Laos Gece Hayatı : Laos Kadınları – Erkekleri – Barlar ve Geceleri

Laos gece hayatı, hemen yanıbaşındaki Tayland gibi değil. Daha çok küçük publar veya barlarda eğleniyorlar. Bunu, Başkent Vientiane, Vang Vieng ve Luang Prabang gibi, ülkenin en turistik şehirlerini görmüş birisi olarak söylüyorum. Zaten Laos‘un da “Laos geceleri efsanedir. Hadi ülkemize gelin.” gibi bir iddiası yok. İşte bu çerçevede, aşağıda Laos gece hayatı, Laos kadınları ve erkekleri, Laos’daki fiyatlar konusunda gözlemlerimi anlattım.

1. Laos Gece Hayatı Fiyatları

Laos’da gece hayatı konusunda bir çok yere giriş ücreti istemiyorlar. Zaten öyle gelişmiş gece kulüpleri de yok.

Dediğim gibi hep pub ve bar tarzında. Gerçi ülke çok hızlı gelişiyor. İnanılmaz bir Asyalı ve Avrupalı turist akını var. Kim bilir siz gidene kadar neler değişmiş olacaktır neler !

Ayrıca bir çok mekanda, içecekler  orta halli fiyattan satılıyor. Bu arada Laos para birimi LAOS KİPİ. 1 dolar 8500 Kip civarında.

laos kadinlari-laos erkekleri

Laos gece hayatı. Laos kadınları ve erkekleri hakkında tüm bilgiler

Fiyatlara gelecek olursak :

  • Mekanlarda bira 10.000-25.000 Kip
  • Kokteyller 25.000-30.000 Kip civarında

Bu arada ithal içkilerin hepsi çok pahalı. Jack Daniel’s viskileri 40 dolar civarındaydı. “E bu ülkede yerel içecek, daha uygun fiyata bir şeyler yok mu ? ” diyeceksiniz. Var tabi. Şimdi onları anlatacağım. Biraz da Laos içkileri ve içeceklerine değinelim.

Laos’da gecelik 5 Euro’ya oteller var. İncelemek için tıklayın

Bu arada Laos gece hayatı konusunda hızlı bir uyarı : Çoğu mekan, gece 12’den önce, ne yazık ki kapanıyor. Bilginize…

2. Laos İçecekleri

Laos’da, ülkenin meşhur birası Lao beer, her yerde satılıyor. Fiyatı genelde 5.000-10.000 Kip civarında. Tadı gayet güzel. Biz çok beğendik. Zaten neredeyse tüm işletmelerde bu birayı satıyorlar.

Laos’da, Lao viskileri de çok meşhur. Şişesi 1 dolar. Pirinçten yapılıyor. Ama sıkıntılı. Çok içilince körlük bile oluyormuş. O yüzden uzak durun. Sürekli satmaya çalışıyorlar. Almayın derim.

laos gece hayatı - laos ickileri

Laos’daki meşhur içkiler. İçerisinde akrep, yılan ve benzer hayvanlar oluyor. Alkol oranı % 45 civarında. Asla tadılmamalı…

Bununla beraber, içerisinde akrep olan içkiler de çok meşhur. Daha çok hediyelik eşya olması için alınıyor. O yüzden asla içmeyin. Hastahanelik olabilirsiniz. Ben korkumdan denemedim.

Laos’da en çok tüketilen bir diğer içecek kahve. Fransızlardan kalmış bu kültür. Zaten ülke, ciddi anlamda kahve üretimi de yapıyor.

Laos’a uçak bileti almadan önce BU YAZIMI okuyun

3. Laos Gece Hayatı Mekanları

fly insta fly insta

Biz, en çok 2 şehirde eğlendik. Bunlar Vang Vieng ile Vientiane oldu. Tabiki Luang Prabang da oldukça güzel bir şehir ama gece hayatı olarak pek eğlenceli değildi.

Ben, aşağıda 3 şehir için Laos gece hayatı önerileri ve rehberi yarattım. İlk önce, özellikle sırt çantalıların eğlenmeyi en çok sevdiği şehir olan Vang Vieng ile başlayayım.

4. Vang Vieng Gece Hayatı

Vang Vieng’de, özellikle Sakura Bar ve Earth Bar, gençlerin en çok tercih ettikleri barlar. Zaten Vang Vieng, tamamen sırt çantalı gezginlerin kasabası. Oldukça doğal ve sakin bir yer.

Neredeyse tüm mekanlarda, Güney Koreli turistleri göreceksiniz. Bu arkadaşlar içmeye bayılıyorlar. Durmak bilmiyorlar.

Türk olduğunuz gördükleri anda “Biz kardeşiz.” diyerek sarılıyorlar. Onlara Kore savaşında destek vermiştik. Bu yüzden, bizi çok seven nadir milletlerdendir Güney Kore. Neyse konuyu dağıtmayayım.

laos geceleri

Vang Vieng’deki barlar. Laos pubları ve gece kulüpleri

Vang Vieng’de, şehir merkezindeki publarda gece bittikten sonra, herkes ormandaki Jungler partiye katılıyor. Bu partilere de genelde gençler katılıyorlar.

Minivan tarzı araçlara binip, gece ormandaki partiye katılıyorlar ve sabah gün doğumunda parti sona eriyor.

5. Vientiane Gece Hayatı

fly insta fly insta

Laos’daki gece hayatı konusunda, diğer önerdiğim şehir ise Vientiane oldu. Zaten Vientiane, her açıdan Laos’un en gelişmiş şehri.

Burada ise Vientiane Night Street civarındaki mekanlar güzeldi. Hatta akşamları bir çok restoran da açık oluyor bu bölgede. Vientiane’deki en güzel bölge desem yanılmış olmam. Barlar, publar hep bu civarda.

laos gece hayati

Laos Gece Hayatının en yoğun yaşandığı şehir Başkent Vientiane

Bununla beraber bir şeyler içmek için ;

  • Bor Pen Nyang Bar
  • Dresden Lao gayet güzel barlar.
  • Bir de SKY Bar var. Burası, sanırım Laos’daki en lüks bar.

6. Luang Prabang Gece Hayatı

Luang Prabang, Laos’da en çok sevdiğim şehir oldu. Özellikle tarihi eski şehir bölgesi harika. Zaten Unesco koruması altında.

Luang Prabang’da, Vientiane ve Vang Vieng’e nazaran daha az genç kitle gördüm. Zaten burayı, daha çok orta ve yaşlı insanlar ziyaret ediyormuş.

Laos’a gelmeden önce, ŞU SİTEDEN tüm ulaşım alternatiflerini inceleyin. Bence bu bölgedeki en iyi site 12goasia.

Şehirde gidebileceğinizi önerdiğim mekanlar ;

  • Icon Klub
  • Dao Fah Night Club olabilir. Özellikle yerel halkın çokça zaman geçirdikleri mekanlar bunlar.

Ama yine söylüyorum : Çoğu mekan, 12’den önce kapılarını kapatıyor.

7. Laos Gece Hayatı Uyarılarım

Özellikle Vang Vieng’de, Laos kadınları fuhuş konusunda önünüzü kesebilir. Uzak durun.

Aynı zamanda uyuşturucu da satmaya çalışabilirler. Asla BULAŞMAYIN. Yakalanırsanız, hapis cezası var.

Bilmediğiniz, tanımadığınız kimselerin, ikram ettikleri içecekleri İÇMEYİN.

Alkollü asla araba sürmeyin. Ülkede doğru düzgün sağlık sistemi bile yok. Başınıza bir şey gelirse, çok uğraşırsınız. Aman dikkat.

Laos Gezi Planı Yapmadan Önce Mutlaka Okuyun

Yukarıda da anlattığım gibi Laos gece hayatı konusunda çok büyük beklentileriniz olmasın. Bunun için adresiniz Tayland Gece Hayatı olsun. Laos daha sakin barları ve küçük mekanları ile ön plana çıkıyor. Zaten aşağıdaki sosyal medya hesabımdan beni takip edip, sorularınızı da sorabilirsiniz. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.