Bangkok’a 1,141 TL’ye nasıl gidilir ? Uçak bileti kampanyasından nasıl yararlanılır ?

Uzun zaman oldu uçak bileti konusunda sizlere öneri vermeyeli. Özlemişsinizdir böyle kampanyaları benden duymayı ! Malum, ben de özel sektör mahkumlarından olduğum için, bu ara iş-güç koşturmaca derken, üstüne üstlük Türkiye’nin dört bir yanını gezmeye çalışıp, bir de henüz Brezilya-Arjantin-Uruguay ve Katar seyahatiminden döndüğüm için, hala yazılarla uğraşıyorum. Sizi çok aksattım. Kusura bakmayın. Haydi telafi edelim ve biraz plan yapalım.

vizesiz_tayland

Phi Phi Adası-Tayland : Ucuz uçak bileti alarak gidilecek ülkelerden

Size hep diyorum ya : “Canınız sıkıldıkça uçak bileti arama motorlarına bakın. Her zaman birşeyler denk gelir.” diye. Eylül ayında Myanmar ve Tayland turu için planlar yaparken, çok güzel bir kampanyaya denk geldim. Hemen sizlere de haber edeyim dedim.

Uçak bileti konusunda ise, mutlaka En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakın. Nasıl uçak bileti masraflarınızı ucuza mal edeceğinizi tek tek yazdım.

Sanırım Gulf Air kampanya yapmış. Turna.com ‘da denk geldiğim bu harika fiyat direk aklıma girdi. Bilmiyorum, ileride daha ucuza başka bir kampanya olur mu olmaz mı ama bu fiyat bana gayet makul geldi. Hatta gidiş aktarma süresi de çok ideal. Dönüş biraz aktarmalı geçer ama belki de Bahreyn’i gezersiniz diye düşündüm.

Vizesiz_ulke_tayland

Bangkok-Tayland : Ucuz uçak bileti bulursanız direk bilet alıp gidin derim

Uçak Bileti Alındı Diyelim. Peki Tayland’ta nereye gidilir ?

Gülen insanlar ülkesi olarka bilinen Tayland, eskisi gibi UCUZ değil. Haberiniz olsun. Özellikle Bangkok-Phuket ve Pattaya oldukça pahalı. Ama ben yinede bildiğim tüm rotaları size aktarayım diyorum :

Bu arada, Tayland’a gitmek için en ideal dönem özellikle Aralık-Nisan dönemi. Yaz mevsiminde de gidilir ama ne yazık ki muson yağmurları olabilir. Hava çok nemli ve sıcak olur. İnsanı bunaltabilir. Peki Tayland’da gezilecek şehirler nelerdir :

Tayland gezi rehberi yazımı okuyunuz.

Vizesiz_ulkeler

Pattaya-Tayland : Vizesiz Ülkelerden Tayland

  • Bangkok :2-3 gün (Sarayları gezmelik). Ekonomik otellere göz atmak için tıklayın.
  • Pattaya : 2 gün (Adalar ve deniz-kum-güneş-gece hayatı) Ekonomik otellere göz atmak için tıklayın.
  • Phuket : 3 gün (Gece hayatı-adalar-dinlenmece) Ekonomik otellere göz atmak için tıklayın.
  • Phi Phi Adası : 1-2 gün (Kafa dinlemelik) Ekonomik otellere göz atmak için tıklayın.
  • Koh Samui : 1-2 gün (Deniz-kum-güneş) Ekonomik otellere göz atmak için tıklayın.
  • Koh Phangan : 1-2 gün (Parti için gidin. Moonlight parti düzenlenir. Mutlaka gidin derim.) Ekonomik otellere göz atmak için tıklayın.
  • Chiang Mai : 1 gün (Gerçek Tayland kültürü için gidin ) Ekonomik otellere göz atmak için tıklayın.
  • Pai : 1 gün (Tayland kültürü için gidin) Ekonomik otellere göz atmak için tıklayın.

Ayrıca Tayland’a kadar gitmişken ; Laos (Vize ister ) -Myanmar (E vize ister) -Kamboçya (Kapı vizesi ister)- Malezya (Vizesiz) gibi civardaki diğer ülkelere de gidin derim.

Koh Samui-Tayland

Şimdilik benden bu kadar. Aşağıda yer alan veya yan tarafta bulunan haftalık mail üyeliği kısmına mailinizi bırakırsanız, böyle kampanyaları duydukça size haber veririm. Malum : Facebook bir çok paylaşımı herkese göstermiyor. Sürekli para talep ediyor. Ben de mecburen bu yöntemi kullanmaya karar verdim. Ayrıca, özellikle Facebook sayfamı takip ediyorsanız, sayfayı başta gör yapmayı unutmayın.

Otel bulma konusundaEn iyi otel bulma arama motorları yazıma bakınız.

Umarım bu deneyimlerim, bir gün sizlerin de deneyimi olur. Gittiğim yollar, yüzdüğüm denizler, tırmandığım dağlar, dokunduğum rüzgar sizin de rüzgarınız olur. Sen yeter ki hayal et. Düş peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.