Bozcaadaya Nasıl Gidilir? 2019 En Güncel Ulaşım Rehberi

Bozcaadaya nasıl gidilir ? Bozcaada ulaşımı nasıl sağlanıyor ? Bu yazımda ise, sizlere Bozcaada feribot seferlerini, ücretlerini, saatlerini anlatmakla kalmayacak, aynı zamanda Bozcaada‘ya gelirken kullanacağınız tüm ulaşım seçeneklerini de tek tek anlatacağım. Aradığınız tüm Bozcaada ulaşım alternatiflerini, aşağıda tek tek göreceksiniz ve hepsini bu yıl güncel seferlere göre yeniden yazdım.

servet şekerleme bannermalta banner
Bozcaada_kalesi

Bozcaada Feribotundan Bozcaada Kalesi Manzarası

Bozcaadaya nasıl gidilir

Bozcaada’ya ulaşmak için ilk yapılacak şey; Çanakkale’nin Ezine ilçesinde bulunan Geyikli beldesine ulaşmak. Sonrasında Geyikli Bozcaada feribot iskelesinden Gestaş firması aracılığıyla Bozcaada feribotuyla adaya yarım saatlik bol rüzgarlı bir yolculukla ulaşıyorsunuz.

Bozcaada’da otel arıyorsanız Bozcaada otelleri yazıma bakın

Geyikli’den Bozcaada’ya sabah 08:00, Bozcaada’dan Geyikli’ye ise 07:15’den itibaren 3 saatte bir, günde karşılıklı beş sefer yapılmaktadır. Hatta sitelerinde yazana göre, feribotlar doldukça, feribotlar sürekli git-gel yapacakmış. Bozcaada feribot saatlerinin ve sefer bilgilerinin güncel zamanlarını zaten Gestaş.com.tr adresinde görebilirsiniz.

Bozcaada Geyikli arasındaki sefer ücretleri aşağıdaki görselde bulabilirsiniz. Ayrıca, yoğun dönemlerde ek Bozcaada seferleri de yapılmaktadır. Bozcaada feribot ücretleri ise şu şekilde :

geyikli bozcaada feribot seferleri ucretleri bozcaada'ya nasıl gidilir

Bozcaada Vapur Seferleri Ücret Tarifesi (tüm biletler gidiş-dönüş olarak kesilmekte olup, dönüşte bilet satışı yoktur.)

Yaz aylarında Çanakkale Bozcaada feribot seferleri yapılmakla beraber, gerekli bilgileri Gestaş firmasının sitesinden inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, yine sadece yaz aylarında olan Gökçeada Bozcaada deniz otobüsü seferlerini aynı siteden takip edebilirsiniz. Güncel olması açısından direk websitesinin linkini yukarıda zaten verdim.

Bozcaada-sokakları

Bozcaada Sokakları – Bozcaada Tatil Önerileri : Bozcaada’ya nasıl gidilir

Bozcaada’ya geçmek için gelmeniz gereken Geyikli Feribot iskelesine hangi ulaşım tercihlerinizle ulaşabileceğinizi aşağıda tek tek belirttim. Ayrıca, Bozcaada’ya nasıl geleceğinizi, Bozcaada’da nasıl gezeceğinizi de, tek tek anlattım.

1. Havayolu ile Bozcaadaya Nasıl Gidilir?

Çanakkale Havalimanına İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından Borajet havayolları ile, Ankara Esenboğa Havalimanından ise Anadolujet havayolları ile direkt olarak ulaşabilirsiniz. Diğer şehirlerimizden ise yukarıdaki havalimanlarını kullanarak aktarmalı uçuş ile Çanakkale havalimanına ulaşabilirsiniz. Tek yön uçak fiyatları ise dönemine göre 100-300 TL arasında değişebiliyor.

Bozcaada-kalesi

Bozcaada Kalesinden Gece Manzarası : Bozcaada’ya nasıl gidilir

Çanakkale havalimanından Bozcaadaya nasıl gidilir ?

İlk alternatiflerden biri Havaalanından 5 km. mesafede bulunan Çanakkale otogarına ulaşmak ve oradan otobüs ya da minübüsler ile 1,5 saatte Bozcaada Geyikli feribot iskelesine ulaşmak.

İkinci alternatif ise, araç kiralamak. Çanakkale havalimanından araç kiralayarak 45 dakikada Geyikli iskelesine ulaşabilirsiniz. ŞURADAN aracınızı kiralayabilirsiniz. Neredeyse tüm araç kiralama firmalarını orada görebilirsiniz. Gideceğiniz şehri arama kısmında yazın yeter.

çanakkale havalimanı-bozcaada ulaşım

Çanakkale Havalimanından Bozcaada’ya Karayolu ile Ulaşım (Feribot dahil ortalama 2 saat) – Bozcaada Harita

Ayrıca, Bozcaada’yı baştan sona gezme fikriniz yok ise birinci alternatifi ekonomik olması açısından tercih edebilirsiniz. Çanakkale Bozcaada feribotunda yolcu bileti olarak da feribot bileti alabiliyorsunuz.

2. Bozcaada’ya Karayolu ile Ulaşım

Tatil Dükkanı

Eğer şahsi aracınız varsa, ya da şehrinizden araç kiralayarak Bozcaada’ya gelecek iseniz öncelikli Çanakkale Ezine ilçesine, oradan da Geyikli Bozcaada feribot iskelesine varmanız gerekiyor.

Yolculuğa çıkmadan önce Bozcaada feribotu için Geyikli iskelesinde uzun süreler beklememek için Bozcaada feribot seferlerine bakarak yola çıkmanızda fayda var. (https://www.gdu.com.tr/ sitesinden.)

Bozcaada’ya şahsi aracınızla ulaşacak iseniz, adanın en kalabalık ve yoğun zamanlarında (festivaller, bayramlar, resmi tatiller) feribot bekleme süreleri ve adada ulaşım sıkıntı olabiliyor. Buna göre Bozcaada tatil planınızı yapın ki, sıkıntılar yaşamayın diye belirtmek istedim.

Bozcaada-sokakları

Bozcaada Sokakları – Bozcaada Tavsiye : İstanbul Bozcaada ulaşım rehberi

İstanbul Bozcaada ulaşımı için yola çıkmadan Bozcaada feribot saatlerine baktıktan sonra, gidişte Tekirdağ yolu üzerinden Eceabat iskelesinden feribotla Çanakkale’ye; oradan da Geyikli Bozcaada feribotuna ulaşabilirsiniz.

Dönüşte yine aynı yolu kullanarak Çanakkale Lapseki iskelesinden Gelibolu’ya, oradan da yine Tekirdağ yolu üzerinden İstanbul’a varıp rüya gibi bir tatili anılarla sonlandırabilirsiniz.

3. Otobüsle Bozcaadaya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya yapmış olduğum son seyahatimi otobüs ile yapmıştım ve hayli de memnun kalmıştım. İstanbul’dan Bozcaada‘ya ya da Ankara’dan Bozcaada’ya seyahat edecekseniz, Geyikli Bozcaada feribot iskelesine kadar giden otobüs firmaları var.

İstanbul’dan Bozcaada’ya otobüs yolculuğu 8 saat, Ankara’dan Bozcaada’ya ise 11 saat sürüyor. İstanbul Bozcaada tek yön bilet fiyatı 60-70 tl, Ankara Bozcaada tek yön bilet fiyatı ise 90-100 tl civarında.

Bozcaada-sakinleri

Bozcaada Sakinleri – Bozcaada Turları : Bozcaada’ya nasıl gidilir

Bünyesinde tüm otobüs firmalarını bulunduran ve Bozcaada için tercih etmiş olduğum Obilet sitesinden otobüs biletinizi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Bozcaada’ya diğer illerden ulaşacak iseniz Çanakkale otogara gelmeniz gerekiyor. Buradan, Geyikli Feribot iskelesine giden minibüs ve otobüsleri bulabilirsiniz.

4. Bozcaada İçinde Ulaşım

Bozcaada ilçesinde ulaşım nasıl sağlanıyor ? Şahsi arabasıyla gelmeyenler için kafadaki ilk soru işaretlerinden biri, ada içinde ulaşımın nasıl olduğudur.

Öncelikle adanın en ünlü plajı Bozcaada Ayazma Plajı’na ya da Mitos Plajı’na ulaşmanın oldukça kolay olduğunu belirtmek istiyorum.

Bozcaada feribot iskelesine yakın yerden sabah saat 09:30’dan itibaren yarım saatte bir kalkan minibüsler ile bahsettiğim plajlara gidebilirsiniz.

Bozcaada-günbatımı

Bozcaada’da Gün Batımı – Bozcaada Resimleri : Bozcaada’ya nasıl gidilir

Artık, onca yoldan sonra kumların üzerinde keyif yapmanın, böyle güzel gün batımı anına tanık olmanın tam zamanı. Yol üstünde yakın mesafelerde bulunan Bozcaada üzüm bağları evlerine de rahatça ulaşabilirsiniz.

Bozcaada’da otel arıyorsanız, iptal edilebilen ve kredi kartı istemeyen ŞU SİTEYİ kullanabilirsiniz.

Bozcaada’da yapılmadan dönülmemesi gereken en önemli aktivitelerden biri olan Polente’de gün batımını izlemek için yine iskeleye yakın yerden akşam üstü saat 18:00’de kalkan minibüsleri tercih edin.

Gün batımından sonra yine aynı minibüslerle Bozcaada merkeze dönebilirsiniz. Bak yine o güneşin batımı aklıma geldi. Off ki ne off…

Bozcaada_ayazma_plajı

Bozcaada Ayazma Plajı – Bozcaada Plajları : Bozcaada’ya nasıl gidilir

Bir diğer plaj Akvaryum Plajı’na da gün içinde Bozcaada merkez’den 11:30, 14:00, 17:00’de minibüs seferleri yapılıyor. Tabi bu dediklerim, genelde yaz ve bahar mevsimlerinde geçerli saatler.

Bozcaada ulaşım rehberi konusunda; otobüs, uçak, ada içi ulaşım ve kara yolu ile ilgili bilgileri tek tek en ince ayrıntısına kadar anlattım.

Diğer Bozcaada Gezi Yazılarım şu şekilde : 

Bu yıl gideceğim 35 ülkeyi Instagram hesabımdan görebilirsiniz. Instagram’dan takip için tıklayınız

Bozcaadaya nasıl gidilir, Bozcaada feribot seferleri fiyatları, saatleri konusunda bildiğim ne varsa anlattım. Bana sorarsanız, Bozcaada’ya nasıl ulaşırsanız ulaşın, sizi mükemmel huzurlu, keyifli, bol kahkahalı bir tatili bekliyor olacak. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan takip edip, sorularınızı sormayı unutmayın. Güneş batarken, aklınıza gelmemiz dileğimle. Keyifli, Bozcaada tatili dilerim. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

7 Yorum

    • Deniz Pehlivan
  1. Cevdet Yalçın
    • Yüksel
  2. ümit
    • Deniz Pehlivan
  3. Özge Özkan

Cevapla

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sosyal Medyada Beni Takip Edin!

instagram logo resimiyoutube logo resimi