Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna gece hayatı, sadece ülkemizde değil, dünyada nam salmıştır. Gideceğiniz 10 ülkenin  sanırım 8’inde, Ukrayna gece eğlencesine ve Ukrayna güzellerine dair övgü dolu sözler duyabilir ve bir an önce özellikle Ukrayna Kiev turu yapmak isteyebilirsiniz. O yüzden, Lviv gece hayatı önerilerime gelmeden önce, aslında biraz Ukrayna gece hayatı ve Ukrayna gece kulüpleri hakkında konuşmak lazım. Ukrayna’da Lviv-Odessa ve Kiev gibi 3 önemli şehrini görmüş birisi olarak: Ukrayna Lviv biraz daha sakindir. Ukrayna Odessa ise özellikle yaz mevsiminde bizim Bodrum gibidir. Ukrayna Kiev ise İstanbul gibidir. Bunu bilerek gitmek lazım.

malta banner

1- Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna gece hayatı, son zamanlarda biz T.C. vatandaşlarının sıkça Ukrayna’ya gitmemizdeki en büyük neden olarak biliniyor. Peki Ukrayna’ya, sırf gece hayatı için gitmeye değer mi ?

vizesiz_ulkeler

Lviv-Ukrayna : Oldukça ucuz vizesiz ülkelerde Ukrayna

Aslında bana göre Ukrayna’ya gitmeniz için en önemli neden “Ukrayna Gece Hayatı” değil, gerçekten ama gerçekten ucuz olması. Ne kadar ucuz mu  ?

Aşağıda uzun uzun anlattım. Giriş kısmını geçtiğimize göre, öncelikle Ukrayna şehirlerini tanıyalım. Bu arada, yan tarafta ve aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımdan da, beni takip etmeyi unutmayalım. Daha anlatacak ve gösterecek o kadar çok hikayem var ki… Neyse lafı daha fazla uzatmadan, Ukrayna Gece Hayatı şehirleri konusunda önerilerime başlayalım.

2- Ukrayna’da Gece Hayatı için Hangi şehirlere gidilir?

Bu arada, bu yazımda Ukrayna’daki tüm şehirlere dair bir Ukrayna gece hayatı rehberi yazmayacağım. Yani Ukrayna Kharkov (Kharkov Ukrayna), Kherson Ukrayna (Ukrayna Kherson), Nikolaev Ukrayna, Donetsk Ukrayna gibi şehirlere dair öneriler olmayacak.

odessa_gece_hayati

İbiza Gece Kulübü : Odessa Ukrayna Gece Hayatı

Çünkü gitmedim ve sizlere yanlış bilgi vermek istemem. Ama genel hatları ile Ukrayna gece hayatını ve yaşam masraflarını özetlemeye çalışacağım. Gitmiş olduğum Kiev, Lviv ve Odessa şehirlerine dair önerilerimi görebiliyor olacaksınız.

Ukrayna’da araç kiralamak için : Şu Linki tıklayın

3- Ukrayna Para Birimi nedir?

servet şekerleme banner

Ukrayna para birimi Ukrayna Grivnası olarak bilinir. 1 Ukrayna Grivnası yaklaşık olarak 0.1172 TL’ye tekabül eder. Yani 1 TL, 8.54 Ukrayna Grivnası ederindedir. Gördüğünüz gibi Türk Lirası, Ukrayna’ya göre oldukça değerlidir.

ukrayna_gece_hayati

ukrayna_gece_hayati

O yüzden Ukrayna geceleri, bizim için ekonomik anlamda da avantajlıdır. Bu arada sizlerden gelmesi olası bir soruyu da şimdiden cevaplayayım : Ukrayna vize istiyor mu ?

Hayır arkadaşlar Ukrayna vizesiz bir ülkedir ve ne güzel ki elimizi kolumuzu sallayarak bu güzel ülkeye gidilebiliyor. Böylece Ukrayna Türkiye vize durumunu da hızlıca anlatmış olduk. Hatta, bildiğiniz üzre artık kimlikle dahi Ukrayna’ya gidebiliyoruz.

Kimlikle Ukrayna seyahati dönemi sonunda başladı. Artık pasaportunuz olmadan Ukrayna’ya seyahat edebiliyorsunuz.

4- Ukrayna Fiyatlar nasıldır?

Şimdi size biraz Ukrayna’daki fiyatlardan bahsetmek istiyorum. Özellikle yeme-içme ve eğlence anlamında, kendimce deneyimlediğim ortalama fiyatları listeleyeyim diyorum.

Böylece, Ukrayna’ya gitmeden önce, kendinizce az-çok bütçe tahmini yapabilirsiniz.

Ukrayna’da konaklama ve otel fiyatları : Ukrayna’da oteller kişi başı gecelik olarak 30-50 TL civarındadır. Otelde kalmak istemiyor ve Ukrayna’da ev kiralamak istiyorsanız, dobovo.com sitesinden ev kiralayabilirsiniz.

Ukrayna planları yapmadan önce  : Mutlaka UKRAYNA yazımı okuyun

Dediğim gibi fiyatlar çok ama çok uygundur. İnanmazsanız, Ukrayna Lviv otellerini görmek için tıklayınız, Ukayna Kiev otellerini görmek için tıklayınız, Ukrayna Odessa otellerini görmek için tıklayınız.

vizesiz_ucuz_ulkeler

Lviv-Ukrayna Evimizin Balkonundan

Ukrayna’da yeme-içme fiyatları : Örnek olarak Lviv şehrinden ilerleyelim. Diğer şehirlerde üç aşağı beş yukarı bu fiyatlarda. Koskocaman bir steak ve bir bardak biraya 150 grivna yani 20 TL civarında ödersiniz.

Lviv gezi rehberi yazımdan, Ukrayna’nın ne kadar ucuz bir ülke olduğunu görebilirsiniz.

1 paket sigaraya 21 Grivna yani 3 TL ödersiniz. Ukrayna içki fiyatları hakkında tek bir örnek vermek gerekirse :

1 Litre Jack Daniels’a 600 Grivna yani 85-90 TL civarında ödeme yaparsınız. Yani gördüğünüz gibi Ukrayna çok ama çok ucuzdur. Özellikle Ukrayna gece hayatı anlamında biçilmiş kaftandır.

Ukrayna’da gecelik 3-5 Euro’ya konaklayabileceğiniz otellerin listesine Şu Linkten ulaşabilirsiniz.

5- Ukrayna Lviv Gece Hayatı

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Lafı çok uzatmadan, Lviv gece hayatı önerilerime başlayalım. Ama bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim : Ukrayna kızları çok güzel mi ? Gerçektende Lviv Ukrayna kadınları, nüfusun % 85’ini oluşturuyor mu ? Evet. Ukraynalı kadınlar çok ama çok güzel.

Ukrayna_gece_hayati

Rafinad People

Sanırım dünyada gördüğüm en güzel 3 milletten birisidir. Ama Lviv’in nüfusunun % 85’i kadın haberi tamamiyle yalandır. Bunu sakın unutmayın.

Ayrıca, şehirde nereye giderseniz gidin heryerde Türk göreceksiniz. İstisnasız. Sebebi belli. Herkesin tahmin ettiği şeyler: Lviv Gece hayatı ve eğlencesi. Aslında söylenecek çok şey var. O yüzden ben kibarca ve elimden geldiğince durumu özetleyeyim.

Lviv Gece Kulüpleri (Lviv Gece Hayatı)

Lviv gece hayatı nasıldır ? Lviv’de gece kulüpleri hangileridir ? Lviv’de gece hayatı için nereye gitmenizi öneririm ?

Anlatayım…Beni çok etkilemedi. Belkide gittiğim her mekanda sürekli Ukraynalı kızlara saldıran Türkleri gördükçe canım sıkıldı.

Ben eğlemeye çıkınca arkadaşlarımla eğlenip daha çok mutlu olup kimseyi rahatsız etmeyi sevmeyen birisi olduğum için, bazı durumları kabulenemedim.

Ama yinede gittiğim mekanları sırasıyla anlatıcam. Sizlerden tek ricam (Özellikle erkek arkadaşlardan) Ukraynalı kızların hepsine para avcısı gibi yaklaşmayın. Rica ediyorum.

Evet biliyorum çok güzeller. Hatta aşırı güzeller ama rica ediyorum sakin olun. Çok içmeyin derim. Birde paralarınızı kaptırmayın. Artık herkes uyanmış. Size sabaha kadar içki ısmarlatıp, sarhoş edip “Byby canım” diyecebileceklerini unutmayın.

Rafinad People Lviv

4 farklı yer söyleyeceğim. Bunlardan ilki Rafinad People. Burası hem gece kulübü,hem restoran hem de striptiz club yani bildiğiniz direk dansı şovunun olduğu bir mekan. Girişe 50 grivna ödersiniz.Alkol fiyatları 50-200 grivna arasında değişiyor. Fiyatlar inanılmaz ucuz.

Eğer içeride strptiz cluba da girmek isterseniz yine bir 50 grivna daha ödersiniz.Bu mekandaki kızlar güzeldir.Tahmin ediyorum başınıza gelecekleri.Burdaki misafirlerin kızları oluşturan kısmı Ukraynalılar, erkekleri oluşturan kısmı Türklerdir. Yani herşey ortada…

Fashion Club Lviv

Bir diğer mekan Fashion Club.Burası şehrin en lüks kulübü.Fiyatlar bize göre yine oldukça uygun.Mekan aynı zamanda restoran.Ama gece kulubüne girerken kıyafet önemli.

Zaten göreceksiniz; sanırsınız manken olmayan giremiyor içeriye.Burda da konsept aynı.O yüzden kızlara çok güvenmeyin.800-1000 grivnaya bir şişe viski açtırabilirsiniz.Yani oda yaklaşık 100-120 TL ediyor.Dediğim gibi bu şehir inanılmaz ucuz.

Metro Club Ukrayna Lviv

Metro Club Ukrayna Lviv, bizim en son gittiğim diğer gece kulübü, benim askerlik şubesinden farklı görmediğim bir mekan.Zaten işletmecisi de Türk.İçeride neredeyse herkes Türk.Ama kızlar yine Ukraynalı.Burası daha çok herkesin amacını ve tarafını belli ettiği yer.Siz yine paralarınız kaptırmayın derim.

ukrayna_gece_hayati

Metro Club : Ukrayna Lviv Gece Hayatı

Sankoff Club Lviv

Bizim gitmediğimiz ama çok güzel olduğunu duyduğumuz ve havalimanına yakın olan bir club.

Burası da çok güzelmiş ama bizim zamanımız yetmediği için gidemedik.Zamanınız kalırsa değişiklik olması açısından uğrayabilirsiniz.

Birde bu şehir bazı konularda tahmin ettiğiniz gibidir.Ekonominin kötü olmasından dolayı bir çok genç bayan 50-100 dolar karşılığında sizinle birlikte olmaya çalışırlar.Zaten taksicileri göreceksiniz.

Onlar da sürekli teklif edecekler. Bu konulara düşkünseniz zaten binlerce websitesi herşeyi açık açık yazıyor. Bizim ülkede bayi ziyareti bahanesi ile buralara gelen çok yoğun bir kitle olduğu için bunlardan da bahsetmekte yarar gördüm. Seçim size kalmış…

Lviv yazılarımı okumak için Lviv linkine tıklayın

6- Ukrayna Odessa Gece Hayatı

Odessa Ukrayna gece hayatı ile bizim Bodrum’u andırır. Yani onların yazlık bölgesi aslında. Özellikle sahil kısmında yanyana bulunan gece kulüpleri bir nevi havuz başında parti gibidir.

odessa_gece_hayati_ukrayna

Odessa Gece Hayatı : Ukrayna

İçerisi hınca hınç doludur. Çoğunlukla dans gösterileri ile gece devam eder. Sabahın ilk ışıklarına kadar insanlar eğlenir. Çoğunlukla Ukrayna halkı Odessa’ya gelir.

Odessa’da gidilecek gece kulüpleri ise genellikle Arcadia bölgesinde bulunur. Odessa Gece Kulüpleri ; Itaka, İbiza Beach Club, Bono Beach Club,  Palladium meşhurlarıdır. Hatta Arcadia bölgesinde bir çok gece kulübü bulunur. Gidince zaten hepsini göreceksiniz.

Odessa’da gezilecek yerler için : Ukrayna Odessa Gezilecek Yerler yazıma bakınız

İbiza Gece Kulübü Odessa

Özellikle konserlerin olduğu dönemlerde hınca hınç dolu oluyor. Gişelerine gidince zaten göreceksiniz. Gitmeden önce, hangi konserlerin ne zaman olduğunu görebilirsiniz. Websiteleri için tıklayınız.

Özellikle yabancı sanatçıların olduğu konserlerde yabancı turistler de olmakla beraber, yerel sanatçıların olduğu konserlerde daha çok Ukraynalı turistler oluyor. Havuz partilerinin de çok güzel olduğu bir gece kulübü olan İbiza Gece Kulübü, sadece geceleri değil, gündüzleri de hizmet veriyor. Gün içerisinde deniz-kum-güneş keyfi için bu güzel mekana gelebilirsiniz.

Gündüz mekana giriş bedava ama şezlong ücreti için 100-150 Grivna ödersiniz. Yataklardan almak isterseniz 1.000 grivna ödersiniz. Günboyu o yatak sizin olur. Ayrıca 1.000 grivna da depozito alıyorlar.

Alkol fiyatları ise; Long island 120 Grivna, Bira 50-100 Grivna (Markasına göre değişiyor), şişe açtırmak isterseniz 800-1.000 Grivna civarında. Yani Türkiye’ye göre alkol fiyatları neredeyse % 50 daha ucuz. Geceleri ise, mekana giriş ücreti olarak 150 Grivna alıyorlar. Masa ayarlamak isterseniz 500 Grivna ödersiniz. Loca ayarlayacak olursanız 1.500-2.000 grivna vermeniz gerekecek.

Odessa hakkında bilgi arıyorsanız :  Odessa nerede & Odessa’ya nasıl gidilir yazıma bakınız.

Itaka Beach Club Odessa

Itaka, biraz daha club tarzında. Genellikle konser tadında geçen geceleri var. Aslında dediğim gibi bütün mekanlar hemen hemen aynı konseptte.

O yüzden, gitmeden önce düzenlenecek konserleri ve etkinlikleri websitelerinden incelersiniz. Fiyatlar bile hemen hemen benzer.  Websiteleri için tıklayınız.

Detaylı Odessa geceleri yazımı görmek için Odessa gece hayatı yazıma bakınız

Bono Beach Club

Bono Beach club da direk sahilde bulunuyor. Gece kulüplerini tek tek gezdikten sonra, en son Bono’ya uğrarsınız.

Gün içerisinde de havuzlarını ve sahillerini kullanabilirsiniz. Hatta websitelerini de bir göz atarsınız ama ne yazık ki İngilizce değil. Görmek için tıklayınız.

Odessa yazılarımı görmek için Odessa linkine tıklayın

7- Ukrayna Kiev Gece Hayatı

Kiev Ukrayna, sanırım en çok ilgimize çeken rotalardan.  Bir çok arkadaşın Ukrayna evlilik hayali ile gittiği ve gerçektende aşık olup döndüğü bir şehir.

Evet gece hayatı çok güzeldir ama bir şeyi de itiraf edeyim : Kiev, çokta güzel bir şehirdir. Yemyeşildir. Gelmişken gezmeyi de ihmal etmeyin derim. Gece hayatı için ise ; Delux Bar, Vodka Bar, Sky Bar ve Caribbean Club en güzel gece kulüpleri.

ukrayna_ibiz_gece_kulubu

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna’nın en meşhur gece kulüplerinden birisi olan Vodka Bar, hemen Kiev’in özgürlük meydanında bulunuyor. Gece 12’den sonra tıklım tıklım olmaya başlıyor.

Fiyatlar, bize göre en az % 50 daha ucuz. Özellikle kış mevsiminde haftasonunu değerlendirmek isteyen arkadaşların uğrak noktası.

Hemen Arena City’nin en üst katında bulunan Sky bar, Kiev’in en meşhur caddesi olan Velyka Vasylkivka caddesinin yanıbaşında.

Gece hayatının uğrak noktalarından birisi olan Sky Bar, haftaiçi bile tıklım tıklım olabiliyor. Kokteyller genelde 100-150 Grivna oluyor ve şişe açtıracak olsanız bile vereceğiniz ücret 1.000 Grivna yani 100 TL gibi bir rakama mal olacaktır. Diyorum size : Bize göre bedavadan biraz pahalı.

8- Ukrayna Gece Hayatı Uyarılarım

Özellikle Ukrayna arkadaşlık siteleri konusunda sizleri şimdiden uyarıyorum. Herkese sakın güvenmeyin. Emin olmadığınız işlere kalkışmayın.

Özellikle Omegle Ukrayna gibi sitelerde dikkatli olun. Ukrayna gece hayatı hakkındaki tüm mekan önerilerimi dikkate alın. Bunların hepsi yaşanmış deneyimlerdir.

ukrayna_geceleri

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna genelevi konusunda da dikkat edilmesi gereken bir ülkedir. Bir çok arkadaş ne yazık ki kandırılmış hatta dolandırılmıştır. Mutlaka ama mutlaka dikkatli olun.

9- Ukrayna Gezi Önerilerim

Ukrayna, sadece gece hayatı ile değil, gezilecek ve görülecek yerleri ile de harika bir ülkedir. Her şeyden öte yemyeşil bir coğrafyada yer alır.

Mesela meşhur Ukrayna aşk tüneli, ülkenin Klevan şehrinde bulunur ve gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olarak bilinir.

Yurtdışında nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi arama motorlarını kullandığımıEn İyi Uçak Bileti Arama Motorlarıyazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

ukrayna gece hayatı

Ukrayna Aşk Tüneli : Ukrayna turu yapacaksanız, Gruppal.com sitesine de mutlaka göz atın.

Ukrayna’ya gitmeyi planlıyorsanız, Lviv’den başlayabilirsiniz. Şu yazımdan detayları görebilirsiniz.

Özellikle, Ukrayna’da ulaşım kısmını sakın kafanızda büyütmeyin. Ukrayna’da uçak, otobüs ve tren yaygın bir şekilde kullanılır. Hatta benim size tavsiyem kara yolu ile Ukrayna’yı gezmeniz yönünde olacaktır.

Sizin için Ukrayna’daki ekonomik otelleri de listeledim :

Mesela; Kiev-Odessa arasını geziyorsanız : Ukrayna Nikopol şehrine uğrayın. Doğuya gidelim ve biraz meşhur Donetsk Gece Hayatını yaşayalım diyorsanız Donetsk, Rusya sınırına yakın olursanız Kharkiv şehri listenizde olsun. Biraz daha kuzeye gidelim derseniz, Ukrana Klevan şehri de rotanızda olabilir. Ya da Lviv’ e kadar gelmişken, Ukrayna Nikolaev (Mykolaiv) şehrine de uğrayıp gece hayatını yaşayabilir, şehrin tarihi sokaklarında kaybolabilirsiniz.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

104 Yorum

  • Deniz Pehlivan
   • şule
    • Ali
    • tarık
   • Enes
    • Ahm23
    • MERT
 1. Fatih
  • Deniz Pehlivan
   • tolga
 2. Cupidx
  • s.y
  • caglar
 3. Bayram
  • Deniz Pehlivan
 4. İsimsiz
 5. Buğra
 6. Can Ertas
 7. TANER
  • mehmet
 8. Kemal
 9. kemal
  • Deniz Pehlivan
 10. ercan
 11. tolga
  • Deniz Pehlivan
   • Yunus
 12. Hasan
  • Deniz Pehlivan
  • Hasan
 13. Gokhan
  • ibeahim
  • SEZAİ
 14. Musa
  • Deniz Pehlivan
 15. Alper
  • Alper
  • Deniz Pehlivan
   • yerkan
    • Deniz Pehlivan
 16. HÜSEYİN
  • Deniz Pehlivan
   • HÜSEYİN
  • mustafa
   • Deniz Pehlivan
 17. HÜSEYİN
 18. SERKAN
  • Deniz Pehlivan
 19. Mehmet
  • Deniz Pehlivan
 20. Mehmet
 21. Serkan
  • Deniz Pehlivan
 22. Hüseyin
  • Deniz Pehlivan
 23. mehmet
  • Deniz Pehlivan
   • mehmet
   • erkano
    • Deniz Pehlivan
 24. gökhan
  • Deniz Pehlivan
 25. Alper
  • Deniz Pehlivan
 26. Erdoğan KARAKUŞ
  • Deniz Pehlivan
 27. muhammed
  • Deniz Pehlivan
   • muhammed
 28. Rüzgar
  • Deniz Pehlivan
 29. Fatih
 30. Semih
  • Deniz Pehlivan
 31. yavuz
  • Deniz Pehlivan
 32. Hancının Kızını Seven Malkoçoğlu
 33. Nukhet
 34. Emre
  • Yaman
   • Mehmet
    • ethem
     • Deniz Pehlivan
  • Ayşe
 35. Cemal
 36. SEZAİ
 37. ercan
 38. alican
 39. Mehmet
 40. yunus emre
 41. Onur
  • Deniz Pehlivan
 42. Cenk
  • Deniz Pehlivan
   • Yunusemre
   • Ruzgar
 43. HAKAN
 44. Emin

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.