Laos Vizesi Nasıl Alınır? Vize İstiyor mu ?

Laos, Güneydoğu Asya’da bulunan ve bizden yani T.C. vatandaşlarından e-vize isteyen bir ülke. Son zamanlarda Laos Kapıda Vize uygulaması başladı ve güncel anlaşma sağlandı. İşte bu yazımda, Laos vizesi evrakları nelerdir ve Laos vizesi nasıl alınır ondan bahsedeceğim.

Bu arada, YEŞİL PASAPORTA da e-vize istiyor Laos. Yani ne yazık ki, tüm T.C. vatandaşları e-vize alarak Laos’a gidebilir.

1. Laos Vize İster mi ?

Evet vize istiyor ama çok basit olan e-vize şeklinde vize almanız gerekiyor. Bunun için, Laos’a gitmeden önce https://laoevisa.gov.la/ websitelerinden 15 dolar karşılığında e vizenizi alıyorsunuz.

Laos’a vardığınız zaman ise, kapıda vize ücreti olan 35 USD ödemenizi yapıyorsunuz ve toplamda 50 USD ödeyerek Laos vizenizi alabiliyorsunuz.

2. Laos Vize Evrakları Nelerdir ?

Aslında herhangi bir evrak gerekmiyor ama yine de Laos’a ulaşmadan önce sizlere şu evrakları da yanınızda hazır bulundurmanızı öneririM:

  • Gidiş-dönüş uçak bileti
  • Otel rezervasyonları
  • 1 adet fotoğraf

3. Laos Vizesi Nereden Alınır ?

fly insta fly insta

Önceden Laos vizenizi komşu ülkeler olan Vietnam ve Tayland gibi ülkelerdeki Laos Konsoloslukları’ndan ya da sınır kapılarındaki yetkili devlet ofislerinden alıyorduk.

Ama artık Laos vizenizi https://laoevisa.gov.la/ adresinden alabilir ve ülkeye girişte Laos vizenizi pasaportunuza işletebilirsiniz.

4. Laos Vizesi Alırken Önerilerim

Yukarıda bahsettiğim uçak ve otel rezervasyonlarınız ve de 2 adet biometrik fotoğrafınız mutlaka yanınızda olsun. Ayrıca nakit olarak USD bulundurmanızı da öneririm.

Bu arada sınırdan geçerken 10.000 Kip ayak bastı parası da isteyebiliyorlar.

Ayrıca Laos’a gezi planı yapmadan önce Laos Nerede & Nasıl gidilir yazımda da tüm alternatifleri görebilirsiniz. Oradan da, Laos’a ulaşım konusunda yararlanabilirsiniz.

Laos’da gecelik 5 dolara konaklayacak yerler var. BURADAN inceleyebilirsiniz.

Laos gezisi yapmadan önce, aşağıdaki yazılarımı mutlaka okuyun

Laos vizesi almak her ne kadar evrak olarak insanı çok yormasa da; özellikle konsolosluklarda çalışanlar biraz sinir bozabiliyorlar ama olsun. Laos gibi el değmemiş ülkeyi görmeye hepsi değiyor doğrusu. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan beni takip edip sorularınızı sormayı unutmayın. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

2 Yorum

    • Ayhan

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.