Odessa Gece Hayatı : Gece Kulüpleri – Barlar – Fiyatlar

Odessa gece hayatı, Ukrayna geceleri arasında en meşhurlarından birisidir. Çılgın beach partiler, sabahın erken saatlerine kadar devam eder. Kiev gece hayatı veya Lviv gece hayatı kadar güzeldir. Ama daha çok şovlar şeklindedir. Mekanlar kalitelidir. Ne çok pahalıdır ne de çok ucuz. İşte bu yazımda, Ukrayna gece hayatı konusunda Ukrayna’nın Bodrum’u olan Odessa gece hayatı hakkında her şeyi tek tek, açık açık sizlere anlatacağım.

Ukrayna Odessa Gece Hayatı

Odessa Ukrayna gece hayati ile bizim Bodrum’u andırır. Yani onların yazlık bölgesi aslında. Özellikle sahil kısmında yanyana bulunan gece kulüpleri bir nevi havuz başında parti gibidir. Gece 10 gibi eğlence başlar. Sabah 4 hatta 5’e kadar da devam eder.

odessa_gece_hayati_ukrayna

Odessa Gece Hayatı : Ukrayna Odessa gece hayatı

Ukrayna’ya gitme planları yapıyorsanız : Ukrayna linkinden tüm yazılarımı okuyun

Genelde mekanlar tıklım tıklımdır. Bir çok mekan, şovlar da organize eder. Yani sadece klasik gece kulübü mantığında değil, aynı zamanda işe şov da katarlar. Hem Ukrayna şarkıları, hem de yabancı şarkılar Ukrayna gecelerine eşlik eder.

Ukrayna Odessa Gece Kulüpleri

Odessa’da gidilecek gece kulüpleri ise genellikle Arcadia bölgesinde bulunur. Odessa Gece Kulüpleri ; Itaka, İbiza Beach Club, Bono Beach Club ve Palladium en meşhurlarıdır. Ben, aşağıda tek tek bu gece kulüplerinin atmosferlerini size anlattım.

Odessa’da gezilecek yerler için : Ukrayna Odessa Gezilecek Yerler yazıma bakınız

Ukrayna Odessa Gece Hayatı Fiyatları

Odessa’da bir çok geece kulübüne dam sorunu olmadan girebilirsiniz. Bu sorunu, genelde Türkiye’de sıkça yaşadığınızı bildiğim için hemen söyleyeyim dedim.

Hatta şöyle de bir gerçekten bahsedeyim : Bazen kızları bile gece kulüplerine almayabiliyorlar. Bizzat gördüm bunu. Neden biliyor musun ? İçeride çok fazla kız var diye. Bin kez söyleseler inanmazdım ama gerçekten de dedikleri doğruymuş. Neyse. Konuyu dağıtmayalım.

Ukrayna para birimi : 100 grivna yaklaşık 14 Tl ederinde

Odessa gece hayatı fiyatları diyorduk. Genelde giriş ücreti 300-400 grivna civarında oluyor. Kokteyller ise 75-150 grivna civarında. Biralar 40-50 grivna. TL değerini, yukarıdaki pariteye göre yaparsınız.

Odessa’daki gece kulüpleri : Genelde gündüz sahil (Beach) hizmeti veriyor. Gece ise gece kulübü oluyor.

Odessa Gece Hayatı Pratik Bilgiler

 • Genelde çalışanlar ingilizce konuşuyor.
 • İşletmelerin bir çoğu kredi kartı kabul ediyor.
 • Halkın % 99.9’u ingilizce bilmiyor. Bilen de orta halli konuşuyor. Ya Rusça ya da Ukraynaca konuşmanız lazım. En son çareniz, google translate. Bunu baştan söyleyeyim.
 • Halkın çoğu sarışın. Özellikle esmer Türk’ler çok dikkat çekiyor.
 • Hafta içi veya hafta sonu ayrımı olmuyor. Mekanlar sürekli açık ama hafta içi daha sakin oluyor.
 • Genelde havuzun olduğu bölgeler daha sakin. Ama dans pistlerinin ve gösterilerin olduğu alanlar tıklım tıklım oluyor.
 • Loca, masa hatta sandalye için bile para isteyebiliyorlar. Gitmeden veya gidince rezervasyon yaptırın.
 • 1 şişe viski en fazla 200-300 TL’ye denk geliyor. Alkol, bize göre çok daha ucuz.
 • Şehir merkezinden taksi ile Arcadia yani gece kulüpleri bölgesine gitmek 100-150 grivna
 • Itaka, Ibiza veya Bono gibi gece kulüpleri (Beach Clublar) özellikle kışın kapalı oluyor. Bu mekanların olayı yazın. O yüzden, aşağıda size anlattığım diğer mekanları özellikle kış aylarında değerlendirebilirsiniz.

Odessa’da otel arıyorsanız onu da yazdım. Görmek için tıklayın

1. İbiza Gece Kulübü Odessa

Odessada gece hayatı demek Ibıza demektir. Odessa’daki en meşhur gece kulübü Ibıza olarka bilinir. Bence en düzgünü de burası. Gündüzleri mis gibi kumsalında deniz-kum-güneş keyfi yaparsınız. Hatta işletmeye ait restoranı ve barı da mevcut. Sadece gece hayatı olarak değil, gündüz de dinlenmek için benim en çok sevdiğim işletmelerden birisi.

arkadia_odessa_plajlari

Odessa Plajları : Arkadia’daki Ibiza Beach Club : Odessa gece hayatı kulüpler-barlar-diskolar

İbiza Beach Club Odessa’da, neredeyse her gece parti veya konser olur. Binlerce insan sırada bekler. O yüzden, gitmeden önce internetten o gün bir etkinlik olup olmadığına bak derim. Hatta biletini internetten almaya çalış. Websiteleri için tıklayınız.

Bu arada, gündüzleri buraya giriş ücretsiz. Ama şezlong veya loca kirası için ücret ödemen gerekiyor. Onu da zaten yukarıda linkini verdiğim sitelerinden inceleyebilirsin.

İbiza Gece Kulübü’nde alkol fiyatları ise; Long island 120 Grivna, Bira 50-100 Grivna (Markasına göre değişiyor), şişe açtırmak isterseniz 800-1.000 Grivna civarında.

Yani Türkiye’ye göre alkol fiyatları neredeyse % 40-50 daha ucuz. Geceleri ise, mekana giriş ücreti olarak ortalama 150 Grivna alıyorlar. Masa ayarlamak isterseniz 500 ila 1000 Grivna ödersiniz. Loca ayarlayacak olursanız 1.500-2.000 grivna vermeniz gerekecek.

 • Alkol fiyatları : Bira 50 grivna. Kokteyller 100-150 grivna
 • Giriş fiyatı : Ortalama 200-300 grivna (Konserlere göre değişiyor.)
 • Açılış-kapanış saatleri : Sabah 8:00 – Gece 04:00
 • Rezervasyon bilgileri : Ukraine, Odessa, Arcadia beach, central avenue
 • Odessa gece hayatı puanım : 9/10

Odessa hakkında bilgi arıyorsanız :  Odessa nerede & Odessa’ya nasıl gidilir yazıma bakınız.

2. Itaka Beach Club Odessa

Itaka da zaten hemen Arcadia bölgesinde yer alan kulüplerden. Itaka-Ibıza ve Bono Beach kulüpleri zaten yan yanalar. Hepsinde de konsept aynı : Gündüzleri deniz-kum-güneş, akşamları ise parti. Bu arada, tüm işletmelerin restoranlarını da kullanabilirsiniz. Itaka’nın restoranları 24 saat açık oluyor.

Itaka, aslında Ibıza ile çok yakın tarzda bir gece kulübü. Hatta fiyatları bile neredeyse aynı desem yeridir ama Odessa’nın en ciks mekanı Ibıza olarak biliniyor. O yüzden, sanırım en pahalısı İbiza Club.

Itaka’nın da genellikle konser tadında geçen geceleri var. Aslında dediğim gibi bütün mekanlar hemen hemen aynı konseptte. O yüzden, gitmeden önce düzenlenecek konserleri ve etkinlikleri websitelerinden incelersiniz. Fiyatlar bile hemen hemen benzer.  Websiteleri için tıklayınız.

 • Alkol fiyatları : Bira 50 grivna. Kokteyller 100-150 grivna
 • Giriş fiyatı : Ortalama 200-300 grivna (Konserlere göre değişiyor.)
 • Açılış-kapanış saatleri : Sabah 8:00 – Gece 04:00
 • Rezervasyon bilgileri : Ukraine, Odessa, Arcadia beach, central avenue
 • Odessa gece hayatı puanım : 7/10

3. Bono Beach Club Odessa

Bono Beach club da direk sahilde bulunuyor. Gece kulüplerini tek tek gezdikten sonra, en son Bono’ya uğrarsınız. Gün içerisinde de havuzlarını ve sahillerini kullanabilirsiniz. Hatta websitelerini de bir göz atarsınız ama ne yazık ki İngilizce değil. Görmek için tıklayınız.

Odessa yazılarımı görmek için Odessa linkine tıklayın

Bono Beach, Ibıza ve Itaka’ya göre biraz daha az gidilen bir yer. Fiyatları da, diğerlerine göre birazcık daha ekonomik. Mesela sahildeki şezlong ücretleri 150-200 Grivna civarında.

 • Alkol fiyatları : Bira 40-50 grivna. Kokteyller 100-150 grivna
 • Giriş fiyatı : Ortalama 200-300 grivna (Konserlere göre değişiyor.)
 • Açılış-kapanış saatleri : Sabah 8:00 – Gece 04:00
 • Rezervasyon bilgileri : Ukraine, Odessa, Arcadia beach, central avenue
 • Odessa gece hayatı puanım : 7/10

4. Palladium Club Odessa

Burası, diğer mekanlara göre biraz daha yerel bir gece kulübü. Hatta daha ekonomik. Özellikle gece 23:00’dan sonra inanılmaz eğlenceli. Orası kesin. Websiteleri için tıklayın.

Odessa’ya uçak bileti almadan önce, En ekonomik uçak bileti arama motorları yazıma bakın

İçeride restoranları var. Dilerseniz öncesinde yemek yiyip, gece 23:00 gibi kulübe geçebiliyorsunuz. Özellikle gece yarısından sonra çok güzel partiler oluyor. Fiyatlar da, Türkiye’ye göre çok daha ekonomik desem yanılmamış olurum.

 • Alkol fiyatları : Koskoca 1 şişe Smirnoff 675 Grivna
 • Giriş fiyatı : 200 Grivna (Ortalama)
 • Açılış-kapanış saatleri : Sabah 8:00 – Gece 04:00
 • Rezervasyon bilgileri : Ukraine, 65012, Odessa, Italian Boulevard, 4
 • Odessa gece hayatı puanım : 8/10

5. Diğer Odessa Gece Kulüpleri

Şimdi söyleyeceğim gece kulüplerine ise gitmedim. Ama adlarını sıkça duydum. Hani olur da çok vaktiniz olursa, biraz da başka kulüplere gidelim derseniz bir köşede dursun. Kulüplerin isimlerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 • Gnezdo : Genelde yerel halk gidiyormuş. Çok fazla Türk olmuyormuş.
 • Jenniferclub : Burası da oldukça hareketli oluyormuş. Kokteyller 100 grivna civarındaymış.

Ukrayna Odessa Gece Hayatı Uyarılarım

Odessa, dikkatli olursanız güvenli bir şehir. Merak etmeyin. Ama bazı durumlar var ki, sizlere açık açık başınıza geleceğini tahmin ettiğim ve dikkat etmenizi önereceğim noktaları bilmenizi istiyorum.

odessa_ibiza_plajlari

İbiza Beach Club : Ukrayna geceleri : Odessa gece hayatı önerileri

 • Masaj salonları. Taksiciler bir çok kez sizi masaj salonlarına götürmek isteyecekler. Hatta ellerindeki broşürlerden fotoğraflar gösterecekler. Gerçekten de manken gibi kızları göreceksiniz. Bunun için sizden yaklaşık olarak 50-100 dolar isteyecekler. Bu adamlara çok dikkat edin. Kimseye para kaptırmayın ve güvenmediğiniz insanlarla konuşmayın bile. Masaj salonları da tahmin ettiğiniz gibi yerler. Ama öyle TAM tahmin ettiğiniz gibi değil. Yani burasını nasıl anlatayım bilemedim.
 • Polislerden, dolandırıcılardan uzak durun. Ülkede inanılmaz bir rüşvet dönüyor. İnanılmaz yetenekli dolandırıcılar denk gelebilir. Bir kaç Türk’ün dolandırılma şeklini duyunca inanamadım. Özellikle çoookkkk güzel kızlara dikkat edin. Benden söylemesi.
 • Sarhoşlardan uzak durun. Özellikle geceleri. Bir çok serseri sarhoş olup, yolda yürürken bile canınızı sıkabilir. Kavgayı çok seviyorlar. Zaten vodka bedava olduğu için kontrolden çıkabiliyorlar.
 • Polislerrrrr. Pasaportunuzu isterler durduk yere. Akabinde rüşvet gelir. 50-100 dolar ister. Ama pazarlık yapın. 3-5 dolar verin. Vermem diye bir şey yok. O parayı almadan gitmezler.
 • Muhtemelen, ülkeden çıkarken yanınızda çok fazla sigara veya alkol çıkaracaksınız ucuz diye. Bagajların hepsi XRAY’den geçiyor. Polisler anında sizi yanlarına çağırıyorlar. Götüremezsiniz falan diyecekler. İstedikleri şey belli. Yine 5-10 dolar verirseniz sorun yaşamazsınız. Ülkede resmen düzen bu şekilde işliyor.
 • Odessa’da ulaşım için UBER uygulamasını kullanın. Daha ekonomik gezersiniz. Benden söylemesi.
 • Striptiz Clublardan bahsetmedim. Genelde giriş ücretsiz ama içeride bahşiş usulü çalışıyorlar. O da 50-100 Grivna civarında. Kucak dansı veya başka özel danslar isterseniz fiyat değişiyor.

Ukrayna hakkında aşağıdaki yazılarımı da mutlaka okuyun.

Benim, Ukrayna Odessa gece hayatı konusunda size anlatacaklarım bu kadar. Neredeyse Odessa geceleri hakkında bildiğim her şeyi tek bir yazıda anlattım. Odessa gece hayatı yorumlarınız veya önerileriniz varsa, aşağıda yorum kısmına bırakmayı unutmayın. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

2 Yorum

 1. Bucalı
 2. Erkan

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.