Hangi Ülkenin Vize Ücreti Ne Kadardır ?

Ülkelerin vize ücretleri hakkında sözlerime başlamadan önce, ülkelerin vize durumlarını yazdığım vizesiz ülkeler yazıma bakmanızı öneririm.  Çünkü o yazımda anlattığım bütün ülkeler bizlerden vize istemiyorlar. Yani evet. Vize istemeyen ülkeler diye bir şey var ve bu ülkelerin sayısı 80’den fazla. En azından “Hadi kalkın gidiyoruz.” diyecek olursanız, bu listeden dilediğiniz ülkeyi beğenip, pasaportunuz olduğu müddetçe uçak biletinizi direk alıp, ülkeye de girerken otel rezervasyonlarınızı gösterdiğiniz müddetçe kolayca o ülkelere girebilirsiniz. Bir de vize isteyen ülkeler var. Hadi gelin onları da anlatayım…

malta banner
Belgrad-Sırbistan Gezilecek Yerler

Belgrad-Sırbistan (Vizesiz Ülkelerden)

Hangi Ülkenin Vize Ücreti Ne Kadar ?

Vize almaktan herkes gibi ben de nefret ediyorum. Saçma sapan evraklar, Cem Yılmaz’ın gösterilerinden hatırladığımız o “What’s your purpose of visit ?” soruları, karşılığında verilen yalandan gülücüklü cevaplar. Öyle yada böyle, bir şekilde katlandığımız, sonunda ise vize almayı bir şekilde becerdiğimiz bir süreçte olsa, sırf  o canım yerleri görmek için değer.

Otel bulma konusundaEn iyi otel bulma arama motorları yazıma bakınız.

Vize Ücretleri konusunda en güzel rotalardan Brezilya : Çünkü vizesiz

Yukarıda söylediğim gibi son dakika vize işlemleri ile uğraşmak istemeyebilirsiniz diye vizesiz ülkeleri zaten yazmıştım. Siz yine de yola çıkmadan, planlar yapıp hayallere dalmadan önce, her daim biz Türkiye Cumhuriyeyi vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler listesine bir bakın derim.

Vize İsteyen Ülkelerin Vize Ücretleri 

Tatil Dükkanı

Şimdi. Sıra geldi ülke ülke ödeyeceğiniz vize ücretleri listesine. Her ülkenin vize süreci farklı olabilir. Bazısı direk Konsolosluktan başvuru isterken, kimi ise aracı kurumlar belirlemiştir. Bu aracı kurumlar, konsolosluk görevi görürler.

San Francisco-Golde Gate

San Francisco-Golde Gate-ABD : Hangi ülkenin vize ücreti ne kadar

Konsolosluğun yükünü azaltmak için hizmet verirler. Hangi ülkeden vizeye başvuruyorsanız, mutlaka bunu bilmelisiniz. Ayrıca, ben elimden geldiğince tahmini vize ücretlerini anlatacağım ama her daim ilgili ülkenin konsolosluğundan kontrol etmeyi unutmayınız.

Ayrıca, unutmayın ki bir çok vize için Seyahat Sağlık Sigortası da yaptırmanız gerekecek. Onun için de, genellikle 8 Euro ile 60 Euro arasında bir ödemeniz olacak. Eğer özel sağlık sigortanız varsa, bunu ödemezsiniz. Hatta “Seyahat Sağlık Sigortası nedir ?” yazıma da bir göz atın derim.

hongkong

Hongkong : Yeşil pasaporta vize istemeyen ülkeler

ABD Vize Ücreti: Vize ücretleri listemizin en başında, en pahalılarından birisi olan Amerika Birleşik Devletleri geliyor. ABD Turist vize ücreti 160 Dolar veya bankaya yatırmak şartıyla 400 TL civarında. Ama bu sadece turist vizesi. Hangi tür ABD vizesine başvuracaksanız, gitmeden önce kontrol edin. Hatta ilgili Amerika Vizesi Nasıl Alınır yazıma bir göz atın.

Almanya Schengen Vize Ücreti : Vize harcı 60 Euro. Randevu 23 TL. UPS ücreti 15 TL.

Avusturya Schengen Vize Ücreti : Vize ücreti 60 Euro. Randevu ücreti 25 TL.

Avustralya Vize Ücreti : Avustralya Turist Vize ücreti 115 Avustralya Doları.

Birleşik Arap Emirlikleri:  96 saat geçerli online vize ücreti 200 Dirhem. Yani yaklaşık olarak 50-55 Dolar.

Bulgaristan Schengen Vize Ücreti: Vize ücreti 60 Euro

Çin Vize Ücreti: 3 aylık tek girişli 58 Dolar,  3 aylık çift girişli 87 Dolar, 6 aylık çok girişli 116 Dolar.

Endonezya Vize Ücreti : Vize ücreti (Kapıda 25 Dolar.)

Fransa Schengen Vize Ücreti : Vize harcı 60 Euro. Randevu 25 Euro.

Hindistan Vize Ücretri : Vize ücreti 42 Dolar. (Hindistan vizesi nasıl alınır yazıma bakabilirsiniz.)

Agra-Tac Mahal-Hindistan

Agra-Tac Mahal-Hindistan

İngiltere Vize Ücreti : İngiltere turist vizesi alırken, geçerli olacağı yıllara göre vize başvuru fiyatları da değişir. Kısa süreli ise 170 TL, 2 yıla kadar ise 590, 5 yıla kadar 1.080 TL ve 10 yıla kadar ise 1.560 TL. Bir de İngiltere Transit vizesi diye bir olay var. Mesela İngiltere aktarmalı uçacaksanız, İngiltere’ye giriş yapmasanız dahi, bu vizeyi almak zorundasınız. Ücreti 115 TL. Son olarak, eğer dil eğitimi veya öğrenci olarak vize başvurusu yapacaksanız, İngiltere vize ücreti 170 TL civarında olacaktır. (İngiltere vizesi yazıma bakabilirsiniz.)

İspanya Schengen Vize Ücreti: Vize harcı 85 Euro.

İtalya Vize Ücreti: Vize ücreti 60 Euro.

Kamboçya Vize Ücreti : Vize ücreti (Kapıda 35 Dolar.)

Kanada Vize Ücreti : Tek girişli Kanada vizesi 75 $ ve çok girişli Kanada Vizesi 150 $

Mısır Vize Ücreti : Tek girişli 70 TL, çok girişli 110 TL.

Giza-Mısır

Giza-Mısır

Sri Lanka Vize Ücreti : Online alacaksınız. 20 dolar vize ücreti. Websitesi için tıklayınız.

Vietnam Vize Ücreti: Vize hizmet ücreti 75-80 Dolar. Ülkeye girişte de 25 dolar ödeyeceksiniz. Vietnam vizesini alabilmek için, Vietnam’dan bir acenta bulmalısınız. Onlar sizin için bu işlemleri halledecekler. 65 dolar civarında tutuyor. Ülkeye girerken de ayrıca 25 dolar ödeyeceksiniz. Vietnam Vizesi yazımda uzunca anlattım. Oradan okuyabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vize Ücreti : Vize harcı 60 Euro ( Schengen vizesi yazıma bakabilirsiniz.)

Coron Adası-Aylardan Şubat-Filipinler

Coron Adası-Aylardan Şubat-Filipinler

Uçak bileti konusunda ise, mutlaka En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakın. Nasıl uçak bileti masraflarınızı ucuza mal edeceğinizi tek tek yazdım.

Vize ücretlerini her ne kadar özetlesemde, pasaport ve vize süreci ile ilgili detaylı bilgiler arıyorsanız “Pasaport ve vize nedir ?” yazıma bir bakabilirsiniz. Bu ülkeler çoğunlukla benim gittiğim ve özellikle Avrupa ile Asya kıtasında revaçta olan ülkelerdir. Özellikle bir çok schengen ülkeleri üç aşağı beş yukarı, yukarıda bahsettiğim rakamlarda vize ücreti talep ederler. Evraklarınızı güzelce hazırladığınız, dünyanın dört bir yanında hayallerinizin peşinde koştuğunuz yerler görmenizi temenni ederim.

2 Yorum

  1. Şahin
  2. Şahin

Cevapla

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sosyal Medyada Beni Takip Edin!

instagram logo resimi youtube logo resimi