Kobe’de Gezilecek Yerler

Kobe’de nereler gezilir ? Birçok gezeceğiniz şehirler hemen Osaka’nın civarında idi. Kobe de bunlardan birisi ve sadece 1 saatlik bir JR yolculuğu sonrasında, sadece et yemek için gittiğimiz bir şehir.Ne eti ? Şu meşhur kobe bifteği. Hani dünyanın en pahalı eti varya. O işte. İstikamet Kobe.

Japonya’da gittiğim Kyoto, Osaka, Kobe, Nara, Hiroshima gibi şehirlere dair tek tek gezi rehberleri çıkardım. Ben, en büyük hayalimi gerçekleştirdim. Darısı, hayal eden sizlerin başına. Keyifli okumalar.

1. Kobe’de Gezilecek Yerler

Dediğim gibi biz Kobe’ye sadece Kobe beef yemek için gelmiştik. O yüzden bu şehirde konaklamadık. Ama sen konaklamak ister ve otellerin listesini görmek istersen tıklayınız.

adasd

Kobe’de Gezilecek Yerler : Kobe nerede

Bu arada kobe eti nedir diyenlere hemen küçük bir bilgi verelim : Şu ineklere bira içirilen ve klasik müzik eşliğinde masaj yapılarak büyütülen ve dünyanın en pahalı eti olan, ki kilosu binlerce dolar ile ifade ediliyor, meşhur et aslında. Peki başımız göğe erdi mi ? Abartıldığı gibi miydi ? Okumaya devam…

Steakland Kobe

Steakland Kobe

Osaka’dan atlıyoruz trene ve doğruca meşhur Kobe etini yiyeceğimiz şehir olan Kobe’ye gidiyoruz. Japonya’nın en gelişmiş ilk 10 şehrinden birisi olan Kobe, özellikle limanı ile şehrin ekonomisini kalkındırıyor. Şehirde 1,5 milyon kişi yaşıyor ve şehrin tarihi 200’lü yıllara dayanıyor. Neyse kısa kesiyorum.

2. Steakland Kobe Restoranı

Şehirde doğruca Steakland Kobe restoranına gidiyoruz. İneceğimiz durak Sannomiya. Zaten istasyondan çıkıp sola döndüğünüzde restoranı hemen görüyor olacaksınız.

En olmadı birilerine de sorsanız gösteriyorlar. Neyse, restorana geliyoruz ve allahtan sıra yok. Derken hemen ocağın yanıbaşına oturuyoruz ve başlıyoruz izlemeye. Göresiniz diye de çektiğim vidyoyu da aşağıya ekledim. Sözün bittiği yerdeyiz…

Gördüğünüz gibi çok güzel bir ortamda harika etin tadına varıyoruz. Ete ödediğimiz rakam ise kişi başı 4,800 yen idi. Buralara kadar gelmişken, 40 dolar gibi bir rakam tekabül eden eti yemeden dönmek olmazdı. Sizlere de mutlaka ama mutlaka tavsiye ederim.

Restoranın İçeriden Görüntüsü

Restoranın İçeriden Görüntüsü

Hatta şu kadar söyleyeyim, ben hayatımda bu kadar güzel demeyeyim de, bu kadar yumuşak et yemedim. Yanında da bir kadeh şarap veya bira. Umarım bu güzel şehrin, insanı baştan çıkaran, hiç bitmesin diyeceğiniz etini tadar, kadehinizdeki içkiyi yudumlarken, beni anarsınız. Afiyet olsun…

Otel bulma konusunda En iyi otel bulma arama motorları yazıma bakınız.

3. Çin Mahallesi

Buraya kadar gelip, et deneyimini yaşadıktan sonra, bir sonraki durağımıza, Çin mahallesine gidiyoruz. Hemen yürüyerek 15 dakika mesafede yer alan mahallede, özellikle Çin kültürünü ve restoranlarını deneyimlemek için gelmelisiniz.

Çok büyük bir mahalle değil ama daha bölgeye girer girmez hemen bambaşka bir dünyada gibi hissetmeniz için görülmesi gereken bir yer. Ayrıca burada yer alan bir çok mağazada alışveriş yapabilirsiniz. Mesela New Balance ayakkabılar 6,400 yen civarında idi. Yani 60 dolar gibi bir rakam. O zamanın parası ile 150 liraydı. Seçim sizin…

Kobe’ye nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim diyorsanız, En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakınız.

4. Meriken Park

Biraz nefes alalım diyerekten artık yavaştan sahil kısmına gidelim diyoruz. Sokaklarda kaybolurken, küçücük evleri görünce yine bende bir soru furyası başlıyor. Yaşar mıydım burada ? Beni bir şirket işe alacak olsa, herşeyi bırakıp gelir miydim buralara ?

Meriken Park

Meriken Park

Yaşamazdım dostlar. Bakmayın öyle herşeyin dışarıdan pespembe bir dünya gibi göründüğüne. O kadar da kolay değil bu işler. Şahsen ben, ne zaman başka diyarlara gitsem, bir tek Singapur hariç, “Burada ben yaşarım ya.” diyemedim.

Osaka Kobe Nara gezi rehberi yazımdan daha detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Belki de hakikaten hiç içimden gelmiyor. Kim bilir… Yürüyerek Kobe Harborland yani sahil bölgesine gidiyoruz. Liman işte bildiğiniz. Limanda yer alan Meriken parkı geziyoruz ancak içerisinde yer alan Kawasaki müzesini, biz gittiğimiz saatlerde kapalı olduğu için göremiyoruz. Birdahakine artık diyerekten, yine geldiğimiz yönde yolumuza bakarak, JR’a binip (Bu sefer daha yakın olan Motomachi Durağından), Osaka’ya dönüyoruz.

Japonya İle İlgili Diğer Yazılarıma Geçebilirsiniz
1 .Japonya’da yapmanız gereken 10 şey
2. Japonya’da ne yenir
3. Japonya’da ulaşım
4. Japonya’da nereye gidilir

Özetle Kobe ; konaklanacak bir yer değil. Yol üzerinde uğrayabileceğiniz ve Kobe Steak’i tatmanız gereken bir nokta sadece. Zaten ulaşım çok kolay olduğu için yarım gün gibi bir süre ayırarak, yemek yer ve sonrasında dönersiniz. Birde gidiş-geliş saatlerinizi rush hour yani en yoğun olan saatlere getirmemeye çalışın. Ki onlarda işe gidiş ve dönüş saatleri olan sabah 7.00-9.00 ve akşam 18.00-20.00 arası. Hakikaten inanılmaz bir kalabalık sizi bekliyor olabilir. Kobe’ye gelirseniz, yiyeceğiniz o enfes et şimdiden afiyet olsun…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

2 Yorum

  1. yavuz akcaboy

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.