Uçak Bileti Arama Motoru : Seyahatim.com

Uçak bileti fiyatları, son günlerde hızla artan hava yolu şirketi sayısından dolayı, geçmiş yıllara göre çok daha ekonomik boyutlara ulaşmaya başladı. Artık bir yerden diğerine gitmeyi bırakın, akşam Avrupa kıtasında uyanıp, sabahına Güney Amerika‘da olmak bir nebze daha kolaylaştı. Bu süreçte ise, tartışmasız uçak bileti arama motoru firmalarının fiyat avantajı sağlayan yazılımları çok büyük oldu. Peki, iyi güzel de, bu uçak bileti arama motorları tam olarak nasıl çalışıyor ? İşte bu yazımda, uçak bileti arama motorları içerisinde oldukça kolay kullanıma sahip olan ve de ekonomik uçak bileti fiyatları çıkaran Seyahatim.com üzerinden, bildiklerimi anlatacağım. Ama önce :

Uçak Bileti Arama Motoru Nedir ?

Uçak bileti arama motoru ; bir çok havayolu şirketinden ve benzer uçak bileti satan sitelerden veri alarak anlık fiyatları kıyaslayabilen çok kapsamlı bir sistemdir.

Öyle ki; mesela THY ile Dubai’ye uçacaksınız. Ama Dubai’ye uçan Emirates, QatarAirways veya KLM gibi firmaların websitelerine tek tek bakmak yerine, işte bu uçak bileti arama motorlarını kullanarak, hem vakitten tasarruf edersiniz hem de daha ekonomik rakamlara uçak bileti bulabilirsiniz.

maldivler_male_balayi_ucak

Seyahat Etmek Güzeldir : En İyi Uçak Bileti Arama Motorları, en büyük yardımcımız

Hatta, sadece uçak bileti için değil, otel, araç kiralama, tur gibi fiyatları da tek çatı altında bulabilirsiniz. Bunlardan birisi de, işte şimdi size ekran görüntülerine kadar anlatarak ilerleyeceğim Seyahatim.com.

Mutlaka Göz At : Yurtdışında kullandığım en iyi  10 otel arama motoru.

Seyahatim.com Nedir ?

2016 yılında açılmış olan Seyahatim.com, uçak bileti, otel, araç kiralama gibi hizmetlerin yanı sıra; yurtdışı paket tur seçeneklerini de tek bir platformda sunabiliyor. Bunu, Türkiye’de yapan tek firma kendileri.

Aslında, çalışma mantıkları, diğer bir çok arama motorundan çok çok çok daha detaylı. Nasıl mı ? Mesela, diyelim ki Paris turu satın alacaksınız. Normalde “X” firmasına gidip, paket tur fiyatlarına bakarsınız, muhtemelen sadece o firmadaki turları görebilirsiniz.

seyahatim.com

Seyahatim.com’dan Tur Satın Alacaksanız, Birden Fazla Websiteden Çekilen Fiyatlara Göre Kıyaslamaları Görebilirsiniz

Ama Seyahatim.com, size birden fazla tur şirketlerinin sonuçlarını getirebildiği için, diğer bir çok arama motoruna veya firmaya göre çok daha geniş yelpazede fiyatlar çıkarabiliyor.

Her ne kadar tur fiyatından bahsetsem de, dilerseniz şimdi uçak bileti üzerinden gidelim diyorum.

Mesela; İstanbul-Dalaman uçuşunu hem Seyahatim.com’dan hem de “X” arama motorundan arattım. Aynı gün, aynı uçuşları seçtim ve önüme gelen uçak bileti fiyatlarının ekran görüntülerini de sizin için aşağıya ekledim.

arama_motorlari

Uçak bileti Arama Motoru Sonuçları

Gördüğünüz gibi; İstanbul-Dalaman rotasında, 8 Haziran gidiş (19:10 THY)- 15 Haziran dönüş (10:15 THY) uçak bileti fiyatı 139 TL iken; aynı uçaklar için Seyahatim.com’da fiyatlar ne kadar dersiniz ?

ucak_bileti_arama_motoru

Seyahatim.com’da Uçak Bileti Fiyatı

Gördüğünüz gibi 134.98 TL. Yani 135 TL diyelim. Arada 4 TL fark var ancak Seyahatim.com, uçak bileti fiyatlarını karşılaştırırken Turna.com’dan fiyatları çektiği için, bileti alırken sizleri Turna.com’a yönlendirecek ve 6 TL de, Turna puan kazanacaksınız. Bu puanları da, sonrasında uçak bileti olarak kullanabileceksiniz.

Yani aslında, kazancınız 4 TL değil 10 TL olacak. 10 TL, küçük bir rakam gibi görülebilir. Ancak, 140 TL değerindeki bir uçak biletinde,  yaklaşık 10 TL neredeyse % 8’lik bir kazanç demektir.

Seyahatim.com linkine tıklayarak, websitelerini inceleyebilirsiniz.

Seyahatim.com’u diğer arama motorlarından ayıran nedir ?

Seyahatim.com, diğer bir çok arama moturu gibi tek bir şirketten veri almak yerine, birden fazla şirketten uçak bileti fiyat verilerini çekerek, inanılmaz geniş kapsamlı fiyat kıyaslaması yapmanızı sağlıyor. Ayrıca, aynı website üzerinden araç kiralayabiliyor, hatta tur dahi satın alabiliyorsunuz. Peki güvenli mi ?

Benzer Yazılarıma da Mutlaka Göz Atın Derim

Bu soruyu bir çok kez takipçilerimden duydum. Cevabım : “Gözünüz kapalı bir şekilde alabilirsiniz.” oldu. Çünkü, böyle büyük firmalar sizin tüm verilerinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda ilgili denetim birimlerince denetlenerek, tüm kişisel bilgilerin güvenliğinin sağlandığının güvencesini verirler. O yüzden herhangi bir tereddütünüz olmadan, rahatça uçak biletinizi alabilirsiniz. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.