Kredi Kartı Puanları İle Nasıl Uçak Bileti Alınır ?

Bir çok kredi kartı, bir şekilde “Puan kazandınız” bildirimi ile bizi kendine bağlar. Sanırız ki, bedavaya bir şeyler kazandık. “Hiç yoktan iyi.” deriz. Öyledir de aslında. Bu bankalar, özellikle yılbaşı, özel günler, Ramazan dönemi gibi dönemsel süreçlerde, ilave kredi kartı puanları verdiklerini söylerler. Çünkü bu dönemler, en çok harcamanın yapıldığı dönemlerdir. Harcarsınız da. Farkına varmadan. Ama, bu süreçte size puan verdiklerini söyleyen bankaların verdikleri puanlar hakkında bilmeniz gereken bazı kritik noktalar da vardır: Bu puanların, kullanılmadıkları taktirde silineceğini biliyor musunuz ? Ben bilmiyordum. Yeni öğrendim. İşte bu hatayı yapmayın diye, şimdi size neler yapmanız gerektiğini tek tek anlatacağım.

1. Kredi Kartları İçerisinde Hangisi En Avantajlı ?

Bu soruyu, bana bir çok kez sorduğunuz için hemen değineyim diyorum : O devir bitti. Eskiden, bankalar inanılmaz puanlar verir, biz de o puanları uçak bileti alırken kullanırdık.

Bali - Endonezya

Bali-Endonezya : Kredi Kartı Puanları ile gittiğim Endonezya

Lakin, son dönemlerde öylesine gülünç puanlar veriyorlar ki, ister istemez bedavaya uçak bileti almanın hayal olduğunu görmeye başlıyoruz !!! Hatta puan verseler bile, bir de uçak biletini alırken vergisini istiyorlar.

Ama yine de, ben size bir karttan bahsedeyim : Adios. Yapı Kredi’nin kredi kartı. Özellikle kampanya dönemlerinde yapılan alışverişlerde çok güzel puan kazandırıyor. Sonrasında kazanılan puanlar ile, ilaveten 1 TL dahi vergi ücreti ödemeden uçak bileti alabiliyorsunuz.

Bir çok kez bu kart sayesinde, kazandığım puanlar ile Japonya, Tayland, Endonezya gibi ülkelere gittim. Yine söylüyorum : Kampanya takip etmezseniz, puan kazanmak biraz hayaldir.

Bu yazımı da okuyun derim : Ucuza uçak bileti bulmak için 10 ipucu

2. Kazanılan Kredi Kartı Puanları Siliniyor Mu ?

Evet. Bir de böyle bir durum var. O kadar uğraşıp puan biriktirirsiniz. Ama “Kampanya döneminde kazanılan puanlar şu tarihe kadar kullanılmazsa silinir.” diye de altında minicik yazılar yazarlar ve gerçektende kazandığınız puanları silerler.

singapur

Singapur

Bir çok arkadaşımın puanları silindiği için bunu söylemeden geçmek istemedim. Eğer, size bildirilen dönemde puanlarınızı harcamazsanız, kartınızdaki puanlar son kullanım gününde silinir. Peki bunun için ne yapmak lazım ? Puanlarım silinmeden nasıl kullanabilirim ?

Kredi kartı puanlarınızın silinebileceğini biliyor musunuz ? 

3. Kredi Kartı Puanlarımı Nerede Kullanmalıyım ?

Bu konuda 2 önerim olacak : Öncelikle, bazı kredi kartlarında, kazanılan puanlar asla silinmiyor. Bu, bankanın veya kredi kartının tipine göre değişiyor. Bir de diğer durum var : Yani diyelim ki, kredi kartınızda 1.000 TL puanınız oldu. Bu puanların da son kullanım tarihi Ramazan sonu olsun. Banka, Ramazan bittiği günün tam da gecesinde tüm puanlarınızı SİLER.

vizesiz_tayland

Phi Phi Adası-Tayland : Kredi Kartı Puanları ile gittiğim Tayland

Yani o 1.000 TL’lik puanınız artık kulanılmaz. Bu duruma düşmemek için : Puanlarınız ile alışveriş yapın derim. Zaten biliyorsunuz : Marketlerde, restoranlarda puanlarımızı kullanarak harcama yapabiliyoruz. Artık uçak bileti alırken de puanlarımızı kullanabiliyoruz. Benim en sevdiğim kısmı bu. Peki nasıl ?

Bu yazımı da okuyun derim : En İyi 10 Uçak Bileti Arama Motoru

4. Kredi Kartı Puanlarım İle Nasıl Uçak Bileti Alabilirim ?

Şimdi size, Turna.com’un bu uygulamasından bahsedeceğim. Çok güzel bir sistem kurmuşlar. Kredi kartı bilgilerinizi yazarak, kaç para puanınız olduğunu öğrenebiliyor; o puanlar ile uçak bileti alabiliyorsunuz. Hatta aldığınız uçak biletinin fiyatına göre de, hediye uçuş puanı kazanıyorsunuz. Kredi kartınızda kaç TL puan olduğunu görmek için tıklayınız.

Hatta Turna’ya üye olmayı unutmayın. Üye olmak için tıklayınız.

kredi_karti_puanlari

Turna.com Bana Göre En İyi Uçak Bileti Arama Motoru

Benzer Yazılarıma da Mutlaka Göz Atın Derim

Ben, üniversite yıllarımda kampanyalara ve kredi kartı avantajlarına çok fazla takıntılı birisiydim. Bu sayede, dünyanın bir çok farklı noktasına uçma şansı yakaladım ve gittiğim 60’dan fazla ülkeyi sizlere elimden geldiğince anlatıyorum. Bu süreçte macerama ortak olmak için; aşağıda ve yan tarafta yer alan sosyal medya hesaplarımdan beni takip etmeyi unutmayın. Bu sene gideceğim 25’den fazla ülkeyi, canlı yayınlar ile sizlere de gösteriyorum. Ama her şeyden önce: Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

5 Yorum

  1. Abdullah Karaaslan
  2. gökmen
    • Deniz Pehlivan
  3. Hakan
    • Deniz Pehlivan

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.