Maldivler Adaları Balayı Önerileri – Planlaması : TÜM BİLGİLER

Maldiv Adaları, soğuk bir ocak ayında içimi ısıtmakla kalmadı ; uçağın penceresinden aşağıda gördüğüm olağanüstü adaları görünce nefesimin kesildiği, kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir doğal güzellik olarak beni büyüledi. 5 gün kadar kısa bir süre de olsa, bu güzellikleri görünce kendime “Ya Deniz. Sanırım evlenince Maldivler yine balayı rotanda olur değil mi ?” sorusunu sormadığım değil doğrusu. İşte bu yüzden, benden öncen belki sen gidersin diye; elimden geldiğince Maldivler NeredeMaldivler Balayı Fiyatları Ne Kadardır, Maldivler hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir tek tek aşağıda senin için anlattım.

1. Maldivler’e Hangi Ayda Gidilir ?

Maldiv Adaları turu yapacaksan, şuna mutlaka dikkat etmen lazım : Yağmur senin için önemli mi ? Ne kadar bütçen olacak ?

Öncelikle mutlaka şu yazımı da oku : Maldivler Tatili Hakkında Her Şey

Maldivler_otel

Maldivler otel önerileri : Maldiv gezisi önerileri

Şimdi. Maldivler’de 2 mevsim var. 1 tanesi yağışlı, diğeri ise kurak mevsim. Bunlar :

  • Yağışlı dönem : Ekim/Kasım gibi başlar Mayısa kadar sürer
  • Kurak Dönem : Mayıs gibi başlar Kasıma kadar sürer

Ben, yağışlı dönemde Maldivler’e gittim ve hava bir açıp bir kapansa da; çoğunlukla güneşli idi.

Ayrıca, kaldığım otellerdeki yöneticiler, kurak dönem olan ve Türkiye’de çoğu çiftin evlendiği yaz mevsiminin daha ekonomik olduğunu söyledi.

2. Maldivler Nerede Yer Alıyor ?

Maldivler, Hint Okyanusu’nun tam kalbinde, 1.000’den fazla adadan oluşuyor. Etrafında 1 tane komşusu yok.

Sizin için tüm Maldivler deneyimimi, VLOG olarak da hazırladım. Kanala ücretsiz abone olmayı unutmayın. Her hafta böyle güzel yerleri kanalda yayınlıyorum. Keyifli hayaller.

Çünkü, burası bir adalar topluluğu ülkesi. Maldivler nerede yazımdan detaylara bakabilir, ülkeyi daha yakından tanıyabilirsin.

3. Maldivler Uçak Bileti Nasıl Alınacak ?

fly insta fly insta

Maldivler’e gitmeden önce, bence önceliğin uçak bileti almak olmalı. Ben, Qatar Airways ile Maldivler’e 1.800 TL’ye gidiş dönüş uçak biletini Turna arama motorundan aldım. Hatta, gitmeme 2 hafta kalmasına rağmen, bu fiyata Male Maldivler uçak bileti bulabildim.

maldivler_gezisi

Maldivler gezisi : Maldiv hakkında bilgi

O yüzden, uçak bileti alacaksan, Turna’dan gerisi yalan. Hatta uçak bileti alırken, siteye üye olarak, yaptığın alışverişlerden puan kazanıp, uçak biletlerini de BEDAVAYA alabiliyorsun. Turna.com linkinden sitelerini inceleyebilirsin.

4. Maldivler’de Balayı İçin Hangi Otellerde Kalınmalı ?

Ben, Maldivler’de 2 farklı otelde kaldım : Bunlar Kandima Maldives ve Fushifaru otelleri idi.

Mutlaka Gözat : Maldivler Adaları Hakkında Maldivler Nasıl Bir Ülke

Kandima, Maldivler’in en en en iyi otellerinden birisi. Fushifaru ise, daha çok küçük ve sakin bir resort arayanların tercihi.

maldivler_gorulecek_yerler

Maldivler görülecek yerler : Maldivler gezilecek yerler

Kandima’da, özellikle çocuklu aileler için düşünülmüş dev bir çocuk bakım merkezi; kafa dinlemek için göletler; akşam keyif yapmak için gün batımı turları; 10 farklı oda seçimi; her şey dahil konseptin yanında sadece oda-kahvaltı seçenekleri; 2 tane eşsiz havuzu olmakla beraber; dileyenin kendine ait Aqua Villa veya Beach Villa’larda keyif çatabileceği oda tercihleri dikkatimi çekti.

Maldivler Vizesi : Maldivler 30 güne kadar vize istemiyor.

Fushifaru ise, Aqua Villa seçenekleri yanında; beach villa ve sonsuzluk havuzu ile çok güzel bir tercih oldu.

maldivler_hakkinda

Maldivler hakkında : Maldivler’e nasıl gidilir

Aslında her 2 otel de, dillere destandı ve 2’sine de hayran oldum desem yeridir. Özelikle adalar arasında uçakla geçerken gördüğüm, “Hadi canımmm” nidaları ile ağzımın kulaklarıma vardığı bu ülkede, kötü 1 tane otel yoktur diye düşünüyorum.

5. Maldivler Tatili Ne Kadara Mal Olur ?

fly insta fly insta

Bu, tamamen sizin beklentinize bağlı. Maldivler’de, özellikle halkın yaşadığı adalarda, 200 TL’ye bile oteller var.

Günlük 2 kişi 350 dolara, her şey dahil otel var

maldivler_tatil

Maldivler tatil rehberi : Maldiv turları nasıl yapılıyor

Ama sana bir kaç örnek vereyim dilersen :

Kandima oteli üzerinden gidelim. Kandima’da, 2 kişi her şey dahil 350 dolara oda bulabiliyorsun. 5 gün kalacak olsan, kaç paraya mal olabileceğini üç aşağı beş yukarı tahmin edebilirsin zaten.

Bu fiyata, sahile sıfır bir oda ve her şey dahil yeme-içme dahil. Ama, dilersen bu seçenekleri biraz daha detaylandıralım ama önce şu videomu da bir izleyelim :

6. Maldivler Balayı Paketleri Alırken Nelere Dikkat Edelim ?

Şimdi. Oteli, internetten gördüğünüz bir fiyata göre seçmeyin derim. Beklentilerinize ve keyfinize göre biraz detaylıca araştırın. Bu kriterler ise :

  • Ne tür bir oda istiyorsunuz: Su üstü mü, sahilde kendine has havuzu olan mı, 2 katlı bir binada deniz manzarası olan bir oda mı ?
  • Yeme içme dahil olacak mı : Sadece kahvaltı; sadece yemek ve alkolsüz içecekler; ya da tüm yeme-içme ve alkoller dahil olsun mu ?

Bu saydıklarım, yalnızca bir özet aslında. Bu konuda daha binlerce alternatifi dikkate almanız gerekebilir. O yüzden, şimdi sana başka bir şey anlatacağım !

maldivler_tatil_onerileri

Maldivler tatil önerileri : Maldivlerde balayı önerileri

7. Ben Maldivler’e Nasıl Gittim ? Maldivler Turu İçin Hangi Firmayı Öneririm ?

HaydiMaldivlere diye bir şirket var. Kurucusu Resul. Ben yaşlarda, senin-benim gibi düşünen, bu işi çok samimi olarak yapan, yıllarca Maldivler’de yaşamış ve beni de Maldivler’de gezdiren güzel insan kendisi.

maldivler_gezilecek_yerler

Maldivler gezilecek yerler : Maldıvler balayı önerileri

İşte, eğer Maldivler’e gitmeyi planlıyorsan, kendisi ile irtibat kur. Az sonra vereceğim linkten sitelerindeki formu doldur. Açıklama kısmına da mutlaka BİRHAYALİNPEŞİNDE yaz ve 50 DOLAR indirimi de al. Yoksa indirim alamazsın çünkü benim referansım ile geldiğini göremez.

Haydimaldivlere ekibi, sizin için 50 dolar da indirim yapacak arkadaşlar

Kendisi ve ekibi, senin beklentine göre farklı farklı paketleri planlayıp, bütçene ve beklentine göre elinden geleni yapıyor. Kendisine gözüm kapalı güvenirim. Sitesini incelemek ve formu görmek için TIKLA

8. Maldiv Adaları’nda Balayı Yapacaklara Başka Ne Öneririm ?

Ben, Phuket, Filipinler’deki çoğu ada, Endonezya’daki Bali adası, Seyşeller ve Mauritius gibi çok güzel balayı ülkelerini de gördüm. Bu deneyimlerime ve gözlemlerime göre, sana bir kaç öneride de son kez bulunayım dilersen :

Maldiv adaları

Maldiv adaları : Maldivler’e ne zaman gidilir hakkında her şey

  • Maldivler’de kültür göremezsin. Kültür istiyorsan Bali, Phuket veya Mauritius gibi yerlere git derim.
  • Maldiv Adaları, genelde deniz-kum-güneş kafasında tatil yapılası bir destinasyon.
  • Maldivler’e her mevsim gidilir ama havanın her daim değişken olabileceğini mutlaka göz önünde bulundur
  • Başkent Male’de gezilecek hiç bir yer yok
  • Ülkeye alkol getirmek yasak
  • Son videomu da izlemeyi unutmayın. Çok emek verdim ama güzel olmuş değil mi ?

Maldiv Adaları, turkuaz rengi denizi, un gibi kumları, baş başa zaman geçirebileceğin gizli saklı sahilleri ile benim hayran olduğum coğrafyalardan oldu. Yine gelirim, bir kez daha bu güzelliklere şahit olurum dediğim bu güzeller güzeli ülkeyi, Maldivler’i umarım sen de beğenirsin. İster Maldivler balayı için olsun, ister huzuru bulmak için. Hayal et. Düş peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.