Ayvalık Ulaşım Rehberi

Ayvalık’a nasıl gidilir ? Cunda’ya nasıl ulaşılır ? Gerek Ayvalık’a ulaşmak, gerekse Cunda’da gezmek çok ama çok kolay. Aslında en ama en kolay husus bu olacaktır. Özellikle Ayvalık-Cunda arasında ister minibüs isterseniz yaz mevsiminde faaliyet gösteren tekneleri kullanabilirsiniz. Bu konuda hiç tereddütünüz olmasın. Ben şimdi, size tek tek bütün alternatifleri Ayvalık Ulaşım Rehberi adı altında anlatacağım.

ayvalik_cunda_gezi

Ayvalık Ulaşım Rehberi : Cunda Ulaşım Rehberi

Ayvalık’a uçak ile ulaşım : 48 km uzaklıkta bulunan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı kullanacağınız havalimanı olacak. Özellikle Borajet, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu firmaları, direk uçuş gerçekleştiriyorlar. Havalimanından şehir merkezine ise, ne yazık ki Havaş hizmet vermiyor.

Ama Pegasus ve Borajet’in Ayvalık’a ücretsiz servisleri var. Bilet almadan önce saatleri sorabilirsiniz. Yola çıkmadan önce, uçak bileti mevzunu halletmek isterseniz, Ucuza uçak bileti alma konusunda yazdığımyazıya bakabilirsiniz. Çok yardımcı olacağına eminim.

Ayvalık’a otobüsle ulaşım : Ayvalık’ın doğusunda bulunan Ayvalık otogarını kullanarak Ayvalık’a otobüs ile gidebilirsiniz. Özellikle İzmir, Çanakkale gibi şehirlerden erişim çok kolay.

Ayvalık’a tren ile ulaşım : Ne yazık ki bölgede tren hatları yok.

Ayvalık’a araç ile ulaşım : İstanbul’dan 515 km, Balıkesir’den 125 km, Ankara’dan 670 km ve İzmir’den 150 km uzaklıktaki Ayvalık, ulaşım konusunda hiçte zor erişilen bir yer değil. Benim size tavsiyem: Eğer Ayvalık’a yakın bölgede iseniz, şahsi aracınız ile ulaşmanız. Böylece, sadece Ayvalık ve Cunda’yı değil, harika Ege köylerini ve kasabalarını da aracınız ile gezebilisiniz.

Konaklama konusunda Hotelscombined.com linklerini kullanınız.

ayvalik_gezi_seyahat_sokaklar

Ayvalık Tarihi Sokakları : Ayvalık ulaşım rehberi

Eğer İstanbul’dan gelecekseniz; İDO’yu kullanarak Yenikapı-Bandırma veya Yenikapı-Bursa arabalı vapurunu kullanın derim. Böylece çok hızlı bir şekilde Balıkesir sınırlarına ulaşır, sonrasında ise Ayvalık’a gelebilirsiniz.

Eğer bizim gibi İstanbul’dan gelecekseniz, mutlaka havalimanından bir araba kiralayın ve kiraladığınız aracınız ile gezin. Açın pencereleri. Alın rüzgarı ardınıza. Ayvalık, Cunda, Bergama, Akçay, Asos, Dikili, Bademli ve onca köyü karış karış gezin. İnanın bu seyahatinizden çok ama çok memnun ayrılacaksınız.

Ayvalık’a nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim diyorsanız, En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakınız.

ayvalik_gezi_cunda

Taksiyarhis Kilisesi (Rahmi Koç Müzesi) : Cunda manzarası

Eğer “Nereden araç kiralamalıyım ?” diye soracak olursanız : Benim bir çok kez kullandığım Otorento.com sitesi sizin de adresiniz olsun. Hem güvenilir. Hem de diğer bir çok firmaya göre daha kalite. Tavsiye edilir. Websitelerini görmek için tıklayınız. Hatta araç nasıl kiralanır yazıma da bir göz atınız. Görmek için lütfen tıklayınız efendim.

Ayvalık ve Cunda hakkında yazdığım diğer yazılarıma da bir göz atın derim.
1. Ayvalık Cunda gezi rehberi
2. Cunda’da gezilecek yerler
3. Ayvalık’da gezilecek yerler
4. Ayvalık Cunda’da nerede kalınır ? 

Ayvalık Ulaşım rehberi konusunda benim analatacaklarım bu kadar. Ayvalık Cunda gezi rehberi yazımdan, dilediğiniz tüm bilgileri öğrenebilir, şimdiden Ayvalık tatili planları hayalleri kurmaya başlayabilirsiniz. Keyifli hayalleri.