Salda Gölü Nerede : Salda Gölü Haritası : Hakkında TÜM BİLGİLER

Salda Gölü nerede sorusu,  sosyal medyada son zamanlarda en çok aldığım sorulardan. Yıllardır yerinde duran, ama sosyal medya sayesinde aniden patlayan bir yer Salda Gölü. Burdur ilinde bulunan bu meşhur gölümüze; halk arasında sıkça “Türkiyenin Maldivleri” olarak da anılmaya başlanan Salda Gölü‘ne direk ulaşım yok. Bu yüzden ben bizzat kendim deneyimleyip, Salda Gölü’nü karış karış gezip geldikten sonra, “Salda Gölü’ne nasıl gidilir, Salda Gölü harita konumları, Ulaşım Alternatifleri” gibi tüm detayları ve seçenekleri, sizin için bu yazımda anlattım.

salda_golu_nerede

Salda Gölü Nerede : Nasıl Gidilir : Salda Hakkında Tüm Bilgiler

Bu arada, bu güzel Salda Gölü Nerede yazımı okumadan önce mutlaka Salda Gölü Türkiyenin Maldivleri yazıma da bakın. O yazımı sonuna kadar okuduktan sonra Salda Gölü’ne gitmek için planlar yapacaksınız ve her türlü sorunun cevabını bulmuş olacaksınız. O kadar emin konuşuyorum efendim.

Hatırlarsınız, bize okulda hep anlatırlardı “Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Göller Yöresi” diye bir bölgeden bahsederlerdi. İçinde Salda’yı da sayıp geçerdik. Kimse, şimdiki gibi merak etmezdi.

Salda Gölü videomu izlemeden gezi planları yapmayın derim

Meğer nasıl da değerliymiş ülkemiz için. Daha yeni yeni öğreniyoruz. Hatta Maldivler’e benzerliğinden dolayı Saldivler yakıştırmasını bile yapmışız. O derece.

Bu arada ben Maldivler’e de gittim ve uzun uzun anlattım. Hani olurda, Maldivler’i de görmek isterseniz MALDİVLER linkinden detaylı yazılarımı satır satır okuyunuz efendim. Neyse. Lafı fazla uzatmadan, Salda Nerede & Nasıl Gidilir anlatalım.

salda_maldivler_adaciklar

Salda Gölü Nerede : Nasıl Gidilir : Maldivler Plajı

1. Salda Gölü Nerede & Salda Gölü Harita

Son zamanlarda duyanın koşa koşa gidip gördüğü Burdur Salda Gölü; haritada da gördüğünüz gibi Denizli, Antalya ve Burdur’un tam ortasında maviliğiyle selam veriyor.

salda_golu_nerede_nasil_gidilir

Salda Gölü Nerede : Nasıl Gidilir Harita Konumu

Bu muazzam mavilikteki gölümüz, Burdur ilinin Yeşilova ilçesine bağlı. Yeşilova’yla Salda Gölü arası 4 kilometre. Arabayla 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Yeşilova haricinde gölün güneybatısında Salda, kuzeydoğusunda Kayadibi, kuzeybatısında da Doğanbaba köyleri bulunuyor. Salda Gölü’nün çevresi toplam 44 kilometre. Hepsini arabayla ya da bisikletle geze geze dolaşabiliyorsunuz.

salda_golu_nerede_haritasi

Salda Gölü Nerede : Haritasi : İlçelerin ve Köylerin Konumları

Köylerin dışında Salda Gölü’ne en yakın şehirlerimiz de Burdur, Denizli, Antalya, Isparta ve Muğla. Salda Gölü’ne uzaklıklarını da yazacak olursam:

 • Burdur: 75 kilometre (1 saat 10 dakika)
 • Denizli: 95 kilometre (1 saat 30 dakika)
 • Antalya: 148 kilometre (2 saat 11 dakika)
 • Isparta: 107 kilometre (1 saat 45 dakika)
 • Muğla: 158 kilometre (2 saat 12 dakika)

Anlayacağınız Salda Gölü Akdeniz’deki ortada bulunan konumuyla birçok yere yakın. Zaten bu yüzden turistlerin, kampçıların, tatilcilerin, gezginlerin, Maldivseverlerin kaçıp geldiği önemli bir buluşma noktası haline gelmiş.

Ama! Salda Gölü’ne direk ulaşım yok. Yani Salda Gölü’ne yakın bir konuma gelip aktarmayla ulaşım sağlamanız gerekiyor.

Merak etmeyin, Salda Gölü’ne nasıl gideceğinizi ve hakkındaki tüm alternatifleri detaylarıyla birlikte aşağıda tek tek anlattım. Peki neymiş o alternatifler? Hemen bakalım :

Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir

Tatil Dükkanı

Salda Gölü’nün nerede olduğunu öğrendiğimize göre, şimdi en kolay ulaşım seçeneklerini size anlatacağım.

 • Uçak ile ulaşımınızı sağlayacaksanız: Denizli Çardak Havalimanı’na geldikten sonra, en güzeli araç kiralayarak gelmek. Eğer araç kiralamak isterseniz de şu linki tıklayarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca, uçak bileti almadan önce, mutlaka En İyi Uçak Bileti Arama Motorları önerilerimi inceleyin
 • Otobüs ile gelecekseniz Burdur Otogarı’na gelip, oradan Yeşilova Otobüslerine bineceksiniz
 • Ama en güzel yolu, bence şahsi arabanız ile Salda’ya gelmek. Hem beğendiğiniz yerde durup keyif yaparsınız, hem de gezmesi daha rahat olur.

Hatta, Salda Gölü Nasıl Gidilir yazımda, detaylıca tüm otobüs-uçak alternatiflerini şehir şehir anlattım. O yazımdan, Salda’ya en yakın tüm ulaşım alternatiflerini ve en ekonomik yolları görebilirsiniz.

Salda Gölü Gezi Planları Yapmadan Önce Sırası İle Okuyun

Salda Gölü Nerede diyenler, umarım bu güzel ve özel gölümüzün yerini görebilmiş ve nasıl ulaşabileceklerini planlayabilmişlerdir. Mavini her tonunun, bembeyaz kumlar ile kavuştuğunu görebileceğiniz nadir doğal güzelliklerimizden olan Salda Gölü’nü umarım siz de beğenirsiniz. Yukarıdaki diğer Salda Gölü yazılarımı da mutlaka okuyun. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan beni takip etmeyi unutmayın. Hayal edin. Düşün peşine…

2 Yorum

 1. erkan
  • Deniz Pehlivan