Kapadokya Otelleri

Kapadokya’da nerede konaklanır ? Kapadokya’da konaklama önerileri neler ?  Bu bölge, konaklama açısından sizi kendine büyüleyecek. Neden mi ? Çünkü o harika peri bacalarının bazılarının içerisi Kapadokya otelleri olarak hizmet veriyor da ondan. Şahsen benim de o meşhur peri bacalarından birisinde konaklama fırsatım oldu. Daha otelin kapısı açılır açılmaz karşılaştığım manzara ve balkona çıkınca gördüğüm o büyüleyici görüntü hala aklımda !

Kapadokya Aden Hote-Odamın Balkonundan Manzaram

Kapadokya Aden Hotel-Odamın Balkonundan Manzaram : Kapadokya Otelleri

“Ne güzelsin sen Kapadokya” övgülerimin en güzelini hakeden şeylerden birisi de bu konaklama kısmı. Dünyada da hatırı sayılır bir çok seyahat otoriteleri de boşuna bu bölgedeki otelleri öve öve bitiremiyor. Gerek tasarımları, gerekse başka hiç bir yerde olmayan kendine has doğal güzelliğini nasıl anlatırım bilmiyorum. Tek söylyeceğim şey : Mutlaka ama mutlaka, maddi imkanınız el verirse peri bacalarından yapılan bir otelde konaklayın. Peki hangi bölgede konaklamalı ?

Kapadokya Otelleri Önerileri

3 bölgeden bahsedicem. Önce kendi kaldığım bölge olan Uçhisar’dan ilerleyelim. Ama ondan önce, bölgenin ve konakladığım otelin güzelliklerini görmeniz için çektiğim videolardan hazırladığım Kapadokya kılibimi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Youtube kanalım “Birhayalinpesinde” hesabımdan tüm videolara da bakabilirsiniz.

Nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi arama motorlarını kullandığımı “En İyi Uçak Bileti Arama Motorları” yazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

1. Uçhisar Bölgesi Konaklama Önerileri

Aden Otel!den Gündoğumu Keyfi

Aden Otel’den Gündoğumu Keyfi : Kapadokya’da Konaklama Önerilerim

Bölgenin en yüksek noktalarından birisi. Tüm Kapadokya manzarası ayaklarınızın altında olacak. Göreme ve Ürgüp’e göre çok daha sakin. Tek gürültünüz hafifçe esen rüzgar. E o kadar da olur. Bunları konakladığım otelde hissettiklerime istinaden söylüyorum. Uçhisar’daki otelin adı Aden Hotel Kapadokya idi.

Bir bardak kahvemi alıp, şöyle balkona geçip meşhur cevizli bölgesinin keyfini sürdüğüm anı hala unutamıyorum. Ne güzeldi ! Bu oteli herkese tavsiye ederim. Konaklayabiliyorsanız mutlaka peri bacasının içerisinde kurulu olan odada konaklamaya çalışın derim. Oteli görmek için tıklayınız.

2. Göreme Bölgesi Konaklama Önerileri

Aşıklar Tepesinden Göreme Manzarası

Aşıklar Tepesinden Göreme Manzarası

Burası bölgenin kalbi. Biraz daha kalabalık. Daracık sokaklar ve yoğun peri bacaları manzaraları sokakların güzelliğine güzellik katsa da, siz de benim gibi sakinlik arayanlardansanız sanırım Uçhisar’a göre bir tık uzak olacakır. Ama dediğim gibi burası biraz daha merkezde kaldığı için seçim size kalmış olsun. Göreme otelleri için tıklayınız.

3. Ürgüp Bölgesi Konaklama Önerileri 

Asmalı Konak-Ürgüp

Asmalı Konak-Ürgüp

Hani meşhur Asmalı Konak dizisi vardı bilir misiniz ? İşte onun olduğu yer. Nedense burası benim zihnimde Asmalı Konak ile özdeşleşti. Bana sorarsanız Göreme’den bir tık daha geride kalır. Ne açıdan ? Atmosfer açısından. Sanki biraz daha şehirleşmiş gibi hissediyorum Ürgüp bölgesini. Ama yine de bölgedeki otelleri görmek isterseniz tıklayınız.

4. Avanos Bölgesi Konaklama Önerileri

Avanos sokakları

Avanos sokakları

Hiç gerek yok. Bu bölgede konaklamayın. Diğer bölgelerin yanında, Kapadokya’da konaklama açısından biraz sönük kaldığını düşünüyorum. Ama otellere bir bakma isterseniz tıklayınız.

Kapadokya hakkında ayrıntılı seyahat notları arıyorsanız : Kapadokya Gezi Rehberi yazımda her şeyi bulabilirsiniz.

Kapadokya’da konaklama önerilerim bitti ama fiyatlardan bahsetmedim bu arada. Tabiki konaklayacağınız otele ve odaya göre değişse de, oteller genelde 2 kişi 100-200 TL arasında değişiyor ve çoğu butik otel tarzında. Oda-kahvaltı şeklinde çalışıyorlar ve bana sorarsanız bir oteldeki en güzel sistem. Daha samimi. Daha sakin. Hostellarda kalacak olursanız, genellikle 1 kişi gecelik 10-20 TL.

Nasıl ekonomik konakladığımı, ucuza otel-hostel ve ev kiraladığımı,Ekonomik otel arama motorları” yazımda satır satır anlattım. Mutlaka bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Bölgede ciddi manada yabancı turist akını olduğu için, özellikle genç sırt çantalı yabancı gezginler hostellarda oldukça görünüyor. Sosyalleşmek için güzel bir tercih olabilir. Zaten yukarıda verdiğim otel linklerinden tek tek bakarsınız. Genç kardeşlerime duyurulur.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

Yorum Yap