Küba Uçak Bileti

Küba, ABD’nin ambargoyu kaldırmasından sonra, herkesin akın akın gitmek istediği ülkelerden birisi oldu. Bana da son zamanlarda en çok sorulan ülkelerden birisi olduğu için, Küba’ya uçak bileti arayanlara yardımcı olmak amacıyla böyle bir yazı yazmak istedim. Zaten kendim de, 28 Nisan itibari ile Küba’da olacağım. Gitmeden önce, Küba’ya gitmek isteyenler için güzel bir Küba uçak bileti yazısı yazmak istedim. Evet, bize çookkk uzak bir ülke. Küba uçakla 13 saat sürüyor. Aktarmalı uçuşlarda ise 20 saati aşan uçuşlar gerçekleşebiliyor. Başkent Havana‘ya direk uçuş yapan tek firma ise THY ama o da ateş pahası. O yüzden, ben şimdi size, Küba’ya uçakla nasıl gitmeniz gerektiğini ve ekonomik önerileri tek tek anlatacağım.

Havana_Sokaklari

Havana Sokakları : Küba uçak bileti aldıktan sonra göreceğiniz manzaralar

Küba’ya plan yapmadan önce, mutlaka Küba Gezi Rehberi, Havana’da Gezilecek ve Görülecek Yerler, Küba’da gezilecek ve görülecek şehirler yazılarımızı okuyunuz.

1. Küba’ya En Ucuz Nasıl Gidilir ?

Küba’ya direk İstanbul- Havana uçuşu ile gidilebiliyor. THY ile gitmek isterseniz, kampanya dönemine denk getiremezseniz 3.000-4.000 TL civarında uçak bileti masrafınız oluyor. Yani, dünyanın parası. O yüzden, aşağıda sayacağım firmalar ile giderseniz, 2.000-3.000 TL bandında Havana’ya uçak bileti bulabilirsiniz. Ama çok önemli bir uyarım var :

Ben de 28 Nisan- 8 Mayıs döneminde Küba’da olacağım ve o dönemde İstanbul-Küba uçak biletleri 3.200 TL’den başlıyor.

Şimdi size, Küba’ya gitmek için en önemli 6 Havayolu şirketi ve bu şirketlerin aktarma yaptıkları yerleri söyleyeceğim. Ayrıca, yanlarına Transit Vize durumlarını da belirteceğim. Aman bu konuya çok dikkat edin. Biliyorsunuz, bazı ülkelerden aktarmalı uçuş yaparken, transit vize, yani bildiğiniz vize almanız gerekebiliyor (Ama daha az belge ile alınıyor. Ülkeden ülkeye değişiyor.). Bunu da zaten, Aktarmalı Uçuş Nasıl Yapılır yazımda anlatmıştım.

Trinidad

Trinidad Sokakları : Küba

 • KLM (Amsterdam Aktarmalı : Transit Vize Gerekmiyor. )
 • Kanada Havayolları ( Toronto Aktarmalı : Transit Vize Gerekebiliyor. )
 • Aeroflot (Moskova Aktarmalı : Transit Vize Gerekmiyor )
 • Air France  ( Paris Aktarmalı : Transit Vize Gerekmiyor. )
 • American Airlines ( Miami Aktarmalı : Transit Vize Gerekiyor. )
 • British Airlines (Londra Aktarmalı : Transit Vize Gerekiyor. )

Şimdi. Şöyle bir durum var : İngiltere, Almanya, Kanada, ve ABD; aktarmalı uçuşlarda transit vizeyi mutlaka görmek istiyor.

Ancak, Hollanda ve Fransa, aktarma süresi 5-6 saat civarında ise transit vize istemeyebiliyor.

Son zamanlarda, dünya genelindeki siyasi durumlardan dolayı, biletinizi almadan önce, o ülkede kaç saat aktarmanız varsa, ona göre ilgili Havayolu şirketinin ofisini arayıp, transit vizenin gerekli olup olmadığını mutlaka sormakta yarar var. Benden size, çok ama çokkk önemli bir uyarı…

2. Türkiye’den Direkt Küba’ya Nasıl Gidilir ?

Sadece İstanbul’dan direk uçuşlar düzenleniyor. İstanbul-Küba uçakla kaç saat diyenlere:  Yaklaşık 12 saat sürüyor. Genelde İstanbul Havana uçakları tek tercih oluyor ve THY uçuyor. Ancak o da ateş pahası olabiliyor.

Artık Küba’da online otel alabiliyoruz. ŞURAYA TIKLAYARAK, Küba’daki bütün otelleri görebilirsiniz.

3. İstanbul Küba Uçak Bileti Fiyatları Pahalı Mı ?

fly insta fly insta

Hemen sadede gelelim. Evet. Pahalı bir rota. Havana uçak bileti fiyatları, son zamanlarda doların da artması ile ateş pahası oldu. Ama sanırım 2.000 TL civarı rakam biraz daha makbul gibi.

Mesela, dün akşam Turna.com’da, KLM ile yaptıkları anlaşmayı gördüm. Normalde, bir çok sitede 2.500 TL olan İstanbul-Havana uçak bileti, Turna’da. 2.300 TL civarındaydı. KLM ile özel bir anlaşma yapmışlar ve Turna.com’dan alınan biletlerde 200 TL indirimleri var. Ancak şartları şu :

 • Tüm Amerika Kıtasına,  KLM ile yapılan gidiş-geliş uçuşlarda geçerli 200 TL indirim
 • Biletleme tarihi : 1 Nisan 2017-30 Nisan 2017
 • Seyahat etme tarihi : 1 Nisan 2017-30 Haziran 2017
kuba_havana_ucak_bileti

Küba Havana Uçak Bileti : 17 Mayıs Gidiş-24 Mayıs Dönüş 2309 TL

Benim seçtiğim tarihler olan, ki hemen 1 ay sonrasına baktım,  17 Mayıs Gidiş, 24 Mayıs dönüş uçak bileti 2.300 TL idi. Hatta 16 TL de Turna puan kazanacaktım.

Bu biriken turna puanlarını da, daha sonraki uçuşlarda kullanabiliyorsunuz. Turna.com sitesinden detaylara bakabilirsiniz. Hatta, Turna.com’a üye olup, satın aldığınız uçuk biletlerinden puan da kazanmak isterseniz, tıklayınız efendim.

4. İstanbul Küba Uçakla Kaç Saat ?

Şimdi, bu konuya da son kez değinmek istiyorum. Aslında yukarıda, Türkiye – Küba uçuşlarının kaç saat sürdüğünü anlatmıştım ama netleştirmek adına bir kez daha önemle altını çizeyim :

kuba_otelleri

Küba Sahilleri : Nasıl güzel !

Direk uçuşları sadece THY yapıyor ve 12-13 saat sürüyor. Eğer ki, Rusya, Hollanda ve Fransa gibi ülkelerden aktarma yapacak olursanız, en az 20 saati gözden çıkarmanızı öneriyorum. Ama arada ciddi manada fiyat farkı olduğu için, bence değer. Ancak, lütfen Transit Vize durumuna bakarak biletlerinizi rezerv ediniz. Bunu, bir kez daha belirtmek istedim.

Küba seyahatimde beni takip etmek için :
İnstagram:
birhayalinpesinde hesabımdan mutlaka takip edin derim. 

5. Küba’ya Hangi Ülkeden Aktarma Yaparak Gitmek Daha Avantajlı ?

fly insta fly insta

Küba’ya giden bir çok hava yolu şirketi var demiştim. Biliyorum. “Hangisini alsak daha rahat ederiz Deniz ?” diye bana soranlar olacak. Doğrusunu söylemek gerekirse;

Amerika, Kanada ve İngiltere aktarmalı uçuşlarını, eğer ki vizeniz yoksa, sakın tercih etmeyin. Onun yerine, Fransa ve Hollanda, hatta Rusya uçuşları daha makbule geçecektir.

Çünkü, bu transit vize durumları çok ama çok can sıkıcı olmaya başladı. Özellikle, son zamanlardaki ABD ve İngiltere‘nin, uçakların içine dahi almamıza izin vermedikler elektronik eşyalar sorunu, sanırım ne demek istediğimi daha da kanıtlar nitelikte.

Bu yüzden Hollanda, Fransa ve Rusya daha kolay aktarma noktaları olabilir. 

Havana_Sokaklari

Havana Sokakları : Küba uçak bileti fiyatları çok değişkenlik gösterebilir

Küba hakkında detaylı yazılarımız için, Küba linkine tıklayınız.

Yani uzun lafın kısası, bana göre henüz mahvolmadan bir an önce gidilmesi gereken Küba gibi bir ülkeye plan yapanlar, aktarmalı uçuş yapacaklarsa mutlaka yukarıda anlattığım tüm kriterleri dikkate alarak Küba uçak bileti almalı. Uçak bileti almadan önce de, değerli kardeşim Sefer‘in sizler için hazırladığı Küba Gezi rehberi yazısı ve Küba vizesi yazıları da mutlaka okumanız gereken yazılar olmalı. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

4 Yorum

 1. Oya
 2. Mine peskirsoy
  • Deniz Pehlivan

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.