350 TL’ye Londra’ya Nasıl Gidilir ?

Londra’ya Uçak Bileti nasıl bulunur ? Her ne kadar İngiltere vizesi koca bir engel gibi gözümüzde büyüse de, aslında bir şekilde alındıktan sonra kolayca gidebildiğimiz bir ülkedir İngiltere. Gerek Londra gece hayatı, gerekse de şehrin dört bir yanını saran tarihi sokakları ile bizleri bir şekilde kendine çeker. Tabi, muhteşem bir şekilde korunmuş müzelerinden de bahsetmeden olmaz ! İyi güzel de, her ne kadar İngiliz Pound’unun bu kadar yüksek olduğu bir dönemde, nasıl olur da 350 TL’ye Londra gibi bir şehre uçak bileti bulunur ? Hadi diyelim ucuza Londra uçak bileti aldık, Londra gezisi ekonomik bir şekilde nasıl yapılır ? Anlatayım…

1. Londra Uçak Bileti Fiyatları

Bir çok yazımda anlattığım gibi, ucuza uçak bileti bulmak aslında zor bir iş değildir. Her ülkenin, her şehrin veya her bir rotanın belirli günleri, kampanya dönemleri vardır. Zaten bunu da, uçak bileti alırken dikkat edilecek 5 husus yazımda da anlattım.

londra_ucak_bileti

Turna.com’dan İstabul Gidiş-Geliş 350 TL Uçak Bileti : Londra Uçak Bileti

O yüzden, yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz ve bir çok yazımda da anlattığım üzere, uçak bileti bir araştırma işidir.

Londra planları yapmadan önce mutlaka : LONDRA gezi yazımı okuyun

Eğer ki, herhangi bir yere 1 hafta kala gitmek için uçak bileti arıyorsanız, muhtemelen ucuz uçak bileti bulamazsınız. Ama benim yaptığım gibi uçak bileti arama motorlarını kullanırsanız, gün gün fiyatları tablolarda görebilir, kendinize ona göre bir plan yapabilirsiniz.

  • 17 Ekim İstanbul Sabiha Gökçen-Londra Gidiş
  • 24 Ekim Londra-Sabiha Gökçen Dönüş rotasını seçtim ve 370 TL Fiyat çıktı. 20 TL de Turna puan geleceği için, aslında 350 TL’ye mal olmuş oluyor.

Bu konuda, bana göre oldukça başarılı olan Turna.com çok güzel sonuçlar veriyor. Bunu bir çok yazımda da söyledim, binlerce insanın uçak bileti almasına da yardımcı oldum. Hatta, Turna.com’a üye olunca, her uçak bileti alışverişinizde kazanabileceğiniz puanları bile tek tek anlattım. Turna.com üyelik sistemine göz atmak için tıklayınız.

londra_konaklama

Londra’ya uçak bileti aldıktan sonra, gerisi bir şekilde hallolur

Hatta son bir önerim daha olsun : Kredi kartı puanlarınızın son kullanım tarihleri bazen bitebiliyor ve puanlar tabiri caizse yanabiliyor. Böyle durumlarda da, Turna.com’dan dilerseniz kredi kartı puanlarınızı da, aynı Turna puan gibi kullanabiliyorsunuz. Yani diyelim ki, kredi kartınızda 100 TL puan var. İşte bu 100 TL ederindeki puanı, uçak bileti alırken direk 100 TL olarak kullanabiliyorsunuz. Adamlar daha ne yapsınlar ? Görmek isterseniz, tıklayınız efendim.

2. Peki Londra’da Nasıl Ekonomik Gezilir ?

Diyelim Londra’ya ucuz uçak bileti aldınız ve sırada, aklınızdaki en önemli masraf kalemlerinden birisi olan Londra’da konaklama kısmı belirmeye başladı. Peki Londra’da konaklama kısmını da ucuza mal etmenin yolu var mı ? VAR…

Londra’da; Çift kişilik otelde 200 TL’ye, tek kişilik Hostel’de ise 70 TL’ye dahi konaklayabiliyorsunuz. Siz uğraşmayın, tek tek araştırarak zaman harcamayın diye, biz sizin için dersimize iyi çalıştık ve güzel bir Londra Konaklama Rehberi hazırladık. O yazımızda, tek tek tüm önerilerimizi, bütçenize göre liste halinde görebilirsiniz.

3. Peki Londra’da Ulaşım Nasıl Halledilir ?

Hadi onu da halledelim. Şimdi, efendim Londra demek, metro hatlarının resmen şehri satır satır, milim milim sarmaladığı yer demektir.

londra - metrosu - ulaşım - nasıl - gidilir

Londra Ulaşım: Londra Metrosu

O yüzden, Londra’ya uçak bileti aldıktan sonra yapmanız gereken tüm ulaşım olanaklarını da, tek tek Londra’da ulaşım yazımızda anlattık. Hangi metro hattını veya otobüs hattını kullanmanız gerektiğini sırası ile rota halinde özetledik.

4. Londra’da Yeme İçme Masrafları

Pahalı bir ülke. Aslında pahalı değil de, bizim paramız değersiz diyelim. Bunu bilen biz sırtçantalı gezme sevdalıları, sizler için tek tek Londra’da yeme içme rehberi yarattık. Nerede ne yenir, kaça yenir, akşam ne yenir, sabah ne yenir hepsini Londra Yeme İçme Rehberi yazımızda anlattık.

londra - yeme - fiyatlar

Londra’da Yeme İçme: Londra’da Restoranlar

Londra hakkında diğer yazılarımızı da mutlaka okuyun

Benim Londra hakkında sizlere çıkarabildiğim önerilerim bu kadar. Her ne kadar, Londra’ya ucuza uçak bileti bulma konusunda yazıya başlasam da, aslında sizler için küçük çaplı ekonomik Londra gezi önerileri rehberi yaratmış oldum. Özellikle Londra konusunda merak ettiğiniz şeyler olursa, İngiltere linkinden yazılarımıza bakabilirsiniz. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

2 Yorum

  1. Burcu
    • Deniz Pehlivan

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.