Ukrayna Gece Hayatı ( Aradığınız Tüm Bilgiler )

Ukrayna gece hayatı, sadece ülkemizde değil, dünyada nam salmıştır. Gideceğiniz 10 ülkenin  sanırım 8’inde, Ukrayna gece eğlencesine ve Ukrayna güzellerine dair övgü dolu sözler duyabilir ve bir an önce özellikle Ukrayna turu yapmak isteyebilirsiniz. Ukrayna’da Lviv, Odessa, Harkiv ve Kiev gibi 4 önemli şehrini görmüş birisi olarak:

 • Lviv biraz daha sakindir.
 • Odessa ise özellikle yaz mevsiminde bizim Bodrum gibidir.
 • Kiev ise İstanbul gibidir.
 • Kharkiv tam bir öğrenci kentidir. İşte bu şehirlerin hepsine dair tüm önerilerimi bu yazımda, aşağıda satır satır bulabilirisniz.

1. Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna gece hayatı, son zamanlarda biz T.C. vatandaşlarının sıkça Ukrayna’ya gitmemizdeki en büyük neden olarak biliniyor. Peki Ukrayna’ya, sırf gece hayatı için gitmeye değer mi ?

Buyrun gidip yerinde çekip anlattım. Ukrayna gece hayatı, fiyatları vs hepsi bu videomda.

Aslında bana göre Ukrayna’ya gitmeniz için en önemli neden “Ukrayna Gece Hayatı” değil, gerçekten ama gerçekten ucuz olması. Ne kadar ucuz mu  ?

Hiç değil. O devir bitti. Ukrayna gece hayatı fiyatları uygun ama diğer her şey çok pahalı. Yukarıdaki videomu izleyince göreceksiniz.

Aşağıda uzun uzun anlattım. Giriş kısmını geçtiğimize göre, öncelikle Ukrayna şehirlerini tanıyalım. Bu arada, yan tarafta ve aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımdan da, beni takip etmeyi unutmayalım.

Daha anlatacak ve gösterecek o kadar çok hikayem var ki… Neyse lafı daha fazla uzatmadan, Ukrayna Gece Hayatı şehirleri konusunda önerilerime başlayalım.

2. Ukrayna’da Gece Hayatı için Hangi şehirlere gidilir?

Her bir şehrine gidilir. Ama genel olarak Kiev en meşhurudur. Sonuçta metropol. Odessa daha yazlıktır. Aslında Ukrayna’da her şehirde bir gece hayatı, gece kulübü vardır diyebilirim.

ukrayna gece hayatı odesa

İbiza Gece Kulübü : Odessa Ukrayna Gece Hayatı

Benim gördüğüm kadarı ile, gerçekten tek hakkım olsa ve hangi şehrine gideyim diye sorsanız: Sanırım yazın Odessa, kışın ise Kiev derim.

Ukrayna’da araç kiralamak için : Şu Linki tıklayın

3. Ukrayna Para Birimi nedir?

Ukrayna para birimi Ukrayna Grivnası olarak bilinir. 1 dolar yaklaşık 27 Grivna’dır. (TL her geçen gün değer kaybettiği için artık TL karşılığını yazmıyorum.)

ukrayna gece hayatı

Ukrayna gece hayatı rehberi

Evet, her şeye rağmen, Ukrayna geceleri bizim için ekonomik anlamda avantajlıdır. Yukarıdaki videomda anlattım: Deli gibi yedik içtik, o kadar komik paralar ödedik ki.

Bu arada sizlerden gelmesi olası bir soruyu da şimdiden cevaplayayım : Ukrayna vize istiyor mu ?

Hayır arkadaşlar Ukrayna vizesiz bir ülkedir ve ne güzel ki elimizi kolumuzu sallayarak bu güzel ülkeye gidilebiliyor. Hatta artık, bildiğiniz üzre kimlikle dahi Ukrayna’ya gidebiliyoruz.

Kimlikle Ukrayna seyahati dönemi sonunda başladı. Artık pasaportunuz olmadan Ukrayna’ya seyahat edebiliyorsunuz.

4. Ukrayna Gece Hayatı Fiyatları nasıldır?

Şimdi size biraz Ukrayna’daki fiyatlardan bahsetmek istiyorum. Özellikle yeme-içme ve eğlence anlamında, kendimce deneyimlediğim ortalama fiyatları listeleyeyim diyorum.

Böylece, Ukrayna’ya gitmeden önce, kendinizce az-çok bütçe tahmini yapabilirsiniz.

Ukrayna’da konaklama ve otel fiyatları : Ukrayna’da oteller kişi başı gecelik olarak 30-50 dolar civarındadır. Otelde kalmak istemiyor ve Ukrayna’da ev kiralamak istiyorsanız, dobovo.com sitesinden ev kiralayabilirsiniz.

Ukrayna planları yapmadan önce  : Mutlaka UKRAYNA yazımı okuyun

Dediğim gibi fiyatlar çok ama çok uygundur. İnanmazsanız, Ukrayna Lviv otellerini görmek için tıklayınız, Ukayna Kiev otellerini görmek için tıklayınız, Ukrayna Odessa otellerini görmek için tıklayınız.

ukrayna gece hayatı

Lviv-Ukrayna Evimizin Balkonundan. Ukrayna’da ev kiralayın derim.

Ukrayna’da yeme-içme fiyatları : Örnek olarak Lviv şehrinden ilerleyelim. Diğer şehirlerde üç aşağı beş yukarı bu fiyatlarda. Koskocaman bir steak ve bir bardak biraya 200-250 grivna ödersiniz. O da yaklaşık 9 dolar.

Lviv gezi rehberi yazımdan, Ukrayna’nın ne kadar güzel bir ülke olduğunu görebilirsiniz.

Ukrayna içki fiyatları hakkında tek bir örnek vermek gerekirse :

 • 1 Litre Jack Daniels’a 400-600 Grivna ödeme yaparsınız.
 • Güzel bir suşiyi 80 grivnaya yersiniz
 • Yerel vodkalarını, sadece 60-100 Grivna’ya alabilirsiniz.

Yani gördüğünüz gibi Ukrayna’da ne arasanız bulabilirsiniz ve günde 60-100 dolara çok rahat gezersiniz.

Ukrayna’da gecelik 20-30 Euro’ya konaklayabileceğiniz otellerin listesine Şu Linkten ulaşabilirsiniz.

5. Ukrayna Lviv Gece Hayatı

Lafı çok uzatmadan, Lviv gece hayatı önerilerime başlayalım. Ama bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim : Ukrayna kızları çok güzel mi ? Gerçekten de Lviv Ukrayna kadınları, nüfusun % 85’ini oluşturuyor mu ?

Evet. Ukraynalı kadınlar çok ama çok güzel. Ama öyle söylendiği gibi Lviv nüfusun %85’ini falan kadınların oluşturduğu koca bir yalan. Tamamen, bir acentanın o şehri pazarlamak için attığı başlıktan ibaret.

ukrayna gece hayatı lviv

Rafinad People. Ukrayna gece hayatı konusunda en keyifli yerden birisi de Lviv.

Sanırım dünyada gördüğüm en güzel 3 milletten birisidir. Ama Lviv’in nüfusunun % 85’i kadın haberi tamamiyle yalandır. Bunu sakın unutmayın.

Lviv Gece Kulüpleri (Lviv Gece Hayatı)

Lviv’de önereceğim mekanlar 3-4 tane diyebilirim. Sırası ile:

Rafinad People Lviv

4 farklı yer söyleyeceğim. Bunlardan ilki Rafinad People. Burası hem gece kulübü, hem restoran hem de striptiz club yani bildiğiniz direk dansı şovunun olduğu bir mekan. Girişe 50-100 grivna ödersiniz. Alkol fiyatları 50-200 grivna arasında değişiyor.

Eğer içeride strptiz cluba da girmek isterseniz yine bir 50-100 grivna daha ödersiniz. Burdaki misafirlerin kızları oluşturan kısmı Ukraynalılar, erkekleri oluşturan kısmı Türklerdir.

Fashion Club Lviv

Bir diğer mekan Fashion Club. Burası şehrin en lüks kulübü. Fiyatlar bize göre yine oldukça uygun. Mekan aynı zamanda restoran. Ama gece kulubüne girerken kıyafet önemli.

Zaten göreceksiniz; sanırsınız manken olmayan giremiyor içeriye. 800-1000 Grivna’ya bir şişe viski açtırabilirsiniz.

Metro Club Ukrayna Lviv

Metro Club Ukrayna Lviv, bizim en son gittiğim diğer gece kulübü, benim askerlik şubesinden farklı görmediğim bir mekan. Zaten işletmecisi de Türk.

ukrayna_gece_hayati

Metro Club : Ukrayna Lviv Gece Hayatı

Sankoff Club Lviv

Bizim gitmediğimiz ama çok güzel olduğunu duyduğumuz ve havalimanına yakın olan bir club.

Burası da çok güzelmiş ama bizim zamanımız yetmediği için gidemedik. Zamanınız kalırsa değişiklik olması açısından uğrayabilirsiniz.

Lviv yazılarımı okumak için Lviv linkine tıklayın

6. Ukrayna Odessa Gece Hayatı

Odessa Ukrayna gece hayatı ile bizim Bodrum’u andırır. Yani onların yazlık bölgesi aslında. Özellikle sahil kısmında yan yana bulunan gece kulüpleri bir nevi havuz başında parti gibidir.

odessa_gece_hayati_ukrayna

Odessa Gece Hayatı 

İçerisi hınca hınç doludur. Çoğunlukla dans gösterileri ile gece devam eder. Sabahın ilk ışıklarına kadar insanlar eğlenir. Çoğunlukla Ukrayna halkı Odessa’ya gelir.

Odessa’da gidilecek gece kulüpleri ise genellikle Arcadia bölgesinde bulunur. Odessa Gece Kulüpleri ;

 • Itaka
 • İbiza Beach Club
 • Bono Beach Club,
 • Palladium meşhurlarıdır. Hatta Arcadia bölgesinde bir çok gece kulübü bulunur. Gidince zaten hepsini göreceksiniz.

Odessa’da gezilecek yerler için : Ukrayna Odessa Gezilecek Yerler yazıma bakınız

İbiza Gece Kulübü Odessa

Özellikle konserlerin olduğu dönemlerde hınca hınç dolu oluyor. Gişelerine gidince zaten göreceksiniz. Gitmeden önce, hangi konserlerin ne zaman olduğunu görebilirsiniz.

Özellikle yabancı sanatçıların olduğu konserlerde yabancı turistler de olmakla beraber, yerel sanatçıların olduğu konserlerde daha çok Ukraynalı turistler oluyor.

Havuz partilerinin de çok güzel olduğu bir gece kulübü olan İbiza Gece Kulübü, sadece geceleri değil, gündüzleri de hizmet veriyor. Gün içerisinde deniz-kum-güneş keyfi için bu güzel mekana gelebilirsiniz.

Gündüz mekana giriş bedava ama şezlong ücreti için 200-250 Grivna ödersiniz. Yataklardan almak isterseniz 1.000 grivna ödersiniz. Gün boyu o yatak sizin olur. Ayrıca 1.000 Grivna da depozito alıyorlar.

Alkol fiyatları ise;

 • Long island 120-150 Grivna
 • Bira 50-100 Grivna (Markasına göre değişiyor)
 • Şişe açtırmak isterseniz 800-1.000 Grivna civarında.

Yani Türkiye’ye göre alkol fiyatları neredeyse % 50 daha ucuz. Geceleri ise, mekana giriş ücreti olarak 150-250 Grivna alıyorlar. Masa ayarlamak isterseniz 500 Grivna ödersiniz. Loca ayarlayacak olursanız 1.500-2.000 grivna vermeniz gerekecek.

Itaka Beach Club Odessa

Itaka, biraz daha club tarzında. Genellikle konser tadında geçen geceleri var. Aslında dediğim gibi bütün mekanlar hemen hemen aynı konseptte.

O yüzden, gitmeden önce düzenlenecek konserleri ve etkinlikleri websitelerinden incelersiniz. Fiyatlar bile hemen hemen benzer.

Detaylı Odessa geceleri yazımı görmek için Odessa gece hayatı yazıma bakınız

Bono Beach Club

Bono Beach club da direk sahilde bulunuyor. Gece kulüplerini tek tek gezdikten sonra, en son Bono’ya uğrarsınız. Gün içerisinde de havuzlarını ve sahillerini kullanabilirsiniz.

Odessa yazılarımı görmek için Odessa linkine tıklayın

7. Ukrayna Kiev Gece Hayatı

Kiev Ukrayna, sanırım en çok ilgimize çeken rotalardan.  Bir çok arkadaşın Ukrayna evlilik hayali ile gittiği ve gerçektende aşık olup döndüğü bir şehir.

Evet gece hayatı çok güzeldir ama bir şeyi de itiraf edeyim : Kiev, çokta güzel bir şehirdir. Yemyeşildir. Gelmişken gezmeyi de ihmal etmeyin derim. Gece hayatı için ise ; Delux Bar, Vodka Bar, Sky Bar, Cuba Camp, Radio Hall ve Caribbean Club en güzel gece kulüpleri.

ukrayna_ibiz_gece_kulubu

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna’nın en meşhur gece kulüplerinden birisi olan Vodka Bar, hemen Kiev’in özgürlük meydanında bulunuyor. Gece 12’den sonra tıklım tıklım olmaya başlıyor. Daha çok turistler tercih ediyor.

Fiyatlar, bize göre en az % 50 daha ucuz. Özellikle kış mevsiminde haftasonunu değerlendirmek isteyen arkadaşların uğrak noktası.

Hemen Arena City’nin en üst katında bulunan Sky bar, Kiev’in en meşhur caddesi olan Velyka Vasylkivka caddesinin yanıbaşında. Burası da tam turistler için aslında.

Gece hayatının uğrak noktalarından birisi olan Sky Bar, hafta içi bile tıklım tıklım olabiliyor. Kokteyller genelde 150-200 Grivna oluyor ve şişe açtıracak olsanız bile vereceğiniz ücret 1.000 Grivna.

Benim bu sene gittiğim Radio Hall, daha çok Kiev halkınının gittiği, sabah 5’e kadar eğlenilen bir yer. Fiyatlar ise, masada 1 şişe vodka, 12 tane red bull 1.000 Grivna civarı.

Eğer nisan-eylül döneminde Kiev’e giderseniz mutlaka Cuba Camp’a gidin. Bence Kiev’deki en en en keyifli gece hayatı burası. Kiev’deki Dinyeper Nehri’nin hemen yanında, ormanlık bir alanda yer alıyor mekan. Ormanın ortasında sabaha kadar nefes alarak eğlenebiliyorsunuz. Benim, bu sene favori yerim Cuba Camp Oldu.

8. Kharkiv Gece Hayatı

Karkiv, daha çok öğrencilerin yaşadıkları bir şehir. Ülkenin en doğusunda yer alıyor ama oldukça tatlı bir Ukrayna şehri.

Ben bu sene gittim Kharkiv’e ve gidince pek tabiki geceleri eğlenmek için mekanları gezdim.

 • Radmir
 • Bolero
 • Panorama
 • Misto

Bu 4 mekan en meşhurları Kharkiv’de. Ben içlerinden Panorama’yı ilk gün tercih ettim. İçerisi hem restoran hem gece klübü gibi.

Ama full gece klubü olsun derseniz, diğer mekanları da tercih edebilirsiniz.

Fiyatlar yine Türkiye’ye göre oldukça uygun Kharkiv’de de.

9. Ukrayna Gece Hayatı Uyarılarım

Özellikle Ukrayna arkadaşlık siteleri konusunda sizleri şimdiden uyarıyorum. Herkese sakın güvenmeyin. Emin olmadığınız işlere kalkışmayın.

Özellikle Omegle Ukrayna gibi sitelerde dikkatli olun. Ukrayna gece hayatı hakkındaki tüm mekan önerilerimi dikkate alın. Bunların hepsi yaşanmış deneyimlerdir.

ukrayna_geceleri

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna genelevi konusunda da dikkat edilmesi gereken bir ülkedir. Bir çok arkadaş ne yazık ki kandırılmış hatta dolandırılmıştır. Mutlaka ama mutlaka dikkatli olun.

10. Ukrayna Gezi Önerilerim

Ukrayna, sadece gece hayatı ile değil, gezilecek ve görülecek yerleri ile de harika bir ülkedir. Her şeyden öte yemyeşil bir coğrafyada yer alır.

Mesela meşhur Ukrayna aşk tüneli, ülkenin Klevan şehrinde bulunur ve gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olarak bilinir.

Yurtdışında nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi arama motorlarını kullandığımıEn İyi Uçak Bileti Arama Motorlarıyazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Özellikle, Ukrayna’da ulaşım kısmını sakın kafanızda büyütmeyin. Ukrayna’da uçak, otobüs ve tren yaygın bir şekilde kullanılır. Hatta benim size tavsiyem kara yolu ile Ukrayna’yı gezmeniz yönünde olacaktır.

Sizin için Ukrayna’daki ekonomik otelleri de listeledim :

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

106 Yorum

  • Deniz Pehlivan
   • şule
    • Ali
    • tarık
   • Enes
    • Ahm23
    • MERT
 1. Fatih
  • Deniz Pehlivan
   • tolga
 2. Cupidx
  • s.y
  • caglar
 3. Bayram
  • Deniz Pehlivan
 4. İsimsiz
 5. Buğra
 6. Can Ertas
 7. TANER
  • mehmet
 8. Kemal
 9. kemal
  • Deniz Pehlivan
 10. ercan
 11. tolga
  • Deniz Pehlivan
   • Yunus
 12. Hasan
  • Deniz Pehlivan
  • Hasan
 13. Gokhan
  • ibeahim
  • SEZAİ
 14. Musa
  • Deniz Pehlivan
 15. Alper
  • Alper
  • Deniz Pehlivan
   • yerkan
    • Deniz Pehlivan
 16. HÜSEYİN
  • Deniz Pehlivan
   • HÜSEYİN
  • mustafa
   • Deniz Pehlivan
 17. HÜSEYİN
 18. SERKAN
  • Deniz Pehlivan
 19. Mehmet
  • Deniz Pehlivan
 20. Mehmet
 21. Serkan
  • Deniz Pehlivan
 22. Hüseyin
  • Deniz Pehlivan
 23. mehmet
  • Deniz Pehlivan
   • mehmet
   • erkano
    • Deniz Pehlivan
 24. gökhan
  • Deniz Pehlivan
 25. Alper
  • Deniz Pehlivan
 26. Erdoğan KARAKUŞ
  • Deniz Pehlivan
 27. muhammed
  • Deniz Pehlivan
   • muhammed
 28. Rüzgar
  • Deniz Pehlivan
 29. Fatih
 30. Semih
  • Deniz Pehlivan
 31. yavuz
  • Deniz Pehlivan
 32. Hancının Kızını Seven Malkoçoğlu
 33. Nukhet
 34. Emre
  • Yaman
   • Mehmet
    • ethem
     • Deniz Pehlivan
  • Ayşe
 35. Cemal
 36. SEZAİ
 37. ercan
 38. alican
 39. Mehmet
 40. yunus emre
 41. Onur
  • Deniz Pehlivan
 42. Cenk
  • Deniz Pehlivan
   • Yunusemre
   • Ruzgar
 43. HAKAN
 44. Emin
 45. Yeliz
 46. GeziLinki

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.