Kapadokya’ya Nasıl Gidilir

Kapadokya’ya nasıl gidilir ? Kapadokya’ya ulaşım konusunda önce, sizlere Kapadokya bölgesinde çektiğim tanıtım kılibimi göstermek istiyorum. Bakın bakalım Kapadokya nasıl bir yer !

Kapadokya’ya nasıl gidilir ? Kapadokya’da nasıl gezilir ?

Kapadokya'da Gündoğumu

Kapadokya’da Gündoğumu

Geldik mi aklınızdaki en önemli sorulara. Bu hususu biraz ayrıntılı anlatacağım. Hatta sadece Kapadokya’ya ulaşım değil Kapadokya’da ulaşım kısımından da bahsedeceğim. Önce şunu bilin derim. Bölgenin adı Kapadokya. Ulaşımı sağlayacağınız yer ise Nevşehir olacak. O yüzden özellikle uçak veya otobüsle Kapadokya bölgesine gelecek olanlar, Nevşehir bölgesine ulaşmak için biletlere bakmalılar.

1. Kapadokya’ya uçak ile ulaşım

Uçhisar-Kapadokya

Uçhisar-Kapadokya

Kayseri havalimanı mı yoksa Nevşehir havalimanı mı ? Bu seçim tamamen size kalmış. Ama 2 havalimanından da uçuşlar bulunuyor. Aynı zamanda 2 havalimanından da Havaş ile Kapadokya bölgesine ulaşım sağlanıyor. Uçak biletleri ise genellikle gidiş-geliş 200 TL civarında. Tabi kampanya zamanında. Kayseri’de 1 saat, Nevşehir’den ise 30 dakika uzaklıkta. Ucuza uçak bileti alma yazımda ayrıntılı olarak önerilerimi görebilirsiniz.

Nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi arama motorlarını kullandığımı “En İyi Uçak Bileti Arama Motorları” yazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

2. Kapadokya’ya otobüsle ulaşım

Kapadokya Aden Hote-Odamın Balkonundan Manzaram

Kapadokya Aden Hote-Odamın Balkonundan Manzaram

Bunu zaten biliyorsunuz. Ülkemizde otobüs ile ulaşım heryere mümkün. Nevşehir’e otobüsle gelip, oradan Kapadokya bölgesine geçebilirsiniz.

3. Kapadokya’ya tren ile ulaşım

Kapadokya Gezilecek Yerler

Kapadokya Gezilecek Yerler

Kayseri tren garından ulaşabilirsiniz. En yakın yol bu. Direk Nevşehir’e tren yok.

4. Kapadokya’da araç ile ulaşım

Kapadokya (Dünyanın en güzel manzaraları arasındadır)

Kapadokya (Dünyanın en güzel manzaraları arasındadır)

İstanbul’dan 757 km, Ankara’dan 305 km ve İzmir’den 777 km uzaklıktaki Kapadokya, ulaşım konusunda hiçte zor erişilen bir yer değil. Benim size tavsiyem: Eğer Kapadokya’ya yakın bölgede iseniz, şahsi aracınız ile ulaşmanız. Eğer bizim gibi İstanbul’dan gelecekseniz, mutlaka havalimanından bir araba kiralayıp, kiraladığınız aracınız ile gezmelisiniz.

Nasıl ekonomik konakladığımı, ucuza otel-hostel ve ev kiraladığımı,Ekonomik otel arama motorları” yazımda satır satır anlattım. Mutlaka bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Güray Müze'de çömlek yapma çabalarım.

Güray Müze’de çömlek yapma çabalarım.

İnanın bu coğrafyayı gezmenin en kolay ve en keyifli yolu bu olacaktır. Çünkü bölgede toplu taşıma çok yaygın değil ve taksi de pahalıya mal olacaktır. Kayseri Havalimanından Araç Kiralama veya Nevşehir Havalimanından Araç Kiralama düşünceniz varsa, Kapadokya’ya çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Günlük araç kiralama fiyatlarını görmek için tıklayınız.

Yani Kapadokya’ya ulaşım çok ama çok kolaydır. Gerek bölgeyi gezerken, gerekse civardaki şehirlere ulaşım konusunda hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Ulaşım konusu zihninizde oturmuş ise, artık sizleri detaylı Kapadokya Gezi ve Seyahat Rehberi yazıma davet ediyorum. Aradığınız tüm soruların cevapları o yazımda.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

Yorum Yap