Malta Adasında Konaklama ve Malta Otelleri

Malta’da nerede kalınır ? Malta’da konaklama ve Malta otel tavsiyeleri nelerdir ? Malta’da konaklama konusunuda ilk önemli tavsiyem konaklama bölgesinin tamamen sizin beklentinize göre değişkenlik gösteriyor olacağıdır. “Ben Malta adasını deniz tatili için tercih edeceğim. “diyorsanız;

Başkent_Valletta_Malta

Başkent Valletta – Malta : Malta’da konaklama önerilerim

Bugibba ve St. Paul’s Bay bölgesindeki plajlara yakın yerlerde, daha çok Malta geceleri ilginizi çekiyorsa St. Giljan ve Sliema bölgesi yakınındaki yerlerde ya da şehir merkezine yakın olayım diyorsanız da başkent Valletta, eğer ki diğer adalarda konaklamak istiyorsanız Gozo ve Comino adası civarındaki yerlerde konaklayabilirsiniz.

Malta’da Konaklama Önerileri

Malta’da konaklama fiyatları otellerin size sunduğu hizmetlere göre kişi başı 30 euro ile 150 euro arasında değişkenlik gösteriyor. Eğer diğer ülkelerden gelmiş gezginlerle aynı odayı paylaşırım diyor iseniz hostellerde 10 – 20 euro civarında gayet ucuz fiyatlarda şehrin istediğiniz yerinde konaklama yapmanız mümkün olacaktır. Ayrıca, ev konforu yaşamak isterseniz apart hoteller tercihiniz olabilir.

Malta otelleri, hostelleri ve apart hotelleri için www.booking.com sitesinde bütçenize göre otel rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Ben yinede sizler için Malta adasının birkaç popüler bölgesi için Malta otellerini tek tek listeledim.  Seçim sizin.

malta-gezilecek-yerler-malta-adasi-koylari

Malta adası gezilecek yerler – Malta koyları : Malta otel önerileri

Bugibba ve St. Paul’s Bay Malta’nın yazlık mekanlarıdır desem yanlış bir şey söylemiş olmam. Malta adasına deniz turizmi için gelmiş iseniz bu bölgede aşağıda belirttiğim otellerde güzel bir tatil geçirmiş olursunuz.

1. Bugibba Bölgesi (St. Paul’s Bay) Konaklama Önerileri;

Bugibba ve St. Paul’s Bay İyi Otel Önerim :

Bugibba ve St. Paul’s Bay Orta Halli Otel Önerim :

Bugibba ve St. Paul’s Bay Düşük Bütçeli Otel Önerim :

Bugibba ve St. Paul’s Bay Ev Apart Otel Önerim :

Yurtdışında nasıl ekonomik konakladığımı, ucuza otel-hostel ve ev kiraladığımı,Ekonomik otel arama motorlarıyazımda satır satır anlattım. Mutlaka bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

malta-adasi-st-giljan-bolgesi

Malta Adası St. Giljan Bölgesi : Malta’da konaklama

Sliema ve St. Giljan bölgesi Malta adasının en canlı yeridir. Mükemmel Malta geceleri ve casinolar ilk tercihiniz ise aşağıda belirttiğim Malta’da konaklama tercihlerinden birini yapmanız yararınıza olacaktır. Siz nerede kaldınız diyorsanız hemen burada cevabını verelim.

Evet ben her zaman olduğu gibi tercihimi hostel konaklamasından yana kullanmıştım. Şehrin gerçekten en canlı yerlerinden olan Sliema bölgesinde 4 kişilik bir odada kişi başı gecelik 10 euro’ya konaklamış ve verilen hizmetten gayet memnuniyet duymuştum.

Kaldığım hostel Two Pillows Boutique Hostel ‘i şiddetle tavsiye ederdim fakat artık rezervasyon almıyor. Bu yüzden aşağıda benim kaldığım hostele yakın fiyat kalite performansı olan diğer Malta hostellerini ya da otellerini tercih edebilirsiniz.

2. Sliema ve St. Giljan Bölgesi Konaklama Önerileri;

Sliema ve St. Giljan İyi Otel Önerim :

Sliema ve St. Giljan Orta Halli Otel Önerim :

Sliema ve St. Giljan Düşük Bütçeli Otel Önerim :

Sliema ve St. Giljan Ev Apart Otel Önerim :

Sliema ve St. Giljan Hostel Önerim :

Valletta_Yat_Limanı_Malta

Valletta Yat Limanı – Malta : Malta’da nerede kalınır

Eğer konaklama tercihinizi şehir merkezine yakın bir yerden yapmak istiyorsanız Başkent Valletta civarındaki oteller ilk tercihiniz olabilir.

3. Başkent Valletta Bölgesi Konaklama Önerileri;

Valletta İyi Otel Önerim :

Valletta Orta Halli Otel Önerim :

Valletta Düşük Bütçeli Otel Önerim :

Valletta Ev Apart Otel Önerim :

Yurtdışında ekonomik konaklama yöntemlerini tek tek yazdığım Yurtdışında ekonomik konaklama yöntemleri yazımıza göz atmanızı tavsiye ederim.

malta-adalari-comino-adasi

Malta adaları – Comino adası : Malta otelleri

Malta adasının diğer adalarından olan Gozo ve Comino adasında yapılacak birçok etkinlik bulunmaktadır. Özellikle deniz turizmi için Comino adası, kültür ve ada sporları için Gozo adasında Malta’da konaklama için tercih nedeniniz olabilir.

4. Gozo ve Comino Adası Konaklama Önerileri;

Gozo ve Comino Adası Otel Önerim :

Gozo ve Comino Adası Orta Halli Otel Önerim :

Gozo ve Comino Adası Düşük Bütçeli Otel Önerim :

Gozo ve Comino Adası Ev Apart Otel Önerim :

  • Gecelik 11 kişiye kadar 365 TL olan bir parti ve tatil evi San Lawrance
  • Gecelik iki kişilik 238 TL’den başlayan Gozo Escapes

Gozo ve Comino Adası Hostel Önerim :

Two_Pillows_Boutique_Hotel'den_Malta_Manzarası

Malta’da konaklama – Two Pillows Boutique Hotel’den Malta Manzarası

Malta’nın dört bölgesinin otel tavsiyelerini yukarıda tek tek anlattım. Ayrıca, sözünü etmeden geçemeyeceğim bir nokta da, hostellerde mükemmel insanlarla tanışma ve ufkunuzu genişletme fırsatı bulacağınızdır.

Sadece ortak kullanım alanlarında bir “Merhaba” demekle başlayan ve bir anda sonu gelmeyen eşsiz sohbetlerin içinde kendinizi bulabilir ve farklı ülkelerden insanlarla uzun süreli dostlukların temelini atabilirsiniz. Şahsen bu seyahatimde, farklı kıtalarda yaşayan 5-6 kişiyle tanıştım ve  hala süren bir arkadaşlığımız var. Bu güzel dostluklar ilerde çıkacağınız uzun süreli seyahatlerde, farklı yollarda keşismenize ön ayak olabilir.

Bu arada hostel konusunda bilgiye ihtiyacı olan arkadaşları, Hostel Nedir yazımıza alalım. Hostel candır can.

Diğer Malta Yazılarım : Malta Gezi Rehberi
Diğer Malta Yazılarım : Günlük 40 Euro’ya Malta Seyahati
Diğer Malta Yazılarım : Malta Gezilecek Yerler
Diğer Malta Yazılarım : Malta Adası’na Gitmek İçin 10 Neden !

Malta’da konaklama konusundaki tavsiyelerim umarım yardımcı olmuştur. Yaz mevsimi değil de Sonbahar’ın ilk birkaç ayı adayı ziyaret etmeniz yararınıza olacaktır. Malta ile ilgili data detaylı bilgileri ayrıca Malta Gezi Rehberi yazımda bulabilirsiniz. Bu küçük ada ülkesi hakkında ne bildiysem anlatmaya çalıştım. Hayal edin düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

One Response

  1. istanbul villa

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.