Hindistan’a 768 TL’ye Nasıl Gidilir ?

Hindistan’a uçak bileti nasıl bulunur  ? Hindistan’a gitmenin en kolay ve en ucuz yolu nedir ? ” diye soran arkadaşlar için, harika bir kampanya başlamış. Hem deeeee öyle böyle değil doğrusu. Şimdi elimden geldiğince, Hindistan’a uçak bileti bulmanız konusunda birazcık yaptığım araştırmalardan yola çıkacağım ve nereydeyse 1.000 TL gibi bir rakama, Hindistan’a uçak bileti bulacağız. Nasıl mı ?

Uçmak Güzeldir...

Uçmak Güzeldir… : Hindistan’a Uçak Bileti

1. Fly Dubai-Turna.com % 40 İndirim Kampanyası

Tac Mahal-Agra-Hindistan

Tac Mahal-Agra-Hindistan : Hindistan’a Uçak Bileti

Baharın gelmesi ile beraber, sadece doğa renk değiştirmedi. Bizde de yeni hayaller kurulmaya, yollara düşmek için hazırlıklar yapılmaya, sıkıcı şehir hayatından kaçmak için yollara düşeceğimiz rotalar çıkarılmaya başlandı. “Denizzzz. Uzatma hadi. Sadede gel.” diye söylendiğinizi duyar gibiyim. Tamam tamam. Anlatıyorum.

Turna.com ile Fly Dubai %40’a varan indirimler sağlayacak bir anlaşma yaptılar. Fly Dubai’nin  uçtuğu bir çok ülkeye geçerli ve 19-28 Nisan tarihlerinde kampanyadan yararlanılabilecek. Geçenlerde de Qatar Havayolları ile anlaşma yapan Turna.com, bu sefer Fly Dubai ile yapmış. Bu kampanya çerçevesinde bir çok yurtdışı uçuşlar ciddi manada çok uyguna geliyor. Peki bu fiyatlara hangi ülkelere gidebileceksiniz ?

2. 150-200 Dolara Uçak Bileti Alabileceğiniz Şehirler

agra

agra

  • Kuveyt (465 TL’ye bilet vardı.)

3. 200-300 Dolara Uçak Bileti Alabileceğiniz Şehirler

Agra-Tac Mahal (Konakladığımız Otelin Çatısının Manzarası)

Agra-Tac Mahal (Konakladığımız Otelin Çatısının Manzarası)

  • Dubai-Birleşik Arap Emirlikleri (564 TL’ye uçak bileti vardı. E vize alınmalı.)

4. 300-400 Dolara Uçak Bileti Alabileceğiniz Şehirler

Delhi'ye, Dübai aktarmalı uçak bileti gerçekten de 768 TL.

Delhi’ye, Dübai aktarmalı uçak bileti gerçekten de 768 TL.

  • Katmandu-Nepal
  • Kolombo-Sri Lanka (Sınırda vize alınabiliyor. Hatta gidiş-geliş 1.063 TL. Ekran görüntüsünü aşağıya ekliyorum.)
  • Karachi-Pakistan
  • Delhi-Hindistan (Vize almak gerekiyor. 767 TL’ye bilet var. Ekranı aşağıya ekledim.)
  • Mumbai-Hindistan (Vize gerekiyor. 835 TL’ye bilet vardı.)
  • Male-Maldivler (1.008 TL’ye bilet vardı. Onu da aşağıya ekledim.)

5. 400-450 Dolara Uçak Bileti Alabileceğiniz Şehirler

varanasi-gunbartimi

Dünyanın en güzel günbatımı anlarından birisi : Varanasi

  • Zanzibar-Tanzanya ( 1.227 TL’ye bilet var. Zanzibar-Uganda ve Tanzanya ülkelerinde deniz-kum-güneşin yanında, safari yapabilirsiniz. Muhteşem bir coğrafya.)

6. Kampanyanın Geçerli Olduğu Tarihler

Sri Lanka'nın başkenti Colombo'ya, 1.063 TL'ye bilet alınabiliyor.

Sri Lanka’nın başkenti Colombo’ya, 1.063 TL’ye bilet alınabiliyor.

Unutmadan, bu fiyatlar yalnızca “10” gün için satışa açık olacak.

Satınalma Tarihleri : 19 – 28 Nisan

Seyahat Tarihleri : 25 Nisan – 15 Aralık

Kampanyanın geçerli OLMADIĞI tarihler : 02-09 Temmuz ve 09-18 Eylül

Maldivler'in başkenti Male'ye uçak bileti ne kadarmış ? Evet. 1.008 TL. Şaka gibi.

Maldivler’in başkenti Male’ye uçak bileti ne kadarmış ? Evet. 1.008 TL. Şaka gibi.

Uçak biletinizi alırken 15 Aralık’a kadar geçerli olmak kaydıyla, tüm seçeneklere tek tek göz gezdirebilirsiniz. Lakin, bilet almadan önce güzel planlar yapmakta fayda var. Ben şimdi size 1-2 şehire dair bildiklerimi anlatacağım. Bu seçeneklere göre uçak biletinizi Turna.com’dan alırsınız. Ama unutmayın. 28 Nisan son gün.

He bir de son olarak, üye olup, ondan sonra uçak bileti alın. Böylece puanlar kazanabiliyorsunuz. Sonra da bu puanları uçak bileti almak için kullanabiliyorsunuz. Bu şekilde çalışan başka hiç bir uçak bileti arama motoru yok. Belki vardır ama benim bildiğim yok diyerekten başlıyorum örnek rotaları anlatmaya.

7. Hindistan’a Uçak Bileti Rotaları

Zanzibar'a uçak bileti 1.200 TL civarında. Özellikle safari, deniz-kum-güneş arayanlara gelsin.

Zanzibar’a uçak bileti 1.200 TL civarında. Özellikle safari, deniz-kum-güneş arayanlara gelsin.

Ona ya aşık olursun ya da nefret edersin. Bunu bilerek gitmelisin. Arası yoktur. Ya sokaklarıda oturur, saçma sapan bakışlarla nerede olduğunu idrak edemeyişine şahit olursun, ya da isyan edip bir an önce ülkene geri dönersin. Eğer gitmeyi kafana koyduysan, öncelikle “Hindistan Gezi Rehberi” yazıma bir bak. Ne arıyorsan satır satır hepsini yazdım.

Hindistan’da ise ; Goa-Mumbai-Jaipur-Agra-Delhi ve Varanasi şehirlerini mutlaka gör. Ülkede ister uçakla gez, ister trenle. Seçim sana kalmış. Ama en az 2 hafta ayır. Eğer 1 aydan uzun kalacaksan mutlaka aşılarını ol. Yemeklerine ilk bir kaç gün alışamayacaksın. Ama endişelenme. İnsan Hindistan’da nelere alışıyor bir bilsen…

8- Maldivler’e Uçak Bileti Rotaları

Maldivler'de gezilecek yerler

Maldivler-Sözün bittiği yer.

1190 adadan oluşan bir coğrafya. Hani hep filmlerde olur ya. Öyle bir yer. Turkuaz rengi denizin resiflerle süslendiği, un gibi kumların insanın bedenine yapıştığı, rüzgarın bile başka estiği bir yer. Ben değil. Gidenler öyle diyor. Benim de en çok soru aldığım konulardan birisi olan “Balayına nereye gidilir ? ” sorusunun cevabı olan bir yer.

1 hafta çok gelir. Onu baştan söyleyeyim. Ama en azından balayının ilk 2-3 günü Maldivler’e gidilmelidir. “Çok biliyorsun madem neden sen evlenip gitmiyorsun ?” diye söylenebilirsiniz. Ama cevabım hazır : “Evlenecek gezme sevdalısı kadını buldukta, evlenmedik mi  ?”

Öaldivler gezilecek yerler ve balayı önerileri

Evet gerçek bu. Nefes kesici yerler.

Neyse. Konuyu dağıtmayalım. Ne diyorduk ? Maldivler’de gezilecek yerler nereler ? Bu adalar ülkesinin başkenti Male. Pek muhtemel siz de, bir çok aşık gibi önce bu adaya uçacak, oradan pırpırlı uçaklar ile rengarenk resiflerin sarmaladığı, yemyeşil palmiye ağaçlarının bembeyaz kumların üzerine uzanan gölgesinde dinleneceksiniz. Ne yazdım he !

Nereye gidilirden çok, ne zaman gidilir daha mühim bu ülke için. Çünkü muson yağmurlarının bazı dönemlerde bölgeyi istila etmesinden dolayı gideceğiniz dönemi seçmek çok önemli. Özellikle Aralık-Nisan dönemi, Maldivler’e gitmek için en ideal dönem olarak biliniyor. Bunu ben değil, seyahat otoriteleri söylüyor.

varanasi-ayinler

Hindistan- Varanasi’deki ayinler

Ama Ağustos-Ekim arasında da gidilebilir. Anlık sağanak yağışlar olsa bile, şanslı iseniz hava aniden açabiliyor. Ayrıca bu dönemde Maldivler’de otel fiyatları biraz daha uygun olabiliyor. Maldivler’deki harika otelleri ve oda fiyatlarını görmek için tıklayınız.

Benim bulabildiklerim bu kadar. Zaten yukarıda hangi ülkelere kampanyaların olduğunu yazdım. Dilerseniz Fly Dubai’nin uçtuğu diğer yerlere de tek tek göz atabilirsiniz. Gideceğiniz güne göre fiyatlar değişiklik gösterecektir. O yüzden günleri değiştirip, erken davranmaya çalışın derim. Bu arada, söylediğim gibi bileti Turna.com‘dan almanız gerekiyor. Eğer Fly Dubai’nin sitesine girip bakarsanız, pek muhtemel fiyatlar daha yüksek görünebilir. Umarım bir yerlere kaçmak isteyenler için rotalar çıkarıp, bir nebze de olsa gezmenize yardımcı olmuşumdur.

Yurtdışında nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi arama motorlarını kullandığımı “En İyi Uçak Bileti Arama Motorları” yazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim

Beni tüm sosyal medya hesaplarımdan takip ederseniz, böyle kampanya durumlarından haberdar olabilirsiniz. Hatta sağ tarafta bulunan “E-mail listeme kaydol” kısmına mail adreslerinizi bırakırsanız, haftalık yazılarımdan ve kampanya duyurularımdan haberdar olabilirsiniz. Geçenlerde 950 TL’ye Güney Kore‘ye uçak bileti duyurumu duymayıp, bana kızanlardan olmamanız için bunu söylüyorum. Umarım hayallerinize ulaşmanızda bir parça da olsa, küçücük bir izim olur.

Hayal edin. Düşün peşine…

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

Yorum Yap