Roma’da Konaklama ve Roma Otel Önerileri

Roma’da konaklama önerilerim neler ? Roma’da nerede kalınır ? diye soranlara ilk önerim :  Bana sorarsanız Roma, bir İskandinav ülkesi kadar pahalı değildir. Hatta Roma’da otel fiyatları, Paris hatta Amsterdam’a göre çok daha ucuzdur. Konaklama konusunda 2 bölge önereceğim. Birisi Trastevere ve diğeri ise Termini. Bu 2 yere yakın oteller ve hostellar daha ucuz. Aşıklar Çeşmesine veya Colosseum’un hemen yakınında oteller olsun derseniz, inanın yukarıda söylediğim yerlerden % 50-100 daha fazla konaklama ücreti ödersiniz. Zaten ben şimdi tek tek analatacağım.

Peki Roma’da konaklamak için genelde ödeyeceğiniz ücretlere gelecek olursak; Hostellar 8 Euro, oteller ise kişi başı 25 Euro’dan başlıyor. İnanın bana, Roma’da her bütçeye göre otel bulunabiliyor. Hatta, hadi gelin sizin için biraz konaklayacağınız yerlere bakalım. Bütçenize göre, artık kendiniz seçimi yaparsınız.

Roma Ekonomik Hostel Önerim : Four Seasons Hostel Rome 7.8 almış. Tren garının hemen yanında. Tek kişili yataklar 78 TL civarında. Tabi bu, gittiğiniz güne ve döneme göre değişebilir. Four Seasons Hostel Rome‘a bir bakın derim. Bence listenizde ilk sıralarda olsun.

Roma Ekonomik Bütçeli Otel Önerim : Nel Cortile Segreto 9.4 almış harika bir otel. San Giovanni metro istasyonuna yürüme mesafesinde. Böylesine güzel otelde 2 kişilik gecelik konaklama sadece 180 TL. Nel Cortile Segreto oteline göz atmanızı şiddetle öneriyorum.

Roma Pahalı Otel Önerim : Sıradaki önerim, para sorunu çekmeyen arkadaşlara gelsin. Herkes hostelde kalacak değil ya ! Belki de balayına gidiyorsunuz bu canım şehre kim bilir. O halde önerim Hotel Sole Al Pantheon.  Roma’nın tam kalbinde yer alan bu otelde, gecelik konaklama fiyatları 900 TL’den başlıyor. Ama efsane. Seçim sizin…

Diğer Roma Yazılarım : Roma gezilecek görülecek yerler
Diğer Roma Yazılarım : Roma’da ulaşım ve Roma’ya ulaşım
Diğer Roma Yazılarım : İtalya’da ne yenir İtalyan yemekleri nelerdir

Son olarak Roma’da konaklama ile ilgili çok mühim bir öneri : Özellikle yaz aylarında konaklayacak yer bulamayabilirsiniz. Yaz mevisiminde Roma‘ya gidecekseniz, Sonbahar veya İlkbahar mevsimlerine göre, en az % 20 daha pahalı olacaktır. Bunu mutlaka bir yere kalın harflerle not edin derim. Detayları ise satır satır Roma Gezi Rehberi yazımda işledim. Size de okumak kaldı…

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !