Ayvalık Cunda’da nerede kalınır

Ayvalık ve Cunda’da Konaklama

Ayvalık’da nerede konaklanır ? Cunda’da hangi otelleri öneririm ?

Bu bölgeyi hem Cunda hem de Ayvalık civarında otel önerileri yaparak anlatacağım. Emin olun, şimdi anlatacağım bütün otelleri seveceksiniz. Hepsinin tarzı ve konsepti tamamen birbirinden farklı. Umarım, benim mutlu olduğum gibi, siz de memnun kalırsınız. Ama öncesinde, sizler için hazırladığım kılibi lütfen HD olarak izlemeyi unutmayın. (Telefonda gösterilemeyebilir. Bilgisayarınızdan izleyiniz.)

Size 2 bölgede otel önerilerinde bulunacağım.

  • Ayvalık Bölgesi

Macaron Konağı : Macaron Konağı, Ayvalık’da konakladığım harika, muhteşem, sevimli mi sevimli bir butik oteldi. Her sabah kuş seslerinin bahçede çıkardıkları o melodileri dinleyip, bu güzel otelde güne merhaba diyordum. Ayvalık’ın o tarihi sokaklarında kaybolmadan önce bahçesinde köpekleri Kuki ile oynayıp, otelin sahipleri olan Serap Hanım ve Yavuz bey ile ,ki hayatımda gördüğüm en güleryüzlü otel işletmecileri, muhabbet etmek harikaydı. O yüzde bu konuda hiç tereddütünüz olmasın derim. Macaron Konağı otele bir göz atmak isterseniz lütfen tıklayınız.

Murat Reyis Ayvalık : “Denizcim. Para sorun değil. Sevgilimle ya da eşimle, şöyle 2 gün tatil yapalım. Biraz romantizm ve sakinlik yaşayalım. Denize de yakın olsun.” diye bana soranlar mutlaka olacaktır. Şimdi anlatacağım otel ise tam sizlik olacak. Türkiye’de bir çok şehirde çok iyi otellerde kalmışımdır. Ama buranın yeri bende apayrı oldu. Çok beğendim. Yemeklerine bayıldım. Ama baştan söyleyeyim. Pahalı bir otel. Sonra bana “Noldu Hostel hayatı. Hani Hindistan’da günde 2 dolara kalıyorduk Deniz” diyerek sitem etmeyin. Gerçeği söyleyeyim : Hani olurda, ilerde şaşarda kız arkadaş yapar, hadi biraz daha ilerisini söyleyeyim evlenirsem falan, parasına bakmam bu otele gelirdim. Çok beğendim. O derece yani. Size de tavsiye ederim. Görmek için tıklayınız.

  • Cunda Bölgesi

Ada Camp Hotel Beach : “Cunda adasının sessiz ve sakin bir bölgesinde konaklayalım. Biraz huzura erelim Deniz.” diyenlerdenseniz, sizi bu otele alalım. Karavanda mı, çadırda mı yoksa Bungalov tarzı odalarda mı konaklamak isterseniz ? Hatta bir odaları vardı ki, bölgede denize en yakın odaymış. Sizin için oda numarasını bile sordum. 15 numara. Eğer, şöyle romantik bir tatil isterseniz ve rica ederseniz, belki de bu odada konaklama şansı elde edebilirsiniz. Hatta otelin kendine ait sahili ve restoranı bile var. Bu arada otelde konaklamıyor bile olsanız, sahillerini kullanabilir, rahatça güneşlenip, restoranlarında envai çeşit yemeği tadabilirsiniz. Bunun için, giriş ücreti olarak 30 TL talep ediyorlar. Eğer kendi çadırımla geleceğim diyorsanız, kişi başı 35 TL vermek kaydı ile, işletmenin çadırlar için ayrılmış bölgesinde doğa ile kaynaşabilirsiniz. Otele göz atmak, bütçenize uygun odaları görek isterseniz tıklayınız.

Benim Ayvalık ve Cunda bölgeleri konusunda önerebileceğim konaklama önerileri bunlar. Ekonomik ve ucuz bir tatil arayanlardansanız, bölgede bulunan diğer pansiyon ve benzeri konaklama tesislerinde kalabilirsiniz. Bölgede bir çok otelde konaklamama rağmen, nedense bu 3 otel aklıma kazındı. Umarım Ayvalık ve Cunda seyahatinizden önce, yardımcı olur.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !