Hindistan’da ulaşım ? Hindistan’a nasıl gidilir ?

Hindistan’da ulaşım nasıl sağlanır ? Hindistan’a nasıl gidilir ? Türkiye’den yaklaşık 6 saat uçuşla Hindistan’a ulaşabilirsin. En çok kullanılan havalimanları Delhi (Turizm ofisi havalimanında var.) ve Mumbai (Turizm ofisi havalimanında bulunuyor.). Dilersen Pakistan-Nepal veya Bangladeş sınırından da Hindistan’a karayolu ile girebilirsin.

hindistan_ulasim

Hindistan’da Taksiler Heryerde

Hindistan’a nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim diyorsanız, En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakınız.

Hindistan’da Ulaşım Rehberi

Sınırdan karayolu ile gireceksen, gitmeden önce sınır kapısının açık olup-olmadığından emin olmalısın. Ayrıca Türkiye’den karayolu ile Hindistan’a gideceksen : Ağrı-İran-Pakistan rotasını izleyeceksin. Hindistan’a ulaştık. Ya sonra ? Hindistan’da nasıl gezeceğiz ? Anlatayım :

hindistan

Hindistan Agra

Yurtdışında nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi arama motorlarını kullandığımı “En İyi Uçak Bileti Arama Motorları” yazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim

Öncelikle Hindistan Nüfusu & Nerede & Haritası yazımı okuyun

Hindistan’da Trenle Ulaşım

Dünyanın hat uzunluğu olarak 4. büyük demiryollarına sahiptirler. Öylesine büyüktür ki, bazı Hintliler’in, bu tren yollarının “Tanrı” tarafından bahşedildiğini hatta “Tren Tanrısı”nın bile olduğuna inananların var olduğunu duymuştum. İşte bu dev trenleri kullanmak, bir yerden diğerine gitmek hiçte öyle zor değildir.

delhi-agra-hindistan-ulaşım-rickshaw

Hindistan’da Ulaşım Rehberi

Hatta adamların websitesi bile var. Tren seferlerini görmek için www.irct.co.in adresinden trenleri görüntüleyebilir, www.cleartrip.com sitesinden bilet satın alabilirsiniz.

Tren terminallerinde bulunan Turist Ofislerinden de bilet alabilirsin. Ama bu Turist Ofislerine giderken sizi kandırıp “Kapalı” veya “Çalışmıyor” gibi yalan söyleyen üç kağıtçılar yolunuzu kesecektir. Asla inanmayın. En garanti yer bu tren istasyonlarındaki ofisler olacaktır.

Ayrıca, eğer çok fazla tren kullanacaksan, Indrail Pasosu alabilirsin.

hindistan_trenleri_seyahat

Hindistan Trenleri

Bu pasoların 3 kategorisi oluyor. Tren dolu bile olsa, sizin için kota ayrıldığı için yer sıkıntısı çekme durumunuz olmayabilir. Ancak bu Indrail biraz pahalıdır ve özellikle yer ayırırken iletişim konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz.  7 günlük paso fiyatları 270 dolar, 30 günlük pasolar ise 495 dolardır.

Indrail Pasosuna dair her şeyi görmek için tıklayınız. Interrail yapanlar bilir. Nasıl ki Avrupa’da tek bir bilet alarak her bir üye ülkeyi bir kez aldığımız tren bileti ile karış karış, bir daha hemen hemen hiç para ödemeden geziyorsak, aynısı Hindistan’da da geçerli.

Eğer bu sistemi denemek istersen sana verdiğim bu linklerden araştırabilirsin.

Hindistan’da Uçakla Ulaşım 

fly insta fly insta

Ülke içerisinde havayolu ile ulaşım oldukça kolaydır. Jet Airways, Indian Airlines, IndiGo ve Spice Jet gibi firmalar Hindistan içerisinde rahatça kullanabileceğin firmalardır. Delh, Mumbai, Jaipur, Varanasi gibi gideceğin tüm önemli şehirlerin havalimanları var.

En_Ucuz_Ucak_Bileti

Hindistan’da Uçaklar Bir Çok Şehre Uçuyor

Otel bulma konusundaEn iyi otel bulma arama motorları yazıma bakınız.

Ama Hindistan’a gitmeden önce biletleri almakta yarar vardır. Bazen fiyatlar inanılmaz derecede artabilir. Uçak biletine dair önerilerimi ucuza uçak bileti arama motorları yazımda görebilirsiniz.

Hindistan’da Karayolu Ulaşımı

Onlarca otobüs firması hizmet veriyor olacak. Ayrıca en ucuz ulaşım yollarından birisi de karayolunu kullanmak olabilir. Ancak sefaletin son noktasını görmek istemiyorsan, otobüsle gezme derim.

hindistanda - ulaşım - tuktuklar

Tuktuk-Hindistan’da Vazgeçilmezimiz

Eğer gezeceksen de, 3-5 Rupi fazla öde ve kaliteli otobüslerle gez derim. Hurdadan beter otobüsler kullandıkları için keyif, rezilliğe dönüşebilir.

Uçak bileti konusunda ise, mutlaka En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakın. Nasıl uçak bileti masraflarınızı ucuza mal edeceğinizi tek tek yazdım.

Hindistan’da Araç Kiralama

fly insta fly insta

Hindistan’da ulaşım konusunda en büyük uyarım : Sakın araba kiralayıp, kendim sürerim deme. Felaket bir kaos ve kargaşanın hüküm sürdüğü yollarda, istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsin. Ayrıca gidince göreceksin, bir çok aracın dikiz aynaları olmayacak. Bu ülkede trafik resmen “Korna” ile yönetilir.

hindistan ulaşım önerileri

Hindistan’da Yol Arkadaşımız. Küçücük Arabayla Gezmek Çok Daha Kolaydı

Otel konusunda Booking.com, Hotelscombined.com  ve Hostel konusunda ise Hostelworld.com linklerini kullanınız.

Gidince ne demek istediğimi anlayacaksın. Ama dilersen, şöförlü bir araç kiralayabilirsin. Genelde 500-1,000 rupiye çok rahat şöförlü araba kiralanabiliyor. Yani 7-15 dolar arasında ! Tabi bu söylediklerim kılimalı araçlar. Dilersen 300-500 rupiye de kılimasız, şöförlü araç kiralayabilirsin !

Hindistan’da Şehir İçi Ulaşım 

“HORN PLEASE”. Yani “Lütfen korna çalınız! ” Anla dostum. Gideceğin ülke böyle bir yer olacak. Trafik korna çalınarak yönetiliyor Hindistan’da.

mumbai_hindistan

Mumbai-Sokakları

En çok göreceğin araçlar da; 3 tekerli motorlar (Tuktuklar), dolmuşlar, taksiler ve rikşalar (Bildiğiniz bisiklet ve arkasında 2 kişinin oturacağı koltukları olan vasıtalar.) hizmetinde olacaktır.

Detaylı Hindistan yazılarım için, lütfen Hindistan Gezi Rehberi yazılarıma bakınız.

Hindistan İle İlgili Onlarca Yazı Yazdım. Bunlar :
1. Mumbai gezi rehberi

2. Tac Mahal Agra gezi rehberi
3. Goa gezi rehberi
4. Hindistan’da gezilecek yerler
5. Jaipur gezi rehberi

En ucuz ve yavaşı rikşalar. En çok vicdanınızı sızlatacak olan da ! Normal şartlar 3 tekerli bir motora binip, 10-20 Rupi’ye yakın mesafelere gidebilirsiniz. Taksiler ise en pahalı ulaşım aracı olacaktır. Tabi ülke şartlarına göre. Ayrıca Delhi ve Kolkata şehirlerinde metro bulunuyor. Ulaşım konusunda hiç tereddütün olmasın. Tek sorunun, eğer bir yere yetişmen gerekirse, ne olur ne olmaz diyerekten saatlerce önceden yola çık !

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

19 Yorum

 1. serpil
 2. bilinmeyn
 3. Aslan
  • Deniz Pehlivan
  • ahmet
 4. fatih
  • Deniz Pehlivan
 5. LEYLA
  • Deniz Pehlivan
  • iskender
 6. LEYLA
 7. Ayşe
  • Deniz Pehlivan
 8. cemre
  • Deniz Pehlivan
  • iskender
 9. Gulsum
 10. burcu

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.