Bozcaada’da Nerede Kalınır +20 Öneri

Bozcaada da nerede kalınır ?  Bozcaada otelleri tavsiyeleri nelerdir ? Bozcaada’da hangi bölgede kalınır ? sorularınızın tamamını bu yazımda tek tek cevaplayacağım. Bozcaada‘ya son gidişimde yoğun bir dönemde gittiğimden dolayı, Bozcaada’da kalınacak yerleri seyahatime 4-5 ay kala araştırmaya başlamıştım ve Bozcaada otel rezervasyonumu aşağıda anlatacağım siteler üzerinden yapmıştım. Tercihimi her yere yakın olmak adına Bozcaada merkez otellerinden yana kullanmıştım. Tabi bu yazımda, sadece otelleri değil, en ekonomik tercihler olan, Bozcaada pansiyonları hakkında bile öneriler vereceğim.

Bozcaada şehir merkezi otelleri, bağ evleri, kamp alanları, pansiyonları, butik otelleri ile ilgili size yardımcı olabilmek adına detaylı Bozcaada konaklama yerleri rehberi hazırladım.

Bozcaada merkez otelleri dışında konaklayacak iseniz, şahsi aracınızın olmasını tavsiye ediyorum. Aracınız yoksa BURADAN kiralayabilirsiniz. Şehir olarak Çanakkale’yi seçerseniz, Çanakkale’den aracınız alır, Bozcaada’ya feribotla geçebilirsiniz.

Bozcaada-denizi

Bozcaada Denizi

Eğer merkezde iseniz, merkezdeki yerleri yürüyerek rahatlıkla gezebilir; şehir dışındaki yerlere de merkezden kalkan minibüslerle ulaşabilirsiniz. Ama arabanız olursa daha keyifli bir gezi olacaktır orası ayrı tabi.

Türkiye’de Booking.com şu an için kapalı. O yüzden Otelz linkinden otellere bakınız.

Bozcaada Konaklama Rehberi ve Bozcaada Otelleri Tavsiyeleri

Bozcaada’da konaklama önerilerime geçmeden önce, öyle 5 yıldızlı oteller gibi tatil merkezleri olmadığını söylemek istiyorum. Zaten bence de bu şirin adada bağ evleri olsun, butik oteller olsun Bozcaada’nın yapısına daha uygun olarak ön plana çıkıyor.

Bozcaada, ülkemizin tatil yapılacak en güzel adalarından biri olduğu için Bozcaada otel fiyatları ise genellikle çift kişilik olarak gecelik en düşük 200-400 TL‘den bulunabiliyor.

Bu yüzden en çok akla gelen sorulardan biri de Bozcaada’da ucuz konaklama ve Bozcaada’da en ucuz nerede kalınır sorularına, hemen cevap vermiş olayım istedim.

Bozcaada-konaklama-yerleri

Bozcaada’da Hangi Bölgede Kalınır  – Bozcaada Konaklama Tavsiyeleri

Bozcaada da kalınacak yerlerle ilgili bölgeleri, ön bir bilgi olması açısından, yukarıdaki görselde detaylı olarak belirttim.

Gelin şimdi lafı daha fazla uzatmadan şehir merkezi, bağ evleri, kamp alanları, pansiyonlar ve butik oteller hakkında bütçenize göre Bozcaada konaklama tavsiyelerini sıralayalım:

1. Bozcaada Şehir Merkezi Otelleri Önerileri

Bozcaada’da konaklama konusunda ilk olarak Bozcaada merkezde otel önerisi ön plana çıkıyor. Niye mi ? Konaklama açısından en fazla otel bu bölgede bulunuyor. Neredeyse tüm ara sokaklarda yeralan, hepsinde de farklı konseptlerle hizmet alabileceğiniz oteller bulunuyor.

Bütürn otellere  Otelz linkinden bakınız. Kredi kartı gerekmiyor ve fiyatları çok daha uygun oluyor.

Bozcaada’ya yaptığım son seyahatimde, Bozcaada merkeze yakın mesafede bulunan Apollon Hotel’i tercih etmiştim.

Toplamda üç gün konakladığım otele gecelik iki kişi 500 tl ödemiştim. Apollon Hotel gayet temiz, misafirperver, tatmin edici kahvaltı sunan ve araç park yeri bulunan ada manzaralı güzel bir oteldi.

bozcaada-apollon-hotel

Apollon Hotel – Bozcaada Nerede Kalınır : Bozcaada otelleri önerileri

Bozcaada şehir merkezi otelleri, bağ evleri, pansiyonları ile ilgili önerilerim aşağıda bulabilirsiniz. Otellerin isimlerine tıklayarak inceleyiniz.

Bozcaada lüks otel önerisi:

 • Mükemmel bir konuma sahip ve 9.1 puanı olan İki kişilik geceliği 900 TL olan Ayapetro Hotel
 • Puanı 8.9 vee efsane ada kahvaltısı deneyimi yaşatan ve İki kişilik geceliği 850 TL olan Athenada

Bozcaada iyi otel önerisi:

 • 9 puana sahipp mükemmel bir yer olan ve İki kişilik geceliği 800 TL olan Adadaki Evimiz
 • Mükemmel bir kahvaltıya sahip ve İki kişilik geceliği 800 TL olan İlyada Hotel

Bozcaada orta halli otel önerisi:

 • Rum mahallesinde bulunan iki kişi gecelik 620 TL olan Dokuz Oda Hotel
 • Bozcaada deniz manzaralı olan ve iki kişi gecelik 660 TL olan Destina Hotel

Bozcaada’da düşük bütçeli otel önerisi:

 • 9.1 puana sahippp enfes bir otel olan ve iki kişilik gecelik 500 TL olan Adalı Guest House
 • İki kişilik geceliği 450 TL olan Hotel Vitis
bozcaada-şehir-merkezi-otelleri

Bozcaadadaki Oteller – Renkli Konukevleri : Bozcaada otelleri önerileri

Bozcaada denize sıfır oteller önerisi:

 • Denize yakın mesafede bulunan İki kişilik gecelik 800 TL olan Fahri Otel

Bozcaada pansiyonları önerisi:

  • Konumu tam merkezde bulunan iki kişilik gecelik 550 TL olan Uysal Pansiyon
 • Rum mahallesinde bulunan ve efsaneee bir kahvaltısı olan iki kişilik gecelik 500 TL olan Akarsu Pansiyon

Bozcaada butik otel önerisi:

 • İki kişilik gecelik 800 TL olan ve lezzzetli bir kahvaltıya sahip Hill Boutique Hotel
 • Denize çok yakın mesafede İki kişilik gecelik 900 TL olan Aspava Butik Otel

2. Bozcaada Bağ Evleri Konaklama Önerileri

fly insta fly insta

Bozcaada’nın iklimi ve hava şartlarından dolayı, bu küçük adada birçok Bozcaada üzüm bağları ön plana çıkıyor. Haliyle bunun sonucunda Bozcaada’da birçok bağ evi bulunuyor.

Bağ evlerinde konaklamanın en güzel yanlarından birkaçı: adanın ev yapımı şaraplarını tatmak, efsane reçelleri ile serpme kahvaltı deneyimini yaşamak diyebilirim. Bağ evlerinde konaklama fırsatı bulamadım, fakat bağ evlerinin keyfini çıkarmanın tadının bir başka olduğunu söylüyor adanın yerlileri.

Bozcaada da kalınacak yerlerin başında gelen bağ evlerinde konaklayacaklar için, şahsi araçları ile gelmelerini öneriyorum. Her yerde yaşayamayacağınız bağ evi tecrübesi yaşamak için bütçenize göre Bozcaada kalacak yer önerilerini sizin için aşağıda sıraladım;

karadut-bağ-evi-bozcaada

Bozcaada’da Nerede Kalmalı – Bağ Evleri : Bozcaada otelleri önerileri

Bozcaada lüks bağ evi önerisi:

 • Puanı 10 ve mükemmel bir bağ evi olan İki kişilik geceliği 800 TL olan Poyraz Bağ Evleri
 • Puanı 9.6 olan ve sakin bir tatil isteyenler için birebir olan ve İk Kişilik geceliği 1.000 TL olan Şen Bağ Evi

Bozcaada iyi bağ evi önerisi:

 • Merkeze yakın mesafede bulunan ve İki kişilik geceliği 700 TL olan Güleda Bağ Evi
 • İçerisinde ferah bir terası bulunan ve İki kişilik geceliği 400 TL olan Asma Bağ Evleri

Yukarıda belirttiğim bağ evlerinin fiyatlarında dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Size önerim, seyahatleriniz kesin ise erken rezervasyonla günlük fırsatları yakalamanız yönünde olacak.

3. Bozcaada Plajları ve Koyları Konaklama Önerileri

Bozcaaada’nın etrafı, her biri birbirinden güzel plajlar ve koylarla çevrilidir. Bunlardan en önemlileri ise Bozcaada Ayazma plajı, Mitos plajı, Akvaryum koyu ve Beylik koyudurBozcaada’da kalınacak oteller, özellikle şehir merkezinde bulunuyor, fakat ben plajlara yakın olayım diyorsanız eğer, çok fazla olmasa da birkaç konaklama tavsiyesi vermek istiyorum.

bertiz-bozcaada

Bozcaadada hangi otelde kalınır ? Bertiz Bozcaada : Bozcaada otelleri önerileri

Bozcaada plajları bölgesi lüks otel önerisi:

 • Bozcaada Ayazma plajına 1 km. uzaklıkta olan ve iki kişilik geceliği 1200 TL olan Ada Bacchus Hotel
 • Akvaryum plajına 8 dk. mesafede bulunan ve iki kişilik geceliği 800 TL olan Akvaryum Hotel

Bozcaada plajları bölgesi iyi otel önerisi:

 • Bozcaada Ayazma plajına çok yakın mesafede bulunan ve İki kişilik geceliği 800 TL olan Aspasia House
 • Bozcaada Ayazma plajına 1.5 km. mesafedeki kır evinde ve İk kişilik geceliği 750 TL olan Karina Vineyard House

Yurtdışında nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi uçak bileti arama motorlarını kullandığımı En İyi Uçak Bileti Arama Motorları yazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

4. Bozcaada Kamp Önerileri

fly insta fly insta

Bozcaada’da kamp yapmak mı ? Neden olmasın. Bozcaada’nın güney kesiminde kalan ve Ayazma plajına kısa mesafede bulunan Ada Camping kamp alanı bulunuyor.

İster karavanınızla, isterseniz de çadırınızla konaklayacağınız bölgede, ücretsiz araç otoparkı da bulunuyor. Çam ağaçlarıyla kaplı kamp alanı Nisan-Kasım ayları arasında açık ve alanda birçok yerde telefon şarj alanları ve wireless bulunuyor.

ada-camping-kamp-alanı-bozcaada

Bozcaada’da Konaklama – Ada Camping Kamp Alanı

Ada Camping kamp alanında yiyecek-içecek bulunmakla beraber, Bozcaada Ayazma plajına yakınlığından dolayı plaja oldukça yakın olan restoranlarda yeme-içme ihtiyaçlarınızı halledebilirsiniz.

Kamp alanında wc, duş gibi kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayacak alanlar da mevcut. Ayrıca, kamp alanında olup çadırda kalmak istemeyenler için üç kişilik ve iki kişilik bungalovlarda bulunuyor. Ada Camping’de güncel kamp alanı fiyatlarını aşağıda bulabilirsiniz;

 • Çadırınız var ise kişibaşı 60 TL, çadırınızı kamp alanında temin ederseniz kişibaşı 80 TL
 • Karavan ile konaklama kişibaşı 60 TL
 • 3 kişilik bungalovda 1 kişi konaklama 200 tl, iki kişi konaklamada kişibaşı 120 TL, üç kişi konaklamada kişibaşı 110 TL
 • İçerisinde WC ve duş bulunan bungalovlarda ise çift kişi konaklama 300 TL
ada-camping-bozcaada

Bozcaada’da en ucuz nerede kalınır – Ada Camping : Bozcaada otelleri önerileri

Bozcaadada ucuz konaklamanın en iyi yolu çadır kampında geçer. Adanın plajlarında, koylarında, mesire alanlarında kısacası her yerinde rahatlıkla çadır atıp konaklayabilirsiniz.

En son gidişimde Bozcaada Ayazma plajında çadır atanları görünce biraz kıskanmadım değil. Sonuçta beş yıldızlı otelde değil beş milyar yıldızlı otelde kalıyorlardı.

Çadır kampının en güzel yanlarından biri, tanımadığınız insanlarla sıcak ve samimi bir ortam kurmanızı sağlar. Ayrıca, kamp yapmak demek doğaya yakın olmak demektir. Bir kere kamp yapma hissi kanınıza girdi mi arkası her daim geliyor. Hayatınızda en az bir kere çadır kampı yapın, doğanın keyfini çıkarın.

5. Bozcaada Diğer Konaklama Önerileri

Bozcaada’da konaklama üzerine yapacağım son tavsiyelerden biri de, denize ve şarap fabrikalarına yakın olan adanın kuzeydoğu kesimidir. Bu bölgedeki otel tavsiyelerimi ise aşağıda bulabilirsiniz;

armutlu-hotel-bozcaada

Bozcaada Otel Tavsiyesi – Armutlu Hotel : Bozcaada otelleri önerileri

Kuzeydoğu bölgesi Bozcaada otel önerisi:

 • Corvus şarap fabrikasına yakın ve ayrıca plaja da yürüme mesafesinde olan ve iki kişilik geceliği 700 TL olan Üzüm Hotel
 • Gülerada şaraplarına yakın ve üzüm bağları ile çevrelenmiş şirin bir otel olan ve iki kişilik geceliği 650 TL olan Armutlu Hotel
Bozcaada-ara-sokakları

Bozcaada Rehberi – Huzurlu Ara Sokaklar : Bozcaada otelleri önerileri

Çanakkale Bozcaada otelleri konusunda tavsiyelerimi en ince ayrıntısına kadar yukarıda anlattım. Bağ evleri, deniz kenarı oteller, butik oteller, pansiyonlar, plaja yakın oteller ve kamp alanları seçeneklerini rahatça seçim yapabilmeniz adına tek tek sıraladım.

Bozcaada’ya seyahat etmeden önce Bozcaada en iyi oteller tavsiyelerime ve önerilerimi dikkate almanız ve popüler bir ada olduğundan dolayı rezervasyonunuzu erken yapmanız yararınıza olacaktır.

bozcaada-ara-sokakları

Huzur Veren Bozcaada Sokakları : Bozcaada otelleri önerileri

Diğer Bozcaada Gezi Yazılarım şu şekilde : 

Bozcaada’daki en güzel duygu, adanın doğasının insana kattığı huzurunu bir kerede olsa yaşamak olsa gerek. Bu yüzden Bozcaada‘da nerede kalırsanız kalın, adanın sizde bıraktığı huzur ve sakinlik hissi, doğanın, denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmanın verdiği his her şeye bedeldir. Bozcaada, güzeldir…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

6 Yorum

 1. Erdi
  • Deniz Pehlivan
 2. Merve
  • Deniz Pehlivan
 3. Seda
 4. Seda

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.