Hindistan Vizesi Nasıl Alınır ? (Güncel)

Hemen cevaplayayım : Hindistan vize istiyor mu ? İstiyor. Hem yeşil pasaport sahipleri hem de bordo pasaport sahipleri Hindistan vizesi almak ZORUNDA. Ama merak etmeyin. Çünkü alması çok kolaydır. Ne o öyle Schengen vizesi alırken katlandığınız saçma sapan şirket evrakları isterler, ne de reddedilme riskiniz çok yüksektir. Öyle kolaydır ki, Hindistan vizesi başvuru evraklarınızı tamamlayıp, işlemlerinizi yaptığınız aynı gün içerisinde size verilir.

Şahsen tüm bu süreci deneyimledim, 3 kez Hindistan’a gittim ve bu yüzden 3 kez Hindistan vizesi aldım.

Bu deneyimlerimden yola çıkarak, tek tek aşağıda nasıl Hindistan vizesini alacağınızı anlattım. Hadi gelin, tüm Hindistan vize başvurusu sürecini birlikte inceleyelim.

2 çok önemli sıralamaya göre size vize başvuru sürecini aktaracağım:

 1. Öncelikle randevu sürecini anlatacağım. Çünkü tüm bu süreç online işliyor.
 2. Akabinde ise, hazırlamanız gereken evraklardan bahsedeceğim. Çünkü Hindistan vizesi alırken bu sıraya göre hazırlanmanız gerekiyor.

Hindistan Vize başvuru süreci önerilerim

Öncelikle siz sormadan ben hızlıca cevaplayayım:

Hindistan yeşil pasaporta vize istiyor mu diyenlere yine hatırlatma : Evet. Yeşil pasaporta da Hindistan vize ister.

Yani Hindistan’a hem bordo hem de yeşil pasaport farketmeksizin vize gerekli.

Ve bu süreç şu şekilde işliyor :

 • Önce online başvuru yapacaksınız ve her şey İNGİLİZCE olacak. Akabinde başvurunuz bitince, bu online başvurunuzun çıktısı gerekecek ve onu evraklarınızın arasında hazır edeceksiniz. Online Hindistan Vize Başvurusu sitesine bakınız. (Hindistan vize başvuru süreci online işliyor. O yüzden önce bunu bilin. Bu sistem çok çok önemli.)
 • O siteye geldikten sonra, “Regular Visa Application” kısmını dolduracaksınız. Yani bildiğiniz Turist ve Ticari Hindistan Vize başvuru kısmını.
 • Hindistan vize başvurunuzu yaparken, her şey ingilizcedir. Yine söylüyorum : ingilizce bilmek gerekiyor.
 • Önemli NOT: Online Hindistan vizesi başvurusu yaparken, sürekli olarak sistem donabilir ve sizi sistemden atabilir. O yüzden ara ara “Save and exit” yani “Kaydet ve kapat” yapın ve çıkan kodu bir yere kaydedin.

İnanın, bazı noktalarda sistem sürekli donuyor ve çıldırabiliyorsunuz. Böyle yaparsanız, geldiğiniz adıma kadar yaptığınız kayıtların üzerinden devam edebilirsiniz.

(Gördüğünüz üzere ben Hindistan vizemi aldım ve buna göre size öneriler yapacağım.)

hindistan vizesi nasıl alınır

Hindistan vizesi nasıl alınır : Çok kolaydır. Turist vizesi böyledir.

Sistemde, yukarıda bahsettiğim save and exit yaparken, size bir “Temporary Application ID” veriyorlar.

Onu “Complete Partially Filled Form” kısmından girecek ve kaldığınız yerden Hindistan Vizesi başvurunuza devam edebileceksiniz.

Ben çektim, siz çekmeyin. Bu kısmı iyi anlayın ve doğru doldurun.

 • Çok çok çok önemli bir husus daha : Mutlaka, Hindistan vize başvuru formunu doldururken, tüm işlemerin bitmesine yakın yani en son aşamada, sizden isteyecekleri fotoğrafı ekleyin (Ben ekleyememiştim.).

Çünkü bu fotoğraf, sizin başvuru formunuza otomatik olarak sistem tarafından işleniyor ve Hindistan Konsolosluğu’na gittiğinizde, olur da başvuru formunuzda bu fotoğrafı görmezlerse, yeniden başvuru yapmanızı talep ediyorlar. Bizzat yaşadım. Siz yaşamayın.

Formu doldurduktan sonra sistem form çıktısını veriyor fakat randevu tarihi gözükmüyor.

Buna çok dikkat edin vize formunun sağ tarafında randevu tarihi ve saati gözükmezse başvurunuz işleme alınmıyor tekrar form doldurmanız gerekecek. Sistemde böyle sorun olabiliyor.

O yüzden form bittikten sonra tekrar sistemden pasaport numarası başvuru bölgeniz ve bazı barkod numaralarını girdikten sonra üzerinde randevu gözüken form olacak ve onun çıktısını almanız gerekiyor.

Eğer bu şekilde her şey tamsa, artık başvurunuz yapılmış oluyor ve evraklarınızı tamamlayıp, size verilen randevu gününü bekliyorsunuz.

hindistan vizesi online basvuru formu

Yukarıda verdiğim linkten başvuracak ve bu ekranda yer alan Regular Visa Application kısmından Hindistan vize başvurusuna başlayacaksınız

 • Şimdi. O formu doldurduğunuzu varsayıyorum. Merak etmeyin. Çok kolay bir formdur ama mutlaka her şeyi eksiksiz ve doğru/yanıltıcı olmadan doldurun. Bu çok önemlidir.
 • En son size, Hindistan vize randevu tarihi verecekler ve şimdi sayacağım evraklar ile, aşağıda belirteceğim Hindistan Konsolosluğu’na gitmeniz gerekecek. Peki bundan sonraki süreç nasıl işliyor ?

Hindistan vizesi için gerekli evraklar

Online olarak Hindistan Vize başvuru formunu tamamladığınızı varsayıyorum. Sıra geldi Hindistan vizesi evrakları kısmına.

Bunu 2 farklı Hindistan vize türü için anlatacağım. Hem Hindistan Turist Vizesi hem de Hindistan İş Vizesi olacak şekilde.

Hindistan Turist Vizesi başvuru evrakları

fly insta fly insta
 • Online Hindistan Vizesi başvuru formunun çıktısı. (yukarıda nasıl dolduracağınızı anlattım.)
 • Gidiş Amacını belirten kaşeli imzalı iş yerinden alınmış İngilizce Dilekçe (Çalışmıyorsa öğrenci veya emekli ise bireysel olarak İngilizce dilekçe yazabilirsiniz.)
 • Fotoğraf 2 adet biometrik yeni çekilmiş olmalı
 • İkametgâh Belgesi (E Devletten Barkotlu)
 • Tam Vukuatı Nüfus kayıt örneği (E Devletten Barkotlu)
 • Kimlik Fotokopisi
 • Pasaport fotokopisi. (Arkalı-önlü. Pasaportun teslim edilecek sayfalarının fotokopisi.)
 • En az 6 ay geçerli bir pasaport. (Hatta varsa daha önceki Hindistan vizesiniz olsun. Zaten onu da, Hindistan vizesi başvuru formunu doldururken size soruyor. Önceki vizenizin numaranızı başvuru formunda yazıyorsunuz. Böyle yaparsanız vizeyi almanız daha kolay olur. Pasaport 10 yıldan da eski olmasın.)
 • Finansal durumunuzu kanıtlar belgeler.  Yani masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı kanıtlamanız lazım. (Paranız olmalı. Harçlık v.s. ne varsa tüm bakiyenizi gösterin. Turist olduğunuza, para harcamak için Hindistan’a gitmek istediğinize inandırın. Haftalık 500 dolar gibi düşünün. 1 ay kalacaksanız 2.000 dolar. Banka hesap ekstrenizi alın, imzalı ve kaşeli olmalı.)
 • Otel ve uçak rezervasyonları. (Özellikle ülkeden zamanında ayrılacağınızı belirten uçak rezervasyonu)

Hindistan Vize Ücreti Ne Kadar ? (Turistik Vize)

Hindistan Vize Ücreti 103 dolardır. (Nakit ödeniyor ve sadece dolar kabul ediyorlar.)

Hindistan vizesi kaç günde çıkar diyenler : Bu evraklarınız tam ise, aynı gün Hindistan vizeniz çıkar.

Hindistan iş vizesi için gerekli evraklar

fly insta fly insta

İlk önerim : Bana sorarsanız, hiç Hindistan iş vizesi ile uğraşmayın. Evet. Daha uzun kalma süresi olan vize veriyor ama inanın değmez. Gereksiz bir süre vize evrakları istiyorlar.

O yüzden, eğer ki çok uzun kalmayacaksanız, benim size önerim Hindistan Turist Vizesi başvurusu yapmanız olacaktır. Ama ben yine de, Hindistan ticari vize başvuru evraklarını da şöyle sıralayayım.

 • Online Hindistan Vizesi başvuru formunun çıktısı.
 • 2 tane biometrik fotoğraf gerek.
 • Hindistan’dan davet eden firmanın “incorporation certificate” belgesi
 • Firma antetli kağıdına, ingilizce yazılmış dilekçe. (En önemlilerinden.)
 • Ticaret odası faaliyet belgesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı ve pasaport fotokopisi. (Arkalı-önlü. Pasaportun teslim edilecek sayfalarının fotokopisi.)
 • Herhangi bir fatura (Sizin isminize kayıtlı olmalı.) veya ikametgah belgesi. Bunu mutlaka istiyorlar.
 • Şirket banka hesap dökümü
 • Mutlaka otel ve uçak rezervasyonları.
 • En az 6 ay geçerli bir pasaport.
 • Hindistan Ticari Vize Ücreti 1 yıllık 123 ABD Doları.
 • Hindistan vizesi kaç gün çıkar diyenler : Yine bu evraklarınız tam ise, aynı gün vizeniz çıkar.

Bu arada : Hindistan vizesi alırken bu süreçlerle ve formlarla uğraşmamak için www.hizlivizeal.com ‘dan Sezai ile iletişime geçip, güncel vize şartları ve işlemleri konusunda danışmanlık alabilirsiniz.

Şahsen ben son Hindistan gezimde kendisinden destek aldım ve vizem çok kolay bir şekilde çıktı.

Hızlı Vize Al irtibat telefonu : +90-212-217-30-30 ve GSM : +90-549-515-10-05

Hindistan vizesi alırken nelere dikkat etmeli

 • Doldurduğunuz evraklar muhakkak doğru olsun. Satır satır, harf harf doğru bilgileri girdiğinize emin olun.
 • Eğer yanlış bir şeyler doldurmuşsanız veya evraklarınız eksikse, panik yapmayın. Görüşme gününde tamamlamanız konusunda yardımcı oluyorlar. Çok rahatlar yani.Gerekirse yeniden başvuru formu doldurup, öyle gelin diyorlar.(Bir daha randevu almanıza gerek kalmıyor. İlk başdaki randevu çıktınızı yine saklayın.)
 • Eğer sistemde yanlış bir şey doldurmuşsanız ve vize çıktısını alabilmişseniz, yeniden Hindistan vize başvurusu yapmanız gerekecek. Yukarıda bahsettiğim Partially Filled Form, yarıda kalan başvuru formları için geçerli. Yani vize başvuru formu tamamlanan kişiler, geriye dönük düzeltme yapamıyorlar.
 • Randevu günü : Size zaten günü ve saati, online başvuruyu yaptığınız sistem veriyor. Randevu günü ilgili saatte konsolosluğa geldiğinizde kapıda evraklarınızı gösteriyorsunuz. Sonra, evraklarınızı yukarıda anlattığım şekilde hazır edeceksiniz. Sıranız geldiğinde, evraklarınızı ve vize başvuru ücretinizi nakit olarak görevliye teslim edeceksiniz. Sonrasında ise, sizden parmak izi alacaklar ve bir fiş verecekler.

Hindistan vizesi için bireysel başvurmak şart. Çünkü parmak izinizi alıyorlar.

 • O fiş ile, akşam üzeri saat 17:00’da, yine başvuru ofisine geleceksiniz ve  Hindistan Vizesi pasaportunuza işlenmiş hali ile binanın girişindeki bölümden, pasaportunuzu teslim alacaksınız. O yüzden rahat olun. Hindistan vizesi bir şekilde çıkar.
 • Hindistan vizesi kaç aylık/ne kadar süreli çıkar : Hindistan turist vizesi genelde 3 aylık süre içinde 1 ay tek girişli oluyor. Ticaret vizesi ise 6 veya 1 yıllık süre içerisinde çok giriş çıkışlı oluyor.
 • Son uyarım : Eğer randevunuz yoksa, belgelerinizi işleme almıyorlar. Sistem genelde 10-14 iş günü sonrasına randevu veriyor.
 • Yanınızda götüreceğiniz doların yeni ve yıpranmamış olmaması da önemli. Eski dolarları kabul etmiyorlar.
 • Hindistan Konsolosluğu adresini de aşağıya ekliyorum :

Hindistan Konsolosluğu İstanbul adresi: Cumhuriyet Cad. No:42, Daire: 11-12, Kat:6, Dörtler Apartmani,Elmadağ İstanbul.

Hindistan_vize_başvurusu

Hindistan vize başvurusunu online yaptıktan sonra, size sistem üzerinden vize için randevu günü verecekler

Sanırım “Hindistan vizesi nasıl alınır ?” diyenlerin sorularını cevaplamış oldum. Yani işin özü , yukarıda saydığım evrakları tamamladıktan sonra, Hindistan Vizeniz kolayca alınabilir. Rahat rahat Hindistan’da gezilir. Ya aşık olunur ya da nefret edilir.

Hatta sizlere en büyük tavsiyem, Hindistan yazılarımı gitmeden önce güzel bir okuyun derim.

Özellikle Hindistan gezi yazım size bir çok konuda yardımcı olur. O yazımı okumadan asla Hindistan gezisi planlamayın.

Hindistan’a seyahat edecek olanlar için hazırladığım aşağıdaki yazılarımı da mutlaka okuyunuz.

Dünyanın en farklı topraklarında, en güzel heyecanları yaşayacağınız günler geçirmeniz dileğimle. Umarım beklediklerinizden çok daha güzel bir Hindistan seyahati yaşarsınız. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan beni takip edip, sorularınızı da yorumlarda sorabilirsiniz.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

76 Yorum

 1. Meursaults
  • Deniz Pehlivan
   • Bertan
    • Deniz Pehlivan
 2. bertan
  • Deniz Pehlivan
 3. Leyla
  • Deniz Pehlivan
 4. Umit
  • Deniz Pehlivan
   • Umit
 5. Ali
  • Deniz Pehlivan
 6. Ali
 7. Sevgi
  • Deniz Pehlivan
 8. Umut ÖREN
  • Deniz Pehlivan
 9. Muge Murat
  • Deniz Pehlivan
   • demet
    • Deniz Pehlivan
 10. Sayat
  • Deniz Pehlivan
 11. Melisa
  • Deniz Pehlivan
 12. elif
  • Deniz Pehlivan
 13. Cansu
  • Deniz Pehlivan
 14. Veysel
  • Deniz Pehlivan
 15. Zeynep
  • Deniz Pehlivan
 16. Cenk
  • Deniz Pehlivan
 17. Cansu
 18. Nazım
  • Deniz Pehlivan
 19. Mert Tanrıverdi
  • Deniz Pehlivan
 20. Tuğçe
 21. Kivanc
  • Deniz Pehlivan
 22. tayfun
  • Deniz Pehlivan
  • Esra
 23. Gökhan
  • Deniz Pehlivan
 24. Ali
  • Deniz Pehlivan
 25. Halise
  • Deniz Pehlivan
 26. Mehmet
  • Deniz Pehlivan
 27. yağmur
  • Deniz Pehlivan
 28. melike
  • Deniz Pehlivan
 29. isa
  • Deniz Pehlivan
 30. Buse
 31. Aslı
  • Görkem Canverdi
  • Görkem Canverdi
 32. Tunca
 33. Can
  • Deniz Pehlivan
   • Can
 34. burak
 35. ELİF
  • Deniz Pehlivan
 36. Batuğhan
 37. Rümeysa
 38. Muammer Bali

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.