Maldivler Nerede, Maldivler’e Nasıl Gidilir ?

Maldivler Nerede ? diye sorulunca, sadece zenginlerin gidebildiği bir yer olarak düşünürdüm küçükken. Saflık, çocukluk işte… Zamanla büyüdük. Bir çok ülke gördük. Hayallere erişmek çok daha kolaylaştı. Meğer Maldivler‘e gitmek, gezmek ne kadar kolaymış. Onu öğrendim. Deneyimledim. İşte bu yazımda da, Maldivler hakkında tüm bildiklerimi tek tek sana anlatayım diyorum. Maldivler harita konumundan tut da; Maldiv Adaları hakkında bilmen gereken tüm bilgileri tek tek aşağıda özetleyeceğim. Hatta Maldivler Balayı Fiyatları ya da Maldivler tatil önerileri de yaratarak, kolayca Maldivler turu yapmanda yardımcı olacağım. Hazırsan başlıyorum…

kurumba-maldivler

Kuramba Maldivler – Maldiv Otelleri – Maldivler Nerede ? : Maldivler gezi önerileri

1- Maldivler Nasıl Bir Yer

Maldivler hakkında bilgi ararken oldukça şaşırmıştım. Yakın zamanda İngiliz sömürgesinden kurtulmuş olan Maldivler, askeri bir Cumhuriyet yapısına bürünmüştür.

Maldiv para birimi : Rufiyaa’dır. Ülkenin % 98’i Müslümandır.

Başkenti Male olan Maldivler’in, sokaklarında etek ya da şort gibi kısa kıyafetlerle dolaşmanız hoş karşılanmaz fakat diğer 1200 kadar minik adada hem bikini giyer, hem güneşlenir hem de cennet kavramını yaşarsınız.

Mutlaka İlgili Yazımı Okuyunuz : Maldivler Tatili Hakkında Her Şey

2- Maldivler Nerede ? Maldivler Harita Konumu Nerede ?

Maldivler, Hint Okyanusu’nun tam kalbinde yer alıyor. Ülkenin komşusu yok. Neden ? Çünkü Maldivler, bir ada ülkesi. En yakın ülke ise, kuzeydoğusunda yer alan Sri Lanka.

Şimdi aklınızda bir takım sorular var  tahmin edebiliyorum. Bunların bir kaçı ; Maldivler’e nasıl gidilir ? Maldivler Nerede ? Maldivler balayı otelleri iyi bir tercih olur mu ? Maldivler’e ne zaman gidilir ? Maldivler’e vize var mı ? gibi sorular bence.

Sizin için tüm Maldivler deneyimimi, VLOG olarak da hazırladım. Kanala ücretsiz abone olmayı unutmayın. Her hafta böyle güzel yerleri kanalda yayınlıyorum. Keyifli hayaller.

Sizler için aşağıda ufak bir Maldiv turu özeti geçtim. Gerçekten bahsedildiği kadar pahalı mı hep beraber görelim.

3- Maldivler’e Nasıl Gidilir ? Maldivler Uçak Bileti Fiyatları

fly insta fly insta

Maldivler’e Nasıl Gidilir ? Maldivler’e ulaşım nasıldır ? İstanbul ve Ankara’dan bir kaç hava yolu şirketi, her gün direkt veya aktarmalı uçuşlarıyla Maldivler’e seferler düzenliyorlar.

Bunlardan bir tanesi direkt seferlerdir. 8 Saat sürer. Bir diğeri Dubai aktarmalıdır. İstanbul-Dubai 4 saat ardından Dubai’de bekleme ve Dubai-Maldivler arası 4 saat şeklinde.

Türkiye Maldivler uçuşu kaç saat ? : Ortalama 8 saat

Bir diğeri de Katar’ın Doha şehri üzerinden aktarma yapılarak gerçekleşir. Her şey iyi hoş fakat Maldivler uçak bileti nasıl alırım ? diye soracak olursanız, sizleri Maldivler’e 1,170 TL’ye Nasıl Gidilir yazıma yönlendirmek istiyorum. Maldivler uçak bileti konusunda yazdığım bu yazıyı şiddetle okumanızı tavsiye ederim.

maldivler-manzara

Maldivler Uçaktan Manzarası – Maldivler Turu : Maldivler otel önerileri : Maldivlerde balayı

4- Maldiv Adaları Arası Ulaşım

Maldivler’e indiğiniz zaman, genelde şöyle bir yanılgı vardır. Male’ye indik denir. Aslında Male’nin yanında bulunan bir havaalanına inersiniz. Havaalanının adı ise Male International Airport’tur. Birbirlerine deniz yolu ile 5 dakika uzaklıktaki iki adadır.

Yurtdışında nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi arama motorlarını kullandığımıEn İyi Uçak Bileti Arama Motorlarıyazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Sonrasında seçtiğiniz otele göre transferiniz olur. Misal ; Male havaalanına yakın otellere sürat motorları ile transfer geçekleşir. Bunlar ortalama 15-20 dakika kadar sürer. Bir diğer transfer şekli ise deniz uçağı. Ortalama 100 kilometre uzaklıktaki adalara deniz uçağı ile gidilir. 20-50 dakika arası uçuş sürebilir.

maldivler-manzara

Maldivler Manzarası – Maldiv Ucuz Uçak Bileti : Male nerede ? Maldiv turları önerileri : Maldivler adası

Son transfer şekli ise daha uzak adalar olanlarıdır. Bunlarda ise iç hat uçuş alırsınız. Yaklaşık 45-60 dakikalık uçuş gerçekleştirirsiniz. Lokal bir havalimanına inip oradan seçtiğiniz otelin personeli tarafından karşılanırsınız ve kısa bir sürat motoru transferi ile seçtiğiniz otele ulaşırsınız.

5- Maldivler’e Giderken Nasıl Hazırlık Yapılmalı ?

fly insta fly insta

Öncelikle söylemem gerekne tek şey : Çok fazla eşya GÖTÜRMEYİN. Zaten otelinize gittiğiniz zaman dünyadan bağlantınızı keseceksiniz.

Resepsiyona şortunuzla ya da mayonuzla rahatlıkla gidebilirsiniz. Kimse sizi ayıplamaz. Tamamen doğa ve denizle iç içe olduğunuz için çok fazla kıyafet götürmenize gerek yok. Tabi romantik akşam yemekleri ve dans geceleri dışında.

aerial-adaları-maldivler

Aerial Adaları Maldivler – Maldiv Adaları – Maldivler Balayı Fiyatları : Maldiv tatil rehberi

Sene boyunca sıcak bir iklime sahip olduğu için, üzerinize kalın bir şey almanıza gerek yok. Uçakta klimadan rahatsız olmamak için ufak bir hırka yeterli olacaktır. Yağmur sezonunda gidecek arkadaşlar için ise oteller her odaya şemsiye ve yağmurluk koyabiliyorlar.

Bunun dahilinde dalış yapacak arkadaşlar için şunu söyleyebilirim: Dalış ekipmanlarını çok cüzi miktarlarda ya da ücretsiz olarak oteller sizlere sunuyor.

Maldivler Hakkında Maldiv Adaları Nasıl Bir Ülke yazımdan, daha detaylı bilgileri görebilirsiniz.

Alacağınız hediyelerle beraber valinizin dolu döneceksiniz. O yüzden valizi doldurmadan gidin. Yaz tatiline Antalya’ya ya da Fethiye’ye gidiyormuşsunuz gibi düşünün.

6- Maldivler’e Ne Zaman Gidilir ? Maldivler Hava Durumu Nasıldır ?

Maldivler, ekvatoral bir bölgede olduğu için, bizim ülkemizde ki gibi dört mevsim yaşanmaz. Mevsimler nemli ve kuru sezon olmak üzere ikiye ayrılır.

maldivler-deniz-sporu

Maldivler Deniz Sporu – Maldivler Aktivite – Maldivler Turu : Maldıvler

1 Nisan31 Ekim arası nemli sezon. 31 Ekim1 Nisan arası ise kuru sezon olarak geçer. Bu tarihler arasında daha doğrusu yılın 12 ayı boyunca oldukça sıcak bir ülkedir.

Maldivler’de sıcaklıklar, yıl boyunca 26-32 derece olarak değişir. Ancak nem oranı yüksek olduğu için hissedilen sıcaklık her zaman daha yüksektir.

Bir de muson yağmurları sezonu vardır. Haziran ve Kasım ayları arasında olur. Ancak, felaket denilebilecek kadar yağmur yağışı gerçekleşmez. Teknik olarak gidilebilecek en güzel sezon ise OcakŞubatMart aylarıdır.

7- Maldiv Otellerinde Yeme-İçme Opsiyonları Nasıldır ?

Maldiv otellerinde, oda kahvaltı, yarım pansiyon, tam pansiyon ve her şey dahil konaklama seçenekleri bulunur. Genelde lüks otellerde oda kahvaltı şeklinde çalışırlar. Sebebi, yaklaşık 700-1500 Dolar gecelik oda fiyatı verilen otellerde, A’la Carte yemek kültürünün daha cazip geliyor olmasıdır.

Ama düşük standartlı otellerde yarım pansiyon veya tam pansiyon daha popülerdir. Maldivler, okyanus ve ada ülkesi olduğu için genelde yemek kültürü deniz ürünleri odaklıdır.

MUTLAKA GÖZ AT Maldiv Adaları Maldivler Balayı Önerileri

Otellerin hemen hemen hepsi uluslararası mutfağa sahiptir. Aynı zamanda bir otelin içinde Çin mutfağı, Akdeniz mutfağı veya açık büfe tarzında yemek alternatifleri bulabilirsiniz. Benim gibi deniz ürünleri seven birisi için Maldivler bir cennet gibidir. Hatta mutlaka, öncelikle yukarıda bahsettiğim Maldiv Adaları Balayı Önerileri yazıma da göz at.

medhufushi-adası

Medhufushi Adası Maldivler – Maldiv Adaları – Maldiv Balayı Otelleri : Male Maldivler

Son zamanlarda her şey dahil oteller, oldukça popüler olmaya başladı. Bütün oteller dememiz yanlış olur ancak, en az 10-15 otel  her şey dahil hizmet vermektedir.

Fiyatlara, genelde sabah-öğle-akşam yemeği ve aralardaki kahve molaları ya da kanepe servisleri ve içecekler dahildir. Bu arada Maldivler’e seyahat edecek yolcular için önemli bir hatırlatma vermek istiyorum.

Gümrükten içeriye içki sokamazsınız. Otellerde içki servisi yapılır ve her şey dahil otellerde içki servis edilir. Ancak oda kahvaltı, yarım ve tam pansiyon rezervasyonlarda, günlük limitli su haricinde tüm içecekler ücretlidir. Mutlaka otelinize sorun.

8- Maldivler’de Nerede Kalınır ? Maldivler Balayı Fiyatları Ne Kadardır ?

Maldiv Otelleri Nasıldır ? Maldiv Balayı otelleri ne kadardır? Maldivler’de her bir ada bir oteldir. Bütçenize göre 3-4-5 yıldız seçenekleri mevcut.

Otellerin maliyeti, ilk olarak sizin bütçenize bağlı olarak değişkenlik gösterir. İkinci olarak, konaklayacağınız otelin Male havaalanına uzaklığı ile alakalıdır. Unutmayın, ne kadar uzak o kadar pahalı.

Üçüncü olarak ise, Maldivler’e ne için seyahat edeceğinize bağlı. Aile seyahati mi ? Maldivler Balayı Seyahati mi ? Maldivler Dalış seyahati mi ? Yoksa bir sırt çantalı gezgin olarak mı ? Maldivler, bu dört seçeneği de sizlere sunabilen bir ülkedir aslında.

balayı-maldivler

Maldivler Balayı Otelleri – Maldivler Balayı – Maldivler Düğün – Maldivler nerede

Maldivler’de, Deniz 5 gün kaldı. HaydiMaldivlere şirketinin kurucusu ve Deniz’in arkadaşı Resul ile beraber Maldivler’i gezdiler. Ayrıca, Güzel bir haber daha : HaydiMaldivlere şirketinde başvuru yapanlara ve açıklama kısmına BİRHAYALİNPEŞİNDE yazanlara, firma 50 dolar indirim uygulayacak. Sitelerini görmek için tıklayın

3-4-5 yıldızlı otellerin hepsinde, deniz-kum-güneş standarttır. Sadece farklar, bazı adaların mercanları diğer adalara göre daha zengindir. Bu da dalış ya da scuba diving isteyen müşteriler için iyi bir alternatif olabilir.  Maldivler’de Balayı geçirmek isteyen çifler ise genelde daha sessiz, sakin otelleri tercih ederler.

Maldivler’de oda seçimi de çok önemlidir. Dünyada su üzerin bungalov oteller, sadece Maldivler’de ve Bora Bora adaları’nda bulunur. Su üzeri bungalovlar, balayı çiftlerinin özellikle çok tercih ettiği oda tipleridir.

Aile seyahati gerçekleştirmek istiyorsanız, sizler için en ideal konaklama ise plajlarda bulunan villalar olabilir. Water Villalar suyun üzerinde olduğu için çocuklar açısından tehlike arz edebilir.

Maldivler balayı fiyatları açısından Bali veya Phuket’e göre daha pahalıdır. Ancak, sanılanın aksine öyle 10.000’lerce dolar harcamadan da Maldivler’de balayı yapabilirsiniz.

Bu adalar ülkesinde 10.000’lerce lira para ödemeden, 200-300 TL’ye de Maldivler’de otellerin bulunabileceğini bir kez daha belirtmek isterim. Ama sanırım, günlük 700-800 TL’ye çok güzel bir otelde kalabilirsiniz diye düşünüyorum.

9- Maldivler’de Ne yapılır ?

Maldivler’de yapılacak aktivitelerin tamamı, deniz-kum-güneş odaklıdır. Bu da ekstra Maldiv turları maaliyeti olarak geçer.

Bu turları, her otelin resepsiyonundan satın alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse ; şnorkel turları vardır. Herhangi bir şekilde profesyonel olmanız gerekmez. Sadece palet, şnorkel ve gözlükle, Maldivler’in zengin deniz altı yaşamını görebilirsiniz. Çokta ucuzdur. Bazı otellerin kendi mercanlarında ücretsiz olarak bile yapılabilir. Peki ya başka ?

Maldiv-dalış

Maldiv Dalış – Maldiv Resifleri – Maldivler Scuba Diving

Night Fishing (Gece Balık Avı ) Turu

Otelin personeli ve geleneksel Maldiv tarzı botlarıyla beraber, akşamüzeri 17:30 sularında otelden hareket ile hemen resiflerin dışındaki açık denize çıkarsınız. Burada, hayatınızda ilk defa görebileceğiniz ve gözlerinize inanamayacağınız balıkları tutabilirsiniz.

Hatta balık tutmayı bilmenize bile gerek yok. Görevliler yemleri oltaya takıp sizlere yardımcı oluyorlar. Zaten deniz altı yaşamı olarak çok zengin bir yer olduğu için anında balık yakalıyorsunuz.

Big Game Fishing (Büyük Balık Avı ) Turları

Bu turlarda, orkinos, kılıç balığı veya benzer büyük balıklar avlayabilirsiniz. Biraz daha pahalıdır. Tekne kiralamanız gerekebilir.

maldiv-resifleri

Maldivler Resifleri – Maldiv Denizaltı – Maldivler Adaları

Sunset Cruise Tour 

Özellikle romantizm arayan misafirler için, gün batımında tekne turu yapılabilir. Lezzetli kanepelerle beraber şampanyanızın keyfini çıkarabilirsiniz. Yine özel olarak da satın alabilirsiniz. Gitmişken, Maldivler gün batımı manzarasını asla kaçırmak istemezsiniz.

maldivler-gün-batımı

Maldivler Gün Batımı – Maldivler Turu -Maldivler Vize Ücreti

Yunus İzleme Turları 

Aynı zamanda, yunus izleme turu vardır. Genelde yunuslar gün batımına doğru çıkarlar. Yunusları izleyip ardından şahane gün batımına tanık olmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Maldiv-yunus-turu

Maldivler Yunus İzleme Turu – Maldivler Dalış – Maldiv Turları – Maldivler nerede

Scuba Diving Turları

Maldivler, dalış cennetidir ve dünya’nın her köşesinden profesyonel dalgıçlar buralara dalış yapmaya gelirler. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere, Maldivler’de her otel profesyonel dalış ekipmanlarıyla scuba diving turu düzenler.

10- Maldivler Cumhuriyeti Nasıl Bir Ülkedir ?

Maldivler, Hint Okyanusu’nda, yaklaşık 1200 adadan oluşan ve toplam 26 tane atol bulunan bir Cumhuriyettir. Bunların yakşalık 200 tanesinde, otel bulunur. Yaklaşık 100 civarında ise Maldivli lokal insanlar yaşar.

Diğerlerinde her hangi bir yaşam söz konusu değildir. Deniz-kum-güneş olarak dünyanın en iyi bölgelerinden biridir. Ben daha iyisini henüz görmedim. Bu kadar popüler olmasının sebeplerinden birisi de bu.

maldivler-harita

Maldivler Harita – Maldivler Nerede – Maldivler Haritası : Maldivler nerede harita : Maldiv Adaları Nerede

Buralarda yaşayan insanlar açısından düşündüğünüz zaman, küçük bir adada doğup, orada büyümek veya en yakınındaki adanın 3 kilometre mesafede olmasını bilmek biraz garip bir duygu olsa gerek. En azından, dünyada yaşayan nüfusun % 99’luk kısmı için diyelim.

Maldivler tatili ne kadar diyenlere : Sanırım 2 kişi günde 1.000-1.500 TL harcarsınız

Tabiki bu durum, cennette yaşamak şeklinde ya da sıkıcı bir hayat olarak düşünülebilir. Bizler için ve özellikle Avrupalı turistler için Maldivler, son 10 yılda en önemli tatil destinasyonlarından birisidir ve gerçekten inanılmaz güzeldir. Bembeyaz un gibi kumları, turkuaz renkli denizi, rengarenk resifleri, hindistan cevizi ağaçlarıyla dünyanın en popüler yerlerinden biridir.

Bonus : Maldivler Vize Durumu

Maldivler vize istiyor mu ? Hayır gerekmiyor. Evet yanlış duymadınız, 30 gece kalışa kadar VİZE GEREKMİYOR.  Sadece Türk pasaportlularına değil dünyanın hiçbir ülkesinden vize istemiyorlar. Fakat dönüş uçak biletiniz mutlaka yanınızda olmalı.

Mutlaka Aşağıdaki Yazılarımı da Okuyunuz

Elimden geldiğince Maldivler nerede sorunuzu cevaplamakla kalmadım; Maldivler balayı fiyatları ve Maldivler’e ulaşım gibi sorularınızı da cevapladım. Dünyanın en iyi balayı ülkelerinden birisi olan Maldivler’de, umarım hayallerinizin ötesinde bir tatil yaşarsınız. Yeter ki hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.