Yedigöller Kamp – Otel – Bungalov : TÜM KONAKLAMA ÖNERİLERİ

Bolu Yedigöller Milli Park alanında konaklama yapılacak yer çok az. Tabii Yedigöller kamp imkanı dışında… Mesela henüz yeni yazdığım Salda Gölü ‘nde de öyleydi. Koruma altına alınan özel yerlerde zaten olması gereken budur. Bu yüzden Yedigöller kalacak yer bulamadığınızda hiç şikayet etmeyin, kamp imkanı var sonuçta. Hem de fıstık gibi bir doğanın içinde. Erken rezervasyon yaptırırsanız da Yedigöller bungalov evlerinde kalabilirsiniz. Ben bunun ortasında bir konaklama imkanı seçtim ve harika oldu. Hepsini aşağıda anlattım, merak etmeyin. Ayrıca Yedigöller otel fiyatlarından da bahsettim. O zaman daha fazla uzatmadan Yedigöller’de nerede kalınırmış bakalım.

Yedigöller gezi planları yapmadan önce mutlaka sırasıyla okuyun:

1. Yedigöller Nerede Kalınır

Baştan belirteyim : Yedigöller Milli Parkı konaklama imkanı açısından kısıtlı bir alan. Yani toplasanız 4-5 yer anca sayabilirim.

Bu sayacağım yerler de öyle lüks oteller değil, bilginiz olsun. Beklentiniz eğer bu yöndeyse, Yedigöller turuna sadece günübirlik olarak çıkın derim.

Yedi göller daha çok doğada kamp yapıp huzur bulma yeri. Tabii erken rezervasyon yaptırıp doğa evinde kalma imkanı yakaladıysanız, otantik ahşap evlerin içinde de huzur bir başka tabii.

Aşağıdaki Yedigöller VİDEO’mu izlerseniz, her şey zihninizde daha iyi oturacaktır. Ayrıca kanala ücretsiz abone olup, tüm yayınladığım videoları izleyebilirsiniz.

Bu arada kamp alanlarında da otellerde de öyle lüks bir hizmet YOK. Her şey doğal halinde seyrediyor. “Ne az ne de çok” diye tanımlayabilirim.

Eğer böyle salaş ortamları seviyorsanız Yedigöller de konaklama konusunda mutlu ayrılırsanız. Ama beklentiniz “çok daha iyisi” yönündeyse, aradığınızı bulamazsınız, haberiniz olsun.

Aşağıdaki haritada gördüğünüz gibi seçenekler az.  Ama hepsi hemen hemen birbirine yakın. En başta söylediğim gibi kamp harici konaklama düşünüyorsanız kesinlikle çok önceden rezervasyon yaptırın.

Ben sizin için tüm Yedigölller konaklama alternatiflerini tek tek aşağıda anlatacağım, merak etmeyin. Size sadece gönlünüze en uygununu seçmek kalacak.

yedigoller_kamp_otel

Yedigöller kamp – Yedigöller otel – Yedigöller konaklama – Yedigöller nerede kalınır harita

Ama şunu belirteyim : Özellikle sonbahar aylarında sarı ve kızıl tonlarının iç içe geçmiş hali ve göllerin üzerinde dans eden yapraklar insanı büyülüyor.

Hele böyle eşsiz bir doğada kuş sesleri arasında uyanmanın verdiği huzuru tarif edemem. Eğer imkanınız varsa, mutlaka Yedigöller çadır kampında ya da Yedigöller bungalov evlerinde 1 gün konaklayın derim.

Yedigöller hakkında her şeyi anlattığım Yedigöller Gezisi Hakkında 8 Önemli Bilgi yazımı mutlaka okuyun.

Hatta hemen tüm önerilerimi aşağıda tek tek sıralamaya başlayayım diyorum :

2. Bolu Yedigöller Otel Önerileri

Şimdi şöyle bir durum var: Eğer mutlaka otel konseptli bir yer olsun derseniz, Yedigöller ve yakın çevresinde dağ evi, bungalov ve kamp alanı dışında bir seçenek yok.

Ama “Milli parka 1-2 saat mesafedeki bir yerde konaklayabilirim” derseniz, size hemen Yedigöller’e kısmen yakın olan Bolu bölgesinden otel önerisinde bulunayım :

Otel isimlerinin üzerine tıklayarak tesisi inceleyebilirsiniz.

 • Bolu Termal Otel : Burası Yedigöller Milli Parkı’na yaklaşık 1 saat uzaklıkta. Aslında termal bir otel olduğu için başlı başına ayrı bir tatil yapılabilecek bir yer. Otelin tarihi kaplıcalarından, yemeklerinden ve hizmetinden genel olarak herkes memnun kalmış. Düşünürseniz, 2 kişi 1 gece fiyatı 300-350 TL’den başlıyor.
 • Karpalas City Hotel & Spa : Yine burası da Yedigöller’e yaklaşık 1 saat mesafede. Ferah bir yer. Genelde düğün organizasyonları ve balayı çiftleri de tercih ediyor. Şehir merkezine yakın. Düşünürseniz, 2 kişi 1 gece fiyatı 300 TL’den başlıyor.
yedigoller_nerede_ulasim

Bolu Yedigoller otel – 7 göller otel – Yedigöller milli parkı otel – Yedigöller otel fiyatları – Yedigöller kamp

 • Hampton By Hilton Bolu : Bolu’nun en kaliteli otellerinden. Yedigöller’e yaklaşık 1 saat 15 dakika mesafede. Ayrıca 2 büyük alışveriş merkezine de çok yakın konumda. Fiyatı da kaliteye göre uygun. Düşünürseniz, 2 kişi 1 gece fiyatı, fırsat yakalayabilirseniz, 300 – 330 TL’den başlıyor.
 • Soylu Hotel : Şehir merkezine yakın, yol kenarında bulunan konforlu bir otel. Yedigöller’e yaklaşık 1 saat 10 dakikalık bir mesafede. Yemekleri ve kahvaltılar güzel. Ayrıca fiyatı da diğerlerine göre daha uygun. Düşünürseniz, 2 kişi 1 gece fiyatı, fırsat yakalayabilirseniz 250 TL’den başlıyor.
 • Highway Otel : Otoban yolunda bulunan otelin altı büyük bir restoran. Yedigöller’e uzaklığı yaklaşık 1 saat 15 dakika. Çok iyi değil belki ama 1 günlüğüne kalmak için ideal bir yer. Düşünürseniz, 2 kişi 1 gece fiyatı, fırsat yakalayabilirseniz 200-250 TL’den başlıyor.

Hatta gitmeden önce uygun olan otelleri sizin için listelediğim şu linkten inceleme yapabilirsiniz.

3. Bolu Yedigöller Kamp Alanı Önerileri

fly insta fly insta

Bolu Yedigöller’de kamp kurmak için eminim ki aklınızda pek çok soru vardır. Ben şimdi tek tek tüm bu soruları cevaplayacağım. En merak edilen sorulardan başlayalım diyorum. (En sonda kendi kamp alanımdan da bahsedeceğim)

Yedigöller’de nerelerde kamp kurabilirim? 

 • Yedigöller Gezisi Hakkında 8 Önemli Bilgi yazımda uzun uzun anlattığım 7 adet gölün izin verilen kısımlarında kamp kurabiliyorsunuz. Zaten göllerin orada kamp alanı tabelası oluyor.
 • Ama tabii en güzeli; Büyükgöl, Deringöl ve Nazlıgöl’de kamp kurmak. Kalabalık olduğu zamanlar daha sakin gölleri de tercih edebilirsiniz.
 • Göllerin dışında benim de tercih ettiğim doğa evlerinin kamp alanlarında konaklayabilirsiniz. Tabi onların içinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olduğu için ücreti de ona göre oluyor. Aşağıda hepsinden bahsedeceğim.

Yedigöller kamp alanlarının imkanları nasıl? 

 • Öyle dört dörtlük kamp imkanları BEKLEMEYİN. Tuvalet, abdesthane ve mescit var sadece. Yani duş ve elektrik imkanı yok. (Elektriğe çok ihtiyacınız olursa mescidin prizini kullanabiliyorsunuz.)
 • Ama içilebilir çeşme suyu her yerde var. Bu açıdan gerçekten iyi.
Yedigöller kamp

Bolu Yedigöller kamp alanları – Yedigöller konaklama – Yedigöller otel – Deringöl kenarında kamp

Yedigöller kamp fiyatları nedir?

 • Döneme göre belirlenen fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Ama ben ekim ortalarında gittim, günlük çadır başı 25 TL’ydi. Bu arada öğrenciye indirim uygulanıyormuş, bilginiz olsun.

Yedigöller havası nasıl oluyor? Kamp için uygun mu?

 • Yedigöller havası çok değişken. Yaz ayları dahil, hiç tahmin etmediğiniz bir anda yağmur yağabiliyor.
 • Bu yüzden mutlaka yağmura dayanıklı bir çadır kurun. Rüzgar pek olmuyor ama ormanlık alan olduğu için geceleri epey soğuk oluyor.

Yedigöller kamp alanında ateş yakılabiliyor mu?

 • Yedigöller kamp ve piknik alanlarında semaver dahil her türlü ateş yakmak YASAK. Sadece akşam belli bir saatten sonra kampçılara varillerin içinde ateş yakmasına izin veriliyor.

Merak edilen soruları cevapladığımıza göre, benim kaldığım Hindiba Doğa Evi Kamp Alanı ‘ndan bahsedelim:

 • Mengen Yolu üzerinde bulunan şirin doğa evlerinin üst kısmında fotoğrafta gördüğünüz gibi açıklık bir alan var. Bu alanda kendi çadırınızı kurabildiğiniz gibi pansiyona ait çadırlarda da kalabiliyorsunuz.
yedigoller-kamp-alani

Yedigöller kamp kurduğum Hindiba Doğa Evi – Yedigöller otel – Yedigöller bungalov

 • Yeme, içme, tuvalet, elektrik gibi tüm temel imkanları var. Hatta ahşap evlerin bulunduğu kısımda salıncak ve ateş yakılan alanlar da bulunuyor. Akşamları ateşin etrafında oturup şarap içmek inanılmaz keyifli.
 • Bu arada fiyatlardan söz edecek olursam: Çadır kurmanın günlük hafta içi ücreti kahvaltı, yemek ve tüm imkanlar dahil, 200 TL. Hafta sonu da 250 TL. Pansiyona ait bir çadırda kalsanız da fiyat değişmiyor.

Sonuç olarak; Yedigöller’de nerede kamp yaparsanız yapın, orman içinde kuş cıvıltılarıyla tertemiz havaya uyanmak, insanı mutlu etmeye yetiyor.

Tabii şunu mutlaka söylemem gerek : Hafta sonu günübirlik gezmeye gelenler çok olduğu için kamp tarihlerinizi hafta içine ayarlanmanızı öneririm.

Kamp kurmak dışında, Yedigöller’de bir başka keyifli konaklama alternatifinden daha bahsedeyim diyorum:

4. Yedigöller Bungalov – Dağ Evleri – Pansiyon Önerileri

Yedigöller’de ormanın içine kurulmuş dağ evlerinde kalma imkanı, en çok tercih edilen konaklama alternatifi arasında. Bu yüzden Yedigöller bungalov evlerinde kalmak için çok önceden rezervasyon yaptırmanız lazım.

Hele ki hafta sonu gelecekseniz, aylar öncesinden bile yer ayırtmanız gerekebilir. Çünkü başta da bahsettiğim gibi Yedigöller Milli Parkı çevresinde konaklama alanı çok az. Talep de fazla olunca yer bulmakta sıkıntı yaşanabiliyor.

Ayrıca daha uyguna konaklama yapmak isterseniz, Mengen Yazıcık Köyü’nde birkaç şirin pansiyon mevcut.

Ben hemen tüm Yedigöller milli parkı bungalov evlerini, Yedigöller dağ evlerini ve Yedigöller pansiyonlarını tek tek aşağıya sıralıyorum:

yedigoller-kamp-bungalov

Yedigöller kamp – Yedigöller bungalov – Yedigöller otel – Yedigöller konaklamal

Tüm konaklama alanlarını isimlerinin üzerine tıklayarak inceleyebilirsiniz. 

 • Hindiba Doğa Evi : Burası benim kamp kurduğum yer. Kamp alanı dışında zengin bitki örtüsünün içine yapılmış ahşap evler, insanı yenilemeye yetiyor. Orada tüm teknolojik aletleri kapatıp sadece doğada olmak istiyor insan. Bu arada kahvaltısı ve yemekleri de harika. Ablalar çok titiz çalışıyor. Düşünürseniz 2 kişilik 1 gece fiyatı hafta içi 400, hafta sonu ise 450 TL.
 • Habitat Mesire Evleri: Burası en çok tercih edilen alan. Çünkü bungalov evler direk göllerin çevresine yayılmış durumda. Bu da milli parkta daha çok vakit geçirmek için güzel bir fırsat. Hem Seringöl’ün olduğu kısımda, hem de İncegöl tarafında bu evlerden görebilirsiniz. 4 kişilik de 6 kişilik de evler var.
 • En güzel kısmı, dışarıda mangallık şömine ve ahşap masanın olması. Dileğiniz gibi keyif yapabiliyorsunuz. Fiyatları ise hafta içi 450, hafta sonu 500. Kalabalık gidilirse fiyat bölüşülür ve harika olur bence. Ama şunu söylememde fayda var, içinin çok güzel olmasını beklemeyin. Sizi bir kaç günlüğüne idare eder düzeyde. Tabii Seringöl tarafındaki bungalovlar daha iyi durumda, bilginiz olsun.
yedigoller-kamp-dag-evi

Hindiba Doğa Evi’nin ortamı böyle – Yedigöller otel – Yedigöller bungalov – Yedigöller kamp

 • Çam Pınarı Doğa Evleri & Restaurant: Çam Pınarı, büyük bir restaurantı ve terası bulunan Mengen taraflarındaki bir doğa evi. Doğa evi dediğim, ağaçlarla çevrili alanlarda bungalov evler bulunuyor. Mengen’in meşhur aşçılarının ellerinden güzel yemekler yapılıyor. Huzurlu bir ortamı var. 2 kişilik bungalov evlerde hafta içi serpme kahvaltı dahil fiyatı 250 TL, hafta sonu ise 300 TL oluyor.
 • Sakintepe: Burası Yedigöller’e Bolu tarafından giderken sağda yer alan güzel dizayn edilmiş evlere sahip bir konaklama alanı. Yeşil alanı çok geniş, sağ kısım komple orman. Evlerin içindeki büyük camların önünde harika şömineler var. Soğuk havalarda başında oturup sohbete dalmak çok güzel olur bence. Ev şeklinde kiralamak hafta içi 850, hafta sonu da 950 TL.
 • Yedigöller Aile Pansiyonu: Sobalı sıcacık bir köy evi düşünün. Sabahları muhteşem bir köy kahvaltısı yaptığınız, horoz sesleriyle güne başladığınız samimi ve içten bir ortamı olsun. Mengen tarafında Yazıcık Köyü’nde bulunan bu şirin pansiyon, evinizdeki rahatlığı hissedeceğiniz bir köy ortamı. Ayrıca fiyatı da acayip uygun, kişi başı kahvaltı dahil 80 TL.
 • Yedigöller Tarlabaşı Aile Pansiyonu: Burası da yine Yazıcık Köyü’nde bulunan samimi bir köy evi pansiyonu. Yine burada da kahvaltı ürünlerinin hepsi organik. İçeride yine ayrıca küçük bir mutfak var. Kendiniz de bir şeyler hazırlayabilirsiniz. Düşünürseniz, kişi başı 6, kahvaltı isterseniz de 80 TL oluyor.

Tüm Yedigöller Milli Parkı otel – bungalov ve dağ evlerini şu linkten ayrıca inceleyebilirsiniz.

Yedigöller gezi planları yapmadan önce mutlaka sırasıyla okuyun:

Bolu Yedigöller ‘de kalmak isterseniz ve Yedigöller kamp kurma planınız yoksa, mutlaka erken rezervasyon yaptırın. İlk olarak bu önemli. Çünkü özellikle hafta sonları Yedigöller konaklama alanları çok yoğun oluyor. Yedigöller bungalov evlerinde yer bulamazsanız, yukarıda anlattığım ve fiyatı daha uygun olan Yedigöller pansiyonlarını da düşünebilirsiniz. Konaklama yeri oldukça az olduğu için çok önceden yerinizi ayırtmanız gerek. Bunu ayarladıktan sonra size düşen, Yedigöller ‘de kendinizi doğaya bırakıp sabah kuş sesleriyle uyanmak. Her zaman diyorum; hayal edini düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

One Response

 1. Önder

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.