Bozcaada Nerede : Bozcaada Haritası

Bozcaadaülkemizin ve özellikle de Marmara bölgesi ve çevresinde yaşayanların yavaş yavaş aşina olmaya başladığı en güzel kısa süreli tatil rotalarından biri.  Özellikle şehir gürültüsünden kısa süreli de olsa uzaklaşmak isteyenlerin huzur bulmak için tercih ettiği en iyi hafta sonu tatillerinin başını çekiyor. Peki bu çok fazla methettiğimiz Bozcaada nerede? gelin birlikte öğrenelim. 

Bozcaada Nerede?

Bozcaada nereye bağlı diye sorarsanız hemen cevabını verelim. Bozcaada, Çanakkale ilimize bağlı ve ülkemizin “Köye sahip olmayan tek ilçesi” olarak ön plana çıkıyor.

Çanakkale boğazına yakın mesafede bulunan ada, Ege denizinde yer alan harika bir ada aslında. Adaya, Çanakkale’nin Geyikli beldesinden kalkan feribotla ile ulaşmanız mümkün.

Bozcaada-nerede

Bozcaada Haritası – Bozcaada Nerede Harita?

Bozcaada’ya ulaşım hakkındaki bilgileri Bozcaada’ya Nasıl Gidilir yazımda zaten en ince ayrıntısına kadar anlattım.

Özellikle kara yolu, hava yolu ve şahsi aracıyla ulaşacaklar için önemli bir bilgi kaynağı olacaktır.

Bozcaada’ya geçmeden önce mutlaka konaklama işini halledin. Hatta ŞURADAN ücretsiz iptal edip kredi kartı olmadan hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

Feribot’dan indikten sonra, ilçeye ayak bastığınızda ada yaşamının güzelliği ile bir anda adanın büyüsüne kapılabiliyorsunuz.

İlk olarak merkezde bulunan ara sokakların tadına çıkarmaya başlayın. Sonrasında zaten halkın sıcaklığı ile bir anda kendinizi ada hayatına adapte etmiş olacaksınız.

bozcaada-ara-sokakları

Merkezde bulunan ve halkın yaşamına tanık olacağınız Rum Mahallesinden bir kesit

Bozcaada’nın çoğu bölgesi bakir olmasına rağmen, merkezde ve merkez dışında bulunan Bozcaada üzüm bağlarında yapılacak bir sürü aktivite sizi bekliyor.

Özellikle Bozcaada gezi haritası ile daha efektif gezme planınız var ise, Bozcaada Gezilecek Görülecek Yerler yazıma göz atabilirsiniz. Yazılarım sizin için Bozcada gezi haritası çıkarmanız için en güzel rotaları çizmenizde yardımcı olacaktır.

Buraya yaz sonlarında ve sonbahar mevsiminde geleceksiniz, ikliminin en güzel dönemlerinde gelmiş olacaksınız.

Bu yüzden, denizin farklı tonlarına şahit olacağınız birçok plaj ve koya ev sahipliği yaptığını da önceden bilmenizde fayda var.

Bozcaada’da otel arıyorsanız Bozcaada otelleri yazıma bakın

bozcaada-ayazma-plajı

Ayazma Plajı

Bozcaada’da özellikle turkuaz bir denize sahip Ayazma plajı ve denizin derinliklerini keşfedebileceğiniz. Bozcaada Akvaryum Koyu’nu deneyimlemeden kesinlikle adadan ayrılmayın derim.

Bu arada adayı kolayca gezmek için araç kiralamanızı öneririm. Hatta şu sitede 900 şirket arasından karşılaştırma yaparak rezervasyon yapabilirsiniz. 

Vaktiniz bol ise tüm koylarını ve plajlarını tek tek ayrıntılı olarak yazdığım Bozcaada Plajları yazımı okumanızı öneririm.

Bozcaada dendiğinde ilk akla gelen şeylerden biri de enfes şaraplarıdır. Bu enfes şarapların üretilmesinde de en önemli etken ise ikliminin elverişli olmasıdır.

bozcaada-sokakları

Arnavut Kaldırımlı Sokakları

Bozcaada iklimi sayesinde birçok üzüm bağına ev sahipliği yapan adada, birçok şarap üreticisi ve bunun yanında üzüm bağlarının etrafına kurulmuş olan bağ evleri bulunmaktadır.

Şarap fabrikalarında ve satış mağazalarında enfes şarapları deneyimleme imkanı bulabilir, bağ evlerinde bulunan Bozcaada otellerinde de en yapımı şaraplar ile adada keyif çatabilirsiniz.

Bu arada mutlaka erkenden otel rezervasyonu yaptırmanızı öneririm. Çünkü burası, çoğu zaman kalabalıklaşabiliyor ve güzel tesislerin çoğu dolabiliyor. BURADAN otelleri tek tek inceleyebilirsiniz.

Bozcaada nerede sorunuzu cevapladığımıza göre, sıra geldi bu muhteşem adanın güzelliklerini keşfetme vaktine. O zaman bir hafta sonu rotanızı buraya çevirin; Burasını bir kere gördükten sonra ikincisini daha dönüş yolunda planlamak için can atıyor olacaksın. Yaşamak için çok uzaklara gitmeye gerek yok. Bazen, en güzel yerler yanıbaşımızdadır. Siz de hayal edin, düşün yollara. Keyifli anılar ülkemizin dört bir yanında, sizleri bekliyor.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.