Avrupa’nın En Ucuz Otobüs Firmaları

Avrupa kıtasında gezmek, sanırım diğer bütün kıtalarda gezmektende çok daha kolay. Tren, otobüs, uçak hatta otostop ile oradan oraya gitmek çocuk oyuncağı. Zaten küçücük kıtada 50’den fazla ülke yer alınca, bir kaç saat içerisinde bırakın şehir değiştirmeyi, ülke değiştirmek mümkün. Bunlara otobüsler de dahil. Peki Avrupa’nın en ucuz otobüs firmaları hangileri ?

Avrupa’da gezmenin en ucuz yollarından birisi Avrupa’da otobüs ile gezmek. “İyi güzel de, Avrupa’da geziyor olursak, bu işleri nasıl ucuza mal ederiz ?” diyenler için, kendimce ucuz bulduğum 5 otobüs firmasını anlatayım diyorum. Peki Avrupa’nın en ucuz otobüs firmaları hangileri ?

Avrupa’da 1 Pound’a Otobüs Bileti Nasıl Alınır ? Alınırsa Hangi Firmalardan Alınır ?

1.Megabus : Batı Avrupa ülkelerinde yaygın. Erken rezervasyon ile 1 Pound’a bile bilet alabiliyorsunuz. Yine viral ya da yalan reklam sanıyorsunuz değil mi ? Aşağıya göresiniz diye ekliyorum. Floransa-Roma hattındaki bilet 1 Pound. Peki bu adamlar başka nerelere gidiyorlar ? Özellikle İtalya-İngiltere-İrlanda-İskoçya-İspanya-Fransa-Belçika ve Hollanda’da geniş ağa sahipler. O yüzden bu ülkelere plan yapmadan önce, mutlaka websitelerini kontrol edin. İnanın bana bunun gibi bir sürü kampanyalı fiyatları oluyor.

2.Eurolines: 20’den fazla ülkede hatları var. Avrupa’nın en yaygın otobüs firmalarından birisi. Bunlar da aynı megabus gibi. Benzer oldukları için ekran görüntüsü ile falan uğraştırmayayım diyorum. Eurolines da yeri gelir 5 Euro’ya hatta 1 Euro’ya otobüs bileti satar. Bu firmayı da mutlaka bir yere not edin derim.

3.Student Agency Bus : Bu firma ise Avusturya’da çok yaygın. Avuturya’nın en ucuz otobüs bileti satan firması olarak geçiyor. Özellikle Viyana-Salzburg-Hallstatt turu yapacaksanız çok işinize yarar.

4.Polskibus : 1 Pound dedik. 1 Euro dedik. Ama 1 Zloty’e bilet satmazlar heralde ! Satıyorlar vallahi. Polonyalı firma Polskibus, kampanya dönemlerinde 1 Zloty’e bile bilet satıyor. Polonya’da çok meşhurlar. Ben, çok araştırmadan rastgele bir gün seçtim. Seçtiğim günde bile 5 Zloty yani 1 Euro gibi bir rakama Krakow-Varşova hattında otobüs bileti vardı. Zaten göresiniz diye de aşağıya ekledim. Şaka gibi…

5.OUIBUS: Son örneğime geliyorum. Genellikle Londra-Amsterdam-Paris ve Brüksel arasında hizmet veren düşük fiyatlı otobüs firması olan OIBUS de, Avrupa’nın en ucuz otobüs bileti satan firmalarından. Özellikle bu bölgeyi gezecekseniz mutlaka yollara düşmeden önce bir göz gezdirin derim.

Avrupa’nın en ucuz ve hesaplı otobüs firmaları bunlar. Kimisi ile 1 Euro’ya hatta 1 Zloty’e bile bilet alabilirken, kimisi ile 5-10 Euro’ya geziyor olacaksınız. Bunun için tek yapmanız gereken, bu 5 otobüs sitesini kontrol etmek olacak. Benim bildiklerim bu kadar. Hep diyorum ya size: Her şey bir hayalle başlar. Hayaller plana, planlar anıya dönüşür. Siz yeter ki hayal edin.

Düşün peşine. Vallahi zor işler değil. Görüyorsunuz işte. Tek tek ekran görüntülerine kadar koyuyorum. Bundan sonrası senin ilk adımına kalmış…

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

2 Comments

  1. Ferit Ay
    • Deniz Pehlivan