Londra Nerede & Nasıl Gidilir

Londra, İngiltere‘nin en büyük şehri. Dünyanın en büyük metropollerinden bir tanesi. Hatta ve hatta, dünyanın en çok turist çeken şehri. Dünyanın en zengin 5. ülkesi İngiltere’nin Başkenti. Bildiğiniz üzre, dünyanın en değerli para birimlerinden bir tanesine sahip olan İngilizler’in, en pahalı şehri Londra. İyi güzel de, Londra gezilecek yerler açısından oldukça zengin ama bu Londra, dedikleri kadar güzel bir yer midir. Neden bu kadar çok insan Londra’ya gider. Bu Londra nerede yer alır ? Gelin, Londra hakkında biraz konuşalım.

Londra Nerede

Londra, İngiltere’nin güneydoğu bölgesinde yer alıyor. Her ne kadar İngiltere’nin kalbinde yer alan bir başkent olmasa da, ülkenin en büyük şehirlerinden Londra’ya ulaşmak çocuk oyuncağı. Mesela ;

londra_nerede_harita

Londra Nerede : Londra harita konumu

  • İngiletere’nin en büyük şehirlerinden olan Manchester’a 336 kilometre uzaklıkta
  • Liverpool şehrine 355 kilometre uzaklıkta
  • Southampton şehrine 128 kilometre uzaklıkta

İngiltere’de ulaşım o kadar kolaydır ki; feribot, tren, uçak, otobüs gibi neredeyse tüm şehirlere gidebileceğiniz ulaşım ağları bulunuyor.

Londra nüfusu 8.6 milyon kişi. Londra yazımdan tüm detayları görebilirsiniz.

Yalnız tek bir sorun vardır. O da, pahalı olması. Aslında pahalı değil. TL, Pound karşısında 4.5 seviyelerinde seyrettiği için, bize göre pahalı. Yoksa İngilizler’e göre bir yerden diğerine gitmek 3-5 Pound gibi rakamlara denk geliyor. Ama TL’ye çevirince, can sıkıcı bir hal almıyor değil.

Londra’ya Nasıl Gidilir ?

Londra’ya gitmek sanıldığının aksine çok ama çok kolay. Tek bir sorun var. O da İngiltere vizesi. Ki onu da İngiltere vizesi nasıl alınır yazımda anlatmıştım. Peki ya ulaşım ?

Londra metrosunun uzunluğu toplamda 402 kilometre. İstanbul’un ise 145 kilometre.

Londra’da 5 tane hava limanı bulunuyor. O yüzden en kolay ulaşım ağı uçak ile Londra’ya gitmek. Merak etmeyin. 350 TL’ye bile, İstanbul-Londra hattında gidiş dönüş biletler bulunabiliyor. 350 TL’ye Londra’ya nasıl gidilir yazımda yazdım zaten.

londra ulaşım rehberi

Londra Ulaşım Rehberi : Londra metrosu

Londra’ya geldiğinizde ise, ulaşım konusunda sizleri yüzlerce seçenek bekliyor olacak. Bu konuda özet geçmek istemedik. O yüzden, detaylı mı detaylı bir Londra’da ulaşım nasıl sağlanır yazısı yazdık. Merak etmeyin. Tüm alternatifleri, en ince fiyatlarına kadar o yazımda görebilirsiniz.

Londra’ya uçak bileti almadan önce şu yazımı da bir okumanızı öneririm

Londra Hakkında Başka Ne İstersiniz ?

fly insta fly insta

Londra nerede sorunuzu cevapladım. Londra’ya nasıl uçak bileti bulacağınızı ve İngiltere vizesini nasıl alacağınıza ilgili yazılara yönlendirerek anlattım. Eğer, hala aklınıza takılan sorular varsa, aşağıdaki Londra yazılarımızı da bir okuyun derim.

Londra hakkında aşağıdaki yazılarımızı da mutlaka okuyun

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.