Uçaklı Kıbrıs Turları Nasıl Yapılır ? Kıbrıs Paket Turu Planlama Rehberi

Daha önce bir çok kez Kıbrıs’a tatile gittim. Bazen sadece uçak biletini ve oteli ayrı ayrı aldım, bazen uçak dahil paket tur. Ama özellikle geçen yıl gittiğim turda hem uçak bileti hem transfer hem de 5 yıldızlı ultra her şey dahil otelin olduğu paketi öyle uygun rakamlara aldım ki, işte bu yazımda uzunca nasıl ekonomik bir şekilde alınacağını anlatmak istiyorum. Çünkü uçaklı Kıbrıs turları yani Uçak + Otel ve Transfer dahil paket turlar son zamanlarda çok popüler oldu. Bu yazımda, nasıl planlanır, nereden güvenli tur alınır, kaça mal olur tek tek anlatayım. (2 gece tüm paket ortalama 1.000 TL civarında oluyor. Aşağıda detaylıca anlatacağım.)

1. Uçaklı Kıbrıs Turu Satın Alırken Neye Dikkat Edilmeli

Kıbrıs turu satın almadan önce, mutlaka ama mutlaka 4 ana başlığa dikkat etmek gerek. Çünkü her tur, her paket aynı hizmette ve kalitede olmuyor.

Verdiğiniz her bir ücretin detayını bilmeniz açısından, aşağıdaki 4 soruyu sorarak Kıbrıs turu satın alın. Ayrıca, Kıbrıs’a kimlikle dahi gidebiliyoruz ve yılın 300 günü bu güzel adada güneşli geçiyor.

1.1 Önce gideceğiniz dönemden başlayalım;

Kıbrıs gezisini planlarken, öncelikle gideceğiniz döneme dikkat edin. Eğer bayram tatili döneminde veya yaz sezonunun en kalabalık olduğu tatil dönemleri gibi zamanlarda gidecek olursanız, pek tabiki çok daha pahalıya mal olacaktır. Hatta 2 katına bile mal olabilir.

Mesela bir otel, yaz ayında bile gecelik 750 TL iken, aynı otel yılbaşında 1.500 hatta 2.000 TL’lerde olabiliyor. O yüzden gidilen dönem en önemli kriterlerden birisi ve genelde ekim-kasım ve şubat-mart dönemi oldukça uygun olabiliyor.

1.2 Amacınız ne;

Bununla beraber, Kıbrıs’a ne için gittiğiniz de önemli. Eğer deniz, kum, güneş keyfi yapacaksanız, o halde pek tabiki yaz mevsiminde, hatta eylül, ekim gibi plan yapın derim.

Ama ben Kıbrıs gece hayatını yaşayayım, Kıbrıs Casinolarında dolaşayım, otelde dinleneyim derseniz, 12 ay Kıbrıs’a gidilir.

Zaten fiyat açısından, genelde en uygun olan dönemler, kış dönemi olur. ( Yukarıda bahsettim : Yılbaşı dönemi hariç. Bu dönemlerde neredeyse her otelde etkinlik düzenlendiği için, çok daha kalabalık oluyor.)

Ayrıca balayı için Kıbrıs’a gidecekseniz, Kıbrıs Balayı Otelleri son yıllarda çoğu çiftin favorileri arasında yer alır oldu. Gerçekten de, Kıbrıs’ta harika oteller var ve hizmet konusunda da oldukça iyiler. Bu çerçevede, gideceğiniz döneme ve ne aradığınıza bakarak karar verin.

1.3 Otel fiyatlarına neler dahil;

Ayrıca, konaklayacağınız otelin fiyatına nelerin dahil olduğunu da bilmek lazım. Mesela ;

 • Sadece konaklama fiyatı mı dahil
 • Sadece sabah kahvaltısı veya akşam yemeği mi dahil
 • Her şey dahil otel mi, yoksa ultra her şey dahil otel mi

Şu en son söylediğim ultra her şey dahil olayı çok önemli. Çünkü bir çok otel, her şey dahil hizmet verip, kötü alkoller verebiliyor ya da günlük içecek kısıtlaması yapıyor.

Genelde her şey dahil otellerde, 2. sınıf alkoller verilirken, ultra her şey dahil olanlarda 1. sınıf alkoller veriyorlar. Yani her “Her Şey Dahil” ibaresi kaliteli, verdiğiniz paranın karşılığını verecek diye bir şey yok.

Aşağıdaki videomdan detaylıca Kıbrıs gezimi görebilirsiniz. Youtube : Birhayalinpesinde kanalımdan da mutlaka takip edin.

1.4 Gidilecek bölgeyi seçin;

Kıbrıs’da yüzlerce otel bulunuyor. Ama asıl 4 önemli bölge var. Bunlar;

 • Bafra
 • Girne
 • Gazimağusa
 • Lefkoşa

Ben, hem Girne hem de Bafra tarafında 2 farklı otelde kaldım. Bunlar Elexus ve Concorde oldu. Aşağıda örnek fiyatlarını da yazacağım. ( Uçaklı Kıbrıs Paket Turları fiyatları olacak.)

Aslında adada arabayla gezmek ve Kıbrıs gezilecek yerlere tek tek ulaşmak çok kolay olduğu için, neredeyse çoğu yere rahatça gittim. Bu 2 otelden de çok memnun kaldım. Zaten dediğim gibi, genelde oteller bu 4 ana bölgede bulunuyor.

 • Girne, biraz daha merkeze yakın.
 • Bafra, daha sakin.
 • Gazimağusa ve Lefkoşa, bence otel konusunda pekte iyi değil.

Ben daha çok Bafra ve Girne’deki otelleri sevdim. Tabi tercih yine sizin.

Uçaklı kıbrıs turları

1.5 Kıbrıs Turlarına karar verin;

İşte şimdi asıl konuya geldik. Yapacağımız gezide, sadece otel mi olacak, uçak dahil Kıbrıs Turu olacak mı, hatta transferi de dahil edelim mi ?

Şimdi, tüm bu soruların cevaplarını vereceğim. Gelin artık hangi paketin ne şekilde alınması gerektiğini anlatayım.

2. Kıbrıs Turları Kaç Farklı Şekilde Yapılır

Aslında 4 temel paketler oluyor.

 • Sadece otel
 • Otel artı uçak
 • Otel-uçak ve transfer dahil paket
 • Grup olarak gidilen turlar

Benim favorim Uçaklı Kıbrıs Turları. Çünkü bu şekilde alınca, hem daha uyguna denk geliyor, hem de çok daha rahat ediliyor. Genelde hem uçak, hem otel hem transfer bu rakamın içine dahil oluyor. Yani anlayacağınız krallar gibi tatil yapılıyor.

Bununla beraber, sadece otel olarak da rezervasyon yapılabiliyor tabi ama o zaman tek tek her bir detay için ayrı ödeme yapmak gerekiyor. Hatta çoğu zaman daha pahalıya denk geliyor. Ayrıca çoğu firma, paket olarak bir tur aldığınızda, gayet de uygun rakamlarda öneriler sunabiliyor. O yüzden sadece otel veya sadece uçak bileti almayın derim. Kıbrıs’da paket tur candır

Mesela, satın alınan rakamın içerisinde, genelde hava limanından transfer olmayabiliyor. Bu yüzden, bir de taksi ücreti ödemeniz gerekiyor, ki Kıbrıs’ta taksi fiyatlar pekte ucuz sayılmaz.

kıbrıs balayı önerileri

Kıbrıs balayı önerileri açısından da çok güzel seçenekler sunar. Burası Cratos otel

Paket tur aldığınızda, firma genelde oteller ve hava yolu şirketleri ile zaten anlaşmalı olduğu için, çok ama çok daha uyguna denk getirebiliyorsunuz.

Son bahsettiğim grup şeklinde katılabileceğiniz turlarda ise, bildiğiniz gibi 10-20 hatta daha kalabalık gruplar olarak da Kıbrıs’a gidebiliyorsunuz ama plan, rota v.s. hepsi tur planında önceden belirleniyor. O yüzden pek özgür olamıyorsunuz. Diğer saydığım Kıbrıs turlarında, tüm zaman, keyif falan hepsi size kalmış. Tatil gibi tatil oluyor yani.

3. Uçaklı Kıbrıs Turları Ne Kadara Mal Olur

fly insta fly insta

Gelelim maliyet kısmına. Her ne kadar yukarıda bu konuya azıcık değinmiş olsam da, kendi bildiklerim dahilinde bu Uçaklı Kıbrıs Paket Turları ne kadara mal olur anlatayım.

Örnekleri verirken de, Tatildukkani.com sitesindeki rakamları baz alarak anlatacağım. Bence Kıbrıs turları konusunda en en en iyi site bu. Nasıl oluyor bu kadar uyguna satıyorlar bilmiyorum ama internet sitelerinden fiyatlara aşağıdaki bağlantılardan tıklayarak ulaşıp, inceleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bu arada, pek tabiki yıla, enflasyona v.s. gibi şartlarla fiyatlar değişiklik gösterebilir. Ben bu yılın fiyatlarını yazıyorum.

Fiyatlar 2 kişiliktir ve 2 gündür. Uçak, otel ve transfer dahildir. 09-11 Ekim 2 gecelik şekilde planlandı. Otellerin isimlerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 • Elexus Otelinde konaklamalı, Pegasus Hava Yolları ile uçmalı, deniz manzaralı oda 3.182 TL. (kişi başı 1.591 TL)
 • Cratos Premium Otelinde Tam Pansiyon Konaklama, Pegasus Gidiş, Anadolu Jet dönüş oda 2.666 TL (Kişi başı 1.333 TL)
 • Concorde Luxury Resort’te, hemde ultra her şey dahil, Pegasus Gidiş, Anadolu Jet dönüş fiyat 3.718 TL (Kişi başı 1.859 TL)

Bu rakamları tamamen örnek olarak verdim ve bu otellerin hepsi de Kıbrıs’ın en iyi otellerindendir. Çok ama çok daha uygun otellerde, bu rakamların yarısına dahi paket turlar bulabilirsiniz.

Hatta bazen Tatildukkani.com sitesinde, 2 gece fıstık gibi otellerde konaklama, uçak bileti ve transfer dahil kişi başı 1.000 TL’den daha uyguna paketler oluyor.

Gördüğünüz gibi uçaklı Kıbrıs Turları aslında gayet uygun. Yani hem ultra her şey dahil otellerde konaklanıyor, hem transfer hizmeti de bu rakama dahil. Hatta uçak bileti de dahil oluyor, ki zaten en pahalı kalemlerden birisi de o oluyor. Şimdiden güzel bir Kıbrıs Tatili geçirmeniz dileğimle. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan beni takip etmeyi unutmayın.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

One Response

 1. Kerem çelik

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.