Londra’da Nerede Kalınır? – Bütün Alternatifler

Bir şehre gitmeden önce sanırım ilk baktığımız konu nerede konaklayacağımızdır. Çünkü geziye ayıracağımız bütçeyi etkileyen en önemli şey konaklama ücretidir. Peki İngiltere gibi pahalı bir ülkede, özellikle Londra’da nerede kalınır ? İşte şimdi size bölge bölge bu yazımdaki en kapsamlı alternatifler ile dev bir Londra konaklama rehberi hazırlayacağım.

Londra’da, kalabileceğiniz yüzlerce otel ve hostel var. Ben bu yazıda Londra’da konaklama için her bütçeye yönelik oteller, hosteller ve Airbnb’ler de dahil olmak üzere ucuzdan pahalıya birçok öneri vereceğim ve Londra konaklama ücretlerinden bahsedeceğim.

Baştan bir uyarı: Ne yazıkki, Londra’daki oteller oldukça pahalı olacak. Şimdiden belirtmek istedim.

Londra’da Nerede Kalınır – Bölgeler Nelerdir ?

Londra’nın pahalı bir şehir olmasından, hatta üzerine bir de Birleşik Krallık para biriminin yani pound’un, bu denli değerli olduğunu düşününce, her anlamda fiyatlar bizim için yüksek oluyor.

Eğer temiz ve düzgün bir yerde kalmak istiyorsanız, geceliği 30 pound’a da yer bulabilirsiniz, 300 pound’a da.

Siz yüzlerce seçenek arasında boğulmayın diye, uzun uğraşlar sonrasında seçtiğim Londra’daki oteller, hosteller, ve kiralık odalar olabildiğince makul fiyatlı ve güzel yerler.

londra - gezilecek - yerler - haritası londra'da nerede kalınır

Londra Haritası ile başlayalım ki Londra’da nerede kalınır sorunuzdaki taslak harita oluşsun

Londra’da kalınacak yerler hakkında konuşmak için öncelikle Londra’yı, ortasından geçen Thames nehrinin kuzeyi ve güneyi olmak üzere şimdilik iki bölgeye ayırabiliriz sanırım.

Londra’da 2.000’den fazla oteli listeledim. BURADAN TIKLAYIP inceleyebilirsiniz.

Önerilerimi verirken de kalınacak yerlerin bulunduğu ilçeyi, yakın olduğu metro duraklarını ve önemli bölgeleri de söyleyeceğim.

Londra’da konaklama için gezilecek yerlere yakın, genel olarak kalabileceğiniz bölgeler ise:

 • Westminster
 • Kensington and Chelse
 • Islington
 • Camden
 • Lambet
 • Hackney
 • Southwark ve bu ilçelerde bulunan semtlerdir. (Mesela ilçenin adı Hackney, semtin adı Shoreditch gibi.)

Londra Hostelleri

Londra’da en ucuz nerede kalınır? Genel olarak Türk insanında hostel deyince böyle bir garipsemeler, “Ay ben hostelde kalmamlar”, “1000 kişiyle aynı odada mı yatıcam ayol ?” diyenler olabiliyor.

Arkadaşlar, böyle şeylere gerek yok. Hatta Deniz, Hostel Nedir yazısında, anlatmış bu hostellerde öcülerin olmadığından, dilerseniz kendinize özel oda da tutabileceğinizden bahsetmiş. Ben bir kez daha anlatıp lafı uzatmayayım.

Londra gibi pahalı şehirlerde bana kalırsa otellerin bir gecesine binlerce lira para vermenin hiç anlamı yok. (Öğrenci veya bizim gibi özel sektör kölesi -pardon köle demişim çalışanıysanız tabi). Çünkü gayet güzel ve uygun fiyatlı hosteller bulmak mümkün.

Ayrıca hostellerde bir sürü insanla tanışmanız da mümkün. Ama derseniz ki “Ben harcarım paramı, kalırım otelde.” onu da aşağıda güzel güzel anlattım.

Tüm önerilerimde direk tesis isimlerinin üzerine tıklayarak, işletmeleri tek tek inceleyebilir, rezervasyon yapabilirsiniz.

Aşağıda belirteceğim her bir konaklama tesisinin ismine tıklayarak güvenle inceleyebilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.

Londra’da ucuz konaklama için hostel tavsiyeleri ve Londra hostel fiyatları:

 • Clink261 Hostel King’s Cross istasyonuna yürüyerek birkaç dakika uzaklıkta olan bir hostel. Burası tüm metro hatlarının kesiştiği çok merkezi bir istasyon noktası. Borough of Camden’da. (Yani Camden ilçesi diyebiliriz)

Hostelde karışık odalar, yalnızca kadınların kalabileceği odalar ve çift kişilik özel odalar mevcut. Dediğim gibi, konum çok merkezi. Hostelin ortamı da güzel. Kahvaltı dahil seçenek de var ama ben kahvaltısı nasıldır bilmiyorum.

Hostelin çevresinde birçok restoran ve pub yürüme mesafesinde. Fiyatlar gecelik kişi başı 30-50 pound arası değişiyor. Adres: 261-265 Grays Inn Road, Camden, Londra (Zone 1’de)

 • So Hostel Buranın konumu inanılmaz merkezi. Oxford Street ve Piccadilly Circus’a, yani şehrin en merkezi noktalarına yürüyerek yalnızca birkaç dakikada ulaşabilirsiniz.

Bu hostelde de karışık ya da sadece kadınların kaldığı odalar ve çift kişilik odalar bulunuyor. Fiyatlar kahvaltı dahil kaldığınız odaya göre geceliği 40-50 pound arası değişiyor.

Bu hostelde kalırsanız, çoğu yere yürüyerek gidersiniz. Sanırım hostel olarak önerebileceğim en iyi yerlerden birisi burası. Adres: 91 Dean Street, Soho, Westminster, Westminster Borough, Londra, W1D 3SY, Birleşik Krallık (Zone 1’de)

 • Baggies Backpackers Angel Bu hostel de, ben Londra’da kalırken yaşadığım semt olan Islington’da yer alıyor. Angel isimli metro durağına çok yakın.

Şehrin en merkezi noktalarına metroyla ya da otobüsle 10-15 dakikada ulaşabilirsiniz. Hostelin çevresinde bir sürü restoran, cafe ve pub var. Zaten Islington güzel semt.

Ayrıca hostelin mutfağı da var, eğer yemek yapmak isterseniz yapabilirsiniz. Fiyatları gecelik 35-50 pound civarında. Adres: 333 City Road, Islington, Londra, EC1V 1LJ, Birleşik Krallık (Zone 1’de)

Peki Londra’da hangi bölgede kalmalı ? Londra’da ulaşım çok kolay olduğu için nerede kalırsanız kalın gezmekte zorlanmazsınız.

Ben yine de hostelleri merkezde ya da merkeze çok yakın olarak seçtim ki gittiğinizde kolaylık olsun.

Aşağıdaki haritada merkez ve önemli turistik yerlerin olduğu ilçeleri nokta ile, önerdiğim hostellerin bulunduğu ilçeleri de çizgi ile işaretledim. Bu haritadan da kabaca görebilirsiniz.

londra nerede kalınır hangi bölgede kalınır hostel öneriler

Londra’da nerede kalınır diyenler için hostelleri de yukarıdaki haritada işaretledim

Pek tabiki Londra’da daha binlerce hostel bulunuyor.

Ben hepsini sıralı olarak BURADAN listeledim. Tıklayıp, bütçenize göre incelersiniz.

Londra Otelleri

fly insta fly insta

Şimdi. Londra otel ücretleri pahalı. Baştan söylüyorum. Ben zaten bütçenizi boşuna zorlamamanızı ve hostelde kalmanızı öneriyorum.

Ama tabi ki de, otelde kalmayı tercih ederseniz diyerekten, sizler için Londra’da gezilecek yerlere ve toplu taşımaya yakınlığına göre birkaç otel seçtim.

Gerçi Londra’da herhangi bir yerin toplu taşımaya uzak olması imkansız gibi bir şey.

Bu arada, Londra’da ulaşım konusunda detayları, “Londra’da Ulaşım Nasıl Sağlanır ?” yazımda okuyabilirsiniz.

Londra planlanları öncesinde mutlaka : LONDRA gezi yazımı okuyun

Bana sorarsanız, kalacağınız yer neresi olursa olsun rezervasyonu ne kadar erken yaptırırsanız o kadar ucuza konaklarsınız.

Malum fiyatlar dönem dönem değiştiğinden dolayı tam net bir fiyat yazmam mümkün olmayacak.

Ama ben yine de önerdiğim otelleri anlatırken aşağı yukarı ücretlerinden de bahsedeceğim.

londra - otel - tavsiyesi - nerede - kalınır

Londra’da Nerede Kalınır?: Londra’daki Oteller – Londra Şehir Merkezi Otelleri: Londra’da konaklama

Gittiğinizde konaklamanızı önerdiğim Londra otelleri ve Londra otel fiyatları aşağıda.

Otellerin isimlerine tıklayarak inceleyebilirsiniz :

 • ABC Hyde Park Hotel Adından da anlaşıldığı üzere Londra’nın en güzel parklarından olan Hyde Park’a çok yakın olan bu otel, sevimli mi sevimli bir sokakta bulunuyor.

Hyde Park’ın bulunduğu semtteki sokaklar ve evler zaten genel olarak çok güzel aslında. Burası da, birçok önemli yere (Oxford Street gibi) yürüme mesafesinde.

Fiyatlar kişi başı gecelik 80-90 pound civarında değişiyor. (Kahvaltı dahil.) Adres: 121 Sussex Gardens, Westminster Borough, Londra, W2 2RU, Birleşik Krallık (Zone 1’de)

 • Hyde Park Boutique Hotel Burası da yukarıda anlattığım otele çok yakın. Paddington ve Queensway metro istasyonlarına yürüyerek 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Zaten metroyla da her yere gidebilirsiniz.

Fiyatları kişi başı kahvaltı dahil 110-120 pound civarında. Adres: 47-48 Leinster Gardens, Westminster Borough, Londra, W2 3AT, Birleşik Krallık (Zone 1’de)

 • The Montana Hotel Bu otel, Londra’nın en güzel semtlerinden olan Kensington and Chelsea semtinde yer alıyor. Otelin bulunduğu bina da çok şık.

Konum olarak ise, Gloucester Road metro istasyonuna birkaç dakikalık yürüme mesafesinde. (Heathrow Havalimanı’nın bulunduğu hat üzerinde.)

Fiyatları ise kahvaltı dahil 120-130 pound arası değişiyor. Bence Londra’ya göre hiç fena sayılmaz. Adres: 67-69 Gloucester Rd, Kensington, Kensington and Chelsea, Londra, SW7 4PG, Birleşik Krallık (Zone 1)

Londra’da 2.000’den fazla oteli listeledim. BURADAN TIKLAYIP inceleyebilirsiniz.

Hostelleri anlattığım bölümde yaptığım gibi burada da aşağıdaki haritada merkez ve önemli turistik yerlerin olduğu ilçeleri nokta ile, önerdiğim hostellerin bulunduğu ilçeleri de çizgi ile işaretledim.

Haritadan da gördüğünüz gibi Londra merkezde otel önerilerim de bu şekilde.

londra hangi bölgede kalınır otel önerileri londra'da nerede kalınır

Londra’da Hangi Otelde Kalınır?: Londra Otel Tavsiyesi haritalı konumları

Londra’da Airbnb

“Airbnb de ne ki?” diyeniniz varsa, öncelikle onu anlatayım. Gördüğünüz üzere Londra’da oteller çok pahalı. Hostelde de kalmak istemiyor olabilirsiniz.

İşte burada yardımınıza Airbnb koşuyor. Aslında sistem çok basit :

Evini kiralamak isteyen mülk sahibi ve ev arayan sizler. Her şey, website üzerinden yürüyor. Dünyanın neredeyse bütün ülkelerinde de, yaygın olarak kullanılıyor.

londra konaklama rehberi

Londra’da Ucuz Konaklama: Londra’da Kalınacak Yerler – Londra’da Hangi Bölgede Kalınır

İlk başta ön yargılı olabilirsiniz, çok doğal. Ama kaldıktan sonra fikrinizin değişeceğine kesinlikle eminim.

Özellikle Londra gibi pahalı şehirlerde gerçekten çok mantıklı bir seçim oluyor. Özellikle 3-4 kişi Londra’da olacaksanız, AİRBNB biçilmiş kaftan.

 • Lovely big room near zone 1,London İlk olarak burayı anlatmakla başlayalım. Nehrin güney yakasında bulunan bu daire, merkeze oldukça yakın ve güzel bir bölgede yer alıyor. Ayrıca evin dekorasyonu çok hoş. 2 kişi  gecelik 90-100 pound civarında konaklayabilirsiniz. (Zone 1’de, Borough of Lambeth)
 • Double room 15min from King’s Cross Bu daire de Hendon Central bölgesinde yer alıyor. (Borough of Barnet) Hendon Central metro istasyonunun çok yakınında. Bu istasyon da King’s Cross’a metro ile 15 dakika uzaklıkta.

Eğer burada kalırsanız ev sahibi Stephen da yan odanızda kalıyor olacak. Kiraladığınız odada iki kişi kalabilirsiniz. Ev oldukça modern ve güzel döşenmiş. 2 kişi gecelik 110-120 pound civarında. (Zone 3’te)

Ayrıca evin dekorasyonu çok güzel. Hyde Park’a yürüyerek 20 dakika uzaklıkta ve Fulham Broadway istasyonuna da yalnızca 5 dakika mesafede. Fiyatı 2 kişi gecelik 140-150 pound civarında. (Zone 2’de)

Londra’da 2.000’den fazla oteli listeledim. BURADAN TIKLAYIP inceleyebilirsiniz.

Londra’da Hangi Bölgede Kalınır? Bahsettiğim evlerin konumları üstteki haritada işaretli

Londra ve İngiltere ile ilgili diğer yazılarım:

Londra’ya nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim diyorsanız, En iyi uçak bileti arama motorları yazıma bakınız.

Benim Londra’da konaklama ile ilgili anlatacaklarım bu kadar. Sizlere elimden geldiğince İngiltere gibi pahalı bir ülkede, hem Hostel, hem Otel hem de Ev önerileri yazmaya çalıştım. Sizin de başka önerileriniz varsa lütfen aşağıya yorum bırakınız. Londra’da konaklama konusunda Booking.com de kullanmayı unutmayınız.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

3 Yorum

 1. GİZEM
  • Deniz Pehlivan
 2. Lütfiye

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.