En Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır ?

Ucuz uçak bileti bulmak, hepimizin en büyük hayali olmaya başladı. Sürekli bir yerlere gitmeyi, kendimizi yollara bırakmayı düşler olduk. İşte bu hayal, özellikle yaz mevsiminde çokça karşılaştığımız pahalı uçak bileti durumu yüzünden daha da dikkatimizi çeker oldu. Ama artık bir kampanya görünce bile “Kesin arkasında başka bir şey vardır.” diye de, en uygun uçak bileti bulduğumuz siteler hakkında önyargılı olduk. Alacağımız varsa bile vazgeçtik.

Bir türlü kafamızdaki soru olan “En ucuz uçak bileti ne zaman alınır ? ” sorusunu cevabına güvenemez olduk. Ama merak etmeyin. Şimdi size, uçak biletinin nasıl alınacağını, uçak biletinin ne zaman alınacağını teker teker analatacağım.

1.En Ucuz uçak bileti nasıl alınır ?

3 şekilde uçak bileti satın alabilirsiniz. İnternet ortamında kredi kartınız ile, acentalar aracılığı ile veya telefonla havayolu firmasını arayarak. Bileti satın alırken, genellikle ya bankamatik kartı ya da kredi kartı kullanılır. Kredi kartınız yoksa, havale yaparak da uçak bileti satın alabilirsiniz. Kredi kartınızın size ait olma zorunluluğu yoktur.

Kansai_Uluslarası_Havalimanı_Osaka

Kansai Uluslarası Havalimanı – Osaka

Aslında eskiden bu zorunluluk vardı. Ama artık 3D ödeme yöntemi sayesinde, bu zorunluluğu kaldırdılar. Şimdi gelin, uçak biletinizi satın almadan önce, neler yapmanız gerektiğini biraz daha detaylandıralım.

2.Ucuz uçak bileti alırken hangi aşamalara dikkat etmek gerekir ?

Aslında uçak bileti almak çok kolay bir süreçtir. Kimin için ? Bizim gibi her daim uçak bileti satın alanlar için. Peki ya senin için ? Kim bilir ! Belki de hayatında ilk defa uçak bileti alacaksın. O yüzden bunu anlatmak benim görevim (Kendimce görev edindim.)

Kyoto_Fushima_Inari

Kyoto Fushima Inari : Ucuz uçak bileti bularak bir çok yere gidebilirsiniz

Şimdi. Öncelikle ilgili havayolu şirketinin websitesinden veya uçak bileti arama motoru sitelerinden uçak bileti alabileceğini bil. Ben bir çok uçak biletini Turna.com uçak bileti arama moturundan satın alıyorum.

Hem bütün havayolu firmalarına tek çatı altında ulaşıyorum, hem de uçak bileti aldıkça puan kazanıyorum. Bunu yapan başka bir uçak bileti arama motoru yok.

Bileti nereden alacağımıza karar verdik. Sıra geldi ne tür bilgilere ihtiyacınızın olacağı kısma. Bileti yurtiçi uçuş için satın alacaksan, kimlik bilgilerin yeterli olacak.

Ama yurtdışı uçak bileti satın alacaksan, o halde pasaportun olması gerekecek (Gürcistan ve Kıbrıs için gerek yok. Kimlik ile gidilebiliyor.) Bir çok uçak bileti satın alma sürecinde, pasaport numaran gerecektir. Ama diyelim ki; pasaportun henüz çıkmadı. Ne yapacaksın ?

Merak etme. Yalandan bir pasaport numarası gir. Sonra pasaportun eline ulaştıktan sonra, numarayı değiştirirsin. Bunu bir çok havayolu şirketi kabul eder. Ama sen yine de satın almadan önce bir ara sor derim. Şahsen ben gayet denedim ve işe yaradı.

vizesiz_tayland

Phi Phi Adası-Tayland : Vizesiz Tayland’ın en güzel adalarından

Bileti alırken; mutlaka doğru havalimanına bilet aldığından, tarihinden, uçak biletinin şartlarından (İadeli veya iadesiz gibi.) ve girdiğin kişisel bilgilerin doğruluğundan emin olman gerekir.

Bu saydığım maddelere dikkat ettiğin müddetçe, çok kolay bir şekilde uçak bileti satın alabilirsin. Uçak biletinin ödemesini ise, bu bilgileri tamamladıktan sonra yapacaksın.

Kredi kartı bilgilerini vermediğin müddetçe, o uçak bileti için ödeme yapmamışsındır. Bir de; ödemeyi yaptıktan sonra muhtemelen cep telefonuna ilgili bankadan onay kodu gelecektir.

O yüzden, eğer ki yurtdışında iken uçak bileti satın alacaksan ve telefonun açık değilse, pek muhtemel bu işlemi gerçekleştiremeyeceksin. O yüzden bunu bilerek uçak bileti satın alımı yapmanı öneririm.

3.Ucuza uçak biletini ne zaman alabilirim ?

fly insta fly insta

Uygun uçak bileti bulmak, son zamanlarda çok ama çok basit oldu. Havayolu firmalarının bir birleri ile olan rekabeti sayesinde, İstanbul’dan Seul’e bile ucuz uçak biletleri bulabilirsiniz. Nasıl mı ?

Uçmak Güzeldir...

Uçmak Güzeldir.. Ucuz uçak bileti bulmak zor bir şey değildir

  • Mutlaka havayolu firmalarının e-mail üyeliğine kayıt olun. Düzenli olarak kampanyaları size mail ortamında gönderirler. Aklınızda yoksa bile plan yapmaya başlarsınız.
  • Uçak biletini alırken acele edin. Neden mi ? Çünkü kampanyalı koltuk sayısı sınırlıdır. Ne yazık ki bir çoğumuzun yanlış bildiği durum : Tüm biletleri o kampanyalı fiyattan sattıklarını düşünmemiz. Kampanyalı biletler, sınırlı sayıda olur. O yüzden bunu bilerek işlemlerinizi yapın. “Deniz ben bakıyorum bakıyorum, hiçte öyle ucuz bilet yok. Sen bizi kandırıyor musun ?” diyen o kadar çok kişi oldu ki, toplu bir şekilde buradan bir kez daha duyurmuş olayım.
Bali - Endonezya

Bali-Endonezya

  • Genellikle kış döneminde, yaz mevsimi biletlerinizi alın. Yaz döneminde ise kış mevsimi. İnanılmaz kampanyalar yapıyorlar. Daha geçen kış Qatar Havayolları ile Turna.com iş birliği yapmış ve 850 dolara Güney Kore’ye bilet satın alan yüzlerce takipçim olmuştu. Hem de her şey dahil. Böyle kampanyaları her daim kovalayın.
  • Tek yön bilet taktiğini kullanın. Bazen gidiş-geliş bakmak daha pahalı olabilir. İnanın bana bunu bir çok kez kullandım ve % 100 işe yaradı.
  • Salı-Çarşmba günleri uçacak şekilde bilet alın. Cuma akşam 19:00’a bakarsanız tabiki biletler pahalı olacaktır. Özellikle daha esnek plan yapma şansınız varsa, bunu mutlaka dikkate alın.
  • Alternatif havalimanlarını deneyin. Biraz uzak olabilir ama fiyat çok farkediyorsa mutlaka göz atın.
  • Birden fazla arama motorunu inceleyin. Hepsinin fiyat politikaları farklıdır. Bazen “A” arama motoru pahalıyken, aynı şartları taşıyan bir başka “B” arama motoru daha ucuz olabilir. Fiyatlar, firmaların ellerinde kalan satışa uygun bilet sayısına göre değişir.
  • Uçak bileti satın almadan önce “Uçak Bileti Arama Motorları ” yazıma da bir göz atın. Size tek tek önerilerde bulundum. Çok işinize yarar.

4.Ülkelerin en ucuz uçak bileti firmalarını nereden öğrenebilirim ?

Hemen hemen her ülkenin “Low cost airlines” yani “Düşük maaliyetli havayolu firmaları“ vardır. Bazen, bu firmaları uçak bileti arama motorlarında göremeyebilirsiniz.

O yüzden, uçak bileti satın almadan önce, Wikipedia’nın “Düşük bütçeli havayolu firmaları” listesine bir göz atın derim. Orada, ülke ülke ve liste halinde en düşük bütçeli havayolu firmalarını görebilirsiniz.

Berlin-Almanya

Berlin-Almanya

Hatta sizler için yazdığım “Avrupa’nın en ucuz hava yolu firmaları ” yazıma da bir göz gezdirin derim. Özellikle Avrupa’da ekonomik ve ucuz uçak bileti arayanlara sözüm : Seveceğinize eminim.

Otel konusunda Booking.com kullanınız.

Benim ucuz uçak bileti konusunda sizlere anlatacağım önerilerim bitti. Bundan sonrası, sizlerin araştırma azmine kalmış bir şey. Bu zamana kadar çoğu uçuşuma para vermeden, verdiklerime de her daim neredeyse en uygun fiyata uçak bileti alacak şekilde ödeme yaptığımı bir kez daha belirtmek istiyorum.

Zaten bunların hepsini de, yukarıda sizi linkler ile yönlendirdiğim diğer yazılarda anlattım. Aşağıda ve sağ tarafta gördüğünüz “E mail üyeliği” kısmına mail adreslerinizi bırakırsanız, benzer yazılarımdan haftalık olara haberdar olabilirsiniz. Tüm maceralarıma ortak ve deneyimlerimden yararlanmak için beni, aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın derim.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.