacım buydu. İşte bu yüzden bu web sitesini kurmaya ve an itibariyle de yazmaya başlıyorum.  Biliyorum ki özellikle yazım hatalarım oldukça fazla olacak.

Çünkü bu yazım, benim Birhayalinpesinde.com’daki ilk yazım olacak. Hatalarım için şimdiden affınıza sığınıyorum.

Fethiye

Fethiye-Muğla

27 haziran 1989 Fethiye/Muğla doğumluyum diyerek başlamak yerine, çocukluğumdan beri en büyük hayalim olan seyahat etmek uğruna kurduğum hayallerden bahsetmek daha mantıklı olsa gerek.

Ailemin de denizci bir aile olmasından dolayı, bizde bir özgürlük arayışı, yeni heyecan arayışı aldı başını gitti. Bulunduğum yerden çok bulunmadıklarımı merak etmek, bugünü dünden farklı hale getirmek, hayaller kurarak heyecanlanmak…

Merak ne dertler açtı başıma. Ama ne güzellikler de yaşattı hayatımda. Hindistan’da, Hinduların kutsalşehri Varanasi’de ölü yakma merasimlerini  gördüm merakım sayesinde.

“Sanırım burası bir hayal dünyası” dedim Amsterdam’da, “Durdurun zamanı lütfen gün batımı donup kalsın” dedim Santorini’de, “Adamlar yapmış be kardeşim” dedim Çin Seddi’nde, “Bundan daha büyüğü de imkansızdır heralde” dedim Mısır Piramidlerini görünce.

Amsterdam_Hollanda

Amsterdam Hollanda

Bali’de şaşkınlığımı gizleyemedim o kadar müslüman olan bir ülkede tüm adanın Hindu olduğunu görünce.

Mavinin her tonunu göregöre en derine daldım Phi Phi adasında. Dünyanın en bakir adalarının bulunduğu 7107 adasından bir kaç tanesinde de olsa çocuklar gibi sahillerinde koştum Filipinler’de.

Gelişmiş ülke ne demekmiş onu öğrenmiş oldum Japonya’da. Avrupa’nın dört bir yanını gezdim aldığım tek bir interrail bileti sayesinde, 7000’den fazla gökdeleni olan Hong Kong’u gördüm hep bu merakım sayesinde.

Taj Mahal - Hindistan - deniz - pehlivan

Taj Mahal-Hindistan : Deniz Pehlivan

Hala ne merakım bitti ne de hayallerim. Daha bir ülkeden ayrılmadan bir sonraki hakkında planlar yapmaya, bir yıl bitmeden bir sonraki yılın planlarını hazırlamaya devam ediyorum.

Şimdiden bu yıl için 30’a yakın ülkeye gitmeyi planladım bile. Ama ne zamana kadar böyle geçecek?

Her sabah hayatımı, çalıştığım şirketleri, insanları sorguluyordum bir zamanlar. Hakikaten değer mi ? Sırf 3-5 lira daha fazla kazanacağız diye hayatımızı iş için feda etmeye değer mi ?

Hayatın ne kadar monoton ne kadar sıradan ama ne kadar da güzel olduğunu bile bile. O yüzden, bastım istifayı, düştüm yollara. Tek işim, artık gezip, gittiğim yerlere size tek tek anlatmak…

Hastalık benimkisi. Kanser gibi. Sardı bütün vücudumu. Ele geçiriyor. O kadar heyecan verici ki. Kalp atışlarımın hızlanma sebebi işte bu gezme hayalleri.

Ne sanıldığı gibi zengin bir ailenin çocuğuyum ne de inanılmaz iyi bir işim var. Hepsi bir backpacker yani sırt çantası sevdası ile başladı. Sonrada durduramadım. Durdurmak da istemedim…

11001862_10153098603104518_8214041467005438921_n

Kayangan Gölü-Filipinler : Deniz Pehlivan

Neyse lafı çok uzatmayayım. Bugüne kadar gittiğim 100’den fazla ülkeye, 600’den fazla şehre ilişkin tüm yazıları okumaya, çektiğim videoları izlemeye başlayabilirsiniz.

Şu anda bütün ülkeler bitmiş durumda değil. İnanın 1 haftalık gittiğim bir yeri yazmam 1 ayımı alıyor.

Hepsini birden yazmak çok zaman alacağı için, zamanla bütün yazıları tamamlıyor olacağım. Yayınladığım yazıların hepsini “Ülkeler” kısmında görebilirsiniz. Geri kalanları da her ay 2-3 ülkeyi bitirdikçe ekliyor olacağım. Yani hemen bütün ülkelere ait yazıları henüz göremeyeceksiniz.

gezdiğim ülkeler

Kabaca Gezdiğim Ülkeler

Unutmayın. Bu site, size rota çıkarmak ve kolay-ucuz şekilde gezmek için dizayn edilmiştir. Şehirlerde genelde ne tek tek otel veya restoranların ismini ne de lüks yerlerin adresini bulamayacaksınız. Çok önemli ise yazıyor olacağım. Anca o kadar.

Tek tek vize süreçlerinden bahsetmeyeceğim. Her şeyi sokak sokak söylemeyeceğim. Biraz da sizlerin araştırma yapması için bu kısımları yazmadım.

Ancak bir şehirde görülmesi gereken hemen hemen her şeyi bulabileceksiniz bu sitede. Aynı zamanda benim görmediğim ama size tavsiye edeceğim şehirler ve ülkeler de olacak.

İşte bu sitenin amacı; “Acaba 100 dolar daha az harcar da bir şehir daha görebilir miyim ?” i sizlere sunmak. Siz de benim gibi bu mantığı benimsiyorsanız, bu site size iyi bir yol haritası çıkaracaktır.

Çin Seddi-Pekin

Çin Seddi-Pekin : Deniz Pehlivan

Ben çoğu ülke ve şehirlere ilişkin rotaları çıkardım. Katlanabileceğiniz bir çok sorunu empati yaparak yazmaya gayret gösterdim.

Tek tek yararlandığım sitelerin linklerinden tutunda, bildiğim bütün gezi tekniklerini anlattım. Kendim de araştırma yaparken nelere dikkat ettiğime, nelere önem verdiğime bakarak özetlemeye çalıştım. Canım çıktı yazarken. Ama bir şeylerin değişeceğini umarak hiç yılmadım…

makedonya_gezi

Makedonya : Ohrid Gölü : Deniz Pehlivan

Ama öyle sözlük gibi her şeyi tek tek açıklayıp, ayrıntıya boğarak her ince detayı belirtmedim. Detaylar ve bütçe size kalmış. İnanın en zor iş rota çıkarmaktır.

Rotanızı belirledikten sonra araştırmak çok daha kolay gelir. Umarım memnun kalırsınız ve bu sayfa size biraz da olsa ilham kaynağı olur da hemen planları yapmaya başlarsınız. Hatta :

30 yaşıma kadar 100 ülke gezmiş olmak istiyorum. Bu maceraya ortak olmak için : Yan tarafta veya aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın.

Ülkelere ait planlar yapmadan önce bütün sekmeleri okumanızı tavsiye ederim. Çünkü genel anlamda nasıl gezdiğimi, nelere dikkat ettiğimi, sizden gelmesi muhtemel soruları, zorlukları, önemli bilgileri sekmelerin içinde belirttim. Bunlara bakıp daha sonra gideceğiniz ülkeye karar verebilirsiniz. Ama sizlere tavsiyem önce  “Nasıl Gezilir” sekmesini iyice kavramanız. Bütün bildiğim yöntemleri orada anlatmaya çalıştım. Ayrıca, sağ tarafta veya aşağı bölümde yer alan sosyal medya hesaplarımdan da mutlaka takip edin. Daha neler göreceğiz neler ! Şimdiden iyi seyahatler…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

100 Yorum

  • Deniz Pehlivan
   • Euüp
 1. Kardelen Demir
  • Deniz Pehlivan
   • Irmak
 2. Ahmet
  • Deniz Pehlivan
 3. Ercan
  • Deniz Pehlivan
 4. selma
  • Deniz Pehlivan
  • Deniz Pehlivan
  • Deniz Pehlivan
 5. Aynur
 6. ibrahim
 7. teoman yalçın
  • Deniz Pehlivan
 8. Beyza
 9. Sermin Ertuğ
  • Deniz Pehlivan
 10. düriye
 11. fatoss
 12. semiha
 13. seli
 14. Eren
 15. Edip hoca
  • Deniz Pehlivan
 16. Eyüp
  • Deniz Pehlivan
 17. Fatih Özdemir
  • Deniz Pehlivan
 18. Eliz yıldırım
 19. Ebru
  • Deniz Pehlivan
 20. Kübra Özçelik
  • Deniz Pehlivan
 21. Nezihe Bozkurt
  • Deniz Pehlivan
 22. Tolunay
  • Deniz Pehlivan
 23. Hakkı
  • Deniz Pehlivan
 24. Remzi Balay
  • Deniz Pehlivan
 25. Yasemin
  • Deniz Pehlivan
 26. SAMİ GENCER
  • Deniz Pehlivan
 27. Mustafa taştan
 28. Mehmet
 29. cemile
  • Deniz Pehlivan
 30. Halim
 31. Erdinç ATA
 32. Kubra
  • Deniz Pehlivan
 33. Murat Mutlu
  • Deniz Pehlivan
   • Hakkı Bilen
 34. Demet sipahioğlu
 35. Berkant
 36. Uçak Bileti Al
 37. Sercan
 38. Seda karaca
 39. Orsan kaya
 40. cihat
 41. Kamu Manşet
 42. Aktüel Şok
 43. Serel Katoğlu
 44. Ebru
 45. ali
 46. Melahat Koçak
 47. Özcan
 48. Ercan Tecer
 49. tespit
 50. Feridun kubilay
 51. Ercan
 52. Özhan Öztürk
 53. kaan
 54. Betül dilber
 55. Gezily
 56. Seha
 57. Naim Sevenli
 58. İsmail
 59. Deniz
 60. Vüleyd Özkök
 61. Atilla Irmak
 62. Gizemsu
  • Deniz Pehlivan
 63. Aynur

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.