En İyi Otobüs Bileti Arama Motorları

İster gezgin ol ister yalnızca mecburiyet dolayısıyla seyahat eden bir birey, hatta sık sık değil, nadiren seyahat eden biri; inan bu karakterlerin hiç birinini önemi yok aslında. Herkesin, daha ucuza seyahat etme ve yüzlerce seçeneğin içerisinde karşılaştırma yapıp gönül rahatlığı ile kendine en uygun bileti seçme isteği var. Öyle ki, bugünlerde fazladan harcadığımız 1 TL ve boşa giden 1 dk. bile vicdanımızı rahatsız ediyor aslında. O yüzden boşa gitmesin diye, bu yazımda sana Otobüs bileti arama motorları hakında bildiklerimi anlatacağım.

fly insta malta banner
fly insta malta banner

Çok gezen, muhakkak bir şeyleri daha çok biliyor; çünkü araştırma yapmak durumunda kalıyor ve zaman içerisinde edindiği tecrübeleri cebine koyarak ilerliyor.

Ben de onlarca ülkeyi gezerken, nasıl seyahat edilmesi ve neyin nereden alınması, araştırılması gerektiği konusunda takdir edersin ki epey tecrübe edindim.

Bugün, yine bu tecrübelerden birini seninle paylaşmak, seyahat ile ilgili işlerini bir nebze olsun kolaylaştırmak istiyorum. Bu seferki konumuz ise, bulutların üzerinde değil de; bozkırların, sahillerin, köylerin içerisinden geçecek. Yani, otobüs ile gezeceğiz.

kars

En iyi otobüs bileti arama motorları hangileri

Çok değil birkaç sene öncesinde, insanların online otobüs bileti satın alma alışkanlıkları bu kadar gelişmemişti. Acentelere gidip biletimizi elden teslim aldığımız günler çok eski değil. Hatta dün gibi aklımda doğrusu.

Dolayısıyla bugün, online otobüs bileti alırken en çok merak edilen sorulardan biri: “İnternetten otobüs bileti almak güvenli mi?”.

Bununla birlikte “En uygun fiyatlı bileti bulduğumdan nasıl emin olurum?”, “En fazla firma seçeneğini bir arada nasıl kıyaslarım?”, “İstediğim her an, her yerden hızlıca erişebileceğim bir otobüs bileti mobil uygulaması var mı?” gibi sorular da sıklıkla karşıma çıkıyor.

O halde başlayalım: En iyi otobüs bileti arama motorları hangileridir?

Otobüs Bileti Arama Motorları

Otobüs bileti arama motorlarının en kıymetli özelliği, elbette herhangi bir güzergahta seyahat etmek istediğinde, tek tek firmaların sitelerine girip uygun sefer var mı diye kontrol etmene gerek kalmaksızın sana olabildiğince fazla sayıda firmanın seferlerini listeleyebilmesidir. Tıpkı, uçak bileti arama motorları gibi.

Böylece hem fiyat, hem tarih, hem müsaitlik karşılaştırması yapabilir; ekstra bir efor sarf etmene gerek kalmaksızın tek bir arama yaparak seyahatini kolaylıkla planlayabilirsin.

kirgizistan_yollari

Yolda olmak güzeldir

Yine bu online otobüs arama motorlarında her daim güncel kampanyalar mevcut olduğu için, kampanyalardan faydalanarak seyahatini daha da ucuza getirmen ya da puan biriktirmen de mümkün.

Bunlar haricinde; online otobüs karşılaştırması yaparken alt yapı güvenliği konusunda endişe duyanlar için, bu yazımda listeleyeceğim arama motorları güvenlik konusunda biçilmiş kaftan doğrusu.

Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, tüm bunlar bizzat denenmiş, faydası görülmüş ve bir hayalin gerçeğe dönüşmesi adına bana katkı sağlamış adımlardır. Sana da faydası olmasını dileyerek listeme geçiyorum:

1. Biletall.com

Biletall.com kullanıcı odaklı, oldukça kolay kullanılabilen ve çok sayıda seçeneği bir arada barındıran, bu seçenekleri de tek tek karşılaştıran bir web sitesi.

Aynı zamanda Türkiye’de büyük bir paya sahip olan otobüs ulaşım ağında hizmet veren kurumsal firmalara da, online bilet satışı için altyapı hizmeti sağlıyor.

otobus_bileti_arama_motorlari

En iyi otobüs bileti arama motorları arasında : Biletall

Güvenli ve hızlı bilet almak, gönül rahatlığı ile tüm seferleri kıyaslamak istiyorsan, biletall.com’u kullanmanı şiddetle öneririm. İşlemini gerçekleştirirken ya da gerçekleştirdikten sonra 7/24 hizmet veren destek hattını arayarak her türlü şikayetini ve memnuniyetini aktarabiliyor, varsa sorularını sorabiliyorsun.

Bu arada yukarıda da bahsettiğim gibi, siteye üye olarak sana özel kampanyalardan faydalanabilmen mümkün.  Hopi ile yapılan alışverişlerde otobüs için de, uçak için de 10 paracık kazanıyorsun.

İptal ve iade süreçleri seni asla yormuyor, telaşa düşürmüyor, bunu da oldukça sistemli bir biçimde çözüyorlar. Tüm bu özellikleri ve avantajları incelemek için Biletall’ın otobüs bileti sayfasına https://www.biletall.com/otobus-bileti göz atman yeterli.

2. Biletmatikcom

Biletmatik.com oldukça kolay ve kullanıcı dostu ara yüzü ile, hızlı ve uygun fiyatlı bilet arayışlarımda tercih ettiğim bir başka otobüs bileti arama motoru. Sanıyorum Biletall alt yapısını kullanıyorlar.

en_ucuz_otobus_bileti

Otobüs bileti siteleri

Biletall’ın köklü bir bilet satış ve dağıtım kanalı olduğunu ve Türkiye’deki online bilet alt yapısını domine ettiğini göz önünde bulundurunca güven konusunda hiçbir sorun yaşamadığım; sade ve basit ara yüzü ile kullanmayı tercih ettiğim bir web sitesi biletmatik.com.

3. Yerver.com

Henüz adını duymayanlar olabilir, fakat kapsamını ve altyapısını fark ettiğimde benim de şaşırdığım bir arama motorudur yerver.com.

Yurt içinde ve yurt dışında birbirinden farklı konseptlerdeki ulaşım hizmetlerinde faaliyet gösteren çok sayıda firmanın biletlerinin satış ve dağıtımını yapıyor; aynı zamanda diğer ulaşım sektörlerinin biletlerini ve spor etkinliklerini de hizmetine dahil etmiş durumda.

otobus_bileti_arama_motorlari

Otobüs bileti arama motorları

Kısacası sadece şehirler arası otobüs bileti değil, bir arada görerek kıyaslama yapmak isteyebileceğin birçok kategoride biletin satışını websiteleri yerver.com ‘da gerçekleştiriyorlar.

4. Biletciyiz.biz

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Yine sadece otobüs bileti değil, deniz, hava ve tren yolu ile sağlanacak ulaşımlarda kolaylıkla bilet arayabileceğin ve seni içeriğe boğmadan en basit hali ile bilet ihtiyacını karşılayacak bir otobüs bileti arama motoru biletçiyiz.biz.

en_uygun_otobus_bileti

Otobüs bileti arama motorları listesi

Bu yazılarıma da göz at

Benim sıklıkla ve verimli bir biçimde kullandığım otobüs bileti arama motorları bunlar. Hem basitliği olsun, hem de fiyatları kıyaslayarak kolayca sonuçları görmemi sağlayan bu firmalara güven konusunda da hiç bir sorun yaşamadığımı yine belirtmek isterim. Senin de hayatını kolaylaştırmalarını ve daha çok, daha büyük zevkle seyahat etmeni sağlamalarını umuyorum. Hayal et. Düş peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

2 Yorum

  1. cengiz
  2. Onur Yıldız

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.