Güney Kore’ye 1.176 TL’ye Nasıl Uçak Bileti Alınır ?

Güney Kore’ye Uçak Bileti nasıl bulunur ? Geçen ay bildiğim, tanıdığım kim varsa “Güney Kore’ye 950 TL’ye bilet var. Haberiniz olsun. Gitmeyi düşünen varsa da mutlaka bu fırsatı kaçırmasın !” diye haber etmiştim. Öylesine ilgi, öylesine alaka oldu ki, herhalde 200-300 kişi bilet almıştır. E haliyle kaçıranlarda oldu. Üzülenlerde. Bana “Bir daha kampanya yaparlar mı Deniz ?” diye soranlarda oldu.

Neyseki yine çok güzel bir kampanya yaptılar. Yine olabilecek en iyi kampanyalardan birisi ve tüm Uzak Doğu ülkelerinde geçerli bir kampanya. Peki nasıl yararlanacaksınız ? Güney Kore’ye gitmeye hazır mısın ?

Örnek olsun diye Güney Kore (Dilerseniz Tayland’ın başkenti Bangkok için de fiyatlara bakabilirsiniz. Keza Kuala Lumpur ve diğer bir çok destinasyon için de geçerli ve fiyatla 1.200-1.300 TL civarında) üzerinden ilerliyorum.

seul - guney - kore

Bongeunsa – Seul : Güney Kore’ye Uçak Bileti

Diğer Uzak Doğu ülkelerine de bakabilirsiniz. Şimdi. Qatar Havayolları, Turna.com işbirliği ile bir çok ülkeye % 50’ye varan indirimler yaptı.

Yurtdışında nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi arama motorlarını kullandığımıEn İyi Uçak Bileti Arama Motorları yazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Ama Qatar Havayollarının kendi sitesinden bileti alacak olursanız, hiç bir manasının da olmayacağını belirteyim. “Ben Qatar Havayolları’nın sitesinden baktım. 2.000 TL’den aşağıya bilet yok !” diye bana kızmayın sakın. Turna.com‘dan bileti alacaksınız.

Nasıl bir iş birlikleri var bilmiyorum. Ama Turna’nın sitesinden bakınca daha ucuza mal oluyor.

Myeongdong_Seul_Sokakları

Myeongdong – Seul Sokakları : Güney Kore’ye Uçak Bileti

Güney Kore bize hatta tüm dünyaya uzak bir ülke. Henüz bu yaz Güney Kore–Japonya turundan döndükten sonra, bu coğrafya hakkında çok fazla araştırmalar yaptım. Soranlara da elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.

Çünkü bu ülkeler, insanın hayatı boyunca görmesi gereken örnek yerlerden. Peki bu rotayı nasıl çıkaracaksın ?

Eğer gitmek istediğiniz ülkeler: Güney Kore, Singapur, Endonezya, Malezya ve Tayland ise, 1.200 TL altında uçak bileti bulabilirsiniz.

Şimdi sana vereceğim örnek, kendimce rastgele seçtiğim günler. O yüzden, seçeceğin bazı günler daha pahalı olabilir. Ben, sana örnek olsun diye yazıyorum. Bu planı ister uzatır Japonya’ya geçersin, istersen sana şimdi anlatacağım şekilde harfi harfine uygularsın. Bir sonraki durak. Güney Kore…

turna

Turna.com fiyatı 1176.76 TL : Güney Kore’ye uçak bileti

03 Haziran Cuma Gidiş : Sabiha Gökçen çıkış (Doha’da 4 saat 55 dakika aktarma) ve Seul varış
12 Haziran Pazar Dönüş : Seul çıkış (Doha’da 5 saat aktarma) ve İstanbul Sabiha Gökçen’e varış

Ne kadara mal oluyor ? 1176.76 TL. Gördüğünüz gibi 2 bilette aynı havayolu firmasından ama Turna’dan alınca neredeyse % 50 daha ucuz. Hatta göresiniz diye, aşağıya Qatar Havayolları’nın websitesinde görünen fiyatın da ekran görüntüsünü ekliyorum.

Qatar

Qatar Havayollarının sitesinden bileti alacak olursanız 2.077 TL : Güney Kore’ye Uçak Bileti

Benim de en ama en çok sevdiğim uçak bileti arama motoru Turna.com ‘dan biletinizi alabilirsiniz. Ayrıca, eğer Turna’dan biletinizi alacaksanız, öncelikle websitelerine üye olun. Çünkü üye olunca üzerine bir de puan kazanıyorsunuz.

Diğer bir çok arama motorunda olmayan bir özellik bu. Zaten bu uçak bileti arama motorlarına dair “En iyi 10 uçak bileti arama motoru” yazımda tek tek anlattım. Ama belki görmemişsin diye özetlemek istedim.

Gangnam_Seul

Gangnam – Seul : Güney Kore’ye Uçak Bileti

Gördüğün gibi, normal şartlarda 2.000-2.500 TL ödeyeceğin bir uçak biletini, 1.176 TL’ye mal etmek; hatta Turna’dan bileti alırsan, üzerine bir de puan kazanmak diye bir şey varmış değil mi ?  Dostum. 26 yaşındayım. Belki de senden çok daha yaş olarak küçüğüm. Ama bu işlerde bildiğim bazı gerçekler var.

Araştırdıktan sonra, sorguladıktan sonra mutlaka bir yolu bulunuyor. Biliyorum. Belki de bir çok kişi için bu fiyat bile çok fazla. Anlarım. Saygı da duyuyorum. H

erkesin imkanı olmayabilir. Benim lafım, imkanı olupta bahane uyduranlara. İnan seyahat etmeye bir başlasan, asla durmayacaksın. Öyle güzeldir ki.

Gyeongju_Güney_Kore

Gyeongju – Güney Kore : Güney Kore’ye Uçak Bileti

Peki Güney Kore’ye gidersen ne yapacaksın ? Sıra, Güney Kore’de nasıl bir rota izlemeli sorusunu cevaplamaya geldi. Önce Seul’e uçarsın. 3 gün Seul’de kalırsın. Sonra atlarsın otobüse, ülkenin en eski şehirlerinden Gyeongju’ya gidersin. 1-2 gün orada kalırsın.

En son gideceğin şehir ise Busan olur. Busan’da 2-3 gün kalsan yeter. Busan’dan Seul’e ister otobüs, ister tren, istersen de uçakla dönebilirsin. Hatta fırsatın olursa da meşhur Jeju adasına da geçersin. Ülkenin en güzel yerlerinden birisi olarak biliniyor. Gördüğün gibi uçak biletin ve rotan çıktı !

Haeundae_Busan

Haeundae – Busan : Güney Kore’ye Uçak Bileti

He. Eğer Japonya’ya da geçmek istersen, Peach havayolları diye bir şirket var. Onunla Busan’dan Osaka’ya uçarsın. Dönüşünü de ister Tokyo istersen de Osaka’dan, Seul’e yaparsın. Onu artık sen planlarsın. Ama bu tur için 10 gün değil, en az 15 gün gerekir. Artık izin gününe ve uçak bileti fiyatlarına göre, kendin planını yaparsın.

Detaylı Güney Kore gezi rehberi yazılarıma bakınız
Detaylı Japonya gezi rehberi yazılarıma bakınız.

Todaiji_Bir_Budist_Tapınağı_Nara_Japonya

Todaiji (Bir Budist Tapınağı) – Nara – Japonya

Hem Güney Kore hem de Japonya vizesizdir. E kabaca rotanız da çıktı bile. Muhtemelen, Güney Kore’ye kadar gidip, Japonya’ya gidiş-geliş uçak biletiniz 500 TL civarında bir rakama mal olacaktır.

Günlük olarakta ; Güney Kore’de 40-50 dolar yeter. Japonya biraz daha pahalı. 50-60 dolar gibi düşünülebilir. Bunu daha da azaltmak veya arttırmak size bağlı. Özellikle konaklama en pahalı kısım. Merak etmeyin. Onu da planladım ben. “Ekonomik konaklamanın 10 yolu !” yazımda cevapladım.

Kyoto_Fushima_Inari

Kyoto – Fushima Inari

Ben şu an için sadece Güney Kore ve Japonya rotalarından bahsettim. Sanmayın ki, kampanyalar sadece bu 2 ülke için geçerli. Qatar havayolları Uzak Doğu’da hangi ülkeye uçuyorsa kampanya geçerli. Yollara düşmeden önce aşağıya eklediğim ve yaklaşık 1 ayda hazırladığım Güney Kore-Japonya videomu da mutlaka bir izleyin derim.

Yurtdışında nasıl ekonomik konakladığımı, ucuza otel-hostel ve ev kiraladığımı,Ekonomik otel arama motorlarıyazımda satır satır anlattım. Mutlaka bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Daha ne anlatırım bilmiyorum. Hep soruyorsunuz ya: “Deniz. Nasıl oluyor da, herşeyi geçtim, uçak biletini nasıl ucuza mal ediyorsun ? Sadece uçak bileti 2.000-3.000 TL !” diye sitem edenlere gelsim bu yazım.

Aslında bu yazıyı yazmayacaktım ama kampanyadaki indirim oranlarını gördükten sonra dayanamadım. Bir de 2 martta kampanya bitecek. O yüzden acele etmekte fayda var.

Tokyo-Japonya

Tokyo – Japonya

Cevabım aslında ne kadar net değil mi ? Aslında hiç bir şey yapmıyorum. Tek yaptığım takip etmek. Araştırmak. Özellikle sosyal medya bu hususta çok ama çok önemli. O yüzden, her daim paylaşımlarımı takip ederseniz, elimden geldiğince haberdar ediyor olacağım.

Başka ne yapıyorum da sürekli gezmeye zaman ve para buluyorum ? Sanırım ben bu işe aşığım. Bu hayattaki en büyük motivasyon kaynağım. En büyük hayalim. O yüzden hayal etmeye devam ediyorum. Sen de et. Asla vazgeçme. Düş peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

14 Yorum

 1. Seosono
  • Deniz Pehlivan
  • Mehmet
 2. Lum
  • Deniz Pehlivan
  • Meltem
 3. Fatmanur
 4. BARIŞ
  • Deniz Pehlivan
 5. Dilek
  • Deniz Pehlivan
 6. Gül
 7. Nur
  • Ahmet Aygül

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.