Seyşel Adaları Nerede & Nasıl Gidilir & Vize İster mi ?

Seyşel Adaları nerede, nasıl gidilir, vize ister mi ? Seyşeller Adaları, Hint Okyanusunu’nun tam kalbinde, 120 adadan oluşuyor ve balayı yerleri konusunda bir çoğumuzun hayallerini süslüyor. Doğrusu benim de ilk gördüğümde “Hakikaten dedikleri gibiymiş yahu !” şaşkınlığı yaşadığım, mavinin her tonunu göre göre denizlerinde yüzdüğüm; yemyeşil ormanların içerisinden gezerek sahillerinde koştuğum bir ülke oldu Seyşeller.

Bu sakinlik ve dinginlikten dolayı, özellikle kış ortasında yazı yaşamak isteyen bizler için biçilmiş kaftan olan Şeysel Adaları, aşağıdaki haritada gördüğünüz yerde yer alıyor.

seyseller_nerede_nasil_gidilir

Seyşeller Nerede : Nasıl Gidilir . : Seyschelles nerede Hint Okyanusu’nun Tam Kalbinde

1. Seyşel Adaları Nerede ? Haritası Konumu ? Nasıl Gidilir ?

Seyşel Adaları, Hint Okyanusu’nun kalbinde, Afrika’nın doğusundaki Madagaskar ülkesinin de kuzey doğusunda yer alan bir ada ülkesi.

Ben, bu gezimde önce Mauritius’a uçmuştum. 5 gün Mauritius’da gezdikten sonra, Air Scheyselles ile Şeyseller’e 2 saat uçtuktan sonra ulaşmıştım. Hatta dilerseniz, Mauritius linkinden gezi yazılarımı da okuyabilirsiniz.

THY ile Seyşeller’e direkt uçuş gidiş-dönüş yaklaşık olarak 3500 TL civarında tutuyor.

Ama yine de, sizler direk olarak Seyşeller’e uçmak isteyebilirsiniz diyerekten bildiklerimi alternatifler çerçevesinde anlatayım. Önce THY ile başlayalım :

Lütfen, öncelikle sizin için hazırladığım Seyşeller VLOG’unu izleyiniz

Seyşel Adaları uçuşu kaç saat :

THY ile direkt olarak Seyşeller’e uçabiliyorsunuz ve yaklaşık olarak 8 buçuk saat sürüyor. Gayet rahat ve konforlu uçakları var. Direk uçtuğunuz için, tabi aktarmalı uçuşlara göre daha rahat ama en az % 40 daha pahalı.

Eğer ekonomik Seyşeller uçak bileti alalım derseniz, isterseniz aktarmalı olarak da Seyşel Adalarına uçabilirsiniz. Qatar Airways bu konuda ekonomik olan firma diyebilirim. 2.800 TL’ye gidiş-dönüş uçak bileti bulabilirsiniz. Yalnız erken almak koşuluyla.

seyşel adaları nerede nasıl gidilir

Seyşeller Hava Yolları ile Mauritius’dan geldim. Seyşel Adaları nerede nasıl gidilir hepsi bu yazıda

Seyşel Adaları, Uluslararası saat diliminde GMT +4 diliminde yer alıyor. O yüzden Türkiye ile Seyşel Adaları arasında 1 saat fark oluyor.

Seyşeller’e uçak bileti almadan mutlaka En iyi uçak bileti arama motorları yazımıza bakınız

Bu arada Ben, Seyşel Adalarına dünyanın en büyük turizm firmalarından SatGuru ile gittim. Hem daha ekonomik olsun, hem de bölgeyi çok iyi bilen bir firma her bir detayı en ince ayrıntısına kadar bana göstersin istedim.

Özellikle, Afrika ülkelerinde gezi planlarımı yapmadan önce biraz çekinmiştim doğrusu. Ama sağ olsunlar her detayı planladılar ve çok güzel bir şekilde Seyşeller’i gezdim. Belki de tek başıma gitsem bunca bilgiyi öğrenemezdim doğrusu.

Bu da Seyşeller’in 2. bölümü. Keyifli hayaller

Sitelerini satguruturizm.com adresinden inceleyebilirsiniz. Hatta kendilerinden paket fiyatları için teklif de almanızı öneririm. Neredeyse % 30 daha ekonomik fiyatlar sunuyorlar. Hatta selamımı da söyleyin. Yardımcı olup, indirimli fiyatlar konusunda ellerinden geleni yapacaklardır.

Bireysel olarak ülkeye gidecekseniz. sizin için bütün otelleri listeledim : Tüm Otelleri ve Fiyatları İncelemek İçin Tıklayın

2. Seyşel Adaları Hava Durumu & Ne Zaman Gidilir ?

Seyşel Adalarına ne zaman gidilir ? Yukarıda da belirttiğim gibi : Ülkede 2 mevsim var. Bir tanesi kurak, diğeri yağışlı. Aslında ben de gitmeden önce, en fazla bu soruyu kendime soruyordum. O yüzden bu konuda bildiklerimi de detaylıca aktarayım.

Mesela, bizde kış yaşanırken, ülkede yağışlı mevsim yaşanıyor. Dönem olarak aralık-mart dönemini düşünebilirsiniz.

Yağış dediğime bakmayın. Her daim t shirt ile gezebiliyorsunuz. Ama benim gördüğüm, hava yağdığı zaman öyle muson yağmurlarındaki gibi 10 dakika sonra güneş açmıyor.

seyşel adaları nerede

Seyşeller’deki dev kaplumbağalar : Seyşeller nerede nasıl gidilir

O yüzden, genellikle kış mevsiminde havaları gerçekten yağmurlu oluyor. Ben, 4 gün kaldığım ülkede 1 gün doğru dürüst full güneşli bir gün göremedim. Bunu bilerek plan yapın derim. Ayrıca özellikle aralık ayı, en en en çok turistin geldiği ay.

Diğer mevsim ise kurak mevsim. Genelde mart-kasım arasında oluyor. Halk, güneşli dönem olduğu için bu dönemi daha çok seviyor ama gerçekten de aşırı sıcak ve nem oluyor. O yüzden, planlarınızı buna göre yapınız.

3. Seyşel Adaları Vize İstiyor mu ? 

Seyşel Adaları vize durumu : En güzel yanı : vize istemeyen ülkeler arasında. Sadece uçakta göçmenlik formunu dolduruyorsunuz hepsi bu kadar.

4. Seyşel Adaları Şehirleri

Portekizlilerin keşfettiği; İngilizlerin, Fransızların işgal ettiği bir ülke olan Seyşel Adaları, aslında Seyşeller Cumhuriyeti olarak biliniyor.

Günümüzde bağımsız bir devlet olan ülke, aslında hala yabancı devletlerin dolaylı yoldan işgali altında. Ne açıdan ? Ekonomik açıdan ama o kısma fazla ayıntılı girmeyeceğim…

Seyşel adalar topluluğundan oluştuğu için, aslında 5 adayı şehir olarak kabul ediyorlar ve ülkenin ana adası Mahe olarak biliniyor.

Seyşeller’in son bölümü de çok güzel oldu. Keyifli seyirler.

Bu ana adadaki başkent ise Victoria. Tüm bankalar, idari yapılar falan hep bu bölgede. Adalar arası ulaşım ise, genelde deniz yolu ile sağlanıyor.

Ben, ana ada Mahe ve La Digue adalarında bulundum. Toplamda 4 gün gezdim ve harika zamanlar geçirdim. Hatta inanın bana, İstanbul’a dönmesi çok çok çok zor oldu. Ayrıca, elimden geldiğince tüm deneyimlerimi Seyşeller Gezi Rehberi yazımda uzun uzun anlatacağım. Linki aşağıda :

Seyşeller linkinden tüm Şeyseller yazılarımı görebilirsiniz.

“Seyşel adaları nerede & Nasıl gidilir, vize ister mi Deniz ?” sorularınızı detaylıca cevaplamaya çalıştım. Elimden geldiğince, bu peri masallarını andıran, insanı aniden hayallere daldıran rüya gibi ada ülkesini karış karış gezip, sizlere de aktarmak istedim. Sorularınızı yorumlara yazmayı unutmayın. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

7 Yorum

 1. Notdefteri
 2. Adana Ankara Uçak
 3. Fatih ergisi
  • Deniz Pehlivan
   • Dilan
 4. fatma
  • Deniz Pehlivan

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.