Ayvalık Cunda Yemekleri

Ayvalık ve Cunda’da Hangi Yemekler Yenir ? Ayvalık’da ne yenir ? Cunda’da yenilmeden dönülmemesi gerekenler nelerdir ?Böyle sahil kasabalarında özellikle akşam yemeklerine hazırlanıp heyecanlanan ben, sizler için bölgeye has uzun uzun listeler hazırlayacağım. Ayvalık Cunda yemekleri hakkında bildiğim ne varsa başlıyorum anlatmaya. Şimdiden afiyet olsun.

cunda_raki_balik_yeme_restoran

Meze Cenneti Cunda

Cunda’da nerede ne yenir ?

Özellikle Cunda Adası, yemek konusu çok ama çok önemli. Zeytinyağlı yemekleri, Ege denizinde tutulan taze balıkları, kendimden geçtiğim mezeleri tek tek anlatmak istiyorum.

ayvalik_cunda_gezi

Ayvalık Cunda Haritadaki Konumları

Hatta anlatmakla kalmayacağım, sırası ile size restoran önerilerinde bulunacağım. Ege mutfağının en güzel örneklerinden olan Cunda ve Ayvalık, Ege bölgesi yemeklerine doyacağınız yemek önerilerim ile başlıyor.

Ayvalık ve Cunda Adası’na nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim diyorsanız, En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakınız.

1. Meze Dünyası

Mezeleri enfes. Özellikle atom, ahtopot salatası, levrek marin, karides güveç benim favorilerim. Ortalama kişi başı ödeyeceğiniz ücret (Rakı yoksa) 40-50 TL civarında olacaktır.

ayvalik_yemekler_cunda

Cunda restoranları : Meze Dünyası

Tabi fiyat, tamamen ne kadar ve ne yediğinize göre değişecektir. Ama işin içerisine rakı da girerse, sanırım kişi başı 100-120 TL civarında olur.

2. Pizza Uno Restoran

Cunda’ya gelmeden önce, Cunda’da yeme içme önerileri vereceğime emindim. Ama sanırım, İtalyan mutfağı bunların içerisinde olmazdı. Taki bu restoranda o harika İtalyan yemeklerini tadana kadar.

cunda_neyenir_nerede_restoran

Pizza Uno Restoran Cunda : Cunda’da nerede ne yenir diyenlere en güzel önerimdir

Başlangıçlar, envai çeşit harika pizzalar ve bitişteki o muhteşem tatlıları tadana kadar. O yüzden, sizlere de mutlaka ama mutlaka Pizza Uno Restorana gitmenizi tavsiye ederim. 1 büyük pizza 25 TL civarında. Tatlılar 15 TL civarında idi. Sanırı kişi başı 50 TL gibi bir ücret ödeyerek, tıka basa doyabilirsiniz.

3. Taş Kahve

“Cunda’da kahvesiz olmaz” dediler. “Adres neresi ? ” diye sorunca, sanırım 10 kişiden 9’unun cevabı Taş kahve oldu.

cunda_yeme_icme

Taş Kahve Cunda

Özellikle damla sakızlı kahveleri enfes. Fiyatı 7.5 TL. Adresi, direk Cunda kordonda. Kime sorsanız gösterirler.

4. Sahildeki Dondurmacılar

Damlasakızlı dondurma yemeden Cunda’dan dönmeyin derim. Hatta daha onlarca çeşit dondurma da var ama benim aklımda kalan damlasakızlı oldu.

cunda_yemek_icme

Cunda sahilde dondurma yemeden dönmeyin

Çünkü, Cunda’ya kadar gelmişseniz, mutlaka Cunda’da dondurmaları tatmalısınız. Enfes dondumalar için, genelde 5-10 TL civarında ödersiniz.

Ayvalık’da nerede, ne yenir ?

Cafe Caramel : Ayvalık’ta tarihi sokakların arasına gizlenmiş güzeller güzeli bir cafe burası. Buz gibi limonatalar, harika kahveler tadabileceğiniz tam bizlik bir yer.

ayvalik_yeme_icme_restoran

Cafe Caramel Ayvalık Cunda yemekleri önerileri

Gerçi ben fotoğraf çekmekten çok fazla bir şey yiyemedim ama miğdeme kazınmasa da, atmosferinin güzelliği ruhuma kazınmış doğrusu. O yüzden, eğer ki yolunuz Ayvalık merkez civarında olursa, mutlaka buraya uğrayınız.

Ayvalık’ta yeme içme denince akla ilk gelen lezzet, Ayvalık tostu olur. Ama ben, çok fazla tost seven bir adam değilim. Size sadece hatırlatma amacı ile yazayım dedim. Sizlerin önerileri varsa, lütfen alağıya yorum bırakınız.

Ayvalık ve Cunda hakkında yazdığım diğer yazılarıma da bir göz atın derim.
1. Ayvalık Cunda gezi rehberi
2. Cunda’da gezilecek yerler
3. Ayvalık’da gezilecek yerler
4. Ayvalık Cunda ulaşım rehberi
5. Ayvalık Cunda’da nerede kalınır ? 

Gördüğünüz gibi Ayvalık Cunda yemekleri ve hatta restoranları bile, bu canım bölgeye gitmek için yeter de artar bile. Her yıl düzenli olarak gitmiş birisi olarak, umarım güzel bir kaynak yaratmışımdır. Ayvalık Cunda Gezi rehberi yazımdan, daha detaylı gezi yazılarımı da okuyabilirsiniz.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

One Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.