Filipinler Uçak Bileti

Filipinler’e gidelim mi ? Yine kampanya dönemi başladı ve havayolu firmaları ardı arkası kesilmeyen promosyonlar yapmaya başladılar. Özellikle Güneydoğu Asya ülkeleri rotasında plan arayan arkadaşlardan yüzlerce mail almış olan ben, dün gece Turna.com sitesinin sayfasında gördüğüm kampanyayı ( Aşağıda Filipinler uçak bileti arayan arkadaşlara, ekran görüntüsüne kadar ekledim.) yine size göstereyim dedim.

Filipinler Uçak Bileti. Hemde 1,092 TL’ye nasıl alınır ?

Daha 2 gün önce Qatar Airways’in “Festival” adında tüm dünyada yaptığı tanıtım ve hemen ardından Etihad Havayolları’nın da duyurduğu kampanyası, sanırım sizlere güzel fırsatlar sağlayacaktır. Sıradaki durak. Kış ortasında yazı yaşayacağımız ülke : Filipinler.

Peki uçak bileti kampanyası hangi rotaları kapsıyor ?

Filipinler Uçak Bileti 1.092 TL’ye Turna.com adresinden bakabilirsiniz

Ben, örnek gördüğüm uçuşlardan yola çıkacağım. Hem Etihad Havayolları hem de Qatar Havayolları için aramalar yapabilirsiniz. Zaten hepsini Turna.com ‘da görbileceğiniz şeyler. Ama bildiğim kadarı ile :

5 Eylül’e kadar alınmak üzere :

 • Melbourne (582 dolar)
 • Sydney (681 dolar)
 • Şeyseller (462 dolar)
 • Hong Kong (393 dolar)
 • Bali (438 dolar)
 • Manila ( 376 dolar)
 • Tokyo (548 dolar)
 • Maldivler (282 dolar. En efsanesi)

Ben bir çoğuna baktım sahiden de var. Örnek olsun diye bir rota üzerinden, son zamanlarda hayran olduğum ülke olan Filipinler üzerinde gidelim. Siz hangi ülkeye gitmek istiyorsanız, tek tek uçak bileti rotalarına ve günlerine göre göz gezdirirsiniz. Hatta son bir hatırlatma daha : 1 Eylül’de, saat 21:00-22:00 saatleri arasında, Qatar Airways ile anlaşmaları olacakmış ve % 5 indirim uygulayacaklarmış. Yani, 20:59’da 1.000 TL görünen bilet, 21:00’da 950 TL olacakmış. Bilginize !!!

Normalde, Filipinler gibi bir ülkeye, gidiş-geliş 2.000 TL’nin altında Filipinler’e uçak bileti bulmak pek kolay değildir. Bulabilirsiniz belki ama çok uğraşmanız gerekir. O yüzden çok güzel bir fırsat. Hemde QatarAirways veya Etihad Havayoları gibi bir firma ile uçacaksınız. Bu arada, Turna‘dan uçak bileti almadan önce üye olun. Her seferinde puan veriyor. Sanırım artık hatırlatmama gerek yok !

Peki Filipinler’de nereye gidelim ?

7.107 adası olan bir adalar ülkesinde nereye gidilir ? Hangi adaya gidilir ? Tahmin ediyorum. Karar vermek çok zor olacak. Önce şunu söyleyeyim: Kalabildiğiniz kadar çok kalın. Ve asla yaz mevsiminde GİTMEYİN. Tayfun sezonudur ve ardınıza bakmadan geri dönmek zorunda kalırsınız. O yüzden özellikle kış mevisiminde gezilecek ülkeler listenize Filipinler’i ekleyebilirsiniz.

Yurtdışında nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi arama motorlarını kullandığımı “En İyi Uçak Bileti Arama Motorları” yazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Ama, özellikle Aralık-Mayıs dönemi arasında gidecek olursanız, ki bence mutlaka bu dönemde gidin derim, sizlere şöyle bir rota çıkarayım :

Manila Gezi Rehberi :1 gün yeter. Hadi bilemediniz maksimum 2 gün.

Coron Adası : 2-3 gün. Özellikle dalış severler bayılacaktır.

Palawan Adası (El Nido Gezi Rehberi ) : 3 gün. Vakit varsa daha da uzun kalın.

Palawan Adası (Puerto Princesa Gezi Rehberi): 2 gün.

Boracay : 2-3 gün.

Cebu : 3-4 gün.

Bohol : 3-4 gün.

Filipinler’e neden gidelim ?

Tahmin ediyorum.”Deniz amma övmüşsün bu Filipinler’i arkadaş. Ne var bu ülkede ? ” diye bana söyleniyor olabilirsiniz. Vallahi bilmiyorum. Beni öyle çok etkiledi, o kadar çok sevdim ki bu ülkeyi, onca insanı ikna edip, bu ülkeye gitmelerine vesile oldum.

Bir tanesi bile dönüp “Mahvettin bizi. Rezil olduk. Bu iğrenç ülkeye bizi nasıl gönderirsin ?  Nasıl önerirsin ? ” demedi. Herkesin söylediği tek bir cümle vardı : Çok teşekkürler Deniz. Harikaydı. Hatta dilerseniz, Filipinler Vikipedi adresinden daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Hatta, bu ülkede ne var diye merak ediyorsan, Filipinler’e gitmek için 10 neden yazıma bir bak derim. Güzelce bildiklerimi özetledim.

Ama yollara düşmeden önce mutlaka otel rezervasyonlarını yaptır. Özellikle son dönemlerde Filipinler çok popüler oldu. O yüzden yer bulmak zor. Ama merak etme. Bir çok otel hala ucuz. Görmek için tıklayınız.

Yurtdışında nasıl ekonomik konakladığımı, ucuza otel-hostel ve ev kiraladığımı, “Ekonomik otel arama motorları” yazımda satır satır anlattım. Mutlaka bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Şimdilik benden bu kadar. Aşağıda yer alan veya yan tarafta bulunan haftalık mail üyeliği kısmına mailinizi bırakırsanız, böyle kampanyaları duydukça size haber veririm. Malum : Facebook bir çok paylaşımı herkese göstermiyor. Sürekli para talep ediyor. Ben de mecburen bu yöntemi kullanmaya karar verdim.

Ayrıca, özellikle Facebook sayfamı takip ediyorsanız, sayfayı başta gör yapmayı unutmayın. Böylece, ilerleyen seyahatlerimde yaşacayacağım deneyimlere canlı bir şekilde eşlik edebilirsin. Zaten hem Instagram (Birhayalinpesinde) hemde Snapchat (Denizpehlivann) hesaplarımdan da bu seyahatlerimi paylayaşacağım. Umarım bu deneyimlerim, bir gün senin de deneyimlerin olur. Gittiğim yollar, yüzdüğüm denizler, tırmandığım dağlar, dokunduğum rüzgar senin de rüzgarın olur.

Sen yeter ki hayal et.

Düş peşine…

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

2 Comments

 1. Ayşe
  • Deniz Pehlivan