Bişkek Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Bişkek nerede ve Bişkek’e nasıl gidilir biraz detaylıca bu yazımda anlatacağım. BişkekKırgızistan’ın Başkenti. Orta Asya’da yer alan 7 bağımsız devletten birisi olan Kırgızistan’ın en önemli finans, turizm, eğlence ve gece hayatı merkezi. Bişkek’in hemen kuzeyinde Kazakistan sınırı bulunuyor. Zaten bunların hepsini Kırgızistan yazılarımda detaylıca anlattım. Bu yazımda biraz daha Bişkek hakkında detaylıca konuşalım.

1. Kırgızistan Başkenti Bişkek Nerede ? Bişkek Haritası

Kırgızistan’ın kuzeyinde yer alan Bişkek, Kazakistan sınırından sadece 25 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Aşağıda eklediğim haritadan, sınıra ne kadar yakın olduğunu görebilirsiniz.

kirgizistan_gezilecek_yerler

Bişkek Nerede : Kırgızistan gezilecek yerler harita konumları

Yaklaşık 1 milyon kişinin yaşadığı Bişkek’te, 20’den fazla park, 50’den fazla gece kulübü, 300’den fazla restoran bulunuyor.

2. Bişkek Hava Durumu

Bişkek’de havalar sanıldığı gibi hep soğuk olmuyor. Kışları soğukmuş ama çokta dondurucu olmazmış. En güzel zaman ise, mayıs ayından ekime kadar ki dönemmiş.

Ben, hem mayıs ayında hem de haziranda Bişkek’e gittim. Hava tam parklarda oturup, caddelerde dolaşmak için elverişliydi.

Bu arada, Kırgızistan bizden vize istemiyor. Elimizi kolumuzu sallayarak ülkeye giriş yapabiliyoruz.  Peki nasıl ?

3. Bişkek’e Nasıl Gidilir ?

fly insta fly insta

Kırgızistan Bişkek’e uçak bileti fiyatları genelde gidiş-geliş 800 TL civarında ve tek yön yaklaşık 4 buçuk saat sürüyor.

Uçak bileti almadan önce şu yazımı bir okumanızı öneriyorum

Direkt olarak hem THY hem de Pegasus hava yolları uçuyor. Ben Pegasus Hava Yolları ile gitmiştim. Başkent’teki Manas Hava Limanı’na indikten sonra, şehir merkezine taksiler ile ulaştık.

rize_ulasim

Bişkek’e Pegasus Hava Yolları İle Gidiyorum

Bu arada, konaklayacağınız otellerin hava limanından servisleri oluyor. Bunu, mutlaka otel yetkililerine sorun derim. Eğer bireysel gidecek olursanız, tek yön için taksiye 500 SOM ödersiniz.

4. Kırgızistan Şehirleri

Kırgızistan’da 10’dan fazla şehirde bulundum. Sadece Bişkek’i gezmiş gibi bu yazımı anlattım. Ama güneyde, doğuda daha ne güzel yerler gördüm ne maceralar yaşadım.

KIRGİZİSTAN_kımız

Kırgızistan Atları : At Sütünden Kımız Yapıyorlar : Bişkek Nerede

O yüzden, eğer ki Kırgızistan’a gidecekseniz, mutlaka KİRGİZİSTAN GEZİLECEK YERLER yazımı en ince ayrıntısına kadar okuyup, ona göre rota çıkarın derim.

Kırgızistan’a gitmeden önce mutlaka KIRGIZİSTAN yazımı detaylıca okuyunuz

Bişkek, efsane gece hayatı, ekonomik mekanları (Gerçekten bize göre çok ucuz), lezzetli mi lezzetli Kırgızistan yemekleri, düzgün şehir yapısı, harika parkları ile 2 kez gittiğim bir şehir oldu. Dağları, gölleri, vadileri ile beni benden aldı. 3. kez gitmeyi düşünmeye başladım bile. Senin de seveceğine eminim. Yeter ki hayal et. Düş peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.