Avrupa’nın En Ucuz Otobüs Firmaları

Avrupa’nın en ucuz otobüs firmaları hangileridir ? Avrupa kıtasında gezmek, sanırım diğer bütün kıtalarda gezmektende çok daha kolay. Tren, otobüs, uçak hatta otostop ile oradan oraya gitmek çocuk oyuncağı. Zaten küçücük kıtada 50’den fazla ülke yer alınca, bir kaç saat içerisinde bırakın şehir değiştirmeyi, ülke değiştirmek mümkün. Bunlara otobüsler de dahil. Peki Avrupa’nın en ucuz otobüs firmaları hangileri ?

Avrupa’da 1 Pound’a Otobüs Bileti Nasıl Alınır ? Alınırsa Hangi Firmalardan Alınır ?

Avrupa’da gezmenin en ucuz yollarından birisi Avrupa’da otobüs ile gezmek. “İyi güzel de, Avrupa’da geziyor olursak, bu işleri nasıl ucuza mal ederiz ?” diyenler için, kendimce ucuz bulduğum 5 otobüs firmasını anlatayım diyorum.

norvec_oslo_bergen

Oslo-Bergen Rotasında Bir Yer-Norveç

Yalnız yine söylemekte fayda var : Bu fiyatları, gittiğiniz güne, saate hatta rotaya göre çok değişiklik gösterebilir. O yüzden, her daim doğru dönemleri yakalamak ve bu sitelere düzenli olarak göz gezdirmek gerekir. Peki bu en ucuz otobüs firmaları hangileri ?

1.Megabus

Batı Avrupa ülkelerinde yaygın. Erken rezervasyon ile 1 Pound’a bile bilet alabiliyorsunuz. Yine viral ya da yalan reklam sanıyorsunuz değil mi ? Aşağıya göresiniz diye ekliyorum. Floransa-Roma hattındaki bilet 1 Pound yani 1.5 Euro.

ucuz_otobus

Avrupa’nın en ucuz otobüs firmaları : Yaklaşık 1 Pound’luk Biletler

Peki bu adamlar başka nerelere gidiyorlar ? Özellikle İtalya-İngiltere-İrlanda-İskoçya-İspanya-Fransa-Belçika ve Hollanda’da geniş ağa sahipler. O yüzden bu ülkelere plan yapmadan önce, mutlaka websitelerini kontrol edin. İnanın bana bunun gibi bir sürü kampanyalı fiyatları oluyor.

2.Eurolines

fly insta fly insta

20’den fazla ülkede hatları var. Avrupa’nın en yaygın otobüs firmalarından birisi. Bunlar da aynı megabus gibi. Benzer oldukları için ekran görüntüsü ile falan uğraştırmayayım diyorum.

vatikan_roma

Roma-Vatikan

Eurolines da yeri gelir 5 Euro’ya hatta 1 Euro’ya otobüs bileti satar. Bu firmayı da mutlaka bir yere not edin derim.

3.Student Agency Bus

Bu firma ise Avusturya’da çok yaygın. Avusturya’nın en ucuz otobüs bileti satan firması olarak geçiyor. Özellikle Viyana-Salzburg-Hallstatt turu yapacaksanız çok işinize yarar.

viyana - gezisi

Viyana-Avusturya

4.Polskibus

fly insta fly insta

1 Pound dedik. 1 Euro dedik. Ama 1 Zloty’e bilet satmazlar heralde ! Satıyorlar vallahi. Polonyalı firma Polskibus, kampanya dönemlerinde 1 Zloty’e bile bilet satıyor. Polonya’da çok meşhurlar.

avrupanin_en_ucuz_otobus_firmalari

Avrupa’ nın en ucuz otobüs firmaları arasındadır kendileri

Ben, çok araştırmadan rastgele bir gün seçtim. Seçtiğim günde bile 5 Zloty yani 1 Euro gibi bir rakama Krakow-Varşova hattında otobüs bileti vardı. Kampanya dönemine denk getirmeye ve özellikle erken almaya çalışın. Çok rahat bir şekilde Avrupa’nın en ucuz otobüs firmalarından birisi olan Polskibus’dan bilet bulunabilir.

Otel bulma konusundaEn iyi otel bulma arama motorları yazıma bakınız.

5.OUIBUS

Son örneğime geliyorum. Genellikle Londra-Amsterdam-Paris ve Brüksel arasında hizmet veren düşük fiyatlı otobüs firması olan OIBUS de, Avrupa’nın en ucuz otobüs bileti satan firmalarından. Özellikle bu bölgeyi gezecekseniz mutlaka yollara düşmeden önce bir göz gezdirin derim.

Londra Ulaşım

Londra-İngiltere

Avrupa’nın en ucuz otobüs firmaları bunlar. Kimisi ile 1 Euro’ya hatta 1 Zloty’e bile bilet alabilirken, kimisi ile 5-10 Euro’ya geziyor olacaksınız. Bunun için tek yapmanız gereken, bu 5 otobüs sitesini kontrol etmek olacak. Benim bildiklerim bu kadar. Hep diyorum ya size: Her şey bir hayalle başlar. Hayaller plana, planlar anıya dönüşür. Siz yeter ki hayal edin.

Uçak bileti konusunda ise, mutlaka En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakın. Nasıl uçak bileti masraflarınızı ucuza mal edeceğinizi tek tek yazdım.

Düşün peşine. Vallahi zor işler değil. Görüyorsunuz işte. Avrupa’nın en ucuz otobüs firmaları listelerini ve En İyi Otobüs Bileti Karşılaştırma Siteleri ekran görüntülerine kadar koyuyorum. Bundan sonrası senin ilk adımına kalmış…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

10 Yorum

 1. Ferit Ay
  • Deniz Pehlivan
   • Cengiz Kaan
 2. kenan
 3. Aysan
  • Deniz Pehlivan
 4. mert sönmez
  • Deniz Pehlivan
 5. kenan
 6. ipek ak

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.