Kırgızistan Gece Hayatı- Bişkek Gece Kulüpleri – Barlar – Fiyatlar

Kırgızistan gece hayatı demek, Bişkek gece hayatı demektir. Onlarca bar, yüzlerce cafe, restoranlar, clublar ne ararsanız hepsi Bişkek’te emrinize amadedir. 2 kez geldiğim Kırgızistan‘da, hem hafta içi hem de hafta sonları her gece dışarıya çıktım. İşte bu yazımda, Kırgızistan gece hayatı, Kırgız erkekleri, Kırgızistan kadınları, gece kulüplerinin fiyatları hakkında tüm bilgileri tek bir yazıda vereceğim.

1. Kırgızistan Gece Hayatı Nasıldır ?

Gayet eğlencelidir. Özellikle Bişkek’deki 10’dan fazla gece kulübü tıklım tıklımdır. Hafta içi çok hareketli olmasa da, özellikle cuma ve cumartesi geceleri hareketlidir. Eğlencelidir. Gittiğinize değer…

Bazı mekanlar önce bar olarak hizmet verir. Gece 11’den sonra yavaş yavaş club havasına bürünür. Bunlardan birisi Bişkek’deki Zavod Pub’dır. Zaten aşağıda anlatacağım.

2. Kırgızistan Gece Hayatı Fiyatları Nasıldır ?

Kırgızistan Par Birimi  : SOM. 100 SOM yaklaşk 5 TL ederinde. Fiyatlar, mekanlara girişler, taksi hepsi çok ucuzdur. Mesela ;

Kırgızistan planları yapmadan önce : Mutlaka Kırgızistan linkinden diğer yazılarıma bakınız.

Bişkek’in en iyi mekanlarında, 1 şişe Jack Daniels viski 5000 SOM civarındadır. Yani TL olarak düşünürseniz 250 TL. Bu, en pahalı mekanlardan bir tanesinde geçerli fiyat mesela. Ayrıca, bir çok restoranda, güzel bir akşam yemeği taş çatlasın 30-35 TL tutuyor.

3. Kırgızistan Kadınları & Erkekleri Nasıldır ?

Bu sorunun cevabı çok mühim. Neden mi ? Çünkü Kırgızistan’da gece kulüplerinde hiç bir erkek ile münakaşa YAŞAMAYIN. Gebertirler. (Dayak anlamında söylüyorum.) Bu konuda aman çok dikkatli olun. Çok fazla içki içiyorlar, kendi aralarında bile sürekli olay oluyor.

Tanışacağınız insanlar Kırgız’a benzemeyebilir. Çünkü bir çoğu Rus kökenli

Peki Kırgızistan kadınları nasıl ? Gece kulüplerindeki kadınlar çok güzel. Çoğunlukla bilgili, kültürlü insanlar eğlenmeye geliyor. Tabi bir de diğer durum var. Tahmin ettiğiniz durum !

Burayı çok iyi okuyun

O durumu da anlatalım : Taksilere bindiğiniz anda, eğer 2-3 erkek iseniz anında “Abi. Kardeşiz biz. Yardımcı olalım.” cümlesi Türkçe olarak işitiliyorsa, bilin ki orada bir durum vardır.

Kırgızistan’a uçak bileti almadan önce şu yazımı okuyun

Sizden 3.000 SOM isterler. Taksi için de 500 SOM. Kırgızistan’da fuhuş yasal değildir. Ama her nasılsa neredeyse tüm taksiciler çok rahat bir şekilde bu muhabbeti açarlar. Ayrıca, şehirde bir de uyanık sahte polisler vardır. Nasıl mı ?

Kırgız halkı ile tanışmak isterseniz : Telefon uygulamaları işe yarayabiliyormuş.

Mesela; Taksici sizi bir yere götürür. Sonra 1-2 saat geçince mekandan çıkarsınız. Kapıda bir bakarsınız polis var. İşte bundan sonrası olaydır.

kirgizistan_gece_hayati

Kırgızistan Gece Hayatı Coyote Ugly Kulübü

Tamamen bir tiyatronun içerisinde kendinizi bulursunuz. Panik yapmayın. Pasaportunuzu isterlerse de vermeyin, turist olduğunuzu ve mekanda tanıştığınızı söyleyin.

Striptiz clublara gitmedim. Ama giriş fiyatları 500 SOM’muş

Çok ısrar ederlerse, polis kimliğini görmek istediğinizi söyleyin. Gerekirse beni karakola götürün deyin. Bunların hepsi düzmecedir. Hiç bir şey olmaz. Nereden mi biliyorum ?

Bişkek’de bir sürü Türk ile tanıştım. Hatta bir kaçı takipçim idi. Saolsunlar onlar her bir şeyi bana anlattılar. Ben de size aktarıyorum.

4. Bişkek Gece Kulüpleri Önerileri

Ben, Bişkek’deki mekanlarda toplamda 3-4 gece eğlendim. Şimdi size, tek tek tüm mekanların nasıl bir atmosferi olduğunu, tahmini fiyatlarını ve iyi/kötü yanlarını anlatacağım.

5. Zavod Pub

Cosmopark’ın çatı katında yer alan Zavod Pub, hem restoran, hem bar hem de gece kulübü olarak hizmet veriyor. Hafta içi, genelde bir şeyler yemek ve içmek için gittim.

Gece 12’ye gelince hiç bir anlamı kalmadı. Ama hafta sonu, sanki tüm Kırgızistan halkı burada toplanmış gibiydi. Tıklım tıklımdı. Ayrıca, çok ferah ve genelde düzgün misafirler vardı. Bişkek’deki favorim.

zavod_kirgizistan_gece_hayati

Zavod Pub : Kırgızistan Gece Hayatı

 • Alkol Fiyatları : Bira 150-200 SOM, kokteyller 350 SOM (Linchbug  gayet güzel), Vodka 150 SOM
 • Giriş Fiyatı : Ödenmiyor. Ama kıyafet kontrolü var. 2-3 Erkek giriş yapabiliyorsunuz
 • Açılış-Kapanış Saati : Gece 4’e kadar açık. Gündüz de restoran olarak hizmet veriyor.
 • Rezervasyon Bilgileri : Mekanın ismi şöyle yazılıyor : Завод Паб . Adres : Карла Маркса (Cosmopark 3- этаж) 720000 Bişkek diye gösterin, taksiciler götürür.
 • Bişkek Gece Hayatı puanı : 9/10

6. Ugly Coyote

Bu kulübün, Rusya gibi ülkelerde de başka şubeleri var. Amerikan barı tarzında. Up uzun bir barı, sürekli barın üstünde dans eden kızları, deli gibi sarhoş gençleri ile eğlenceli bir kulüp. Özellikle gece 12’den sonra dolmaya başlıyor.

 • Alkol Fiyatları : 1 şişe Vodka 3000 SOM civarında. Yani 150 TL.
 • Giriş Fiyatı : 2 kez gittim hiç ödemedim.
 • Açılış-Kapanış Saati : Sabah 6’ya kadar açık
 • Rezervasyon Bilgileri :Togoloka Moldo, 17/3Bishkek 720000, Kırgızistan
 • Bişkek Gece Hayatı puanı : 8/10

7. Metro Pub

Buraya da bir akşam uğradım. Ama öyle çok sevemedim. Genelde akşamları canlı müzik oluyor. Pistte herkes canlı müzik eşliğinde dans ediyor. Club havası burada yok. Sabah güneş doğana kadar açıkmış. Kapıdaki abi öyle demişti. Yine de, belki gitmek isterseniz not olarak bırakayım dedim.

 • Adres : 168 Chuy Ave, Bishkek, Kırgızistan
bishkek_gece_hayati

Bişkek Gece Hayatı : Promzona

Benim gitmediğim ama duyduğum gece kulüpleri : 

 • The Golden Bull : Yabanıların çok gittikleri yerdenmiş
 • Promzona : Bir daha zamanım olursa buraya kesin gideceğim. Bişkek Gece Hayatı içinde en kaliteli mekanmış ama çok pahalıymış. Bizim zamanımız yetmedi. Ondan gidemedik. Özellikle cuma akşamları fenaymış. Pazartesileri kapalıymış Giriş 450 SOM’muş. Linkini de şuraya bırakıyorum.
 • Garage 312 : Burayı çok az yabancı biliyor. Sanırım şu şekilde yazılıyor : Гараж 312. Buraya bir gidin derim. Yabancı bloglarda çok çok övülmüş. Biz buna da zaman yetiremedik. Çünkü gecede hep 1 club gezmiştik. E haliyle, anca 2-3 tane görebildim.
 • Mansion : Perşembe’den Pazar Sabahı 5’e kadar açık. Bişkek’in en büyük gece kulübü. Websiteleri MansionBishkek

Kırgızistan’a gitmeden önce aşağıdaki yazılarımı sırası ile okuyun

Kırgızistan gece hayatı, uygun fiyatları, eğlenceli mekanları ile çok keyif aldığım bir ülke oldu. 2 kez gitmeme rağmen, 3. kez giderim dediğim nadir yerlerden birisidir heralde. Bunu, gece hayatı açısından söylüyorum. Hem vizesiz, hem ekonomik hem de ne ararsanız var. Daha ne olsun ? Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

9 Yorum

 1. Hakan
  • Deniz Pehlivan
 2. Abdullah
  • Deniz Pehlivan
   • mete
 3. Sinan
 4. Alparslan
 5. Temizlik Şirketleri

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.