Avrupa’da En Güzel İlk 10 Şehir

Avrupa ‘nın en güzel şehirleri. Neye göre kime göre güzel ? Bana göre güzeller. Belki size göre güzel gelmeyebilir. Ama ne zaman gözlerimi kapasam, bu şehirler mutlaka zihnimde tek tek canlanıyor. Nedense çok güzel anılar biriktirmişim. Hepsi sadece zihnimde değil, ruhumda bile kazınmışlar.

barcselona_ispanya

Barselona-İspanya : Avrupa’nın en güzel şehirleri

Şimdi tek tek hepsini yazmayacağım. Özet olarak yazacağım. Fırsat bulunca teker teker hepsini anlatırım. Siz biryerlere gitmeyi planlıyorsanız ve kararsızsanız, rehber olsun diye liste halinde yazdım. Söz fırsat bulunca hepsini teker teker anlatacağım.

Otel konusunda Booking.com, Hotelscombined.com  ve Hostel konusunda ise Hostelworld.com linklerini kullanınız.

Bu zamana kadar Avrupa’da 30’dan fazla ülkede gittiğim en güzel ilk 10 şehir kendimce şu şekilde ;

En Güzel Avrupa Ülkeleri

 1. Roma
 2. Barcelona
 3. Stockholm
 4. Santorini
 5. Bergen-Flam
 6. Amsterdam
 7. Berlin
 8. St Petersburg
 9. Paris
 10. Prag

“Neden Roma 1. sırada ? Yok mu daha güzeli ? Roma’da da birşey yok ki ! Abartmışsın.” demeyin. Önce bir açıklayayım.

en_guzel_ulkeler

Saint Petersburg-Rusya : Avrupa’nın en güzel şehirleri

Şimdi efendim, bu şehirlerin sıralamasına çok bakmayın. Hani Roma en güzel, Stockholm 3. sırada falan gibi gelmesin aklınıza. Öyle aklıma geldiği şekilde listeledim. O yüzden takılmayan sırasına. Ama bu listeye bakarken sadece şunu bilin ; Roma’da Roma dondurması, makarna ve pizza yemeden, Barcelona’da Sangria içmeden ve Tapas yemeden, Stockholm’de muhteşem steak restoranlarında steak yemeden, Santorini’de Oia bölgesinde 1 şişe şarap açıp hayatınızın en güzel günbatımından birisine şahit olmadan, Bergen-Flam şehirleri arasında dünyanın en iyi ilk 10 tren yolculuğundan birisini yaparak doğanın ne demek olduğunu görmeden, Amsterdam’da bisiklet kiralayıp çok içmemiş bir şekilde sokakları pedallamadan, St Petersburg’da  Beyaz Geceler döneminde gecenin 12’sinde günbatımını izlemeden, Paris’de Eyfel kulesinin önünde bir şişe şampanya içerken beni yad etmeden, Prag’da Charles Köprüsü’nün üzerinden yürürken kendini ortaçağ dönemin ortasında bulmadan dönmeeeeeeeeeee.

paris_fransa

Paris-Fransa : Avrupa ‘nın en güzel şehirleri

Bir şey itiraf edeyim mi ? Son 1 yıldır yazı yazıyorum. Hiç bir yazımı bu kadar  tek solukta yazmadım. Yazarkende fena heyecanlandım. Hepsi gözlerimin önünden geçti. Ne günlermiş. Ne eğlenceli. Ne mutluymuşum be.

Otel bulma konusundaEn iyi otel bulma arama motorları yazıma bakınız.

Gidin dostlar gidin. Bu dediklerimin hepsini, 3 aşşağı 5 yukarı belirttiğim bütçeleri denk getirerek yapın. Gidip 200 liraya 1 gömlek alacağınıza, 1 uçak bileti alın. Gömlek eskir. Yırtılır. Çöp olur. Ama satın aldığınız bir uçak biletinin hayatınızda yaratacağı mutluluk ve haz, inanın saçma sapan kıyafetlerden fazlasını verecektir size.

Kırmızı Sokak Amsterdam

Amstedam’da gezilecek öyle çok yer vardır ki : Avrupa ‘nın en güzel şehirleri

Not : Yapabiliyorsanız tabiki de 2’sini de yapın. Benim lafım, bir türlü parayı denk getiremediğini bahane edip, gösterişten ödün vermeyen kolpa sırt çantalı gençliğe. At o gömleği. Git 1 bilet al. Sonra tekrar konuşalım seninle. Hatta ucuza nasıl geziliyormuş görmek istersen tüm blogumu tek tek oku.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

2 Yorum

 1. Alper
 2. Aykut

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.