Salda Gölü Nasıl Gidilir : En Uygun Salda Gölü Ulaşım Rehberi

Burdur Salda Gölü ulaşım konusunda direk seferlerin olmadığı bir noktada kalıyor. Bu yüzden en mantıklı çözüm, özel araçla gitmek. Çünkü bu ulaşım şekliyle gölün etrafını da kolaylıkla dolaşma imkanı oluyor. Ama bununla beraber, eğer özel aracınız yoksa, Salda Gölü’ne gelmek ve gezmek için hala bir çok alternatif bulunuyor. İşte bu yazımda, Salda Gölü Nasıl Gidilir, Nasıl gezilir konusunda tüm alternatifleri sırası ile anlatalım :

1. Salda Gölü Nerede

Öncelikle, Salda Gölü’nün nerede olduğundan bahsedelim.

Salda Gölü, Burdur’da yer alıyor. Batısında Denizli, Doğusunda Isparta ve Güneyinde Antalya yer alıyor. Zaten diğer şehirlerden, bu illere gelmeden, Salda Gölü’ne ulaşılamıyor. Detaylı bilgi için, SALDA GÖLÜ NEREDE yazıma bakabilirsiniz.

salda_golu_nerede_nasil_gidilir

Salda Gölü Nerede : Salda Gölü Nasıl Gidilir Harita Konumu

2. Salda Gölü Nasıl Gidilir

Tatil Dükkanı

Salda’ya direk gitmek kolay değil. O yüzden, aşağıdaki illere gelip; o illerden Salda Gölü’ne geçebilirsiniz. En yakın şehirlerimiz de Burdur, Denizli, Antalya, Isparta ve Muğla. Salda Gölü’ne uzaklıklarını da yazacak olursam:

 • Burdur: 75 kilometre (1 saat 10 dakika)
 • Denizli: 95 kilometre (1 saat 30 dakika)
 • Antalya: 148 kilometre (2 saat 11 dakika)
 • Isparta: 107 kilometre (1 saat 45 dakika)
 • Muğla: 158 kilometre (2 saat 12 dakika)

Bu illere gelmeden, Salda’ya ulaşamazsınız. (Tabi şahsi aracınız ile gelmiyorsanız.) Ben, aşağıda hem uçak hem otobüs hemde şahsi aracınız ile nasıl gezebileceğinizi tek tek anlattım. Ama ilk önce, ben nasıl Salda Gölü’ne geldim onu anlatayım :

Salda Gölü videomu izlemeden Salda Gölü planları yapmamanızı öneririm

3. Salda Gölü Araç Kiralama

Ağustos sonuna doğru çıktığım Salda Gölü gezimde nasıl ulaşım sağladığımı anlatacak olursam:

İstanbul’dan uçakla Denizli Çardak Havalimanı’na gelip oradaki firmalardan araç kiraladım. Zaten havalimanı çok küçük. Çıkar çıkmaz direk karşınıza Rent a Car’cılar çıkıyor. Fiyat:

 • Tek gün: 150 TL’den başlıyor. (arabaya göre)
 • Şoförlü araç isterseniz, 350 TL’den başlıyor.

Aracı alıp Denizli merkeze geçtikten sonra:

 • Kaleiçi Çarşısı
 • Pamukkale Travertenleri
 • Hierapolis ve Laodikeia Antik Kenti gibi önemli noktaları gezdim. Ardından Denizli – Serinhisar – Güney yolunu takip ederek Salda Gölü’ne ulaşım sağladım. Hatta videosu da aşağıda yer alıyor. Bir izleyin derim.

Salda Gölü’ne araçla gitmek en güzeli. Hem etrafındaki önemli yerleri görmüş oluyorsunuz hem de Salda çevresinde rahatlıkla gezinebiliyorsunuz. Araç kiralayarak gitmek isterseniz şu linkten fiyatları inceleyip bir Salda Gölü planı çıkartabilirsiniz.

“Benim vaktim kısıtlı, sadece Salda Gölü’nü görüp dönmek istiyorum” diyorsanız, onun için de tüm alternatifleri hemen aşağıda sıralayalım :

Bu arada önceden ŞU LİNKİ inceleyip konaklama yerinizi de ayarlamanızı öneririm. Zaten ücretsiz iptal seçeneği olan birçok otel bulunuyor.

4. Salda Gölü’ne Uçak ile Ulaşım

Salda Gölü doğal SİT alanı olduğu için etrafında yerleşim alanı çok çok az. Ulaşım imkanı da yok. Bu yüzden aktarma şeklinde ulaşım sağlanabiliyor.

Salda Gölü’ne en yakın havalimanları

 • Denizli Çardak Havalimanı
 • Antalya Havalimanı
 • Isparta Süleyman Demirel Havalimanı.

Bu havalimanlarına geldiğinizde Salda Gölü’ne nasıl ulaşım sağlanır ona bakalım.

Denizli gezilecek yerler yazımı da mutlaka okuyun

Denizli Çardak Havalimanı’ndan Salda Gölü’ne ulaşım:

 • Havalimanındaki servislerle önce Denizli otogarına gitmen gerekiyor.
 • Sonra otogardan saat başı Yeşilova’ya giden minibüslere biniyorsun.
 • Yaklaşık 1 buçuk saat sonra Yeşilova’ya ulaşıyorsun.
 • Oradan da 20 TL’ye taksiyle Salda Gölü’ne geçebilirsin.

Salda Gölü’ne gitmek için nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim diyorsanız, En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakınız.

Antalya Havalimanı’ndan Salda Gölü’ne ulaşım:

 • Yine aynı şekilde önce havalimanından servislerle Antalya Otogarı’na gidiyorsun.
 • Otogardan saat başı kalkan Yeşilova minibüsleriyle yaklaşık 2 saatte Yeşilova’ya ulaşıyorsun.
 • Yine 20 TL’ye taksiyle Salda Gölü’ne geçebilirsin.

Otogardan Yeşilova’ya giden minibüsler akşam belli bir saatten sonra olmuyor. Bu yüzden kendinizi ona göre ayarlamanızı öneririm. 

Isparta için de aynı şey geçerli. Merkezdeki otogara gelip, oradan kalkan Yeşilova servisleri ile İlçeye gelip, sonra 4-5 km uzaklıktaki Salda Gölü’ne ulaşabilirsiniz.

5. Salda Gölü’ne Otobüs ile Ulaşım

Diğer ulaşım şekillerinde olduğu gibi Salda Gölü’ne ulaşım sağlamak isterseniz; Burdur, Denizli ya da Antalya Otogar’na gelmeniz gerekiyor. Çünkü Salda Gölü’ne yakın olan Yeşilova’ya sadece bu bölgelerden otobüs var. Salda Gölü’ne gelmek için, her kapı Yeşilova İlçesinden geçiyor. Bunu zaten farketmişsinizdir.

salda_burdur_gezisi

Salda Gölü Nasıl Gezilir : Böyle güzel yolları geçerek Salda Gölü’nü gezdim

Peki saatleri ve fiyatları nasıl diye sorarsanız hemen onu da cevaplayalım :

 • Burdur Otogarı’ndan Yeşilova’ya : Bilet fiyatı 15 TL, en son otobüs saat 19:00’da kalkıyor.
 • Denizli Otogarı’ndan Yeşilova’ya : Bilet fiyatı 20 TL, en son otobüs saat 17:30’da kalkıyor.
 • Antalya Otogarı’ndan Yeşilova’ya : Bilet fiyatı 28 TL, en son otobüs saat 18:00’da kalkıyor.

Yeşilova Otogarı hemen merkezde bulunuyor. Otogarın çevresinden 20 TL’ye bir taksiye binip Salda Gölü’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Başta da söylediğim gibi bu kadar dolaşıp vaktinizi harcayacağınıza 2 günlüğüne araç kiralayın derim. Hem vakitten tasarruf etmiş olursunuz hem de Salda Gölü’nün etrafını ve yakınındaki önemli noktaları daha rahat gezersiniz.

salda_golu_gunbatimi

Salda Gölü Nasıl Gidilir : Araba ile doğu kısmından, akşam üstü böyle güzel gün batımı anına şahit olun

Çünkü Salda Gölü’nü gezmenin en güzel yanı, arabanız ile ıssız plajlara gelip, sahilde özgürce keyif yapmak.

Bu yüzden gitmeden önce 900 şirket arasından size en iyi alternatifleri sunan şu siteyi inceleyip aracınızı önceden ayarlayın.

6. Salda Gölü’nde Hangi Plajlarda Yüzülüyor ?

Salda Gölü’ne araçla geliyorsanız, sizi muhtemelen ilk karşılayacak yer, Salda Gölü Maldivler Plajı’nın olduğu bölüm olacak.

Salda Gölü’nün en kalabalık yeri burası. Çünkü Maldivler özelliği taşıyan beyaz kumlar ve turkuazın en güzel tonları bu plajda daha belirgin. Plaja Giriş 5 TL.  Arka kısımda 6’dan fazla cafe var. Fiyatlar uygun.

Burada ister yüzün isterseniz de plajın az ilerisinde suyun çekilmesiyle ortaya çıkan Beyaz Adalar’ın olduğu kısımda fotoğraf çekilin.

salda_maldivler_adaciklar

Salda Gölü Maldivler Plajı’nın ilerisindeki adacıklar : Salda Gölü Nasıl Gidilir

Salda Gölü’nde başka nerede yüzülebiliyor ? derseniz : 

 • Yeşilova Belediyesi Halk Plajı
 • Salda Gölü Tabiat Parkı
 • Doğanbaba Halk Plajı’nda da yüzebilirsiniz. Yeşilova ve Doğanbaba Halk Plajı’na giriş ücretsiz. Tabiat Parkı’nda ise girişler ücretli.

Önceden bu 3 bölgede de kamp kurulabiliyormuş. Şimdi sadece Yeşilova Halk Plajı’nda ücretsiz bir şekilde çadır kurabiliyorsunuz.

Ama aşırı kalabalık oluyor. Ayrıca düzenlenmesi ve geliştirilmesi gereken çok konu var. Bu yüzden beklentinizi çok yüksek tutmadan gidin derim. Otelde kalmak isterseniz de, Şu Linkten otelleri inceleyin. Hepsi o kadar zaten.

7. Salda Gölü’ne Ne Zaman Gidilir ?

Salda Gölü’nün en güzel zamanları, mayıs ve eylül ayları. Ama yüzmek için yaz aylarını tercih etmenizi öneririm. Ama hemen 2 uyarıda bulunmam lazım :

 • Hafta sonları ve bayramlarda tercih etmeyin. Tıklım tıklım oluyor. Nefret edebilirsiniz.
 • Yüzme bilmiyorsanız YÜZMEYİN. Bazı yerler aniden çökebiliyor ve bildiğiniz dizinize kadar gömülüyorsunuz. Aman dikkat
 • Gitmeden önce Salda Gölü Türkiyenin Maldivleri yazımı sonuna kadar okuyun.

Salda Gölü Nasıl gidilir diyenler için güzel bir özet yapayım dedim. Benim, şaşkın şaşkın gezdiğim güzel bir bölgemiz oldu Salda Gölü. Hatta yukarıda da ayrıca Salda Gölü yazıları yazdım. Onları da okumadan plan yapmayın. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan beni takip etmeyi unutmayın. Hayal edin. Düşün peşine…