Katar Gece Hayatı : Doha Gece Hayatı Hakkında Her Şey

Katar Gece Hayatı Nasıldır ? Katar gece hayatı demek, Katar Başkenti Doha demektir. Ben, 2 kez Doha’da gece hayatını yaşadım. Perşembe ve Cuma akşamları, Doha gece kulüplerinin özellikle Katar’a çalışmak için gelen yabancılar ile dolu olduğunu gördüm. Elbetteki, Katar kadınları ve Katar erkekleri de eğleniyordu ama çoğunlukla yabancı ağırlıklı idi. Aşağıda da, Katar gece hayatına dair gözlemlediğim tüm deneyimlerimi sırası ile anlattım.

Bu ülke ile ilgili size söyleyeceğim kesin bir şey var ise : O da, gece hayatının sadece otellerin kulüplerinde olduğudur. Tabiki, özellikle Katarlı kadınlar, hafta sonları evlerde toplanıp eğleniyorlarmış ama bu konuda net bir bilgim yok.

Katar’daki en ucuz otelleri tek tek listeledim. Görmek için Katar otelleri linkine tıklayın.

Katarlı erkekler ise, aslında gece hayatında görünseler de; genelde arkadaşları ile toplanıp ya çölde kamp yapıyorlarmış ya da nargile içerek çarşılarda keyif çatıyorlarmış.

Lütfen öncelikle KATAR videomu sonuna kadar izleyin. Aşağıdaki videoda her şeyi anlattım. Kanala da ücretsiz abone olmayı unutmayın derim !

1. Katar Gece Hayatı Uyarılarım

Öncelikle, Katar’da gece hayatı biraz pahalı. Çünkü ülkede alkol pahalı. Alkol ise, sadece özel otellerin kulüplerinde ya da barlarında satılıyor.

Katar’da gece hayatı için aşağıda zaten gece kulüplerini listeledim. Ama Doha’da gece kulüplerine giderken, güzel giyinmeniz gerektiğini de hatırlatmadan geçemeyeceğim.

Katar_doha_souq_wakif

Katar gece hayatı konusunda Başkent Doha en önemli yer

Çünkü, özellikle expatlar yani Katar’a çalışmak için gelen beyaz yakalılar, hafta sonu günlerinde en büyük keyif olan gece hayatı eğlencisini sonuna kadar yaşamaya çalışıyorlar ve oldukça da şık giyinip, mekanlara gidiyorlar.

Katar gece hayatı, ne yazık ki gece 2’de sona erer. Mekanlar 2’de kapanmak zorundadır.

Ayrıca, Doha’daki gece kulüplerinde eğlenirken, pasaportunuzun yanınızda olmasını öneririm. Bununla beraber, mekanlarda kendinizi kaybetmediğiniz müddet, istediğiniz kadar alkol satın alabilirsiniz.

Bir de, Doha gece hayatında da, mekanlara giriş yaparken sayısal olarak kız-erkek eşitliği söz konusu olabilir. Yani meşhur “DAM” kelimesi, Doha’da da duyabileceğiniz bir durum. Haberiniz olsun.

2. Katar Kadınları & Katar Erkekleri

Aslında yukarıda bahsetmiştim ama bir kez daha değinelim : Katarlı kadınlar, genelde evlerinde eğleniyorlarmış. Aslında ben de çok fazla Katarlı kadını mekanlarda eğlenirken görmedim. Bildiğim kadarı ile, Katarlı kadınlar zaten gece hayatına pek çıkamıyorlar…

Katar hakkında en kapsamlı bilgiler yazımda da anlattığım üzre: Katar’da 1 kadına yaklaşık 4 erkek düşüyor. O yüzden bu ülkede gece hayatında da birazcık dengesiz durumlar oluyor.

katar_gezilecek_yerler

Katar gece hayatı konusunda Souq Wakif’de dolaşmak da keyifli

Mesela Katar erkekleri her bir köşede sabah akşam nargile içerken; çoğu Katarlı kadın, çocukları ile ilgileniyor. Ayrıca, Katarlı erkekler, genellikle hafta sonlarında çöllerde zaman geçiriyor. Daha çok, çöl hayatı odaklı yaşıyorlar.

3. Doha Gece Hayatı Fiyatları

Katar gece hayatı fiyatları birazcık pahalı demiştim. Sebebi de, ülkede alkolün pahalı olması aslında. Yani pahalı derken söylemek istediğim rakam :

Kokteyller ortalama 30-40 Qatar Riyali, biralar 20-30 Qatar Riyali civarında. Bazı kokteyller ise 60-70 Riyal olabiliyor. Şişe açtırmak veya loca kiralamak 400-500 Riyal’den başlıyor diye hatırlıyorum

4. Katar Gece Hayatı Mekanları

Katar’da gece hayatının adresi, kuşkusuz Başkent Doha. Onlarca gece kulübü, bir o kadar da bar hizmet veriyor bu şehirde.

Doha gece hayatı konusunda nam yapmış mekanlar ise, özetle şunlar :

4.1 Crystal Lounge Doha (W Hotel’e bulunuyor)

Doha’daki en iyi gece kulüplerinden birisi olarak bilinen Crystal Lounge, aslında W otelin içerisinde yer alıyor.

katar_gece_hayati_doha_gece_hayati

Crystal Doha : Katar’ın en iyi gece kulüplerinden : Kaynak http://www.crystaldoha.com/en/about

Bu arada bu mekanlarda eğlenmek için otelde konaklamanıza gerek olmadığını söyleyebilirim. Mekanda, havada uçuşan şişeler, gösterişe düşkün zenginler, şehrin en iyi DJ’leri bulunuyor.

4.2 Wahm Bar (W Hotel’de bulunuyor)

Özellikle expatların en sevdiği barlardan birisi olan Wham Bar da W otelde yer alıyor.

Mekan, özellikle kokteylleri ve güzel müzikleri ile Doha gece hayatının olmazsa olmazlarından birisi aslında.

4.3 Sky View ( La Cigale Hotel)

Şehrin en klas otellerinden birisi olan La Cigale Hotel’de bulunan Sky View, otelin 15. katında yer alıyor ve aslında bar olarak hizmet veriyor. Ayrıca Doha manzarası efsane güzel.

Mutlaka bu yazımı okuyun : Katar Hakkında En Kapsamlı Bilgiler

Mekanda, ister kokteyl içebiliyorsunuz isterseniz de hafif yemeklerin keyfini çıkarabiliyorsunuz. Bir çok yerde denk geldiğim Sky View, Doha’nın en iyi barlarından birisi olarak biliniyor.

4.4 Society (Hilton hotel)

Doha gece hayatını doyasıya yaşamak için gelinmesi gereken en güzel mekanlardan bir tanesi de, Hilton otelinde bulunan Society kulübü.

İster dans etmek için, isterseniz bir kaç kadeh bir şeyler içmek için bence uğramanız gereken güzel kulüplerden birisi burası.

4.5 İllusion (Kempinski Hotel)

Pearl’de bulunan Kempinski Oteli’nin hemen içerisinde yer alan İllusion gece kulübü, diğer mekanlara nazaran biraz daha üst sınıf olarak biliniyor.

Bir çok expat tarafından Doha’daki en iyi gece kulübü olarak bilinen İllusion’da isterseniz bir şeyler içebilir, isterseniz de yemek yiyebilirsiniz.

doha

Konakladığım Otel Shangri La’dan Doha Manzarası. Doha gece hayatının kalbinde yer alıyor

4.6. The Den (Shangri-La )

Ben bu otelde konaklamıştım. Hatta şu linkten de bu efsane oteli bir inceleyin derim. Shangri La’nın hemen 2. katında bulunan The Den, aslında bar konseptinde hizmet veriyor.

Ben gittiğimde, genelde expatlar şöyle çılgın gece hayatından önce, sohbet-muhabbet için The Den Bar’a gelmişlerdi. İçeride, ara ara piano çalınsa da, özellikle akşam 22.00’dan sonra güzel müzikler eşliğinde, bir kaç kadeh bir şeyler içmek için uğranılası bir mekan.

5. Diğer Doha Gece Hayatı Mekanları Önerilerim

Doha’da bir çok gece kulübü ve bar var demiştim. O yüzden, yukarıda saydığım Doha gece kulüplerine ilaveten, bu mekanları da listenize güvenle alabilirsiniz.

Katar’daki en ucuz otelleri tek tek listeledim. Görmek için Katar otelleri linkine tıklayın.

  • Club 7
  • Hive Lounge
  • Vintage Lounge
  • Madison Piano Bar

Katar Hakkında Mutlaka Okumanızı Önerdiğim Yazılarım

Katar gece hayatı, her ne kadar gece 2’ye kadar sürse de, artık bu ülkede yaşamaya başlamış expatların hafta sonları keyif için her daim ulaşmak istedikleri Doha gece kulüpleri ve barları, aslında bizim gibi 2-3 gün bu ülkeyi ziyaret etmeyi planlayanlar için yeter de artar bile. Aslında Katar hakkında anlatacak o kadar çok var ki, tek bir yazıda anlatmak yerine, diğer yazılarımda da en ince ayrıntısına kadar deneyimlerimi özetledim. Katar linkinden detaylara bakabilirsiniz. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan beni takip etmeyi unutmayın. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

4 Yorum

  1. Ayşegül
  2. Asuman
    • Deniz Pehlivan
    • Mehmet

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.