Birlikte 20 Günde 18 Ülke Gezelim mi ?

İnterbus geçen yıl firmanın sahibi olan arkadaşım Caner’in ısrarları ile “Hadi geliyorum yahu !” diyerek yola çıktığım ve başlarda “Acaba 18 günde 20 ülkeyi otobüsle gezerken zorlanır mıyım ki ?” şüphelerim ile başladığım; turdan ayrılırken, ben dahil bir otobüs dolu insanın ağlayarak turu sonlandırdığı bir Otobüsle Avrupa Turu arkadaşlar. Baştan “İnterbus Nedir Deniz ? “ diye soranlar için hemencecik cevaplayayım dedim.

Geçen yıl, Türkiye’den bir otobüs dolusu maceraperest ile aynı otobüsle yollara düştüm. Sırbistan’dan Avusturya’ya; Fransa’dan İtalya’ya 20 günde 18 ülkeyi tek tek gezdim. Hatta görmek isteyenler için :  Youtube Kanalım Birhayalinpeşinde’den eklediğim videosu da aşağıda. Hemen hızlıca bir bakın bakalım nasılmış bu İnterbus.

İnterbus’da senin için çektiğim tüm videoları aşağıya ekledim. Lütfen öncelikle tek tek izle !!!

O gezimde de, tıpkı bu gezimde olacağı gibi “Eyyyy takipçim. Hadi beraber bir yerlere gidelim Deniz.” diyordun ya. İşte o gezimde beraber gezdik sıra, bu gezide.

Bu gezi, aslında Haziran-Ağustos ve Eylül aylarında da düzenleniyor. Dilersen onlara da, aşağıda anlatacağım şekilde katılabilirsin. Ben o turlarda olmayacağım. Ama Interbus, benden geldiğinizi görünce yardımcı olacak merak etmeyin.

Geçen yıl “Atla gel !” çağrımı sana iletmiştim ve onlarca insan, hayalinin peşine düşüp, anı biriktirmek için o gezide benimle beraber gezmişti. İşte bu yıl, yine bu macera dolu geziyi yapmaya karar verdim ve sen de benimle beraber bu gezide olabileceksin. Nasıl mı ?

1. Benimle İnterbus Turu’na Nasıl Gelebilirsin ? Nasıl Aynı Otobüste Olabileceğiz ?

Öncelikle, İnterbus haziran-eylül döneminde turlar düzenliyor ama ben TEMMUZ ayı programında olacağım ve 10-29 Temmuz döneminde Avrupa’yı gezeceğim.

Aynı otobüste olmak için ise : Birazdan vereceğim linke tıklayıp, “İlanlarımızı nerede gördünüz veya kim önerdi? veya eklemek istedikleriniz.” kısmına aynen şöyle yazman lazım:

BİRHAYALİNPEŞİNDE DENİZ PEHLİVAN ”.  Lütfen aynen böyle yaz. Yanlışlık olmaması için söylüyorum. Böylece aynı turda beraber olabileceğiz.

Böyle yazarsan, benim takipçim olduğunu bilecekler ve böylece beraber gezeceğiz. Formu görmek için tıklayın.

Başvurun yapıldıktan sonra, ekip size mail ve sms ile geri dönecek ve başvurun incelemeye alınacak. Kendileri, aynı zamanda vize konusunda da danışmanlık edecek.

Sonrasında kaydın yapılacak, vizen alınacak ve temmuz ayında birlikte Avrupa’yı keşfe çıkacağız. Daha ne olsun yahu !!!

Yukarıda yazdıklarıma lütfen dikkat ederek formu doldur !!!

2. İnterbus Turu Ne Kadara Mal Olacak ?

En çok sorulan soruların başında gelen maliyet kısmını konuşmadan olmaz tabi.

Şimdi efendim, sonuçta 18 gün şirket bizi gezdirip; üstüne otel ve tüm ulaşım masraflarını da fiyata dahil ediyor ve tur ücreti 1190 Euro oluyor.

Ayrıca yurt dışı çıkış harcı da bu ücrete dahil. Ücretin de 190 Euro’su başvuru onaylandıktan sonra tahsil ediliyor.

Ekstra ücret olarak ise, 130 Euro civarında vize ücreti oluyor. Ama yeşil pasaportun varsa vizeden muafsın. Yeşil pasaportlular. Hadi yine iyisiniz.

Seyahatte yapacağın kişisel masrafların ve yeme içme masraflarını sana ait. O da, günlük ortalama 10-30 Euro arasında değişiyor. Tamamen sana bağlı yani. İstersen günde 50 euro harca, istersen 10 euro.

Ama sana örnek verecek olursam ;

 • Roma’da 1 büyük pizza 6-7 Euro
 • Bir çok Avrupa ülkesinde Mc Donalds menü ortalama 5 Euro
 • Bir bira 1-2 Euro
 • Müze girişleri 10 Euro civarında gibi düşünebilirsin.

3. İnterbus Hangi Ülkeleri Kapsıyor ?

fly insta fly insta

İnterbus yaparken, aşağıdaki ülkelerin hepsine tek tek gittik ve tam 18 ülkelik ve 27 şehirlik program harika bir şekilde eksiksiz olarak tamamladık. Bu ülkeler ve şehirler ise  :

Daha ne olsun yahu !!!

4. İnterbus Turunda Hangi Şehirlerde Otellerde Konakladık ?

Aşağıda, aslında pahalı olduğunu düşündüğüm şehirlerin tamamında, gayet güzel otellerde konakladık.

Doğrusu, neredeyse konakladığımız tüm oteller beklentilerimin çok üzerinde olmuştu. Bu şehirler :

 • Barselona
 • Amsterdam
 • Padova
 • Paris
 • Selanik
 • Budapeşte
 • Prag
 • Nice
 • Roma’da konaklama imkanı sunuyor. Tüm oteller ise 3 ve 4 yıldızlı.

5. İnterbus Turunda Seni Neler Bekliyor ?

fly insta fly insta

Öncelikle, prensesler veya krallar gibi ağırlanmayacaksın. Lütfen bunu bilerek başvur derim. Seyahatin 10-11 günü otelde, 7-8 günü ise otobüsde uyuyacaksın.

Yeri gelecek yorulacak, yeri gelecek acıkacaksın. Ama ;

Bu bir anı ve deneyim yaşamak için çıkılan gezidir. Avrupa’yı görüp, o çok hayal ettiğin yerler hakkında ön izlenim sahibi olabilmen için planlanmıştır. Neden biliyor musun ?

Çünkü, diyelim Paris için 1 hafta plan yaptın. Aldın bileti gittin. Filmlerde gördüğün o Paris ile normali o kadar farklı olacak ki !

İşte bu tur, sana ön izlenim yaptırarak, bundan sonraki gezilerinde, hangi şehre ne kadar zaman ayırıp sonraki dönemlerde gitmen için rehberlik etme güzelliğini taşıyor. Böyle düşünüyorsan, kop gel !!!

Bonus : Ben Avrupa’da 30’dan Fazla Ülkede Bulundum

Şimdi. Neden benimle gezmen iyi olabilir ? Neden benim olduğun bir tura gelesin ki ?

Ben, seyahat bloggerıyım. Bu güne kadar, 70’den fazla ülke, 300’den fazla farklı şehir gördüm.

Keza Avrupa’da da Portekiz, İngiltere, İzlanda, İskoçya ve İrlanda dışında tüm ülkelerde bulundum desem yeridir. İşte bu turda benimle gelince, sadece gezeceğimiz ülkeler değil; diğer ülkeler hakkında da deneyimlerinden faydalanabileceksin. Daha ne olsun !!!

İnterbus’a kayıt olmadan önce, “İlanlarımızı nerede gördünüz veya kim önerdi? veya eklemek istedikleriniz.” Kısmından BİRHAYALİNPEŞİNDE DENİZ PEHLİVAN yazmayı unutma. Yoksa beraber aynı otobüste olamayız. İncelemek için tıklayın

İşte benimle gezerken, bu deneyimlerimi, şehirlerde gezilecek yerleri ve şehirler hakkında ayrıntılı bilgileri de öğreneceksin. Aklına gelen soruları bana sorabileceksin.

Ama en en en önemlisi ne biliyor musun ? Seninle aynı otobüste, seninle aynı bakış açısına sahip, dünyayı anlamaya çalışan insanlarla arkadaş olacaksın. Hayal et. Düş peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

22 Yorum

 1. Omer uzun
 2. ömer
 3. Aydın
 4. Sibel
  • Deniz Pehlivan
 5. saadet k.
  • Deniz Pehlivan
 6. Neslihan
 7. Çağla
  • Deniz Pehlivan
 8. Burak
 9. Ayşegül
  • Deniz Pehlivan
 10. Adem
 11. Zeynep
 12. Su
  • Deniz Pehlivan
 13. Muzaffer
  • Deniz Pehlivan
   • Muzaffer
 14. yasin
  • Deniz Pehlivan

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.