Avrupa’da En Ucuz 10 Şehir

Avrupa’da En Ucuz 10 Şehir

Baktım ki, en çok bu sekmelere tıklıyorsunuz, dedim en azından 2 satır birşeyler karalayayım. Ben olsam, bir sayfaya tıkladıktan sonra hiç bir yazı görmezsem, sayfanın sahibine baya bir atarlanır, hatta bir daha da takip etmem. O yüzden ne deseniz haklısınız. Şimdilik özet olarak 3-5 satır şehirleri yazayım, zamanla zaten tek tek hepsini dolduracağım. Malum, bizde işinde, gücünde, kapitalist düzenin bir parçası olan çalışan adamlarız. O yüzden anlayışınıza sığınıyorum. Zaten yazıları yazdıkça, tek tek Facebook ve Instagram hesaplarımda paylaşıyor olacağım. Beni mutlaka resmi hesaplarımdan takip etmenizi öneriyorum. Çünkü ne biliyorsam, bundan sonra nereye gideceksem , bu sayfalarımda görüyor olacaksınız. Neyse. Akşam akşam yine çok konuştum. Ne diyorduk en ucuz 10 şehir mi ?

Budva-Karadağ

Budva-Karadağ

Bu zamana kadar Avrupa’da 30’dan fazla ülkede gittiğim en ucuz 10 şehir kendimce şu şekilde ;

  1. Lviv-Ukrayna
  2. Ohrid-Makedonya
  3. Tallin-Estonya
  4. Vilnus-Litvanya
  5. Budva-Karadağ
  6. Tiran-Arnavutluk
  7. Saraybosna-Bosna Hersek
  8. Prizren-Kosova
  9. Belgrad-Sırbistan
  10. Sofya-Bulgaristan
Ohrid-Makedonya

Ohrid-Makedonya

Bu saydığım 10 şehir (Hatta bu şehirlerin bulunduğu ülkelerde dahil ) kendimce en ucuz olan şehirler ve günde inanın 40 Euro gibi bir rakama, çok rahat geçinebilirsiniz. Hatta varya, onu 30 euro yapın. Ama bu şartlarım Hostel’da kalanlar için geçerli. Gidipte, 5 yıldızlı otelde kalacaksanız, hiç verdiğim önerileri dikkate almayın bile.  O yüzden, gidip “3-5 gün takılayım, zaten sabahın bir yarısında gelir, yatağımda yatarım. Konaklama falan umrumda değil.” diyorsanız, bu şehirler tam sizlik dostlar.

Kosova

Prizren-Kosova

Bazen insanlar “Ya saçma sapan konuşuyorsun. Çulsuz bir şekilde mi tatil yapıcaz. Ne anlamı var o tatilin o halde.” diyebiliyorlar. Çok duydum bu lafları çünkü. Ama bilin ki ; mesela Ukrayna’nın Lviv şehrinde, bir doktorun aylık maaşı 200-300 dolar civarında. Varın gerisini siz düşünün. Euro ve doların, günümüzde (Kasım 2015) 3 liraların üzerinde olduğunu düşününce, her yol mübahtır. Paranız çoksa tamam Paris’e, Roma’ya gidin. Ama öğrenci iseniz veya ekonomik durumunuz çok iyi değilse, alın size alternatif şehirler. Hem Lviv-Ohrid-Tiran-Budva-Saraybosna-Prizren-Belgrad gibi şehirlerin olduğu ülkeler vizesiz. Gidiş-geliş uçak bileti de, kampanyalı alırsanız, 200-300 TL gibi bir rakam. Hayaller başladı mı ???

O halde düş peşine…

Deniz Pehlivan…

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !