Salda Gölü TÜM KONAKLAMA ÖNERİLERİ : Otel – Kamp – Bungalov

Burdur Salda Gölü’nün civarında konaklama çok az. Bunu baştan belirteyim. Ne o Olimpos’daki kadar onlarca pansiyon; ne de Fethiye‘deki kadar fıstık gibi butik oteller var burada. Olmasın da. Olmadığını bildiğim için şahsen gidince otel falan da aramadım. Direk Kamp Alanı aradım ve aradığımı da buldum. Salda Gölü konaklama fiyatları da, tesislerin durumu da beklentilerimi karşıladı. Zaten bunu bilerek Salda Gölü’ne gittim. Size de bu yazımda, Salda Gölü’nde nerede kalınır onları anlatacağım.

Gezi Planları Yapmadan Önce Sırası İle Okuyun

1. Kalınacak Yerler

Baştan belirteyim : Salda Gölü’nde nerede kalınır diyenler, öyle çok otel falan beklemesin. Bir kaç tane otel, 1 tane kamp yeri anca o kadar.

Hatta öncelikle aşağıdaki Vlog’u bir izlemenizi öneririm. O videodan sonra, her şey zihninizde tam anlamıyla şekillenmiş olacak. Kanala da ücretsiz abone olup, tüm videoları izleyebilirsiniz.

Ne otellerden, ne de kamp alanlarından öyle lüks bir hizmet BEKLEMEYİN. “Kardeşim biz parasını verir. En iyisinde kalırız.” diyorsanız da, Salda Gölü’ne günü birlik gidin. Aksi takdirde, Salda’da konaklama açısından mutlu ayrılamazsınız.

Zaten konaklamak için topu topu 3-4 tane ilçe-köy var. Hepsi birbirine yakın. Aşağıdaki harita konumlarından görebilirsiniz. Konaklama konusunda, bu bölgeler imdadınıza yetişecek.

salda_golu_nerede_haritasi

Salda Gölü Kamp Alanları İlçelerin ve Köylerin Konumları

Ama ben, sizin için Salda Gölü’nde konaklama konusunda, bildiğim tüm alternatifleri tek tek yine de aşağıda anlatacağım. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz orası size kalmış.

Beğeneceğinizin garantisini verdiğim tek şey : Mavinin, bembeyaz kumlarla buluşurken selam ettiği sahiller ve plajlar olacak. Türkiye’de gördüğüm en güzel mavilerden bir tanesi olan Salda’da 1 gece konaklamadan dönmeyin !

Uçak bileti almadan önce Şu Yazımı sonuna kadar okuyun

2. Otel Önerileri

Önce oteller ile başlayalım. Zaten çok hızlı geçicem bu kısmı. Sadece 2-3 tane otel önericem. İlki :

Hotel Lago Di Salda : Salda Gölü’ndeki en iyi otel. Gecelik 300 Tl civarında. Yoğun sezonda 500-600 TL de olabilir. Zaten Salda’daki en iyi otel olarak geçiyor. Şu linkten oteli inceleyin. Otel olarak kalınacak en güzel yer burası.

Salda Lake Hotel :  Kayadibi Köyü’nü geçince, göle doğru giderken hemen sağ tarafta kalan bir tesis. Hem otel hemde restoran. 2 kişi oda kahvaltı fiyatı 245 TL civarında.

salda_golu_fotograflar

Salda Gölü Kamp Rehberi

Tefenni Villas : Burası, Burdur Tefenni’de bulunuyor aslında. İnternette dolaşırken bir çok kez gördüğüm için yazmak istedim. Salda Gölü’ne 40-45 km uzaklıkta. Gecelik fiyatı 350 TL. İncelemek için Şu Linke tıklayın.

Aslında Burdur, öyle çok büyük bir il değil. Günü birlik gezilecek yerleri gezip, akşam otelinize geri dönebilirsiniz.

Gitmeden önce de, en uygun otelleri sizin için listelediğim Şu Linkten inceleyebilirsiniz.

3. Kamp Alanı Önerileri

Koca gölün etrafında, resmi olarak 1 tane kamp atabileceğiniz yer var. O da, Yeşilova Belediyesi Halk Plajı.

Plajın olduğu yerde, restoran, tuvalet, kamp alanı, duş yerleri bulunuyor. Ama hepsi, korunmaya ve restorasyona ihtiyaç duyar halde.

Çünkü, burası 1. derecede Doğal SİT alanı. O yüzden çivi dahi çakılmıyor. Bir şekilde kamp kurup, ihtiyaçlarınızı giderebiliyorsunuz ama çok bir şey beklemeyin.

Bu arada, tesis Belediye tarafından işletildiği için, fiyatlar inanılmaz derecede uygun. Marketten bile ucuz desem yeridir. Açık büfe kahvaltı 15 TL. Daha ne olsun ?

salda_golu_nerede

Kamp Alanı konusunda Yeşilova Belediye Plajı ile ön plana çıkıyor

Ayrıca, eskiden Tabiat Parkı’nın olduğu yerde de kamp kurulurmuş ama artık yasakmış. Bir de, Doğanbaba Plajı’nın olduğu plaja da kamp atabilirsiniz ama elektrik ve su yok. Baştan söylemiş ve uyarmış olalım.

Son olarak, sahillere ve plajlara kimseye sormadan kamp atabilirsiniz ama gece Jandarma gelip tek tek sizi yerinizden kaldırabilir. Çünkü YASAK. Haberiniz olsun.

Eğer, sakin bir yerler olsun, tesis, su, elektrik olmasın derseniz, Salda Gölü’nün doğu yakasına gidin. Kimsecikler olmuyor. Benden duymuş olmayın !

Ama lütfen, çöplerinizi sahile atmayın, plajın kumundan götürmeyin, gördüğünüz çöpleri toplayın. Ne olur buna dikkat edelim. Biz dikkat etmezsek, başkaları kim bilir ne yapar ! Örnek olalım. Olur mu ?

Bu arada Salda Gölü’nün etrafını daha iyi dolaşabilmek için araç kiralamanız çok iyi olacaktır. Şu linke inceleyerek önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

4. Bungalov Önerileri

Bildiğim kadarıyla, yine Yeşilova Belediye Plajı’nda bulunan bungalovlar imdadımıza yetişiyor. İçerisinde tuvalet ve 2 kişilik yatak bulunan bungalovlarda konaklamak 75-100 TL arasında değişiyor.

Bu arada, dilerseniz Yeşilova İlçesi taraflarında da konaklayıp, gün içerisinde 10-20 dakika araç ile yol kat edip, Salda Gölü’ne ulaşabilirsiniz. Zaten oteller kısmında belirtmiştim. En uygun otelleri sizin için listelediğim Şu Linkten inceleyebilirsiniz.

Salda Gölü Kamp Alanı açısından da, otel bulma açısından da sizi dışarıda bırakmaz. Diğer bir çok şehrimize nazaran, Salda Gölü konaklama fiyatları inanılmaz derecede uygundur. Hatta yukarıda da bahsettiğim üzere, ücretsiz Kamp Alanı bile vardır. Daha ne olsun ! Yukarıdaki diğer yazılarımı da okuyun. Çok ama çok yardımcı olur. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.