Kaş Nerede : Nasıl Gidilir – Haritası – TÜM BİLGİLER

Kaş Nerede ? Kaş’ın Antalya’ya bağlı bir ilçe. Mesafe olarak ise Antalya Kaş arası 186 kilometre (3 saat), Fethiye Kaş arası da 105 kilometre (1,5 saat). Özellikle son zamanlarda birbirinden farklı güzellikleriyle dikkat çeken Antalya Kaş, aşağıdaki haritada gördüğünüz gibi Akdeniz’in tam ortasında parıldıyor. Yanıbaşındaki birbirinden güzel Fethiye ve Kalkan gibi yerlere de komşu.

kas_nerede

Kaş nerede – Kaş haritası bu şekilde. Konum olarak Fethiye ile Antalya’nın arasında ve Antalya’ya bağlı.

Zaten Antalya Kaş Kalkan üçlüsünü mutlaka duymuşsunuzdur. Ama ben, özellikle arabası olanlara ya Antalya’dan başlayıp kıyı boyunca dolaşa dolaşa Kaş’a ulaşmanızı ya da Fethiye’den başlayıp Antalya’ya kadar Akdeniz’i boydan boya turlamanızı öneririm.

Aşağıdaki KAŞ GEZİ Video’mu izlemeden Kaş gezisi planları yapmayın

“Kaş’a gitmek için başka alternatif yok mu Deniz?” diye soruyorsanız, aşağıda diğer tüm alternatifleri tek tek anlatacağım merak etmeyin. Sadece bu bölgeyi araba ile gezmeye bayıldığım için, hızlıca bahsetmek istedim.

Peki size hem hepsinden daha yakın olan hem de farklı bir ülkede olan bir yer söyleyeyim mi? Yunanistan Meis Adası. Kaş’ın tam karşısında ve yarım saatlik bir mesafede. Yani yukarıda saydığım tüm yerlerden, Kaş’a daha yakın!

Anlayacağınız Kaş, Akdeniz’in ortasında olduğu için ve birçok yere yakın konumda bulunduğu için turistlerin, gezginlerin, tatilcilerin, dalış meraklılarının, kampçıların ortak buluşma noktası.

Bu sebeple de özellikle yaz aylarında Kaş, tatilcilerle dolup taşıyor. Peki insanlar Kaş’a gitmek için hangi alternatifleri değerlendiriyor ? Hemen aşağıda anlatayım. Ama önce :

kas_konaklama

Kaş’ta böyle güzel bir villada konaklayabiliyorsunuz

Kaş’ta konaklama konusunda, mutlaka bölgedeki villalara göz atın. Çünkü, otellere göre çok daha uygun ve ekonomik rakamlara villa kiralayıp, harika manzaralara karşı keyif yapabiliyorsunuz.

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz manzaralara sahip villalarda, kişi başı 600-700 TL’ye konaklayabiliyorsunuz. Özellikle grup olarak gezecekseniz ya da rahat bir tatil arıyorsanız mutlaka villalarda konaklayın.

Mesela yukarıda fotoğrafı olan böyle villaları,  Buradan tek tek bir inceleyin. Kişi başı 600-700 TL’ye, 8-10 kişi kalacak şekilde bu efsane villalarda ya da otellerde konaklayabilirsiniz. Biz ne zaman gitsek, bu şekilde konaklıyoruz ve size de öneriririm.

2. Kaş’a Nasıl Gidilir ?

Kaş’a ulaşım konusunda birçok alternatif bulunuyor. İçlerinden bir tanesi benim en en en sevdiğim ulaşım şekli. Çünkü bu ulaşım şekliyle sadece Kaş değil, Kaş çevresindeki birçok noktayı da görüp gezme imkanı oluyor. Mayıs ayında çıktığım bu ulaşım şeklini kısaca anlatacak olursam :

Arabaya atlayıp memleketim Fethiye’den aşağıdaki haritada işaretlediğim noktaları izleyerek çıktım yola. Sonra :

 • Kaş Kalkan’daki meşhur Patara Plajı ve Kaputaş Plajı’na uğradım.
 • Ardından güzel bir Kaş tatili yaptıktan sonra
 • Antalya Olimpos’un doğa aktivitelerine kendimi bıraktım.
 • En sonunda da Antalya’da yolculuğumu sonlandırdım.
kas_nerede_harita

Kaş nerede – Kaş harita – Kaş’a nasıl gidilir

Tabii bu keyifli yolculuk için araç olması şart. Eğer özel aracınız yoksa da şu linkten günlük araç kiralama fiyatlarını inceleyip kendinize hemen bir Akdeniz tur planı çıkarabilirsiniz. 

“Benim o kadar vaktim yok, daha kısa bir yolu yok mu Kaş’a ulaşımın Deniz?” diyorsanız, hemen aşağıya diğer alternatifleri sıralayayım :

2.1 Kaş’a Uçak ile Ulaşım

Kaş beldesi küçük bir yer. Bu sebeple havalimanı yok. En yakın havalimanları ise : Dalaman Havalimanı ve Antalya Havalimanı.

Tavsiyem, Dalaman Havalimanı’nı kullanmanız. Çünkü mesafe olarak Kaş’a daha yakın. Ama ben yine de 2 havalimanından Kaş’a ulaşımı anlatacağım. Şöyle ki :

Dalaman Havalimanı : Muğla’da bulunuyor. İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı’ndan yaklaşık 1 saat 20 dakika sürüyor.

Kaş’a gitmek için nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim diyorsanız, En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakınız.

Havalimanından çıktığınızda araç kiralayabilirsiniz ya da özel transferlerle 2 saatte Kaş’a gidebilirsiniz. Bir başka seçenek ise Havaş servislerine atlayıp 1 saatte Fethiye’ye gitmek. Fethiye’den de yaklaşık 1,5-2 saatte Kaş’a giden minibüslerle yolculuk yapabiliyorsunuz.

kas_tatili

Kaş nerede – Kaş ulaşım – Kaşa nasıl gidilir

Antalya Havalimanı : İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yaklaşık 1,5 saat süren direk uçuşlarla Antalya Havalimanı’na ulaşım sağlanıyor.

Yine burada da havalimanı çıkışında araç kiralayabilir ya da özel transferlerle Kaş’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat Dalaman’daki gibi paylaşımlı transferler burada yok bildiğim kadarıyla.

Ayrıca Antalya Havalimanı ile Kaş arası yaklaşık 3,5 saat sürüyor. Başta söylediğim gibi Dalaman kadar yakın da değil. Yine de tercih sizin.

2.2 Kaş’a Otobüs ile Ulaşım

fly insta fly insta

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden Kaş meydanda bulunan otogara direk gelen otobüsler mevcut. Tabi bu seferler yaz aylarında daha sık yapılıyor. Kış aylarında talep olmadığı için seferler kapatılabiliyor.

Diğer şehirlerden ise direk Kaş’a gelen sefer bulmak zor. Bu yüzden önce Antalya ya da Fethiye Otogarı’na gidip tekrar otobüse binerek Kaş’a ulaşım sağlamak gerekiyor.

Kaş’a direk ulaşımı olan şehirlerin mesafesi ve fiyatları ise şöyle :

kas_merkez

Kaş merkezde hem dolmuş hem de taksi imkanları bulunuyor

 • İstanbul: Yaklaşık 15 saat süren yolculuğun fiyatı 350 TL.
 • Ankara: Yaklaşık 10 saat süren yolculuğun fiyatı 270 TL
 • İzmir: Yaklaşık 7 saat süren yolculuğun fiyatı 250 TL

2.3 Kaş Şehir İçi Ulaşım

Evet, Kaş için küçük bir belde dedim. Hele merkezde konaklıyorsan her yere yürüyerek ulaşabilirsin dedim ama bazen de vakit ve enerji kaybetmemek için minibüs kullanmak gerekiyor.

Ki zaten bazı mahalle ve çevredeki bölgelere ulaşmanın en hesaplı yöntemi de bu. Dolmuşlar birçok bölgeye gidiyor. Kaş merkezdeki otogardan dolmuşa binip;

 • Büyük Çakıl’a,
 • Çukurbağ Yarımadası’na,
 • Kaputaş’a,
 • Patara Plajı’na
 • ve Kalkan’a kadar gidebiliyorsunuz.

Dolmuş seferleri genelde saat başı olduğundan kendinizi ona göre ayarlamanızı öneririm.

Dolmuş dışında Kaş’ta kullanabileceğiniz bir alternatif daha var. O da :

kas_kalekoy

Kaş nerede – Kaş’a nasıl gidilir – Kaş ulaşım

Kaş Taksi ile Ulaşım

Hiç taksi deyince korkmayın. Çünkü Kaş’ta taksi kullanan abilerimiz farklı. Büyük şehirlerdeki gibi ilgisiz değiller ve anlayışlılar. Zaten Kaş’taki esnafların bu yönüne bayılıyorum.

Bununla brlikte Kaş’ta 2 tane taksi firması bulunuyor. Biri Kaş Liman Taksi, diğeri de Kaş Çakıl Taksi. İkisi de Kaş merkezde bulunuyor.  Şehir içi ve şehir dışı ulaşımlarınız olursa önceden belirlenmiş fiyatlar ile istediğiniz noktaya gidiyorsunuz.

Kaş çevresine ulaşım için bazı taksi ücretlerini aşağıya yazıyorum :

 • Hidayet Koyu: 75 TL
 • Büyük Çakıl: 40-60 TL
 • Akçagerme: 50-75 TL
 • Kalkan: 195 TL
 • Çukurbağ Mah.: 95 TL

Kaş Taksi Telefonları: Liman Taksi – 0242) 836 14 89 / Çakıl Taksi – (0242) 836 24 48

Kaş’ın nerede olduğunu ve ulaşımının nasıl sağlandığını öğrendikten sonra şimdi de ne zaman gidilir ona bakalım :

3. Kaş’a Ne Zaman Gidilir ?

fly insta fly insta

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Kaş’a, ilkbaharda ya da yaz aylarında gitmek en güzeli. Derseniz ki “Ben çok sıcaklara gelemiyorum”, o zaman mayıs – eylül gibi gitmenizi tavsiye ediyorum.

Ben mayıs sonlarına doğru gitmiştim. Hem aşırı sıcaklar yoktu hem de Kaş plajları ve Kaş merkezi daha sakindi.

kas_kaputas_plaji

Kaş’a mayıs ayında geldiğinizde bazen hava kapalı olabiliyor, aklınızda bulunsun – Kaş nerede

Bir de son zamanlarda Kaş destinasyonu çok popüler olduğu için birçok kişi tatil için Akdeniz taraflarına kaçıyor. Bu yüzden bir yoğunluk söz konusu.

Tabi yine de Kaş güzelliğiyle büyülüyor orası ayrı ama her şeyi göz önünde bulundurarak plan yaparsanız, daha keyifli bir tatil geçirmiş olursunuz.

Mutlaka bu yazılarımı da okuyun :

Kaş nerede, Kaş’a nasıl gidilir sorularını bu yazımda detaylıca anlattım. Gördüğünüz gibi birçok alternatif var. Sadece sezonda daha sık ulaşım seferleri oluyor. Kışın daha seyrek oluyor. Ben vaktiniz varsa Akdeniz kıyı şeridini geze geze Antalya Kaş’a gitmeniz taraftarıyım. Çünkü inanılmaz keyifli bir rota. Kaş ile ilgili müthiş anılar biriktirmek için bence bunu bir değerlendirin. İsteyin, hayal edin ve düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

2 Yorum

 1. Fidorento
 2. ZowieGeypens

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.