İnterrail Bilet Fiyatları Ne Kadar ?

İnterrail Bilet fiyatları ve İnterrail masrafları sürecine de değinmeden geçmeyelim. Özellikle son zamanlarda inanılmaz derecede artan Euro kuru, “İnterrail fiyat olarak ne kadara mal olur ? ” diye soranların yüreklerinde, daha soruyu soramadan hayal olarak kalmasına neden olmaya başladı. O yüzden, bana da İnterrail hakkında bildiğim ne varsa anlatmak kaldı. Söz : Bu sene kesin yapıyoruz…

İnterrail Bilet Masrafları

Zaten bildiğiniz gibi İnterrail Nedir yazımda, İnterrail hakkında tüm bilgileri vermiştim. Hatta inanın, aklınıza gelecek tüm soruları en ince ayrıntısına kadar o yazımda yazmışımdır.

Fiyatlar güncel olmayabilir. Malum enflasyon ve kur !!!

O yüzden, lütfen önce İnterrail Nedir yazımı okuyunuz. Ayrıca lütfen interrail hakkında yazılarıma da bakın ki, aklınızda kalan soruların cevaplarını da oralarda bulabilesiniz.

En iyi uçak bileti arama motoruyazımdan tüm önerlerime de mutlaka bakın derim

Sıra geldi, İnterrail Bilet masraflarınızı ve interrail bütçelerinizi planlamaya. Önce şuradan başlayalım: Interrail bileti nereden alınır ? Türkiye’de TCDD ve Gençtur firması interrail bilet satınalma sürecinde adresiniz olacak.

Her 2 kurumdan da interrail bileti alabilirsiniz. Dilerseniz, online olarak da interrail biletinizi satın alabilirsiniz. Detaylar için İnterrail yazılarıma tıklayarak bakabilirsiniz.

stockholm_isveç

Stockholm-İsveç : İnterrail ile gittiğim güzel ülkelerden

Öğrencilere ve +60 yaş üstü yaşlılarımıza, interrail biletleri neredeyse % 30-50 indirimlidir. Öğrenci olduğunuzu, öğrenci belgeniz ile, yaşlı olduğunuzu kimliğiniz ile kanıtlayabiliyorsunuz.

Bir de, interrail biletinizi satın almadan önce bilmeniz gereken diğer bir durum : Her bir biletin ve de trenlerin sınıfları vardır. Mesela : 1. ve 2. sınıf. 1. sınıf olanlar Business class tarzında. 2. sınıf olanlar ise, ekonomi sınıfı. Biz, ekonomik olması adına, 2. sınıf biletlerden alalım. Çok daha uygun.

Kaç Çeşit İnterrail Bilet Türü Var ?

Ben kendimce 3 şekilde İnterrail Bilet türünden bahsedeceğim :

İnterrail Global Pass : Tüm interrail üyesi ülkelerde geçerli bilettir. Bu bileti aldığınız zaman, bütün üye ülkelerdeki trenlere binebilirsiniz. Global kelimesinden kasıtları: sizi kısıtlamaz. Neredeyse bütün trenlerin 2. sınıf vagonlarında yerinizi alabilirsiniz. Mesela hangi bilet türü kısıtlar ?

One Country Pass : Bu kısıtlar işte. Sadece o ülkede geçerlidir. Mesela İtalya One Country Pass alırsanız, sadece İtalya’da trenlere binebilirsiniz. O yüzden gitmeden önce gideceğiniz ülkelere dair En İyi İnterrail rotaları  durumunuzu iyi belirlemenizi öneririm. E haliyle fiyaylar da daha ekonomik olur. Global pass daha pahalıdır.

norvec_oslo_bergen

Oslo-Bergen Rotasında Bir Yer-Norveç : İnterrail bilet tavsiyeleri

İnterrail Benelüks Pass : Mesela Hollanda-Lüksemburg ve Belçika’da geçerli pass olarak bilinir. Yani bu bileti aldığınız zaman, 3 ülkede de trenlere binebilirsiniz. Zaten bu interrail bilet bilgilerinin detaylarını İnterrail sitesinden görebilirsiniz. Bir de Balkanlar için geçerli pass’ler var. Onu da aşağıda farklı bir dilde anlatacağım.

İnterrail Bilet Fiyatları Ne kadar ?

Hani dedim ya “Bir sürü interrail bilet türü.” var diye. İşte kendimce bunları da sizlere şimdi özetleyeceğim ama ingilizceniz varsa güncel fiyatlar için mutlaka detaylarını İnterrail sitesinden bir inceleyin derim.

Çünkü İnterrail fiyatları sürekli değişebiliyor. Türkiye’deki ofislerden bilet alacaksanız, o günkü kura göre interrail bileti fiyatı hesaplanıyor ve nakit/kredi kartı olarak İnterrail Bilet ücretini ödeyebiliyorsunuz.

interrail_bileti

Interrail Bileti Candır

Ben Global Pass Fiyatları üzerinden gideceğim. Siz, gideceğiniz ülkeye göre fiyatlara artık İnterrail sitesinden bakarsınız. Bu arada aşağıda göreceksiniz; flexi(Türkçesi şu kadar gün yani esnek bilet) demek, belirtilen dönem içerisinde biletiniz o kadarlık gün kadar kullanmanız demektir.

Mesela, 15 gün içerisinde 5 gün flexi ise, belirttiğiniz tarih aralığında (Diyelim ki 1-15 Ocak olsun), seçtiğiniz o 5 gün için, biletinizi özgürce, istediğiniz ülkede kullanabileceğiniz sistemin adıdır. Ama 6. gün kullanamazsınız. Dediğim gibi maksimum 5 gün olur.

interrail_bilet_fiyatlar

Örnek İnterrail Bilet Fiyatı Tablosu : Fiyatlar Euro Olarak Yazılmıştır. Sadece 3 ülkede geçerli tablodur

Bu günleri ise : İnterrail biletinizi aldığınızda, arka sayfasında günleri yazacağınız bölüm olur. Trenlerde de görevliler, bu günlerde trenleri kullanmanız halinde, günleri ilgili bölümde yazıp yazmadığınızı kontrol ederler.

Bunu tek tek yazmaya gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü, yukarıda verdiğim interrail sitesinden, gideceğiniz hangi üye ülke varsa onu seçebilir, karşınıza çıkan interrail fiyatları listesini görebilirsiniz. One Country Pass’de, Globall Pass gibi bir durum söz konusu değildir.

interrail_avrupa_bilet

İnterrail Bilet Fiyatları : Sadece Yukarıda Belirtilen Ülkelerde Geçerlidir

Mesela Norveç’i seçtiniz. Sadece Norveç’te interrail biletini kullanmak şartıyla; 1 ay içerisinde 3 gün geçerli intterail bileti için 131 Euro, 1 ay içerisinde 8 gün geçerli olan için ise 219 Euro ödersiniz. Norveç gibi pahalı bir ülkede ulaşım konusunda gayet iyi rakamlar

İnterrail Tahmini Masraflar

Pasaport : 587.5 TL (10 yıllık ve Defter Fiyatı Dahil). Öğrenci iseniz, Harçsız Pasaport nasıl alınır yazımı okuyunuz. Çünkü öğrenciler, öğrenci pasaportu alabiliyorlar ve harçdan muaf oluyorlar. Sadece defter bedeli ödüyorlar.

interrail_pasaport

İnterrail’in Geçerli olduğu Ülkeler

Schengen Vizesi: Ortalama 200-300 TL’ye mal olur.  Schengen vizesi yazımda detayları okuyabilirsiniz. (Yeşil pasaporta vize istenmez.) Ayrca interrail vize süreci yazımda da yapmanız gerekenleri uzun uzun anlattım..

Pasaport Fotoğrafı: 15 TL

Gidiş-dönüş uçak: 500 TL (Bu gideceğin yere göre değişir.) Ucuza uçak bileti arama motorları yazıma bakabilirsiniz.

Çanta ve diğer masraflar: 200-300 TL (Ortalama) Sırt çantası nasıl seçilir yazıma bakabilirsiniz.

Interrail Bilet Fiyatları : Yukarıdaki listeye göre seçim yapmak sana kalmış.

Hostel : Günde 20 Euro (Genelde 15-35 Euro arasında değişir) Ekonomik konaklamanın 10 yolu yazıma bakabilirsiniz.

Yemek : Günde 10-20 Euro. Yurtdışında ucuz yemek yeme yolları yazıma bakabilirsiniz.

Müze ıvır zıvır : Ortalama günde 5-10 Euro (Gittiğiniz yere göre değişir.)

Toplu taşıma : Genelde kullanmıyoruz. Ama o da ortalama günde 3 Euro.

Eğlence-gece hayatı falan : Günde 5-15 Euro (Duty freeden alıyoruz. Mekanda içmiyoruz. Sokakta içiyoruz.)

Konaklama konusunda Şu Site en iyisidir.

İnterrail’de ortalama maaliyetiniz, bana göre günde 30-40 Euro civarında olabilir. Yine söylüyorum : Bu, tamamen sizin beklentilerinize, sokakta veya havalimanında yatabilme cesaretinize, sıradan yemeklerle idare edebilme durumunuza göre değişiklik gösterir.

İnterrail hakkında çok çok çok kapsamlı yazılarımdan devam etmek için, ŞU linke tıklayınız.

Son olarak; bu masraflar artadabilir, azaladabilir. Ben kendimce İnterrail Bilet Fiyatları durumunu ve de tahmini masraflarınızı elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Umarım, yardımcı olmuştur.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

4 Yorum

  1. ebru
    • Deniz Pehlivan
  2. Ayça

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.