Benimle Dünyanın Neresine Gelmek İstersin ?

Hayal et. Düş peşine. Bu cümleyi kaç yazımda yazdım ? Bilmiyorum doğrusu. Kaç kez sana yollara düşelim, hayatın güzelliklerini görelim, dünyayı tanımak neyse de, kendimizi tanıyalım dedim hatırlamıyorum. Artık lafta kalsın istemedim. Ve bir plan yapmaya karar verdim. 1 kişi de olsa birilerinin hayatına dokunmak istedim. Hayalin olsun, ümidin olsun, gece uykuların kaçsın heyecanlan istedim. Neyse. Kısa keseyim. Sadede geleyim direk. Bu yarışma nasıl olacak ?

qatar_havayollari

Dünyanın Tartışmasız En İyi Havayolu Firmalarından Qatar Havayolları İle Uçuyor Olacağız

Süreç Nasıl İşleyecek ?

Dünyanın en iyi havayolu şirketlerinden Qatar Airways’le, Doha (Katar) aktarmalı olarak seninle beraber bir yerlere gideceğiz. O “Bir yerler” neresi mi ? Ben de bilmiyorum. Qatar Airways’in uçtuğu neresi senin hayalinse orası olacak. Ve bu geziyi beraber yapacağız.

Sen-ben, belki biraz Güney Afrika, belki biraz ABD, belki biraz Vietnam yaparız. Buna sen karar vereceksin. Ben zaten hayal ettiğim çoğu yeri gördüm. Benim derdim sensin. Boşa mı bu sitenin adını “Birhayalinpesinde” koydum. Bu yüzden işte. İyi güzel de neden böyle bir şey yapıyorum ?

agra - tac mahal - hindistan

Agra (Tac Mahal)-Hindistan : Yarışma şartları aşağıda

Uçak bileti konusunda bir şans elde ettim. “Yanımda birisini daha götürsem ? Birinin de hayatına dokunsak nasıl olur ? ” dedim. “Harika olur. Biz varız.” dediler. Ben de oturdum, bu yarışmayı yapayım dedim. Biliyorum. Bugün itibari ile neredeyse 80.000’den fazla takipçim bu yazıyı okuyor.

Gönül 80.000 kişinin de hayatına dokunmak istiyor. Ama cevabını biliyorsun aslında. Belki ileride çok zengin olursak diyelim. Hayallere devam edelim.

Yarışma Şartları Neler Olacak ?

Şimdi sayacağım şartların tamamını yerine getirmenizi rica edeceğim. Bunlar ;

vizesiz_tayland

Phi Phi Adası-Tayland : Yarışma kazananı nereye isterse oraya gideceğiz

 1. Benim aşağıda belirteceğim konsepte göre yarışmaya katılacaksınız.
 2. Qatar Havayolları gidiş-dönüş vergiler dahil uçak biletini karşılıyor. Diğer masraflar bizde olacak. (Konaklama, yeme-içme v.s.)
 3. Bu masraflar ise tahmini 2.000-2.500 TL civarında olacak. Bu, tamamen gideceğimiz ülkeye göre değişecek. Bunu karşılayabiliyor olman gerekiyor. (Günlük 40-50 Dolar gibi bir masrafımız olur diye düşünüyorum.)
 4. Ben özel sektörde çalışıyorum. İzinlerim kısıtlı. O yüzden Ramazan Bayramı haftasının bir hafta önü ve Ramazan Bayramı haftası olan 25 Haziran-10 Temmuz döneminde gitmek ZORUNDAYIZ. Keşke biraz daha esnek olabilsem. Ama…
 5. Vize-pasaport veya yaş sınırı (18 yaşından küçük olamazsın.) sıkıntının olmaması gerekiyor. Bu konu en hassas nokta.
 6. Yarışmaya son katılım tarihi 25 Mayıs 2016.
 7. Yarışmayı kazanan kişi ile ben irtibata geçeceğim. Beraber karar veriyor olacağız.
 8. Eğer uçak dolu olursa, rotamızı da ona göre güncellemek zorundayız.
 9. Uçak bileti İstanbul gidiş-dönüş olacak şekilde düzenlenecek.
 10. Gideceğimiz yeri belirlerken, mevsim şartlarını da dikkate alıyor olmamız gerekecek. Bunu da başbaşa oturup, önümüze haritayı açıp karar vereceğiz. Ne güzel hayaller değil mi !

Otel bulma konusunda En iyi otel bulma arama motorları yazıma bakınız.

Yarışmaya Nasıl Katılacağım ?

Hediy edeceğim bu uçak bileti yarışmasına, şu şekilde katılabilirsiniz ;

bali - endonezya - gezisi

Bali-Endonezya : Yarışma kazananı tek bir kişi olacak

 1. Önce Instagram hesabın olmalı. Herşey Instagram kanalı üzerinden yürüyecek.
 2. Instagram hesabının profili “GİZLİ HESAP” olmamalı. Yani profilin herkese AÇIK OLMAK ZORUNDA. Yazdıklarını görmem lazım. Merak etme. 10 gün sonra gerekirse kapatabilirsin.
 3. Sonra bir fotoğraf seçmelisin. Bu fotoğrafı senin çekmiş olma zorunluluğun yok. Yeterki şöyle seni senden alan bir fotoğraf olsun. Dilersen 100 tane de fotoğraf paylaşabilirsin. Bu sana kalmış. Seçeceğin fotoğrafın, mutlaka o ülke ile de ilgisi olmak zorunda değil. Gerekirse mahallede top oynayan çocukları çek. Önemli olan hissiyat.
 4. Bir de @QatarAirways ve @birhayalinpesinde hesaplarını TAKİP ETMEN gerekiyor. Bu da olmazsa olmazlardan. Yarışmayı kazanan kişi, mutlaka bu 2 hesabı da takip ediyor olmalı.
 5. Yukarıdaki 2 hesabı da takip ettikten sonra, sıra geldi fotoğrafı paylaşmaya. Seni takip edebilmem için etiketler kullanmak zorundasın. O yüzden @QatarAirways ile #(Etiketi yazıp hemen yanına hayalini kurduğun şehri yazabilirsin.) şehrine uçup, hayallerimin peşinden @birhayalinpesinde ile gitmek istiyorum. Çünkü… diye açıklamanı yazarsın. Hayallerini anlatman bittikten sonra, #qatarairways ve #birhayalinpesinde etiketlerini ekliyor olmalısın. Bu etiketlerden seni takip ediyor olacağım. Bu etiketler yoksa, senin paylaşımını göremem. Dilersen fotoğrafının “İnsanları Etiketle” kısmında hem @birhayalinpesinde hesabını hem de @QatarAirways hesaplarını etiketleyebilirsin.

Örnek:  @QatarAirways ile #Kyoto şehrine uçup, hayallerimin peşinden @birhayalinpesinde ile gitmek istiyorum. Çünkü, dünyanın en güzel şehri seçilmiş bir kentin sokaklarında, yağmur damlalarının daracık Kyoto sokaklarına düşerken, şemsiyemin altında yüzümün gülmesini istiyorum.

#qatarairways #birhayalinpesinde (Bundan sonra da hem @birhayalinpesinde hesabını hem de @QatarAirways hesabını “İnsanları Etiketle” kısmından etiketleyebilirsin.

Yarışma kazananı nasıl seçilecek ?

Dedim ya: Hangi fotoğrafı istiyorsanız, kaç kez isterseniz paylaşabilirsiniz. Önemli olan hissiyat. Tamamen altına yazacağınız duyguya göre bir kişiyi ben seçeceğim. Ne aldığınız beğeni sayısı, ne de takipçi sayısı önemli olacak. Eğer beğeni sayısına göre olsaydı, Instagram’daki hileleri kullanarak haksız yere beğeni alanlar olabilirdi.

Hongkong - ülkesi

Hongkong : Yarışma kazananı ile beraber gezeceğiz

Ya da, ben fotoğrafların içerisinde bir kaç kişi seçip, halk oylaması yapsaydım, o zaman da sosyal çevresi çok geniş olan kişiler kazanabilirdi. O yüzden bu konuda yapabileceğim en uygun şeyin, bir haftasonumu bilgisayar başında geçirip, saatlerce katılımcıların değerli yorumlarını süzerek benim karar vermem olduğunu düşündüm.

Belki ileride daha büyük bir yarışma olursa, o zaman başka bir şey düşünürüz tabiki. O yüzden lütfen kimse kusura bakmasın. Bir şekilde karar vermem lazımdı.

Bitti mi. Evet bitti. Bakmayın onca laf kalabalığı yaptığıma. Gayet kısa ve öz aslında. Sadece sizden gelmesi muhtemel soruları erkenden cevaplamış oldum.

Bir de, eğer böyle yarışmalardan, ki ileride bolca olacak, haberdar olmak istersen, sağ tarafta ve aşağıda yer alan “Mail Listeme Kaydol” kısmına mailini bırak.

transit_vize

Kyoto-Japonya (Dünyanın en güzel doğa manzaraları sunan ülkesi)

Çünkü, bir çok paylaşımımı Facebook göstermiyor. Dünyanın parasını talep ediyorlar. O yüzden sana direk ulaşabileceğim yol, bu mail adresin olacak. Sonraki kampanyaları “Yok ben duymadım. Görmedim. Haber niye vermedin ?” diye bana isyan etmemen için haber vermek istedim. İnan bu daha başlangıç…

Uçak bileti konusunda ise, mutlaka En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakın. Nasıl uçak bileti masraflarınızı ucuza mal edeceğinizi tek tek yazdım.

Heyecan başladı mı ? Seni, senin beni tanıdığın kadar tanımıyorum. Gezmeyi, keşfetmeyi geçtim de, çok güzel yol arkadaşlığı yapacağımıza eminim. Benimle dünyanın öteki ucuna gelir misin ? Bir sabah gözlerini Tayland’ın büyüleyici sahillerinde açıp, Endonezya’nın masmavi sularında yüzerken denizin en dibini göre göre dalmak ister misin ? Yol arkadaşım olmaya hazır mısın dostum ? Hayal et. Düş peşine.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.