Ayvalık Cunda’da nerede kalınır

Ayvalık’ta nerede konaklanır ? Cunda Adası‘nda hangi otelleri öneririm ? Bu bölgeyi Ayvalık ve Cunda civarındaki otelleri tek tek göstererek anlatacağım. Emin olun, şimdi anlatacağım bütün otelleri seveceksiniz. Hepsinin tarzı ve konsepti tamamen birbirinden farklı. Umarım, benim mutlu olduğum gibi, siz de memnun kalırsınız. Size 2 bölgede otel önerilerinde bulunacağım.

ayvalik_cunda_gezi

Ayvalık ve Cunda haritadaki konumları

1. Ayvalık Bölgesi

Önce Ayvalık’dan başlayalım. Ayvalık, tam bir küçük Ege kasabası gibi geldi gözüme. Daracık sokaklar, tarihi binalar ve bu tarihi binaların değerini bilen girişimci insanlar. İşte bunlardan birisi de Macaron Konağı.

cunda-adası-ayvalık-gezilecek-yerler-hafta-sonu

Ayvalık sokakları

1.1 Macaron Konağı

Macaron Konağı, Ayvalık’ta konakladığım harika, muhteşem, sevimli mi sevimli bir butik oteldi. Her sabah kuş seslerinin bahçede çıkardıkları o melodileri dinleyip, bu güzel otelde güne merhaba diyordum.

ayvalik_cunda_konaklama

Ayvalık’da nerede kalınır diyenlere önerim Macaron Konağı : Kaldığım en hoş, en şirin butik otellerden

Ayvalık’ın o tarihi sokaklarında kaybolmadan önce bahçesinde köpekleri Kuki ile oynayıp, otelin sahipleri olan Serap Hanım ve Yavuz bey ile, ki hayatımda gördüğüm en güleryüzlü otel işletmecileri, muhabbet etmek harikaydı.

O yüzden bu konuda hiç tereddütünüz olmasın derim. Macaron Konağı otele bir göz atmak isterseniz lütfen tıklayınız.

Ayvalık ve Cunda’ya nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim diyorsanız, En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakınız.

1.2 Murat Reyis Ayvalık

“Denizcim. Para sorun değil. Sevgilimle ya da eşimle, şöyle 2 gün tatil yapalım. Biraz romantizm ve sakinlik yaşayalım. Denize de yakın olsun.” diye bana soranlar mutlaka olacaktır. Şimdi anlatacağım otel ise tam sizlik olacak. Türkiye’de bir çok şehirde çok iyi otellerde kalmışımdır.

ayvalik_otelleri

Murat Reyis Ayvalık : Sahildeki kumlar özel olarak Mısır’dan getirtilmiş

Ama buranın yeri bende apayrı oldu. Çok beğendim. Yemeklerine bayıldım. Ama baştan söyleyeyim. Pahalı bir otel. Sonra bana “Noldu Hostel hayatı. Hani Hindistan’da günde 2 dolara kalıyorduk Deniz” diyerek sitem etmeyin.

Gerçeği söyleyeyim : Hani olurda, ilerde şaşarda kız arkadaş yapar, hadi biraz daha ilerisini söyleyeyim evlenirsem falan, parasına bakmam bu otele gelirdim. Çok beğendim. O derece yani. Size de tavsiye ederim. Görmek için tıklayınız.

2. Cunda Bölgesi

Cunda’da, yüzlerce tesis var aslında. Kimisi tam merkezde, kimi ise adanın batı kısmında yer alıyor.

cunda_gezi

Cunda’nın mis gibi ara sokakları

Ama ben size, bizzat gidip, yerinde incelediğim tesisten bahsetmek istiyorum.

2.1 Ada Camp Hotel Beach

“Cunda adasının sessiz ve sakin bir bölgesinde konaklayalım. Biraz huzura erelim Deniz.” diyenlerdenseniz, sizi bu otele alalım. Karavanda mı, çadırda mı yoksa Bungalov tarzı odalarda mı konaklamak isterseniz ? Hatta bir odaları vardı ki, bölgede denize en yakın odaymış. Sizin için oda numarasını bile sordum. 15 numara.

cunda_otelleri_konaklama

Cunda Otel Önerim : Ada Camping

Eğer, şöyle romantik bir tatil isterseniz ve rica ederseniz, belki de bu odada konaklama şansı elde edebilirsiniz. Hatta otelin kendine ait sahili ve restoranı bile var. Bu arada otelde konaklamıyor bile olsanız, sahillerini kullanabilir, rahatça güneşlenip, restoranlarında envai çeşit yemeği tadabilirsiniz.

Otel bulma konusundaEn iyi otel bulma arama motorları yazıma bakınız.

Bunun için, giriş ücreti olarak 30 TL talep ediyorlar. Eğer kendi çadırımla geleceğim diyorsanız, kişi başı 35 TL vermek kaydı ile, işletmenin çadırlar için ayrılmış bölgesinde doğa ile kaynaşabilirsiniz. Otele göz atmak, bütçenize uygun odaları görek isterseniz tıklayınız.

Konaklama konusunda Agoda.com ve Hotelscombined.com linklerini kullanınız.

Ayvalık ve Cunda hakkında yazdığım diğer yazılarıma da bir göz atın derim.
1. Ayvalık Cunda gezi rehberi
2. Cunda’da gezilecek yerler
3. Ayvalık’da gezilecek yerler
4. Ayvalık Cunda ulaşım rehberi

Benim Ayvalık ve Cunda bölgeleri konusunda önerebileceğim konaklama önerileri bunlar. Ekonomik ve ucuz bir tatil arayanlardansanız, bölgede bulunan diğer pansiyon ve benzeri konaklama tesislerinde kalabilirsiniz. Bölgede bir çok otelde konaklamama rağmen, nedense bu 3 otel aklıma kazındı. Umarım Ayvalık ve Cunda seyahatinizden önce, yardımcı olur.

budget mugla
budget mugla

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.